Hodně vody- Jak to vypadá ve vašem okolí?

154 nepřečtených
  • gobike

    Tak co? Brodite se ve vode, nebo se jen skodolibe posmivate tem, co maji vodu i v posteli? Unas nastesti zadna kalomitka neni, byl sem dneska se mrknout po okoli a az na par zatopenych oblasti(par domu, chat cyklostezek…) pohoda… Taky jsem se dival na mistni prehradu a voda uz vali skrz sutry:) A co vy? Mate strach?

    0 0
    • JJ  

      Jo, tady z Liberce jsou dodavky do nizin stale a dostatecne

      0 0
    • pos3k  

      osobne se vic bojim „ptaku“ bohuzel to bude zase dost velky vycuc penez :-(

      0 0
      • Vrci  

        Mi tady máme všechno vodu (Vltava se už vrací do koryta) i ptáky. Tak přijeďte na eXteru. Jako jídlo jsou připravené labutí bifteky – pěkně krvavé :-)

        0 0
    • lucia  

      u nás to je celkem v pohodě, ale v neděli jedu směr Olomouc…

      0 0
    • mawerick  

      no na kopečku v kunraticích je sucho:D naštěstí:)

      0 0
    • petebike  

      jeste ze jsem se prestehoval do tretiho patra,fotak je z minula…nase ulice

      0 0
    • pelikan  

      Hodonínsko je na to blbě.Vody plná prdel.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Viadukt na Podbábě už je pod vodou, je tam spousta fízlů.

      0 0
    • lucia  

      nechápu, proč neodpustili z Vranovské přehrady víc vody, když viděli, kolik je letos sněhu

      0 0
      • Hanz_Zlin_CB  

        tak to je nas vic

        0 0
      • pos3k  

        ve zpravach rikali ze uz vyposuteli pred tim na povolene minimum

        0 0
        • lucia  

          tak měli vypustit ještě víc, to nešlo?

          0 0
          • Jogador  

            Ono to neni tak jednoduche, s prehrada se nesmi vypustit moc, protoze jinak hrozi mnohem vetsi nebezpeci, voda sice upadne rychle, ale v brezich zustava dyl a pomalu vyteka do prazdne prehrady a bere s sebou i malicko pisku, až nakonec v přehradě skončí celej kopec vedle, a přehrada se zasype hlinou s okoli a vznikne tak velka vlna, ze by to smetlo celou Prahu. Toto se stalo v Japonsku nebo Chine, nevim, ale bylo tam vic obeti na zivotech, nez za celou povoden v 2002, proste to nejde vypustit prehradu…

            0 0
            • j-c  

              myslels toto? www.volny.cz/…t/vajont.htm

              ale tam to bylo spis o spatnem geologickem pruzkumu…

              0 0
              • Jogador  

                Ne, tamto se stalo právě že v důsledku vypuštění přehrady, ale ono takovýhlech tragedii se stalo hodně, jednou jim šla voda i pod přehradou, to bylo taky na plavky, blbej černej humor:)

                0 0
              • zirecek  

                To je učebnicový příklad špatného geotech. průzkumu. Je to nepředstavitelné, šplouchne kámení a 100m vlna šplouchne přes hráz… . :-$

                0 0
                • j-c  

                  Je az neskutecny, ze treba ten kostel ten naraz vlny prezil..

                  0 0
      • Meesha  

        vodohospodar jako silnicar, to mas fuk… vzdycky je to prekvapi :-)

        0 0
      • goofy  

        Nejlepsi je, jak si vsichni lidi stezujou na to, ze nevupusti nikde prehrady… Za prve prehrada ma minimalni hladinu vody, coz uz tu bylo nekde psano. A za druhe zadna prehrada neni urcena primarne na zachyceni povodni. Prehrady maji jine funkce, a jenom sekundarne se vyuzivaji na castecne zachyceni vody, a oddaleni povodnove vlny…

        0 0
        • j-c  

          Ale kdyz si vezmes takovou kaskadu nad Prahou, tak ta byla budovana jako ochrana Prahy pred povodnema..

          0 0
          • Radek Broz  

            Ta byla budovana predevsim jako demonstrace velikosti a sily strany a vlady.

