• kampa

    Cest potreboval bych poradit,nevite nekdo cim muze byt ze se mi pri dopadu kola na zem rozezni kotouc-takove cinkani a pri uderu do riditek to zni teky jinak nic, diky za kazdou radu

    0 0
    • Raydowe  

      si si isty ze je to kotuc? Aj volne bovdeny vedia robit pekny „ramus“ vsetkych tonov.

      Skus dotiahnut kotuc, ci sa neuvolnuje. tazko povedat, uz sa to tu myslim niekde riesilo, tak sa skus poobzerat.

      0 0
    • Manas  

      Kotouc neni tak extra pevna vec a lehce pruzi – tohle co rikas je uplne normalni. muzes zkusit lehounce pritahnout desticky ke kotouci ale zase to obcas muze piskat. Osobne to mam na vsech kolech zhruba stejny – proste to bud cinka nebo piska … ale nekdy je to kvuli tomu ze jsem treba kotouc rovnal kombinackama :-)))

      0 0
    • libi  

      myslim ze tohle resit nemusis, akorat si projistotu prekontroluj jestli tam mas vsechny srouby dotazeny

      0 0
    • admxx  

      mno…mi to taky cinka…ale u me je to mekkou konstrukci vidle. Vem si ze vzdalenost desticky od kotouce je z kazde strany tak milimetr az dva…a ted si vem jake slehy ten bajk dostava pri tom kroseni…proste neco zapruzi tady tam a uz to cinkne. Myslim ze to nema cenu moc resit…pokud to nedrhne v kuse a pokud to je dobre dotazene…sem tam cink s tim nic neudela. Ale je to trochu stresujici:-)))chce to zvyk:-)))

      0 0
      • zirecek  

        Zvyk nebo Včka, :o). Zase jednou pořádný flame, pojďte. :-)))

        0 0
        • admxx  

          Ja jsem se svymi kotouci spokojeny!!! Az si budu priste kupovat kolo tak v kazdem pripade volim kotouc!

          0 0
        • Gatier  

          Tak to sa velmi rad pridam!

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak se pohadejte. Ostatne uz jste tu jen dva co zajimaji pevne vidlice a Vecka ;)

            0 0
    • goofy  

      Bud rad se ti to dela jenom tohle… Ja sem si jednou pri padu ohnul kotouc, a od te doby mam na kole takou menshi zvonkohru… :o)

      0 0
      • Gatier  

        Ja by som chcel teda vediet, ci sa daju na otvorenych systemoch vzdialit dosticky tak, aby mala paka vacsiu drahu nez zacne brzdit?

        0 0
        • TinkTink  

          Jak u ktereho systemu…nektere paky to umoznuji, nektere ne.

          0 0
          • Gatier  

            No otvoreny… Tie su vsetky rovnake, nie? Tak kuprikladu Hayes a Shimanski.

            0 0
            • TinkTink  

              Nejsou…to o tom nic nevis nebo si jenom hrajes na blbyho?

              Zalezi na pace, jak si ji lze nastavit…jsou paky, kde si to muzes nastavit (treba takovej Imperial me napada) a taky kde nemuzes (takovy shimano…)…hayes je jak Shimano..taky ne. :)

              0 0
              • admxx  

                TO nastaveni…to je takovy ten sroubecek(jakoby zevnitr paky), ktery posouva v pace pistek (teda myslim, ze posouva podle optickeho prozkoumani)??? kdyz s nim budu tocit tak se to bude regulovat??? nebo je k necemu jinemu? Nechtel sem do toho drbat…radsi.

                0 0
                • Gatier  

                  To prave len reguluje vzdialenost paka- riadidla. Tink: Ja sa do bicyklov moc nevyznam, ale ze by to hrozilo s debilizmom. Imperial nepoznam… Ake su teda rozdiely v otvorenych systemoch a pri ktorych sa to da nastavit?

