• CZiko

    Korunka s korunkou se sešla a tudíž je ten pravý čas pro upgrade kola:-) Možná se vám nezdá ten čas po Vánocích, nicméně, babičky komponenty nakupovat neumí a tak obvykle přispějí měnší, či větší peněžní částkou… ale k věci…

    Chtěl bych lechce vylepšit moje zadní kolo… dropy mu nedělají dobře… Použiju nynější nábu Deore. Nejspíš koupím Alex DM 24, k tomu chci přihodit obyč DT niple v červené barvě a dráty DT Champion 2mm (kde budu muset překousnout stříbrnou barvu… černé jsou drahé:-(. Celkem to bez příp. poštovného vyjde na 956,– Ká čé…

    A nyní se ptám… Na kolik křížení se dělají výplety pro kola na dirt/street? Standardně na 3×?

    Stačí dráty 2mm, nebo sehnat macatější? (vážím 65kg a doteď jakžtakž držely 1,8 + ráfek Alex Adventurer:-)

    Dá se za ty prachy sehnat něco lepšího?

    Děkuji, děkuji, děkuji… je pozdě, já musím jít spinkat:o)

    0 0
    • zac  

      nejsem sijistej ale ty barevny niple od DT jsou drazsi…

      0 0
      • CZiko  

        jsou:-)

        0 0
        • CZiko  

          ale nevím, jestli koupit dražší černé dráty aby vypadalo dobře, nebo dražší barevné niple, aby to vypadalo dobře:-D

          0 0
    • goofy  

      Ted si nejsem jistej, ktere DT-cka v zadu mam, ale rozdil mezi cernou a stribrnou barvou nebyl nejak moc velky… Ja vozim DT 2,0mm, Alex DM24 a Deore 525 nabu a vyplet zatim drzi… Mam to klasicky 3× krizene a prazilo to bez problemu i nejakych 10–12 schodu na placku (vim, moje blbost to tak nicit), akorat to nerozdychal rycloupinak…

      0 0
      • CZiko  

        no nevim kolik je převýšení 10–12 schodů… a já s tím ráfkem Alex Adventurer (32drátů) a dráty 1,8mm dával opakovaně dropy na placku v rozmezí 140–180cm… Když se mi uvolnilo několik drátů, tak jsem vše přítáhl a krásně vycentroval a zatím to furt drží… je ale jasné, že to takhle nepůjde věčně, a nechci se kvůli prdlému ráfku rozsekat, a ještě poničit další komponenty…

        0 0
        • enjoy  

          kvuli prdlymu zadnimu rafku se myslim moc nerozsekas,spis elegantne zastavis..:-)).a stejne,pri tomhle pristupu,kup si obycejny niple a ty stribrny draty:-))

          0 0
          • CZiko  

            při tomhle přístupu??? :-)

            0 0
            • black.horse  

              vidět Tě skákat něco „na placku“ tak Ti osobně nafackuju… slovo „drop“ označuje skok… a skok jako takový má mít dopad… a né placku… prase:-P

              0 0
        • goofy  

          Ono to mnelo neco kolem 1,8+ metru.. Pocitove to bylo vyzzshi nez ja, a ja mam 187cm. Ty dropy ale davash trial stylem, ne? Rafek by mnel myslim bez problemu vydrzet a ten vyplet to nejspish taky unese. Ja to skocil jednou v mirnem alkoholovem opojeni z hecu, jinak se snazim skakat do dopadu (teda dopad vetshinou prelitnu). K te barve: radeji bych bral stribrne niple a cerne draty, nez cervene niple a stribrne draty. Ta cervena se tam ztrati… Ideal by bylo cerveno/cerne. A rafek se snaz sehnat eshte nejaky s kalishkama, bo uz se dovazeji jenom bez nich… :o(

          0 0
          • CZiko  

            Jo tak sehnat s kalíškama už bude asi problém… všude jsem ho viděl jenom bez… Někdy trial stylem, někdy jen víc na zadní, drželo to při obojím:-) choval jsem se bez slitování:-D

            0 0
            • goofy  

              Ja sem videl zatim taky uz jenom 32 derove… :o( A to sem ho chtel dat este i na predni kolo…

              0 0
              • CZiko  

                tak jsem koupil nekalíškovaný… ale zrovna jsem se trefil do správného dne, takže jsem dostal slevu 25% :-P

                0 0
                • McBlacky  

                  já bych teda do nekalíškovanýho nešel. Teda pokud by se jednalo o pár kolo pod 1500gr tak bych vyjímku udělal :)

                  0 0
                  • wbiker  

                    Co to znamená „kalíškování“?

                    0 0
                  • CZiko  

                    pokud mi vydržel doteď XC ráfek a vše drželo, tak od sjezdového fakt nečekám, že by prasknul… takové peklo nedávám a sto kilo taky nemám:o)

                    0 0
    • enjoy  

      ty me nebudes mit rad:-),ale nebud takovej chudak:-) a kup si oboji.barevny niple te vyjdou na cca 400,–.a ty draty,nevim.

