vyjíždění vidlice při uzamknuti

33 nepřečtených
  • markus

    Chtěl bych se vas zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s vidlici marzocchi mx comp eta 2005, zdvich 105, jestli se vám nestává při zavření vidlice ,že se pomaličku vysunuje.už jsem to 2× posílal na reklamaci poprvé že to vyměnili tesnění a po druhé že je to v normě.Jako myslím si že když zavřete vidlici tak by měla byt zavřená a neměla se vysunovat, ne?vidlci prohlíželi přímo u bartoníčka.Prosím poraďte co stím mám dělat.

    0 0
    • ddd - andy  

      Hodit jim to zase na hlavu.. Proste pokud to zmacknes, musi zustat dole a zadny „vysunovani v norme“.

      0 0
    • Jenda  

      bohuzel je to vicemene normalni – koukni do histore – myslim ze obzvlast Pekacek s tim ma dost zkusenosti. Jinak 2006 se zda uz to nedela (ale jel jsem na ni jen par km)

      0 0
      • Pekáček  

        Jojo, obzvláště Pekáček má se servisem u pana B. dost zkušeností :oD, v podstatě asi tolik, že raději budu mít pomalu se vysouvající ETA než zase podělanou vidli. Ale je to takové blbé, v Dolomitech stojky jak kráva, chceš si pomoct, zatlačíš a ona je do dovou minut nahoře…

        0 0
        • Jenda  

          hele a kdyz uz jsi s tim stravil tolik casu – uz vis co je tou pricinou? – nasel jsem nekolik navrhu ale nevim z ceho si vybrat – je to jak pise R. netesnost ty patrony nebo jen ventilu na ni nebo je to malou hladinou oleje v ni? Me totiz asi po 400 km Eta prestala fungovat uplne (i to celkove min tlumilo) a reklamace dopadla tak ze mi z kolosopu po 7 tydnech (ted pres zimu jsem na to nespechal) poslali 2006 a ta vypada ze nevylejza. Takze jestli se mi to zase posere nebo kdyz uz je to jednou OK tak to tak i bude?:-)

          0 0
          • Pekáček  

            Mě po jedné z oprav ETA fungovala poněkud nahodile, nezabírala, pak se chytla… Podle mě to bylo množstvím oleje, ale servis vyměnil celou ETA a ta chodí jak chodí. Tahle vidle rozhodně netluní nohou kde je ETA, tlumí ta kde máš vzduch, šteluješ to vnitřně (Comp) nebo zvenku (Pro).

            0 0
            • Jenda  

              jo? ja myslel ze tlumi i trochu ta ETA ale jenom neni stelovatelna – popravde moc jsem po tom nikdy nepatral:-)

              0 0
            • Pá-dlista1  

              No to je zajimavy nazor… jak by asi dopadla konfrontce s lidma co tvrdi, ze kdyz zamknes ETA je vidlice v podstate netlumena (protoze druha noha to sama neutlumi)?

              0 0
              • kovar  

                no ti lidi, co to tvrdí plácají nesmysly

                0 0
              • R.1  

                spatne. Zamknutim ETA-y sa o.i. zvysi tuhost celej vidly (teda vidla sa „preladi“, pricom tlmenie (tzv. absolutny koeficinet viskozneho tlmenia, jednotka N/ms-1) sa nezmeni. Relativny koeficient tlmenia sa znizi, teda prakticky sa znizi schopnost tlmit vibracie. ETa patronama iste tlmenie, kedze je v nej olej ktory prudi cez otvory atd., ale v principe je tlmenie sustredene do druhej nohy.