                  0 0
                  • goofy  

                    Imperial taky neznam, ale nejspish tam jde nastavit, kdy se dotknou desticky kotouce, neboli mezeru mezi kotoucem a deskou…

                    0 0
                    • Gatier  

                      To sa da u zatvoreneho systemu, mozno nie vsetkych. Tiiink??

                      0 0
                      • TinkTink  

                        No…ono vlastne pouze zalezi na tom, jakej zdvih bude mit pist v pace, jak silna bude v pace protipruzinka (ta co je obvykle v kapaline), jak silny jsou pruzinky mezi deskama…

                        BTW – co Juicy?…nic o ni nerikam, jenom se ptam na zamysleni se :)

                        url na Imperial nedam…jediny fotky co mam, jsou v pocitaci asi rok stary jak jsem je testoval…nic vic nemam. :o)

                        0 0
                        • Pebe  

                          Jelikož to jsou moje první kotouče, tak tomu moc nerozumim, ale vim, že když jsem nasadil kotouč, šla brzda moc rychle naplno, tak jsem šroubovákem oddálil destičky od sebe, nasadil kolo a páka chodí blíž k řidítkům. Tak to asi má? :-)

                          0 0
                          • hanz  

                            si děláš srandu ne, ty desky se maj pak zase vrátit kde byli předtím.

                            0 0
                            • Pebe  

                              Taky mi to přišlo logický, leč nestalo se.

                              0 0
                              • goofy  

                                Tak to mash zaprasene pistky, jestli se ti nevraceji, ne? Zkus je povytahnout, ocistit a namazat…

                                0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Do jiste miry to lze regulovat. Musis se, ale pohybovat v rozsahu pruznosti tesneni.

                              0 0
                        • Gatier  

                          Imperial som nasiel. Juicy spomenul. A ty si mi neodpovedal. Aspon nie jednoducho :-) To znamena, ze to nejde a je to dane vyrobcom..

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Jestli chces jednoduse odpovedet, neptej se me…zkusim Ti to vymyslet zitra…ale odpurce kotoucu to asi stejne nepochopi :-D

                            0 0
                            • Gatier  

                              Nemusim to pochopit. Staci ked uspokojim zakaznika :-) Dakujem!

                              0 0
                              • TinkTink  

                                Jeee…za tebou bych jako zakaznik chtel prijit…takova diskuze…„Á pané, je tadlecta kotoučovka lepčí než tadlecta?“ :))))

                                0 0
    • vlad@  

      Me to take zazni ten kotouc a kdyz brzdim tak to take nekdy ma piskavej zvuk .Aspon me uhnou turysti ze jedu .

      0 0
      • pastikar  

        Tink – Tink- ?ažký profík buď o tom nič nevie alebo se jenom hraje na blbýho,pletie si brzdné systémy z výrobcami bazd :-) Ten šrób je tam na to aby si mohol nastavit vzdialenost páčky od riaditiek v ktorej bude brzda „zabera?“ .Na to aby si zvačšil vzdialenost medzi doštičkami a kotúčom u otvoreného systému by si potreboval silnejšieho a širšieho pavúka ktorý by prekonal odpor tesniacich okrúžkov piestikov a vytlačil by kvapalinu naspa? do nádržky.Lenže to by potom zase mala páčka dlhý chod a zaberala by niekde pri riaditkách,v horšom prípade by zabrala až na druhé stlačenie :-) Brzdy su navrhnute a optimalizované tak,aby pri správnom nastavení a nezvlnenom kotúči neškrtali.Takže buď je krivý kotúč alebo máš nakrivo prasa,alebo vidlu z blata,ktorá sa krúti.Mne to škrtá tiež ako to tu už niekto spomínal tým že sa krúti vidla.Je to zložité.Ja som si už zvykol…

        0 0
        • Gatier  

          Sa mi zda, ze Tink ma v poslednej dobe blbu naladu. Tiez som pocul, ze je to dane vyrobcom a uz sa s tym neda nic robit. Kazda paka ma iny chod, co nie je teda zrovna pekne a ked to este ktomu skrta. A vysvetli potom zakaznikovy, ze kotuce su na hovno…:-)

