• widlicka

    Noo takze kupil som Meridu na ktorej bola tato lacna vidla. Oproti klasickej XC 60 ma zdvih len 60mm aj to ledva chodi 50mm. Na tom bajku sice dlho nebude ale zaujimalo by ma ci sa da nejak zvysit zdvih aspon na tych 75mm ako ma povodna XC-60. Tiez by ma zaujimalo ci tam je aj elastomer alebo nie. A kedze som uplna lama a rozobratu vidlu som videl len na obrazku tak ma zaujima ci treba na obidvoch nohach nastavovat pruzenie rovnomerne… Thanks (vyhladavanie som pouzil :-))

    0 0
    • fousac  

      aspon castecna odpoved.. na starsich lacinych vidlich opravdu nastavovat predpeti pruziny na obou nohach stejne a netocit ty laditka nadoraz, ale tak otacku pred koncem v obou smerech (tzn. na nejmekci i nejtvrdsi…)

      0 0
    • kovar  

      moje pritelkyne si koupila kolo s XC 60 a je to naprosto priserna vidlice, zlate RST. CHodi tak max 4cm pod mou vahou kdyz hupsnu na riditka. XC 60 je pruzinova a uvnit pruziny je (jsou?) vlozen spalek z gumy nebo nevim z ceho, divaja sa do nakresu. Bdu XC 60 v blizke dobe rozebirat a podivam se , co by se s ni dalo delat. treba vadi ty elastomerove spalky, Nebo pokud jsou tak tuhe pruziny tak to potes. Dam vedet.

      0 0
      • widlicka  

        aj ja som bohuzial majitelom meridy s touto widlickov na rezne. tak jak hovoris to ani tych 6cm nechodi. Podarilo sa mi to doma len raz a to som sa musel veeelmi snazit. Este by ma zaujimalo ci ta tvoja priatelka ma model XC60 alebo XC60 M(tato sa montuje na meridy) totizto rozdiel medzi XC 60 a XC60 M je vlastne zvih 75mm a 60mm no a este prachovky. Takze z tej XC 60M by sa teoreticky mohla dat spravit aspon XC 60 a teoreticky by mala byt potom trosku meksia co by bola veelka vyhra…

        0 0
        • kovar  

          ta XC 60M je s prachovkama nebo bez? V kazdem pripade ta vidle na Giantu je bez prachovek, po jedne vyjizdce jsou vnitrni nohy pekne poskrabane , pokusim se vysetrit od ceho. TYhle smejdske vidle me bavi.

          0 0
          • widlicka  

            XC 60 M je bez prachoviek. Ta moja je cela modra a je na nej nalepka s malicky bielym napisom SR-Suntour. na original XC60 su prachovky a ten napis je podstatne vacsi(po celej dlzke vidly).

            0 0
      • kubrt  

        na tebe kovari bych mel dotaz, jak ji rozdelat, zatim sem se jen podival pod zatku nahore, je tam pruzina, ktera jde normalne vytahnout. ale jak dal? zespoda neni zadnej imbus nic, je neco uvnitr?

        paradoxne, kdyz jsem vytahl z jedne nohy pruzinu, jeji chod se zlepsil asi tak o 300%, tak me taky napadlo, co kdybych nechal jednu nohu prazdnou?

        0 0
        • blue.sun  

          Myslim, ze to klidne udelat muzes, protoze treba RockShox Judy TT je stejne stavena, tj. ma pruzinu jen v jedny noze…

          0 0
        • kovar  

          no zatim jeste nevim, jeste jsem se ji nepokousel pitvat. Ony nekdy ty levne vidlice prekvapi svou komplikovanou rozborkou. Co me na ni ale zaujalo je, ze zespoda noh jsou „imbus“ matky, ale nejsou v nich zadne drazky na imbus klic.

          0 0
        • widlicka  

          A nieje ta vidla potom prilis makka? nexcel by som ju cvaknut na obycajnej polnej ceste :-) Aky mas zdvih 75 alebo 60mm?

          0 0
          • kubrt  

            no mekci je, ale mozna by byla jeste dost tuha – nezkousel jsem to projet, ale az budu mit chvili casu, tak s tim zkusim provest neco vic. taky me napadlo, co tak sehnat mekci pruzinu misto te co tam je?