            0 0
            • j-c  

              no na Gabcikovo nemela :)to bylo v TV tak 5 let pravidelne:)

              0 0
              • Radek Broz  

                Gabcikovo zase bylo staveno jako „Madari nam nebudu krafat do teho, co tu chceme zrobit.“ :o)

                0 0
          • goofy  

            Primarne byla budovana jako zasobarna vody, vyroba elektriny, rekreace. Az pak ochrana pred povodnema. Bohuzel. Jako vhodnou regulaci je schopna vodu hodne dlouho podrzet, ale vzdycky ta voda nakonec projde. Stejne ajko u povodni v 2002 roky, kdy to tam u vas v Praze panove papalasove pekne podcenili…

            0 0
            • wroum  

              Slapy se zacaly napoustet tusim v roce 1954 a planovana doba napousteni byla nekolik let a tehdy byla podobna situace jako je ted (spousta vody) a Slapy byly napusteny za chvilku. jenom diky tomu nedoslo k vetsim problemum pod prehradama.

              0 0
              • goofy  

                No jasne… Tehdy to bylo stesti, ze jim to vyslo. Hlavne bylo dobre, ze to byla betonova a ne sypana prehrada, bo to by pak mohly byt problemy se sedanim… Jinak vsechny prehrady na kaskade jsou urcene hlavne pro zajisteni spadu a akumulace vody pro potreby energetiky, nalepsovani prutoku pro vodarnu v Praze-Podoli, a zvysovani prutoku, pro vodni cesty na Labi.

                0 0
                • Martyss  

                  Btw ale pražská vodárna přeci nejede, ne? Voda se bere z Želivky, ne?

                  0 0
                  • goofy  

                    To ja zas nevim, jak to ted je z vodarnou, ale ty prehrady tam jsou hlavne pro regulaci prutoku na Labi a regulaci mezi sebou, pro vyrobu elektriny…

                    0 0
    • petebike  

      za Lahovickym moste, dneska v pet

      0 0
    • UCHI  

      V Brně taky dost vody, ale zatím to ničemu moc nevadí, Dá se umejt kolo od bláta tam kde normálně chybí tak 5m vody – viz foto Bikeri v akci- Pračka na kolo.

      0 0
    • sportovni_biker  

      Jeseník nic, zatím ještě stále taje sníh.

      0 0
    • Hanz_Zlin_CB  

      u nas v nemecku nedaleko Kaiserslauternu jeto v klidu prsi a prsi pokud omylem slapnu na travnik tak se topim leda v blate

      0 0
    • Daf  

      Kralupy hlasi taky dostatek vody. Nastesti nic velkeho se zatim nezaplavilo brehy mame pomerne vysoke.

      0 0
    • Páník  

      ten „potucek“ v pozadi ma normane pul metru na sirku…v chate mame vodu po okna (Luznice):(

      0 0
      • JSt  

        ono ted sou podobny potucky i tam, kde normalne zadny nejsou…

        0 0
    • j-c  

      No jo na Hlouceli je vody dost a dost..uz aby bylo pod tim mostem zase sucho :)

      0 0
      • gobike  

        Zajed se mrknout na Plumlovskou prehradu, voda tam vali zkrz kameny:)

        0 0
        • j-c  

          jen aby ty kameny vydrzely u sebe :))) sice jsu ve 2 patre, ale clovek nikdy nevi :.)))

          0 0
    • miki  

      V Ustí už mejou i mozky ,tedy podle reklamy nebo černej humor??

      0 0
      • alexej  

        to je hustáááá fotka!!!a ta reklama !fakt výstižný!!

        0 0
      • MARIN  

        Da se z Usti do Litomeric pres Brnou? Druha strana je pry uz uzavrena. Mel jsem o vikendu v planu nejakou 150km zrovna tudy a takhle abych asi menil plan :(

        0 0
    • Jogador  

      Já dnes jel ze Zbraslavi do Vranýho, a místy jsem dost brodil ještě že tam je silnice. Na pár místech voda až po osy…

      0 0
      • petebike  

        nejel si tam nahodou nejak po paty ? sem tam vydel nejakyho typkan na horaku covece ten se dobre brodil…chudak kolo

        0 0
    • SavaH  

      VYMENIM KOLO ZA KANOI. zn.SPECHA!!