          0 0
        • TinkTink  

          Panove, nemuzu za to, ze nektere otevrene systemy proste neznate. Nektere paky maj proste na nastaveni srouby DVA…takze NEKTERE brzdy se daj vyladit jak clovek chce a nektere proste ne…ja za to nemuzu…

          0 0
          • hanz  

            formulky Oro jde taky štelovat( pro neznalé maj dva šrouby na seštelování)

            0 0
            • Gatier  

              Tak este raz, lebo jediny tazky profik je tu Tink a aj toho sa musim dva razy pytat. Ako nastavim vzdialenost brzdovych dosticiek od kotuca pri SH XT a Hayes?

              0 0
              • TinkTink  

                Hayes – ano…El Camino..ne? :) Shimano – leda zvetsenim predpeti pruzinky mezi deskama a to je jenom teorie…ne vsude to musi fungovat…pokud todle nezabere, tak to pude leda obtiznej, ale to by jsi se musel povrtat v cele brzde :)…nebo aspon v pace.

                0 0
                • Gatier  

                  Tym Hayes som nerozumel. To bude asi spanielsky?

                  0 0
                  • TinkTink  

                    www.hayesdiscbrake.com/elcamino/ tomu jestli brzdi nebo ne, se nevyjadruju…jenom rikam, ze by to mohlo vyresit tve dilema s delkou chodu paky

                    Proste Hayes :)

                    0 0
                  • hanz  

                    u klasiky hayesu nebo shimana to spíš nejde než jde…když se trošku ojedou desky tak se krok sám krapet prodlouží, stalo se mi taky že jsem musel z nové brzdy trošku kapaliny upustit protože skoro už brzdila. Když chceš seřídit takovýdle brzdy aby měli stejnej chod tak tu která má delší krapet přepln kapalinou, ale je to opruz trefit.

                    Jinak máš vícemeně pravdu: klasickej otevřenej system se nedá štelovat, vyjímkou jsou juici7, oro,el camino, imperial......

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Todle pisu sice sem, ale je to i pro Gatiera – Hanz ma pravdu…ale mne to dnes moc nemysli a na vysvetlovani to dnes ocividne moc nevypadalo :o)

                      Tech vyjimek neni zrovna malo a jestli k zime klesnou ceny Juicy 7 jeste dolu, tak to bude uz zajimavy.

                      0 0
                      • Gatier  

                        Ono bol problem skor s kratkostou chodu. Dosticky suchali uz na zaciatku a aj ked som vypustil trochu oleja, nic sa nezmenilo. Takze tak..

                        0 0
                        • pastikar  

                          Skús vypusti? viac

                          0 0
                          • pastikar  

                            alebo vypusti vsetko a kup si mechanicke

                            0 0
                            • Gatier  

                              To neboli moje…

                              0 0
                              • TinkTink  

                                To bude rukama…jak chces opravovat neco o cem nemas nejspis poneti? :)

                                0 0
                                • Gatier  

                                  Kde si sa to ty naucil? Na svojom? Tak Ti treba :-)

                                  0 0
                                  • TinkTink  

                                    JJ…na svym…bylo to fakt drahy :o))

                                    BTW. na zakaznicich se fakt neucim…to neni spravny

                                    0 0
                                    • Gatier  

                                      Radsej nebudem komentovat, ale v pripade neuspechu mozes nahodit nove.

                                      0 0
                                      • TinkTink  

                                        jinak receno

                                        …duvod se vzdycky najde…

                                        :o)

                                        0 0
                                        • Gatier  

                                          Ale vies co ma vlastne napada? Nic nove som sa nedozvedel. Vlastne vobec nic som sa nedozvedel, to stacilo na zaciatku napisat: Nie, nejde to… Ale to by tu mali diskusie tak po 3 prispevky :-) Tak este raz dik za vysvetlenie.