      0 0
      • CZiko  

        máš štěstí, žes vyplnil love calculator, tak jak jsi ho vyplnil panáčku:-D

        Ty černé dráty stojí dvakrát tolik > 12Kč :-/ Ale asi to tak nakonec udělám:-)

        Se myslím ještě prohnu, než to vykutím… ani nevím kolik stojí vypletení… a jéééje:-/

        0 0
        • goofy  

          Vypleteni pocitej 150 – 200…to je fakt takovy cenovy rozdil? Se mi nezdalo… ;o)

          0 0
          • CZiko  

            No víš jak… silvestr taky něco stál:-) Ale nejspíš došetřím a koupím červené niple i černé dráty:-) řeším to asi trochu dopředu, jelikož teď není co dělat:-/

            0 0
            • goofy  

              No ja mam ve predu cerno/cerne, ale niple tam tushim nemam DT…

              0 0
          • gobike  

            Pro chudeho studenta muze udelat i takova zjevne chaba casta poradny rozruch.

            0 0
            • goofy  

              Ja sem taky chudy student… Ja sem se jenom pozastavoval nad tim, ze to je dvojnasobek mezi cernyma a barevnyma… To sem nejak necekal…

              0 0
              • CZiko  

                ach tak… ale fakt, je tam takový cenový rozdíl za pitomou barvu:-/

                http://www.trinnity.cz/Default.asp?…

                0 0
                • enjoy  

                  bikestore.cz,6kc cerny i stribrny.

                  0 0
                  • goofy  

                    Bohuzel 12kc…

                    0 0
                  • CZiko  

                    trochu jses sekl:-) když si tam klikneš na „upravit sestavu“ tak při výběru černého drátu 2,0mm je v závorce 12,00 Takže ty ceny jsou stejné…

                    0 0
                    • enjoy  

                      zajimave:-).jeden by veril,ze co je psano,to je dano:-).tohle se mi od bikestore zrovna moc nelibi.ale verim ze to tam takhle neni schvalne:-)

                      0 0
                • goofy  

                  Stejne se mi to zda nejake drahe… Mne zadni kolo vyslo s vypletenim, rafkem Alex DM24, nabojem 525, cernyma dratama a bilyma niplema na necele 2000…

                  0 0
    • Meesha  

      dej cerna-cerna. TO bude vypadat blbe, kdyz to das jen dozadu :-)

      0 0
    • PePu  

      Pokud trváš na drátech DT v černé barvě a nevadil by ti rozdíl v pevnosti 100N/mm2 (1100 vs. 1000), mrkni ještě na DT stainless black. Jejich cena by se měla pohybovat kolem 6Kč. http://www.bottico.cz

      0 0
    • fousek  

      Barevne bych to vubec neresil, dal bych tam oboje bez barvy a jeste by zbylo na bublifuk, ale kdyz nekomu zalezi na designu tak holt neni co resit musis dosetrit na oboje cerny. P.S. stejne je to divny na auta cpou chromaovy rafky a na kola cpou cernej vyplet?

      0 0
    • Manas  

      Hele radsi bych dal jinou nabu a nechal normal draty. Stejne pokud to jednou nastrelis tak by te vymena jednoho ci dvou akorat stvala. Naboj na prumyslech + Alex DM24 a mas to do pohody. Klidne bych tam nechal i Hvezdonice. Sice pry ted nejsou tak skvely ale me stale drzej. Barvu bych vazne neresil. :-)

      0 0
      • Vojtas  

        tam nejsou obrazky, to nečtu ;)

        0 0
        • enjoy  

          a kdo te o to zada?:-)

          0 0
          • Vojtas  

            chci tim rict ze pokud by to bylo doplneno vhodnymi obrazky bylo by to mnohem lepsi, protoze co si radsi prectes ? to kde jsou dve stranky holeho textu nebo kde to je prolozeno obrazky ?

            0 0
            • enjoy  

              2 stranky textu byvaji vic,nez 2 stranky prolozene obrazky:-). ale jinak s tebou souhlasim:-),jenom nemam duvod se k tomu vyjadrovat.pac u zapletenych kol toho moc nevymyslim:-))

              0 0
              • Vojtas  

                to nevis ze obrazek ma vetsi vypovidaci schopnost nez text ;)

                0 0
                • CZiko  

                  no a co teprv Rafaelo? To řekne víc než tisíc slov! Sice nevím jak to spočetli… :o)

                  0 0
            • Toams  

              Obrazky tam su, len musis v texte pri prislusnej vete kliknut na (Obr. XY) a ono sa ti to, cuduj sa svete, zobrazi, o co to ten autor vlastne pisal:-) … len to nie je rovno v texte, ale to je asi moc velky problem, co?:-)

              0 0
              • Vojtas  

                no jo, to sem si vubec nevsiml, no neva, ale kazdopadne to vypada na dobrej clanek s podrobne popsanym postupem, bohuzel na prvni pohled trosku odrazuje, ale to asi cloveku ktery se o tu konkretni vec zajima nevadi :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.