• Páník

    Nikdy jsem vidlu nerozebíral,tak potrebuju radu.Je to vidle,co se dava na levnejsi Meridy – na pravy noze lock out+dole imbus co se toci,ale nechce ven.Na levy noze citlivost pruzeni+dole imbus,co se toci a chce ven.Uz jsem se vsim kroutil a povoloval – nohy jdou vytahnout max. o 3 cm a pak se to sekne…chtel bych ji namazat a dat na zimaka a taky si to rozbirani chci vyzkouset… P.S.historie me neuspokojila

    0 0
    • Páník  

      …a jeste ze spoda

      0 0
    • Lišák  

      Vypadá to jako podobně, jako stará RST. Zkus vytočit ven ny horní matice, tím by jsi měl vyndat pružicí elementy a pak zkus znova vyšroubovat ty spodní imbusy. Na Suntour XC-PRO-SL bylo potřeba na rozdělání imbusy vyšroubovat, místo nich našroubovat delší šroub a poklepem vyrazit plunžr.

      0 0
      • Páník  

        problem je,ze kdyz jsem vysrouboval lock out,vytahl jsem ho o 3 cm a vic to neslo – drzi to ten imbus dole,ale ten se neda vysroubovat – jen se protaci

        0 0
        • Lišák  

          Pokud se protáčí, tak musíš to, do čeho je uchycen něčím podržet.

          0 0
    • gobike  

      Bych se rozebiranim takove vidle vubec nezabyval:)

      0 0
      • enjoy  

        no urcite ne bez pouziti nasili:-) ikdyz takovahle vidle asi toho biti dost vydrzi:-D

        0 0
        • gobike  

          No jo, to bys mel videt, jakou praci dalo rozebrat Suntour XC 60, neporadil si s tim ani servisak a nasledne ani ja s pouzitim tezkych nastroju, nakonec jsme dosli k zaveru, ze tadle Suntourka je tzv. nerozebiratelna vidlice na jedno pouziti a den nato, letela z okna:)

          0 0
          • rarášek1  

            Ale dá. Zevnitř.

            0 0
            • gobike  

              Na to uz je pozde:)

              0 0
            • ice  

              moch bys mi posat jak zevnitr? prave jhi mam ve sveraku a bojuju s ni, chtel bych ji zrenovovat a dat do sbirky vedle RST 461

              0 0
              • gobike  

                hodne stesti a silne nervy pri rozebirani teto „vidlice“:)

                0 0
                • ice  

                  sorry,ale tenhle tread je akorat tak plnej pomluv a narazek, rady skoro zadny. predpokladam, ze dole ve vnitrni noze je imbus kterym se to povoluje,ale ani s adapterama se mi k nemu nepodarilo dostat

                  0 0
                  • Santus  

                    Psal sem tam ze musis mit dlouhej 5mm imbusak nebo sestihrannou tyc a tim to zvrchu a zevevnitr ten sroub povolis.Nevim jak vypadaji ty Tvoje adaptery, mozna se sou moc silny a nedostanou se az na ten sroub.

                    0 0
          • Páník  

            koukam,ze jsem si moc dobrou vidlu do svych kutilskych zacatku nevybral,ze?Po­kracovat budu az o vikendu…vsak ono to pude – kdyz to slo dovnitr,tak to musi jit i ven:)

            0 0
    • kubus  

      S tou vidli mam co se tyce rozebirani docela dobry zkusenosti ale chce to trosku spravnyho nasili na spravnym miste, takze:

      1. Povolis lpastovou matici a vytahnes pruziny.
      2. Povolis matici u Lock-outu a zasunes vnitrni nohy do vnejsich co to de tak ze patrona s LO ti bude trcet ven
      3. Vezmes horkovzdusnou pistoli a nahrejes sroub na konci nohy s patronou (je tam locktite, proto se ti to protacelo)
      4. Jen nahrati ale nestaci takze vezmes dlouhej velkej tlustej sroubovak a zasprajcujes jim tu patronu uvnitr vnitrnich noh tak aby se neprotacela a povolis imbus na spodku spodnich noh
      5. povolis ten druhej imbus (nahrati…) a ted nevim jesi potrebujes mit spesl vidlicovej 5 imbus kterej vrazis do vnitrnich noh nebo je to reseny jinak ale na to prides.

      Zakladni trik je v tom nahrati a zasprajcovani patrony

      Pak do toho naseres kilo vazeliny pac nic jinyho stejne delat nemuzes nebo se na to vyseres a kopis si poradnou vidlici!!!

      0 0
      • Páník  

        OK,to zkusim…ale az o vikendu,jsem na to sam zvedavej.Chci ji dat na zimaka,pac tam mam pevnou.Este me napadlo,ze bych tam nalil misto vazeliny olej…treba se bude hejbat trochu lip…no uvidime.Kazdopadne dik za radu

        0 0
        • rarášek1  

          Jak píše Kubus, jen místo toho šroubováku dovnitř je lepší mít to, co je na fotce.Na konci je imbus 5.

          0 0
    • Páník  

      tak dobra vec se podarila…s malyma obtizema jsem ji rozebral a hlavne i slozil (aniz neco schazelo nebo prebejvalo:)),a­korat jsem trochu vozvejkal tu plastovou matici-no co,kdyz se kaci les,litaj trisky:)…este jeden dotaz-myslite,ze kdyz ji predelam na olejovy mazani,se nejak vyrazne zlepsi funkce?

      0 0
      • Martyss  

        Možná by bylo vhodné napsat, co ti na ní vadí:-)

        0 0
        • Páník  

          ponevadz ji chci dat na zimaka,tak hlavne takove to „zimni tuhnuti“ (v lete to uslo,ale mohlo by to byt lepsi,aspon vo kousek:))

          0 0
      • rarášek1  

        Vidíš že to šlo. Gratuluji. Na mazání olejem to předělat nejde, protože ji nemáš jak utěsnit. Musíšpoužít řídkou vazelínu. Já používám LV2EP od Hekry a ředím ji motorovým olejem. A na tu umělou hmotu je klíč.

        0 0
        • Páník  

          eh…no vono to tema sikovkama slo taky,akorat to obcas sjelo (a to jsem byl neznej,ale ta umela hmota je mekka jak zvejkacka:)).Kde to presne nejde utesnit?Uz jsem tu kdysi cetl,ze to nekdo predelaval (manitou,santou­ry)…v cem je tahle jina?dik

          0 0
          • rarášek1  

            Nevím co máš za model, ale tyto levné vidlice nemají nikde místo na molitan co bys mohl namočit do oleje.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.