                                          0 0
                                          • TinkTink  

                                            Kdyby jsi to takhle presne vyspecifikoval hned na zacatku, tak by se Ti takhle dlouhe odpovedi mozna dostalo… :)

                                            Ale ono se neda rict, ze chod prodlouzit nejde…ono to jenom neni na SHIMANU (to na co jsi se ptal) tak lehky :))))))

                                            0 0
                                            • Gatier  

                                              Hrozne zle sa mi pisalo len lavou rukou, lebo som mal pad na pretekoch a pravou ledva hybem… Ja som len chcel vediet, ci sa to da, al nie. Lebo ak by to slo, tak by som sa s tym pohral.

                                              0 0
                                              • TinkTink  

                                                Za to muze urcite nejaka XC vidle, co? :o)

                                                Tak uz to vis…no…myslim si, ze u nekterych hyder je 100× lepsi se v nich nevrtat a fakt si zvyknout (blby, ale vyhodnejsi) nez se v nich vrtat a poslat je tim do kytek…

                                                0 0
    • jocky  

      Mohli byste mi poradit: Mam Magury Marty a chod paky je jak houba. Celkem brzdi, ale moc daleko od gripu i kdyz mam staveci sroub uplne vysroubovanej. Potrebuju taky priblizit paku k gripu. Mam dojem, ze jsou nejak zaflakany vevnitr. Predni chodi hur nez zadni. Pomuze navzajem rozsroubovat paku, hadici a trmen a prolejt to treba petrolejem? DIK

      0 0
      • hanz  

        to bych nedělal…zajed do nějakýho servisu a nech si je znova naplnit(odvzduš­nit). na 100% je to příčina tvého problému.

        0 0
        • jocky  

          Myslis, ze jsem je mohl spatne odvzdusnit? Kdyz jsou zavzdusneny chovaj se jinak (nez ted), to je musim jakoby namackat, aby zacaly brzdit a maj naopak dlouhy krok.. Ted jakoby se nevracely pistky. Neco jak bylo napsano vyse o vracecich pruzinkach a zanesenych tesnenich..

          0 0
          • TinkTink  

            Zkousel jsi vycistit a namazat pistky dole ve trmenu? Dobrej zaklad..i kdyz nevim jestli to vyresi Tvuj problem…zkus to…

            0 0
      • TinkTink  

        Hele…ale stejne je to divny…vsechny Marty co jsem zkousel byly fakt tvrdy…treba to jenom nemas psravne dostatecne odvzdusnene…to muze delat tento problem…jak rikal hanz – dej to do servisu.

        0 0
        • Gatier  

          Ja by som sa Ti na ne pozrel :-)

          0 0
        • jocky  

          Nrad davam svou milenku (kolo) do cizich rukou.. Jako prvni vec zkusim sa na to pozriet sam, Promazu pistky a odvzdusnim. Najdete v postupu chybu??: vysroubuju imbus na trmenu a nasadim pres duty sroub strikacku s olejem. Pak odvickuju ve vodorovne poloze vyrovnavaci nadobku. Pak protlacim kapalinu zespoda trmenem do vyr. nadobky a zaroven poklepavam na rtrmen a hadici, aby se propadne bubliny uvolnily. Nekdy i promacknu pomalu paku a davam pozor, aby si nenacucla vzduch… pak skoro plnou vyr. nadobku zavickuju, povolim duty sroub a zasroubuju a poradne utahnu imbus do trmenu. Konec.

          0 0
          • jocky  

            Po natlaceni 1. davky oleje ze strikacky do systemu nejdriv nasaju do strikacky tu bublinku, co tam vzdycky po nasazeni je. Pak prubezne odcerpavam z vyr. nadobky druhou strikackou prebytecny olej. Ty marty mam z 2. ruky, tak nevim jestli jsou 100%OK. Samy se nekdy zavzdusnujou, ale pak ten chod vypada trochu jinak.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.