            0 0
            • widlicka  

              Noo tak skusal som vybrat z jednej nohy pruzinu a fakt to chodi ovela lepsie. problem je ten ze sa mi doma podarilo nasimulovat taku mensiu jamu na polnej ceste. (Vyskocil som a celou vahou som zatlacil na vydlu :-)) Vysledok bol ten ze vidla isla na doraz… teda viac ako na doraz lebo isla dole presne 67–8mm. Neviem ako je ta vidla presne spravena(momentalne mi dajak nejdu stranky suntouru) ani moc nemam casu neska rozoberat ale zda sa mize v jednej nohe bol nejaky tlmic. Co tak vybrat pruzinu z tej nohy a nechat tam tlmic???

              0 0
            • widlicka  

              Tak nakoniec som si neska predsa len nasiel cas a prisiel na tri sposoby ako tu vidlu zmakcit. V lavej nohe je totizto v pruzine taky gumeny bazmek. takze: 1.Vybrat z vidly pruzinu z lavej nohy aj s tou gumou ( je to dost makke a nieje problem dat vidlu na doraz vyplati sa mozno pre osoby okolo 40kg) 2.Vybrat pruzinu bez bazmeku (celkom slusne uz to nieje jak sracka ) 3. vybrat len ten bazmek V druhom aj tretom pripade sa vyuzije zdvih na 100% takze len rozhodnut sa ktory z tychto sposobov vam viac vyhovuje. Teraz uz je len na kovarovy kedy tu vidlu vypitva a zisti ci sa da zvisit zdvih :-)))

              0 0
              • kubrt  

                jelikoz ja trcim v praci, dnes uz to nestihnu vyzkouset, ale neco z ni zkusim na jednu vyjizdku vyndat – nejspis tu gumu, i kdyz ta ma zrejme zajistit, aby nesla pri velke rane vidlice az na doraz.

                kazdopadne vyndam zkusim, tebe ale evidentne jako reseni nenadchla ani jedna varianta, ze?

                0 0
                • widlicka  

                  Druha aj tretia varianta je praveze riesenie. Ja som zatial vybral tu gumu. Vybral by som aj celu pruzinu ale neviem ci to vidle prospeje. Este ma napada jedno riesenie. Mohol by som skratit tu gumu na minimum a tym by som zabranil ist vidle na doraz a zaroven by bola maksia. No do toho sa nebudem pustat skor ako budem vediet ci sa da zvisit zdvih na tych 75mm aby som ju nefikol az privelmi ( alebo kym nezozeniem nejaku druhu gumu na pokusy :-)) Uplne riesenie ktore by ma nadchlo by bol zdvih 75mm vyuzitelny aspon na 90% a tych zvysnych 10% by bolo do rezervy…

                  0 0
                  • CZiko  

                    stačí, když tu „gumu“, nebo-li elastomer jenom zkrátíš o 2–3cm popřípadě o víc… hned to fachá líp…

                    0 0
      • gobike  

        Mám stejnej problém, vidle zapruží jen do půlky a vic ani prd. A navic mi teď začala pískat, nevím čím to je, pravidelně ji mažu vazelínou a teflonovým olejem..

        0 0
    • widlicka  

      este sa chcem spytat ci tie pruziny mozem namiesto oleja namazat vazelinou.

      0 0
      • kovar  

        vazelinou se mazou. Jinak povedlo se ti tu vidlici (XC 60) uz rozdelat? Mi ne. Matici zespodu (ktera spis vypada jak nyt, nebot neni na ni za co chytit klicem) se mi sikovkama nepodarilo povolit, hlavne take proto. ze na kleste tam neni vubec misto. Divaje se na planek, tak uvnitr vidlice je sroubek, krery je spojen s tou mazici, ale ten taky nevim jak ho chytit, 6ka dlouhy imbus nesedl, a kdyz jsem si na neho baterkou posvitil, tak jsem stejne v nem nevidel sestihran. Vidli chci rozebrat a namazat, nebot po asi 50 km jsou vnitrni nohy tam kde soupou o pouzdra pekne odrene, nehorazne odrene. No na Suntour uz mam suj nazor a negativni predesle zkusenosti, takze kolo bylo kupovano s tim, ze vidle po case pujde pryc, ALE dala by se vylepsit, jen by bylo treba se do ni dostat. ZAtim jsem vyhodil gumovy bazmek z jedne pruziny (btw, to jsou pruziny jak z vagonove napravy), vidlice jde dolu trochu vic, ale pri odlehceni mlati. Coz teda mlatila i pred tim.

