• stumf

    Cau..nevi nekdo kam v brne na zatezovy test? popripade nejakou net adresu kde bych to zjistil?? diky

    0 0
    • Bobo  

      Ústav sportovní medicíny, Křížkovského 22. Tel. 543211367, 543212226. Je to takovej patrovej krychlovitej barák za velodromem, leze se tam zezadu.

      0 0
    • Mofo  

      přidám se, de to ještě někde jinde (v Brně), popř. na kolik to vyjde? v historii sem našel, že to dělají i u sv. Anny, ale prý nepřípiš důvěryhodnou metodou…

      0 0
      • rarášek1  

        Záleží co všechno. Počítej kolem litru a doba objednání do měsíce.

        0 0
        • Mofo  

          de mi o zjisteni prahů + nějaké základní rady k tréninku (hlavně mi nedoporučujte KPO, to už sem si četl… :-))

          0 0
          • rarášek1  

            Takže to potřebuješ všechno. Prostě tě vyšetří a za tři dny dostaneš výsledky. Zároveň ti řeknou, jak na tom jsi. potom se objednáš u svorady na laktát a můžeš začít trénovat na olympiádu.

            0 0
            • Mofo  

              to je všechno super, ale v Brně je to pouze u toho velodromu nebo ještě někde jinde?

              0 0
              • tydlidek  

                Byl jsem v prosinci v Ústavu sportovní medicíny kromě zátěžovýho testu nám taky změřili špeky a zkoukli postavy a poradili něco k stravování a to všechno stálo 1990kč.

                0 0
                • tydlidek  

                  ještě, při tom zátěžovým testu odebírali krev a měřili laktát. Jsem spokojenej a na výsledky jsme si mohli počkat a v prosinci jdu určitě zase.:-)

                  0 0
                  • Mofo  

                    tak to je docela slušná vata – 1990,–!!! Sem počítal tak kolem litru, no pokud by se na to vyšetření mělo chodit dvakrát ročně, tak je to docela dost… Takže jiná alternativa v Brně není? No nic, do Prahy nepojedu…

                    0 0
              • rarášek1  

                Ano, jenom tam.

                0 0
    • stream  

      web.quick.cz/usm/

      0 0
    • Mofo  

      před chvilkou sem tam volal, s tou čekací dobou ste měli pravdu, du tam skoro až za měsíc, ale cena je docela sympatická, není to 1990,– ale cca 800,– (objednal sem se na zjištění prahů + nějaké základní vyšetření), tak mi to aspoň řekla ta doktorka po telefonu… Chci se zeptat ještě na něco, má vliv na validitidu vyšetření to, jestli přijdu na vyšetření unavený či naprosto odpočinutý, resp. pár dní před vyšetřením by se neměla provozovat nějaká namáhavější činnost, je to tak?

      0 0
      • Peslezedirou  

        Asi jako před závodem to jest tak dva dny celkem klid, ale zase ne nic nedělat, jen tak se lehce projet. Únava a přetrénování a nebo zase nic nedělání je znát.....

        0 0
      • Ceslo  

        za 800,– je typ testu O-max, pri kterym ale nazjistuji prahy,ale pouze maximalu. Prahy pak urci pouze orientacne z ventilacnich parametru. U mne se sekli o cca 25 tepu na AP a 10 tepu na AnP s porovnanim s aktatovym vysetrenim, ktery jsem si nechal delat v CASRI.

        Taky mne prijde ze MUDr Sykorova je mensi odbornik nez MuDr Martinek, ktery ti k tomu jeste vysvetli jak podle tech prahu trenovat.

        Abych ale jen nehanel, tak v USM te dukladnej proklepnou, zmeri ti VOmax, krevni obraz, VC plic, EKG a spoustu dalsich veci.

        Jo a v CASRI maji hezci sestricky :-). V USM ti Dr Reznickova nada, ze jsi tlusty a ze mas zanedbane svalstvo :-)

        0 0
        • Bobo  

          Cha, Řezníčková mi posledně pořád sahala na pr**l a lamentovala: „Ty hýžďáky, ty hýžďáky, to je bída!“. Pak čtvrt hodiny mluvila o tom, že se nemám přežírat a vykopla mě ze dveří :-). Bohužel měla pravdu :-(. MUDr. Sýkorová toho možná konkrétně o cyklistice ví míň než MUDr. Martinek (nevím), ale poněvadž tam chodím i kvůli OB jako nohoběhač, tak mi to naopak přijde vhod, že není moc úzce zaměřená jen na cyklistiku.