      0 0
    • zirecek  

      Bečva nadělala paseku… .

      0 0
      • zirecek  

        Si z toho tady děláte srandu, ale není na místě, v Praze trocha vody v podjezdech, někde jde do tuhého.

        0 0
    • Vojtas  

      hele vodniku radsi si pust icq nebo se aspon prestan skovavat :)

      0 0
    • Radek Broz  

      U nas stale hodne snehu… Kdyby byla u nas voda, Praha uz je davno pod morem;-) Dneska jsem vyfasoval sadru na nohu, tak z toho tani ani nemuzu mit moc radost:o(

      0 0
      • lucia  

        u nás taky ještě sněhu plno

        0 0
      • goofy  

        Copak jsi vyvadel?

        0 0
        • Radek Broz  

          Skolni florbal – jedno blby slapnuti a uz nemusim kazdou hodinu koukat na webkameru, o kolik to na Bozaku utalo:o(

          0 0
          • goofy  

            Tak to uprimnou soustrast. Ja uz si u nas dneska dal prvni street session… Vlese se sice este neda moc jezdit, ale ulice uz jsou uplne suche. To bylo blaho… :o) Akorat sem to musel pak zabalit, bo mne este porad boli natahnute rameno. :o/

            0 0
    • kankrlicek  

      Včera jsem se jel projet a po chvíli první zákaz vjezdu tam, kde mi to připadalo naprosto nesmyslné :). V první vesnici zatopená silnice. Tak jsem to vzal takovou jézéďáckou spojkou na druhou silničku. Ale koukám, že tam voda teče přes. Zkušeným zrakem jsem to zkouknul – místy z vody čouhá tráva, tam, kde je za sucha prostředek silničky. Hrdinně jsem se do toho vrhnul, podřadil a pěkně pomalu si to šinu tou vodou. Takový mírný šimrání u žaludku :) a jsem za tím. Po dalších 300 m další vodní příkop :). Tenhle už byl delší a ze sucha vypadal i prudší. Moc se mi nechtělo vracet se, tak jsem pomalu vjel do vody. Když mi voda začala olizovat boty, začal jsem mít strach – né, takový to napětí. Proud byl prudší a taky to bylo hlubší. Boty jsem namáčel až po kotníky, ale projel jsem to. Domů jsem to měl hodinu proti větru a ta voda byla fakt hodně studená. Doma horká vana, postel, čaj a teď dělám protirýmové opatření :) Blbec, ale zase je o čem vyprávět :)

      0 0
      • RomanH  

        Vcera jsem dopadl uplne stejne. Jen s tim rozdilem, ze jsem na zpatecni ceste jeste zmoknul. Zazitky nemusi byt dobry, hlavne ze jsou silny :)

        0 0
        • kankrlicek  

          Jo, jo, zmoknutí bylo taky :)

          0 0
        • mastihuba  

          Byl jsi se podívat v Bílovicích? :)

          0 0
          • RomanH  

            Nee, jel jsem za Rosice do nejakych vesnicek, normalne tama tece jen nejaky potucek. Bylo mi divne, proc tam policajti dali zakaz vjezdu a proc se tam OffRoad otaci :o)

            0 0
      • zirecek  

        Gumáky, nejlépe rybářské a kotvu.

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Ty si musíš vždycky najít něco extrémnějšího než jen nudnou jízdu po suchý silnici. :-) Vypadá to, že si nebyl z protivětru projednou nadšený, co se to s Tebou děje? :-) Já radši párkrát změnila trasu, přece jen, tam kde Ti to je po tretry bych já už plavala. Navíc su srab. :-)

        0 0
        • kankrlicek  

          Hele chrudimačko! važ slova :) Včera jsem se byl podívat na inkriminovaná místa – voda opadává (Loučná), ale na mnoha místech je silnice tak do 10 cm od hladiny :(

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Kolem Chrudimi bylo zavřeno dost silnic. Ty, ze kterých voda už ustoupila, jsou obklopeny hromadami smradlavých odpadků. S tím si příroda sama neporadí a pár dobrovolníků či dokonce silničáři asi taky ne. :-(

            0 0
    • borda  

      jo, včera jsme dali jeden trošku neplánovanej brod :-). 5eka se vylila docela dost na silnici.