        0 0
        • widlicka  

          Snazil som sa to rozobrat ale vzdal som to asi po 15minutach mordovania s kliestami. Zas na druhu stranu nejak tu vidlu museli aj zmontovat( teda pokial po zmontovani nevyhladili hrany na imbus). Dlhe imbusy doma ani nemam takze som sa tymto sposobom moc nezaoberal. V kazdom pripade by som tu vidlu rad rozobral lebo nehorazne piska a citim ako sa zadiera… CO sa tyka funkcnosti tak ja som ten bazmek len zrezal cca o 4–5cm lebo ked som ho vybral cely tak vidla chodila velmi casto nadoraz. teraz mi vidla chodi 75mm (predtym max okolo 50mm) a je maksia. Je pravda ze viac kope ale nech… furt lepsie jak jazdit na pevnej. Este k tym srubam, ma napadlo ci by sa nedalo do tej sruby vybrusit hrany na imbus alebo aspon zarezy na srubovak..

          0 0
        • Santus  

          Je tam zevnitr asi 5ka imbusak, ja to tak mam u levne vidle Suntur XCC na zimaku, bude asi podobna te XC60 M . Nejlepe koupit pul metru 5ky sestihranu ve Ferone za 10kc, dlouhej imbusak bude asi zbytecne drahej. Jinak k tem noham, ja u te sve mam nohy neposkrabany, jako novy a to jsem ji jezdil celou zimu v blate a snehu.Jo a zadny zadirani se taky nekona a to jsem ji jeste nemazal.Je pochopitelne bez tlumeni, ale jestli bude cas a nalada, tak to mozna taky nejak zbastlim.

          0 0
          • kovar  

            diky, zkusim si nekde vypujcit tu dlouhou 5tku. nOhy ta tej XC 60 puvodne byly cele takove zlatave, no a po asi 50km v mistech, kde se to soupe jsou uz vydrene a je to hodne videt, nebot zlatava tam uz neni a je tam stribrna barva.

            0 0
          • kovar  

            tak jsem XC 60 M uspesne rozebral a slozil, pomoci tej dlouhe 5tky imbusu, namazal, vyhodil z pruziny gumovy spalek a hned chodi lepe. ALe stale kope, musi kopat – zacnam pomalu shanet negativni pruziny, ktere tam dam misto gumovych dorazu a pak by to melo byt O.K. Dalsi prestavba vidlice by byla nejspis nakladna, pracna a zbytecna.

            0 0
            • miťo  

              No to s tema negativnima pruzinama je dobrej napad. RST Gamma je nemela a mlatila. Po jejich namontovani se to zlepsilo. Ale jestli nekde uvidis MG91 za 1500,–(doprodej), tak nevahej.

              0 0
              • kovar  

                Tomu se říká faux pas. Nebo jako že MG91 mám koupit pro Tebe? :-) BTW: Suntour vidlici jsem nikdy nevlastníl a ani zatím nechci vlastnit.

                0 0
      • CZiko  

        jo můžeš… já to promazal celé a chodí (na to že to je Suntor) „dobře“

        0 0
    • Berkut  

      Cau …aj ja mam Meridu Matts sport 300 D vsetko je ok len ta vidlica je totalny SHIT uz nikdy viac SR SUNTOUR !!! …nic to netlmi a zacala sa mi klepat uz po cca 3-och mesiacoch …len tolko

      0 0
      • Martyss  

        On by hlavně člověk měl nadávat sobě, když si koupí takovou vidli na kotouče…

        0 0
    • Berkut  

      no hej jasne kamos ale ja som kupil cely bike aj s kotuckami =)) …asi tak

      0 0
    • Berkut  

      by som povedal ze este RST su lepsie vidlice ako SR SUNTOUR !

      0 0
      • Jogador  

        Ty ses nám ňáko rozpovídal… Záleží jaký typy srovnívíš, ale jo…

        0 0
      • McBlacky  

        nevím jestli lepší, ale praskaj a chytaj vakl víc to jo :)

        kromě toho xc 60 je fakt šunt nad šunty, lowest low end.

        0 0
        • Homer  

          Nesouhlasim! XC60 je ta nejsofistikovanejsi pevna vidlice, kterou jsem kdy videl a zkousel! Kam se hrabe morati!

          0 0
        • pitris  

          To jo, ja mam vakl asi 4mm a je to hnus!!! Navic je tvrda a těsnění kolem noh stojí za hovno!

          0 0
    • sikipiki  

      No,ja mam tiez CX 60 ale ma mat 75mm. lenze hrozne kope,neviete ako sa to na tejto vidle da nastavit?diky

      0 0
    • Siddha  

      Takze devcica ma xc60 na Superiorovi. Vidle nic moc, ale kamos servisak hned vyhodil jednu pruzinu i elastomer a uz trosku chodi i pod tema 55kg. Ale po par tisicich ma vakl jak prase, co s tim? Teda on tam byl uz na nove, ale trochu mensi. Je na to nejaka levna finta?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.