          0 0
        • Mofo  

          tak to mně jako valila klíny, když sem jí řekl, že mi de o zjištění prahů a řekla mi, že 800,–? Někdo tady totiž psal, že zjišťování prahů pomocí vydechovaného vzduchu dělají u sv. Anny a není to přípiš věrohodné a taky že v USM to dělají pomocí odběrů krve, tak sem měl za to, že sem si tohle objednal… Jak to teda je?

          0 0
          • Ceslo  

            Jeste jednou :-). V USM ti za cca 800,– udelaji O-max (jedes na trenazeru a duchas do masky, zadna krev se v prubehu testu neodebira.) Laktatove vysetreni, tzn. stupnovita zatez po cca 5 minutach s odberem krve stoji v USM cca 1900,–. To jsem tam ale nikdy nepodstupoval.

            Kromne samotnyho testu nas v cene jeste pohlidku, krev … jak jsem uz psal vise.

            Ono pokud nejezdis podle presnych treninkovych planu tak je urceni prahu z venil. parametru asi postacujici.

            0 0
          • Beeda  

            Na spiru se da relativni presne zmerit ANP prah z respiracniho kvocientu (pomer vdech a vydech plynu). Problem nastava u AP, ktery je minimalne tak dulezity k jako ANP, na spiru se stanovi cili nezmeri!.

            Na Laktatu se nicmene tep.fr. ANP jeste doladi vzhledem k k vykonosti daneho sportovce a na to je potreba trochu vic vedet … B

            0 0
            • Mofo  

              takže pokud mi nepřesně změří AP, tak je to celkem k ničemu, co? Budu tam muset ještě jednou zavolat a přeptat se na to…

              0 0
              • Ceslo  

                To bych netvrdil, jen je dulezity vedet co od toho ocekavas.

                Ono nechat si zmerit EKG a videt, ze mas zdravy srdce, taky neni uplne spatny.

                0 0
                • JancA  

                  nojo, ale za ty prachy?EKG Ti zmerej na pojistovnu uplne vsude

                  0 0
                • Mofo  

                  co od toho očekávám, prostě sem chtěl začít trénovat tak, aby to bylo aspoň trochu efektivní, no a když se doporučuje najíždět základní objemy v aerobním pásmu, chtělo by to znát ten aerobní práh, ne? Myslím, že by to tak nějak mělo být… Co říkáš(te)?

                  0 0
                  • Beeda  

                    doporucuji LA test, spiro neni od veci, ale pro tebe bude ted vhodnejsi LA. Pricajzluj do Phy mas to za 900kc:-)

                    0 0
                  • Ceslo  

                    Ono to asi neni az tak jednoduchy. Pro ilustraci:

                    Ja mam pri koncentraci 2 mol/l tep 152.8 tep/min. Korekci mi Dr Martinek urcil AP na 140 tep/min. Pasmo zakladni vytrvalosti mam od 120 do 150 tep/min, ale ted v zime se stejne pohybuju v jeho spodni pulce.

                    Tim jsem chtel asi naznacit, ze znat presnou hodnotu AP je celkem k nicemu, dulezity je v objemove fazi to neprehanet s intenzitou a nechodit pres AnP, ktery ti v USM stanovi presneji – jak napsal Beeda.

                    0 0
                    • Beeda  

                      no z toho cos napsal bych byl zmatenej i ja :-) Pises AP k nicemu a pak uvadis, ze je dulezite jezdit v nizzi mezi vytrval. pasmu… Prave proto je dulezite znat AP..

                      Ja osobne v objem. priprave nelezu ani pres AP..cili k ANP uz vubec ne…

                      Mofo: proste nech si radeji udelat LA, dr.Martinek te zkoukne a poradi.

                      B.

                      0 0
                      • Ceslo  

                        Jo Martinka bych mu taky doporucil, ale je to v Praze.

                        0 0
                        • Mofo  

                          tak nakonec dám asi na Vás, i když to mám do Prahy trošku dál (asi 350 km), když porovnám ceny vyšetření laktátu Brno – Praha, což vychází 2050,– ku 900,– vyjde mi to i cestou daleko líp, když si udělám to vyšetření v Praze, navíc MUDr. Martínek bude asi v této oblasti trochu fundovanější… No nic, du se objednat, jenom doufám, že to nebude až někdy v březnu…

                          0 0
                          • Ceslo  

                            Dobra volba. Do CASRI si muzes vzit svoje vlastni kolo, coz povazuju taky za vyhodu. Jo a mne to v CASRI stalo asi jen 750,–

                            0 0
                            • goood  

                              Od 1.1.2006 maji novy ceny. Ted to stoji 900, resp.800 druhe a dalsi vysetreni

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.