                0 0
              • Pekáček  

                Tož ti nevím, regulace tlumení a ventil je v pravé noze. Levá, podle mě tedy, se dá plynule zavírat – tlumení odskoku – až do zavření kdy drží dole. Pokud nějak tlumí jako neuzavřená, je to možné. Šlo by to zkusit tak, že v pravé noze nebude olej a pohoupat se na tom. Ale regulovat si odskok tou páčkou ETA je nesmysl.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ne kazda vidlice, ktera tlumi se musi dat regulovat z vnejsku :)

                  0 0
                  • Jenda  

                    spis ne kazda vidlice ktera tlumi se musi dat regulovat (jinak nez vyneou oleje:-)

                    0 0
                  • Pekáček  

                    To je mi jasný a u MX Comp mě to pěkně s..e. Já jen že ETA je jakožto tlumení jaksi nepoužitelná.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Proc te to sere? Ja to nikdy nepotreboval :)

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Protože v zimě býva poněkud zima a vidle nerada vidlá. A lézt do toho je fakt průďa.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          To se mi prave nestava. Teda naposled u elastomerovy RST… pak jeste u Suntouru, ale na to nemela zima vliv… ta proste nevidlala permanentne.

                          0 0
    • R.1  

      Asi ti netesni ventil na ETA patrone, nebo samotna patrona. V norme to neni!

      0 0
      • markus  

        podle hlavního českého dovozce to asi je v normě, uvidím co napíšou po 3 , po 3 ti už je totiž nárok na vrácení peněz nebo nová vidlice

        0 0
        • R.1  

          Napis rovno vyrobcovi, oni to posunu Bartonickovi, aspon budu v obraze o svojom zastupcovi.

          0 0
          • Pekáček  

            To prý už někdo zkoušel, Taliány to nezajímá, leda by jim drasticky klesla prodejnost. Ale třeba jim křivdím, třeba už tam pracují lepší lidi. Máte-li někdo potíže, zavolejte tam a zajeďte osobně, kdosi tu takový postup chválil.

            0 0
    • náčelník  

      Třeba to má tu výhodu, že když odstavíš kolo a zapomeneš vidlici odemknout, tak se zbytečně neunavuje „pružina“ :)

      0 0
    • goofy  

      Mne to delalo u ECC (ETA bez pruzinky), kdyz sem vymenil olej a bylo ho v te noze s ECC malo. Pak mi po doplneni zustala vzduchova bublina v te patrone a delalo to zas. Staci chytit to tahlo a zapumpovat. Pokud nepomuze ani to, tak je to na reklamaci na dalshi…

      0 0
      • Lone1  

        Funkce Lock-out je urcena pouze k vyjizdeni strmych kopcu. Je to uvedeno v manualu prilozenem u vidlice. Z toho duvodu se zamezuje pohupovani vidlice a snizeny zdvih po uzamceni zmeni sklon ramu vuci kopci. Pri uzamcene poloze pusobi na vidlici vaha jezdce, navic je vidlice neustale stlacena vahou jezdce.Pomale vyjizdeni vidlice v nezatizenem stavu (obyvaci pokoj)je naprosto normalni. Vidlice se vraci zpet do sve puvodni polohy.

        0 0
        • Pekáček  

          A nenapadlo tě že když jedeš stojku v sedě, vidle ti vyjede? Zrovna v Dolomitech jsem se skoro zubama držel za řidítka a pěkně mě to štvalo.

          0 0
        • goofy  

          To si vycet zase kde? Nerikej, ze tomu veris?

          0 0
        • Palo TT  

          Pokial pomale vyjizdeny je 1cm/hod tak je to normalne :) Za tu hodinu ty lepsi aj Dolomitske stojky vyslapu.

          0 0
          • RomanH  

            :o) Tak to pred Tebou smekam. Asi na tom budu hodne spatne, kdyz nektere Dolomitske stojky slapu treba 3 hodiny.

            Souhlasim s Lidumilem, ETA by nemela zajizdet (na manzelcine Marathonce nezajizdi – omylem jsem ji taky nechal v pokoji stat do druheho dne zatlacenou)

            0 0
    • lidumil  

      Já bych to reklamoval dokuď néjni sezona. Mám ji od konce léta a nedělá mi to ani náhodou. Když ETu zavřu, tak se mi ani nehne. Zrovna v neděli jsem to vyzkoušel, a nehla se ani o mm. A když jsem ji nechal v létě omylem zavřenou v dílně, tak se do rána taky ani nehnula.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse