• vt

    Mam za ukol koupit nejaky hydrovak, jde mi jen o pytel, batohy mame. Koukal sem, ze Author, Pells a Axon delaji nejaky levnejsi. Neprovozujete je nekdo ? Maji dobre a funkcni naustky nebo je lepsi si rovnou priplatit za CamelHydrapack ?

    0 0
    • davidak  

      Koupil jsem batoh od Axonu i s vakem, kterej je IMHO nic moc. Vak samotnej není špatnej, má sice menší otvor než teřeba Camel, ale dá se docela dobře vysušit, vymýt. Horší je to ale s náustkem- je z nekvalitního tvrdýho plastu, má na sobě zbytky plastu po lisování(musel jsem dokonce prorazit vnitřní dírky, aby to správně teklo) a není zrovna příjemnej v puse. Když chceš pít, tak musíš pokaždý pootočit ventilkem do určitý polohy, pak zase manuálně rukou zavřít, nebo bude týct. Dá se koupit novej náustek přímo od Camelu, ale stojí asi 200 Kč, takže se vyplatí koupit rovnou Camel nebo Hydra.

      0 0
      • Otto  

        Axon má malou ráži ventilu, blbě se saje. S orig. Camelem je to nesrovnatelné. Teče navíc i zavřený.Vak jinak je dobrý ale náustek tragedie.

        0 0
    • radek05  

      Nebo vak Source, prodávají ho v Hudy

      0 0
      • kryspin  

        naustek ze zacatku dobrej, ale vsichni co je znam a maji ho (4 lidi) vcetne me ho po nejake dobe prokousli :-(

        0 0
    • MARIN  

      Urcite bude lepsi koupit rovnou vak s poradnym naustkem = Camelbak. U hydrapaku nevim jak dnes reseny ale typ pred cca4 lety mi nevyhovoval

      0 0
    • kajulka2  

      Já mám Axona, samotnej náustek by ještě šel, ale teče kohout, ale stačí to vyfouknout z5 a neteče to. Vak se dá docela dobře vymýt, na sušení ho obracím naruby

      0 0
      • davidak  

        Teď jsem ho taky zkoušel obrátit naruby a nějak mi to nešlo- ten otvor je docela malej a bojim se, že bych ho moh roztrhnout..

        0 0
        • Otto  

          Doporučovala se strčit tam sí?ka do dřezu – používám, funguje. Jen je dobré(třeba plamenem) na té sí?ce odstranit ostré hrany.

          0 0
    • JFB  

      koupil bych hydrapak za 690 (i s hadickou a celkem schopnym naustkem). vaky od axonu apod. jen v pripade opravdove financni tisne…

      0 0
    • Troll  

      Ja ma Source z Hudy, a spokojenost. Jedine co nevim, jak na to je cisteni.:-( Da se dobre vymyt, da se rozebrat i naustek. Ale jak ma sakra vycistit tu hadicku?!?1 A to, co se mi tvori u vnitr uz mne zacina opravdu vadit. Mate nekdo nejakou fintu? Sice to proplachuji cistou vodou, vak vymyji, proplachnu i hadicku, ale jak je hadicka na svetle, tak mam pocit, ze se tam zacina darit nejakym rasam nebo cemu.:-(

      0 0
      • davidak  

        Taki jak na hadičku, to nevim. Piju radši jen vodu :)

        0 0
        • gadzo  

          Jestli si myslíš, že z čisté vody ti nic nevyroste, tak jsi na omylu. Koukal bys, jak se u nás v labině v zásobníku na demi-vodu pěkně množily řasy.

          0 0
          • davidak  

            Já vim, proto tam byl ten smajl:). Teď tu přede mnou leží bráchův vak, ve kterym zbylo trochu vody a rohy už se mírně zelenaj:)

            0 0
      • Jenda  

        hadicku na kejmlu cistim tak ze tam dam kousek vaty a prostrkam hadickou na druhy konec (k prostrkovani pouzivam bovden) asi lepsi by bylo nejak to uvazat za strunu a protahnout. kazdopadne takhle ji vycistim dokonale

        0 0
      • Lister  

        Néjlépe s tímhle: http://bikestore.cz/…00301016.jpg

        je to orig Camel a stojí 450 – celkem luxus, ale uvažuju o tom, protože žádnou náhražku jsem nikde nenašel.

        0 0
      • radek05  

        Oni k tomu prodávají čisticí sadu a pak se prej na to dělají nějaké čisticí tablety. Osobně jsem nezkoušel.

        0 0
      • Biker jak Pes  

        měl jsem stejný problém tak jsem to vymyl nejdřív savem a moc to nešlo tak jsem na to vzal jar(nebo co to bylo) a v pohodě, ale musíš to pořádně propláchnout, stalo se mi, že asi 2 vyjížďky jsem ještě cítil ten jar

        0 0
      • sun7dots  

        Hadicku cistim kouskem vaty namotanym na lanku – tim to normalne protahnu. Kdyz potrebuju camela vysusit, tak dovnitr strcim takovy to sitko z kuchyne, tim se vak roztahne a normalne tam jde vzduch.

        A kdyz jde do tuhyho a vevnitr se udelaji nejaky humusy, tak tam naleju trochu sava, necham chvilku pusobit a vak je jako novej.

        0 0
        • pos3k  

          jj naredene savo to resi :-) , cistim tak jak naustek tak i hadici (vak Source jeste nebylo treba).

          0 0
          • wbiker  

            Nebojíte se, že tam něco zůstane? Připomíná mi to Šestý smysl…:-)

            0 0
            • sun7dots  

              I streva je nekdy treba trochu desinfikovat:)))

              Ale zatim jsem s tim zadne problemy nemel. No minule to tedy bylo chvili citit po savu, ale to jen proto, ze jsem na vak zapomel a nechal to tam malinko dyl, nez jsem mel v planu. Proplach jsem to znovu vodou a v pohode.

              0 0
              • wbiker  

                No, já bych Savo do něčeho z čeho piju nelil. Ale zase to pmáhá proti zubním kazům a jak se říká „vypákí to červa“, co?:-)))

                0 0
                • Pijer  

                  Savo se leje do studní jako desinfekce.

                  0 0
                • sun7dots  

                  Savo je normální desinfekce – ptal jsem se na to i kamarádky co dělá doktoranda na VSCHT obor technologie vody ci co a taky rikala, ze uplne v pohode. A hlavne uz jsem to zkousel nekolikrat a ziju:)

                  0 0
                • pos3k  

                  jsem trochu z oboru (VSCHT) :-) takze se opravdu nebojim, kdyz naredis SAVo (bacha jsou 2 druhy (wc a domacnost).Pouzivam „zlute“ SAVO (cisti a likviduje viry (i HIV), bakterie (TBC), kvasinky, plisne a rasy (odstranuje i nezadouci pachy (lednicky, kour,zviratka..) Po vycisteni dukladne vyplachuju spoustou vody, dokud nezmizne chrakteristicky zapach chloru :-)

                  0 0
        • guard  

          Ja to preplachnem tak 4× do roka riedenym octom a je to v pohode- zatial :-)))

          0 0
      • MARIN  

        Do nedavna jsem hadicku cistil kouskem vaty uvazanym na radici lanko. Asi pred mesicem jsem ale koupil v Baumaxu sadu 2malich kartacku urcenych na cisteni dilu filtru do akvaria za 39,–. Kartacek jen privazu na provazek a je to :)

        0 0
        • kobra  

          já jsem slyšel, že není špatný dovnitř napustit vodu a pak tam hodit tabletu na čištění zubních protéz – prodávají se v lékárně a nechat to působit.

          0 0
    • JirkaT  

      se mi líbí číst tady ty návody majitelů vaků na čistění. Vedle v jiné diskusi ale tvrdí obhájci vaků, že se to vlastně udržuje stejně snadno jako flaška se širokým uzávěrem. :-) A navíc za ty prachy! Každého věc, ale já děkuji-nechci. Ale asi nejsem IN. :-)

      0 0
      • MARIN  

        Do vaku davam tak z 90% jen vodu takze o nejakem cisteni muze byt rec jen tak jednou za mesic kdy musim vycistit hadicku – prace tak na 5minut.

