SPECIALIZED STUMPJUMPER VS. GIANT TRANCE

67 nepřečtených
  • vratan

    Prochazim dilemou zdali koupit overeny ram Stumpjumper 2004 s floatem R alebo radeji zariskovat a jit do novinky Giant Trance s RP3. Dik za nazory…

    0 0
    • wroum  

      ja bych radsi Trance

      0 0
    • tutite  

      Trance.

      0 0
    • Palo TT  

      Mne sa tiez viacej paci Trance. Ma slusne referecie na MTBR, komplet priemyselne loziska, super dizajn a dava 5 rokov zaruku na ram (neviem kolko ma Spec.)

      0 0
      • vratan  

        trance ma myslim „dozivotnu“ na jedneho majitela. specik tak dva-tri roky.

        0 0
        • LP  

          spesl taky. krom zadni stavby a to myslim bude u giantu stejny.

          0 0
        • JIRA  

          Tak to vím náhodou naprosto přesně. :) Hlavní část rámu – „doživotní“ pro prvního majitele. Zadní stavba a tlumič – 2 roky.

          0 0
    • vratan  

      link na pekne obrazky gianta trance: http://images.google.sk/images?…

      0 0
      • Palo TT  

        Pokial si z Ba, tak v Sportservise sa dal jeden vidiet nazivo.

        0 0
        • vratan  

          super – pojdem sa pozriet…

          0 0
          • kungpao  

            to vratan : Ako tak pozerám na tvoj bike, nevadí ti sklon tej vidlice? Ja som ju mal na Striku a musel som ju presunú? na iný bike. Na druhej strane nepíšeš či máš variantu 8 cm alebo 10 cm.

            0 0
            • vratan  

              je to 105 mm (ECC sa robila myslim len 105 mm). sklon mi nevadi, vadia mi ine veci :-)

              0 0
            • vratan  

              strike mal asi trochu inu geometriu ako FX 25…

              0 0
              • kungpao  

                No možno na tom niečo bude, veľa FX som videl s veľkozdvi­hovými vidlami (Psylo a spol.) už priamo od výrobcu. ja som na striku prešiel na Blacka Platinuma s rtwd-čkom (90–120), vozím ho na 90, dole brutalnymi zjazdmi to dávam na max a zatiaľ maximálna spokojnos?.(naj­lepšia vidla čo som kedy mal a to už som ich zopár mal) Dúfam že pokiaľ zatiaľ netiekol tak ani nezačne… :-))

                0 0
                • vratan  

                  Aky mas tlmic na Striku? Ja som uz viacmenej zavrhol upgrade stareho biku, kvoli hodne makkej zadnej stavbe scottov. Myslim ze dost krutia tlmic. Nemas s tym nejaku skusenost?

                  0 0
                  • kungpao  

                    Klasiku SID, ale do mesiaca by som mal ma? Fox s uzatváraním. Čo sa týka krútenia zadnej stavby (predpokladám že myslíš krútenie do boku) tak s tým nemám žiadne skúsenosti ani problémy, ani kamaráti ktorí jazdia G-Zerá hliníkové takže je dos? možné že máš dajakú blbú sériu alebo čo. Bočná tuhos? je podľa mňa skvelá, včera som sa vozil na Epicu a keď som zosadol bol som rád že mám strika a nie ten bazmek. Okrem toho ma pobavilo že kamoš s ktorym sme si biky vymenili po zosadnutí skúšal či nemám defekt – on má totiž Epic s F80X om vpredu. Upgrade na tlmiči robím len preto že v poslednej dobe ma začali bavi? kopce kde šlapeš aspoň 2–3 hodiny smerom nahor a mám možnos? kúpi? za fakt dobré prachy úplne nový tlmič s lockoutom.

                    0 0
                    • vratan  

                      Ja mam vymenenu zadnu stavbu rocnik 2002 za 2004. Ta prva zacala praskat – svina :-) Ppovodne som mal v plane kupit Fox RP3. Lock out – no neviem, osobne mam radsej aktivny bike. Ale ked uz tak, DT Swiss SSD 210. Myslim ze ma lock ktori je „vychytany“. V skratke: uz sa mi nechce davat 15 000 Sk za novy tlmic na stary ram…

                      0 0
                      • kungpao  

                        No u mna je to dos? jasné, ja dám za nový tlmič o dos? menej… (asi tak 5×) :-) DT Swiss je parádny tlmič, všetci si ho chvália, aktívny tlmič mám rád aj ja, ale výjazd na Martinské hole (15 km) po asfaltke hore kopcom mi trvá dos? dlho na to aby sa mi to oplatilo. Nehovoriac o dlhých presunoch po ceste. Tak nech sa ti tá investícia oplatí a nech máš z toho rados?.

                        0 0
                    • vojtechposmourny  

                      Mě by zase bavily kopce, kde bych šlapal (a nešlapal) 2–3 hobimy dolů :-)

                      0 0
                      • kungpao  

                        Ako tak pozerám na to Norco tak s tou váhou sa iným smerom asi nedá ís?. Jedine že by si robil kulturistiku… :-)

                        0 0
    • LP  

      me se furt libi vic stj. umisteni toho tlumice se mi zda na trancu nedomysleny, jedinou vyhodou bude neotevrena sedlovka.

      0 0
      • vratan  

        skus to rozviest s tym tlmicom…

        0 0
      • Palo TT  

        Mne nie. Na tieto dovody som uplne zabudol a tak doplnam: Spec. – blato z kolesa ide rovno na tlmic a neda sa zasunut sedlovka. 2× :( Trance – tlmic chraneni (+ bonus nizko tazisko) Niekto na mtbr pisal, ze odspodu sa tlmic trochu spinil a tak tam dorobil nejaku plastovu krytku. Sedlo sa da zasunut (aj ked zrejme nie uplne, lebo sedlova trubka ma v strede mierny ohyb)

        0 0
        • vratan  

          tiez si myslim to iste. plus (asi) dalsia vyhoda – priemyselne loziska zadnej stavbe su vacsie ako na stumpiku – na nom dost rychlo odchadzaku. to uchytenie giantu je trochu divne ale problem vidim jedine v tom ci to nebude nahodou praskat…

          0 0
    • filipes  

      mam starsi SJ, ale system zadni stavby trance je jiny kafe – pri akceleraci na asfaltu se ani nehne. Nevim jestli SJ 2004 uz neni takova houpacka jako starsi modely. Mozna RP3 je na trance zbytecnej, naopak na SJ bych ho rozhodne chtel.

      0 0
      • vratan  

        system zadnej stavby starsieho a novsieho stumpika je podla mna totozny. kamos ma na stumpiku 2004 Fox RP3 a pochvaluje si…

        0 0
    • PePu  

      Ve Velu si stezovali, ze se Trance trochu krouti do strany a nekde na netu jsem zahledl nazor, ze by mu slusel 0,5–1 palec zdvihu vice. FSR je osvedceny system, ale bral bych ho asi jen s triadem (resp. by mi stacilo open-propedal bez locku). Za kolik se vubec da sehnat samostatny ram Trance s RP3 ? (progresscycle ho na webu nema)

      0 0
      • blue  

        maj ho ukrytej pred zajemcema tady http://www.giant-bicykle.sk/…ndex.htm,ale pro jistotu taky bez ceny, tak jedine asi poslat dotaz…

        0 0
        • vratan  

          informoval som sa v slovenskom progresse a bolo mi odpisane, ze bude v priebehu buduceho mesiaca za cenu okolo 39 990 Sk (asi).

          0 0
          • Pavlos  

            Bych sel radsi do tohohle http://www.phenix.cz/index.php?…

            0 0
          • Palo TT  

            www.velosprint.sk Trance 4 za 45000Sk Tiez nevidim dovod kupovat samotny ram.

            0 0
            • vratan  

              hmmm. cena je to samozrejme dobra.dost vela ludi vsak chce na trance menit float R za RP3. myslim ze vyhody RP3 su neoddiskutovatelne, ale je to samozrejme o peniazoch…

              0 0
              • JMT  

                je tady aspon jeden clovek co zna rozdil mezi rp3 a r ??? podle toho co tu pisete asi ne…

                0 0
                • JMT  

                  p.s. muzes mi popsat ty neoddyskutovatelne vyhody rp3 ???

                  0 0
                  • vratan  

                    Ta vyhoda je ze RP3 disponuje tromi urovnami nastavenia propedalu. Float R len jednou pevne danou.

                    The on-the-fly lever offers the rider three distinctly different ProPedal modes; very light compression damping, a medium amount of pedaling platform, and a firm mode that provides the rider with extremely efficient pedaling while remaining compliant to sharp, square edged bumps.

                    A co je najlepsie – v praxi to tak naozaj funguje – na zjazd prva poloha, na bezne jazdenie stred a do kopca tretia poloha…

                    0 0
                    • igor  

                      kto by to stale prepinal na tychto kratkych kopcoch?

                      0 0
                      • vratan  

                        moja predstava je jazdit vacsinu casu na stred a pri dlhsom zjazde alebo stupani vyuzivat zvysne dve polohy. na hranie mi pride az septun – tu uz tie polohy hodne splyvaju.

                        ako si spokojny s tvojim floatom R? vo vele stale omielali ze rocnik 2004 je hodne necitlivy. je to tak? da sa totiz kupit zlacneny stumpik 2004 a trochu ma odradza ta opisovana necitlivost…

                        0 0
                        • igor  

                          tak to sa asi pomylili..ale zalezi samozrejme aj na tom, na akom rame ho testovali. Moj je citlivy ako maslo a vdaka kinematike zadnej stavby ani nerozmyslam do buducnosti nad tlmicom s nejakou platformou.

                          0 0
                          • vratan  

                            tvoj tlmic nema propedal? teraz celkom presne neviem kedy zacali vyraba floaty s propedalom – 2003 alebo 2004?

                            0 0
                        • igor  

                          co si nekupis Blura?

                          0 0
                          • vratan  

                            blur je urcite fajn (aj ked aj on ma svoje muchy). skor by som bral asi blur lt. cenovo som vsak ochotny ist max. do ceny stumpika s-works…

                            0 0
                            • Stax  

                              kup si blura v polsku kde je hoooodne lacnejsi ako od ceskeho dovozcu a zmestis sa do tej kategorie celkom v pohode…

                              0 0
                              • vratan  

                                nemas nejaky link s cenami? rad by som sa pozrel. ale polsko sa mi zda trochu na dlhe lakte v pripade nejakych problemov. trance je podobny system ako blur s asi jedinou nevyhodou – je trochu tazky. ale blur je chutovka – to je neoddiskutovatelne…

                                0 0
                                • vratan  

                                  mam ten cennik santa cruzov a ceny su dost zaujimave…

                                  0 0
                                  • Stax  

                                    ak mas nejaky novy cennik posli mi ho pls na black_mamba@pobox.sk ja mam cennik kde este nieje blur xc ale tam uz boli tie rozdiely skoro 20 000 skk oproti cz dovozcovi…

                                    0 0
                                  • senožrout  

                                    podívej se na stránky Santa Cruz. Najdi si tam polskýho dealera. A na jeho stránkách najdeš výzvu aby ses optal na cenu. Já už jsem to testoval. Je fakt, že byl dolar o něco levnější než nyní. Přišla mi cena ve zlotých včetně 22pct DPH a když jsem to přepočítal na kačky bylo to okolo 37kKč. Polskej dovozce na rozdíl od našeho odvíjí cenu aktuálně podle kursu. Ale může prodávat jen na území Polska. Napsal mi, že poslat to nemůže. No, já už mám taky plán… :-). Ale zatím mám ještě rok záruku na CRX, tak budu zatím mordovat jeho :-)

                                    0 0
                                    • vratan  

                                      zial blur lt s RP3 stoji az 54 000 Sk. to je uz prilis vela. a k tomu priratam servis na dlhe lakte volba je jasna…

                                      0 0
                            • igor  

                              hej? pojdem sa pozriet, ci na nom nejake sedia.

                              0 0
                              • vratan  

                                vtipalek :-)

                                0 0
                                • vratan  

                                  ale k veci. hlavne mi na klasickom blure vadi nutnost pouzit 100 mm vidlu. niekde som cital ze s vacsou vidlou praskali. viem ze to riesi blur lt, ale tych 115 vzadu by bolo pre idealnych, keby sa dali skombinovat dajme tomu s marathonom 120 mm.

                                  0 0
                                • igor  

                                  no nie…ale myslel som, ze vytiahnes proti Blurovi nejaky Titus Racer alebo podobny kaliber, nie Giant.

                                  0 0
                                  • vratan  

                                    no snad to nebude uplne mimo misu :-)

                                    0 0
                                  • vratan  

                                    ludia na mtbr sa dost stazuju na vrzganie capov. mozes to potvrdit? alebo sa o ne nejako specialne staras?

                                    0 0
                                    • igor  

                                      nie, nestaram.ja viem, ze to pisu ale viac sa to tykalo vraj prvych modelov Blura. Mne sice po cca roku zacal vrzgat jeden cap, preto lebo som sa rozhodol nanho pozriet a nejako som to asi zle zatiahol /asi moc/, tak mi to v servise otvoril, vycistil, premazal a bolo hotovo. Odvtedy nic. Trvalo to asi ako pisanie tohto prispevku. Jedine teraz som si nechal vyrobit nove puzdra k tlmicu, lebo uz chytal vakel.

                                      0 0
                    • JMT  

                      vzhledem k tvrdosti letosniho propedalu (fox po negativnich ohasech hodne ubral) moc rp3 nechapu, kdyby to bylo normal, silnej propedal a lock tak to chapu, ale takle mi to pride zbytecny…

                      0 0
                      • vratan  

                        problem je v tom ze stumpjumper ktory mam moznost kupit lacnejsie ma float R 2004. ten je asi dost necitlivy. tohtorocny float na trance je na tom asi lepsie. len neviem preco ludia co jazdia trance chcu menit float za RP3…

                        0 0
    • JFB  

      dneska jsem v byl v progresscycle a nekdo ho tam mel oprenej o vitrinu, taxem ho zkouknul a vypada faaakt moc hezky!-) jinak nemam zadny zkusenosti, takze neporadim. nicmene bych si koupil spešla:-)

      0 0
    • Mike22  

      Zdar, jen sem chtěl říct , že mám Giant Rein 2, a jsem velmi spokojen, úžasné kolo. Jediný problém je vedení zadní trubky k hydraulice, ale to se dá vyřešit behem 5ti minut, jo a potom je třeba oblepit rám, ve styčnych bodech s bovdeny…jinak je barva hned dole. Z „divného umistění“ tlumiče neměj strach, nešpiní se, a je chráněný. Mnoho štěstí…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.