      0 0
    • wroum  

      strahov – zatim sucho :-)

      0 0
    • Martinson  

      Trochu opožděně obrázky z cyklostezky pod železničním mostem v Praze kde se přesedá na loďky.

      0 0
    • Martinson  

      Cyklostezka pod Baranďákem, ohnu to dolů a koukám že není kudy jet.

      0 0
    • Martinson  

      Trochu opožděně obrázky z cyklostezky pod železničním mostem v Praze kde se přesedá na loďky.

      0 0
    • Martinson  

      Sorry dvoják a navíc jsem moh ty fotky trochu zmenšit, vzhledem k mobilový kvalitě. Se polepším.

      0 0
    • Pekáček  

      Holomóc, takzvaná Myší díra, silnice pod vodou, chodník za mostem taky.

      0 0
      • vlk  

        Ale jako jinak je Olmik docela v klidu.Myšší díra je pod vodou snad při každé větší vodě.

        0 0
        • Pekáček  

          Voda trošku stoupla, ale jinak zdá se v poho. To víš, já jsem tu teprv rok :o)

          0 0
    • Lance  

      tadysucho vsechno vysycha rano krasne slunicko, ted trochu pod mrakem, voda nehrozi

      0 0
    • OCG  

      Hmm, tak pod tím mostem sem nedávno projížděl na kole… Zitra to budu muset okouknout sam :o)

      0 0
    • Luke  

      cerstve foto ricky Senice (pritok Becvy)

      0 0
    • Tomcat  

      Před 45 minutama viz foto :-(

      Dřevěný překážky budou na vyhození 8-(

      0 0
      • goofy  

        Uprimnou soustrast. :-( Ale budte radi, ze aspon nebudete muset odcerpavat vodu, jak chlapci loni v Petrovicich…

        0 0
    • Páník  

      Sázava v Poříčí n.S.

      0 0
    • j-c  

      Vcera jsem tudy frcel busem.. ty jezera vypadaji ve skutecnosti jeste vetsi..

      www.tlumacov.cz/cz/zprava.php?…

      0 0
    • Jogador  

      Prodám chatu na Orlíku, plovoucí podlaha, vodní postel, k vidění u Karlova mostu:)

      0 0
      • SavaH  

        uz je to tu zas. Nevim jak vam, ale me u tech obrazku moc do smichu neni .

        0 0
        • cabbage  

          ber to jako uklid reciste…

          0 0
          • Janes  

            Hm,Spolana stojí,chlor prý mají zajištěnej,tak snad nedojde na gázmasky.Pokud Vltava neucpe zase Labe ,tak to půjde,ale vody na koupání je kolem dost pro všechny,přijeďte se vykoupat do dioxinů(PCB for ewerybody-ceny lidové).

            0 0
        • Hanz_Zlin_CB  

          jako beze srandy to nejde me to v 2002 dvakrat proplachlo dilnu v CB a beze srandy by ses s toho asi zblaznil musis to brat tak jak to je

          0 0
          • Janes  

            Voda je voda,ale za minulejch povodní sedím v hospě a přiběhne maník,ať zavřeme okna,že na nás jde oblak chloru a dokonce zakázali kouřit,než se to přežene.A když byl chlorovej poplach potřetí(pátek večer,a dělám i v sobo dopol),vzal jsem auto a vyrazil za rodinou na chatu.Akorát že jsem tím oblakem projel,to jsem si pročistil dýchání!No,uvidíme.

            0 0
            • j-c  

              Jo jo krasny zluty valejici se oblacky :) Jsem tam tenkrat byl 3 tydny s chemikama..