        Jinak lahev vozim tak na 1–2hodiny jizdy a je potreba taky jednou za cas vycistit tesnici krouzek a samotny naustek lahve. Na techhle castech taky hodne buji zivot.

        0 0
        • Troll  

          A jak tu hadicku cistis? Nejaka dalsi finta?

          0 0
          • MARIN  

            uz jsem psal v jinym prispevku. Do nedavna kouskem vaty privazanym na radicim lanku. Asi pred mesicem jsem v Baumaxu koupil sadu stetecku za cca50,– (2ks kazdy jine velikosti ale oba se do hadicky vlezou:)urcenych na cisteni akva-filtru a tak misto vaty pouzivam stetecek

            0 0
            • vlk  

              tož znám jednoho co na to normálně používal štětečky na lauf(tedy na hlavně kulovnic)

              0 0
      • Troll  

        To neni o tom, jestli jsi nebo nejsi in. Spis jde o to, co ti vyhovuje a jak casto a kde jezdis. Co pijes apod. 2l do zadne lahve nedas, kdyz pijes z lahve, musis se pustit riditek (problem v terenu), pokud nepijes jen vodu nebo nejezdis po hospodach, musis si cele piti vzit sebou – nedoplnis… Vak se skutecne udrzuje snadne, ale ta hadicka a uzaver, no to je jina.:-)

        0 0
        • gargamel  

          Teď sem si přečetl tvoji odpověď. Takhle ňák sem to myslel:)

          0 0
      • gargamel  

        Ono ani nejde tak o to být in, ale 3l do dvou lahví fakt nenacpu;-)

        0 0
    • kesu  

      dlouho jsem uvazoval stejne ,vzdycky po sezone jsem kupoval ten igelitovej vnitrek novej.Mel sem axon,deuter i hydrapack az jsem jednou koupil original camel.Jako jedinej staci vyplachovat a je suverene z nejkvalitnejsiho igelitu kterej se nijak nespini ani nechyta ty hnusny kolonie a mam ho uz dvojnasobnou dobu co sem mel jakejkoli jinej.Proto doporucuju priplatit za camel uz kvuli te vydrzi

      0 0
      • kesu  

        koloniemi jsem myslel kolonie prvkou:D

        0 0
      • MlokCZ  

        Až na ty ceny. V srpnu při pádu jsem urval náústek a hned 200 v …

        0 0
    • ivaneck  

      nejlevnejsi vak, co jsem sehnal jsem od Kellys, asi 290, je to nekde na netu a v kazdym krame ho maji za tuhle cenu.

      0 0
    • kubad  

      Zkoušel sem: Pells – pouze pokud je finanční tíseň, náústek opravdu nic moc, byl sem rád, že sem se ho zbavil.

      Používám: Camelbag – SUPER Hydrapack – SUPER

      0 0
    • mr.antik  

      Sakra, taky o tom uvažuju (doteď jsem pil jen z flašek, ale na novém kole není moc místa),ale když vidím ty problémy… Nepomohlo by na čištění jednou za čas do vaku nalít pořádně silnou slívovičku?

      0 0
      • MlokCZ  

        Problémy ale nejsou. Sezonu ježděný M.U.L.E. Trvale v něm vozím joňťák. Jen vyplachuju hned jak přijedu teplou vodou (tak 2 minuty práce, s flaškou je práce méně, tam mi stačí 5s + sem tam hodit do myčky). Občas dávám (když více dní neplánuju jít na kolo) vak do mrazáku. A zatím ani náznak plísně.

        0 0
        • MlokCZ  

          A to mám pořád ještě ty 2 origoš tablety, co jsem koupil z vakem (takže ani nevim, jestli jsou na něco dobrý, nebyl důvod je použít).

          0 0
        • MlokCZ  

          Ale je pravda, že i ty 2 minuty mě vždy prudí.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.