              0 0
        • gobike  

          Ber to jako cerny humor tech, co povodne nikdy na vlastni kuzi nezazili… Napr. ja jsem poradny povodne nezazil, pac pokud jsou na Morave povodne, tak muj okres Prostejov je vzdy takovy ostruvek, je to zvlastni, ale voda tu zatim nikdy nebyla:)

          0 0
          • Janes  

            No jasně,v pohodě,ono ti nic jiného nezbývá.Jak píšeš o tom ostrůvku,tak jsem zažil minule něco podobného.Když byla voda asi 30m (30cm výškově)od baráku,tak se najednou přelila přes silnici a zatopila baráky o kus vedle a z druhé strany na tom byli taky hůř,a to jsem si myslel,že je těch pár sousedních ulic stejně vysoko.Takže já měl kliku,ale jezdili jsme s kámošem na kolech jako protipovodňová hlídka proti rabování a tak jsme se dostali i do míst,která byla uzavřena, a tam to teprve bylo maso.Potkám kámoše se ženou jak přijíždí na kanoi,říkám,jak to vypadá a on:No,ještě vidím z baráku komín…No nic, asi to pojedu zkouknout.

            0 0
            • Janes  

              Tak ,na Labi před Mělníkem to docela jde(mimo nešťastně postavené obce,jako Kly a Tuhaň,kde plavou).Odhaduji to tak o3 metry míň než minule.Prý je to díky tomu,že funguje Orlík a Vltava zatím neucpala Labe,to by pak byl zase šrumec.

              0 0
              • fousac  

                orlik docela fungoval a tejden to drzel.. jenze ted uz je cela vltava po spunt a tece dle libosti.. :( hladina pomalu leze a jeste asi dlouho poleze nahoru…

                0 0
    • marapara  

      No takto to vypadá na jižní moravě, se vylila Morava. Fotka u Moravského Písku. Nebýt tam hráz, už je pod vodou

      0 0
    • Santus  

      Cyklostezka Hypernova-Komarov v Brne zatopena…

      0 0
      • Santus  

        …ale sjizdna :-)

        0 0
        • UCHI  

          Pěkný fotky z Brna, ráno jsem tam jel ze švihu kolem 6.00 a bylo tam tak po kotouč vody.Tak to se tudy zítra ráno asi nevrátím k domovu…

          0 0
          • Santus  

            da se to obejit po te trave, ale nesmi jit voda vys, protoze je tam uz plot :-)

            0 0
          • fireball  

            Vlevo je vidět kousek oné stezky po trávě. Místy príma klouže. Foceno 1.4. cca 17:00

            0 0
        • Marky  

          Je to docela hustý. Na druhou stranu začíná taky přituhovat. Když jsem jela směr Komárov-Pisárky byla tam jen kaluž. O dvě hodiny později už dvě zatopený místa. Voda byla tak vysoko, že malá měla v sedačce mokré tenisky.

          0 0
      • gobike  

        Aha, takze do Hypernovy jen na lodce, jo?

        0 0
    • gobike  

      Zdar, hele nemate prosim nekdo nejaky fotky jak to vypada dnes v Olomouci?

      0 0
    • rock  

      Vyškovsko – právě jsem se vrátil z 50km lesního švihu; docela v pohodě, přiměřeně tomu, že v týdnu spadla nějaká voda. Ve větším lese poněkud vlhko, ale průjezdně, v hájku za dědinou skoro sucho …

      0 0
      • rarášek1  

        Ale před hajkem blátivo…

        0 0
        • gobike  

          Jéé, tam uprostred je moje Merida.. Tak vypadala pred dvema rokama, ale ted je uz puvodni jenom ram:)

          0 0
        • rock  

          Když já se před ním moc nezdržoval … nicméně do tohoto stavu jsem dostal bike taky, když jsem se po poli škrábal na Větrníky. A propos, zdálo se mi to, nebo je značení tratě nějaké hezčí, čistší, novější ?

          0 0
    • zaxxx  

      Cau, nevite jak to vypada v Olomouci kolem koleji? Sem na smeralkach tam pry uz vyklizeli sklepy v sobotu preventivne tak estli je to ted pod vodou… mohli by zrusit vyuku :)

      0 0
    • Yann  

      Zbraslav – Most Zavodu Miru, smer Praha (sever). 1.4.2006 11:46

      0 0
    • lidumil  

      Včera v Krňovicích – normálně je tam slinice a lávka cca metr nad ní

      0 0
    • lidumil  

      Tyníště n.Orlicí – město, MHD v provedení brod :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.