• ada

    Dnes som kamarátovi požičala bike na zájazd na Saalbach a už teraz mám pocit, že mi chýba jedna noha. Načase si zača? trochu užíva? leto ai inak. Len keby to počasie tak neblblo. :-)… normálne ma svrbí ruka ako sa teší, keď opat stisne miláška v dlaniach. :-))

    0 0
    • tomPY  

      Neni som svňa,ale nepožičal.Ani bratovi.

      0 0
    • Otaku  

      hmm milaska v dlaniach… nechces pucit to co mam v profilu? Rikam mu drobek, i kdyz je to peknej macek ___

      0 0
      • tomPY  

        Noo mojho drobka do dlaní by som jej možno požičal,ale už začínam by? tá sviňa.

        0 0
        • ada  

          Ste zlatí, ale doma mám dalších dvoch tátošov- oceľovú trekovú Deminku a zhrzdaveného Favorita. Len ma zarazilo, ako som na Modráka upnutá…:-)) Nech už je nedeľa. :-)))))) jo jo jo

          0 0
    • 0v0ce  

      Leda moji trekovou plecku Madison Nashville ale to co mas ty bych nikomu nepujcil ani nahadou. Nigdy nevis co se muze prihodit. Teda nejsem skrt, ale znam tohle z osobni zkusenosti. Proto NE

      0 0
      • ada  

        Nestraš! :-)) Si vravím, že je to len „vec“ a keď sa niečo ČISTO TEORETICKY stane, opravu-náhradu zariadi-zaplatí kamoš.

        0 0
    • Martin  

      Půjčil. Vůbec mám tak nějak dojem, že většinu věcí (kolo, loď, vodáckou výbavu, lezení…) si kupuju nejen pro sebe, ale i pro kamarády. Oni ale taky nejsou škrti, tak s tím není problém.

      0 0
    • jakub  

      pritulkyne, dymka a bajk se NEPUCUJE!!!!!!

      0 0
      • ada  

        Braček si to preformuloval na: manželka a auto sa nepožičiava. Bike mi naš?astie vždy ochotne zverí. O manželku i tak nemám záujem a nešoférujem, takže ai auto ma necháva v kľude. :-))

        0 0
      • hydrant  

        správně, manželka a kolo se nepůjčuje !

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • TinkTink  

        Tak ja Ti to v pondeli pripomenu heled :o))

        0 0
        • jakub  

          no ale jako ja ti me RB pucim, (ehm – to je vyjimka)

          0 0
    • jonti  

      NIE. Mozno tak stary bike, ale novy urcite nie.

      0 0
    • bassline  

      Pozicat?…v zivote !!! :-))). Ja som nervozny ked sa mojho bicyklika len niekto pod mojim dozorom dotkne, nieto ho este niekomu zverit bez dozoru !!! uuuuj to by som ja asi neprezil :-)

      0 0
    • Lister  

      Já ho občas půjčím bráchovi, ale poslední dobou už už čím dál míň. Pokaždé mám pak co zpravovat. Ale zase si občas od něho půjčím já jeho nebo aspoň jeho kola, tak na něj nemůžu být takový ras :-)

      0 0
    • davidak  

      Jo, ale nerad. A ne na zadny praseciny. Kdyz uz ho davam z ruky, tak vsem rikam: „neradit v zaberu“ nebo „bacha, at vidli nedas nadoraz“ a podobne.. Proste jsme na sebe s bajkem uz zvykli a ja vim nejlip, co ho boli:))

      0 0
    • cabbage  

      tenhle thread sem otevrel jen proto abych se dovedel co to znamena pozicali...... jestli to mam pochopit jako co delate bez kola, tak ja prave regeneruju koleno a ctu knizky co bych normalne nestacil precist.

      0 0
      • Otaku  

        ale ale, cos delal? BTW tu knihu taky nejak nestiham cist..

        0 0
    • fousac  

      asi sem previt, ale proste NE…

      0 0
    • rock  

      Jednomu jedinému člověku – mé moc fajn kamarádce. S úsměvem, ale pak bych se každičký den klepal, kdy už se mi vrátí zpátky …

      0 0
    • Lance  

      ne...........­..zrejme.....­...treba Lancovi asi jo

      0 0
    • Volf  

      Svý kolo bych nedal ani do servisu natož ho někomu půjčit. Klidně půjčím auto, ale kolo nikdy.

      0 0
    • fousek  

      No ja ho pucim vpodstate komukoliv, protoze jsem si jist ze se do minuty vrati ze na tom nejde jezdit:-) S pucovanim nemam problem, vpodstate kamaradum bych pucil auto, motorku, kolo vpodstate cokoliv

      0 0
    • climber  

      Pučil, zvláš? když by si chtěl kámoš vyzkoušet nového oře před koupí tak bych mu ho pučil klidně i na celodenní vyjížďku. Jednou jsme seděli v hospodě v Turí na Malej Fatre a kámošovýho Kleina a mýho Cannondala zaparkovaný před hospodou. Najednou se připotácel kolík, že jestli bychom mu požičali bycikel, že si domů sjede pro prachy, aby měl v hospodě čím zalepit útratu. Tak jemu jsem bika nepučil.

      0 0
      • ada  

        Takéto nepožičanie chápem. :-)) Mne pred kúpou biku tiež kamrátkin manžel požičal na vyskúšanie bika. Na dva mesiace. Pred vrátením som to nechala seřídit, vycentrova? obe kolesá, vymenila brzdové špalky, lanká a bovdeny a po každej vyjíždke som sa bikom vždy hodinku prdlikala, čistila a mazala. Tým, že nebol moj, tak som sa o ňho bála viac.

        0 0
    • mastihuba  

      se hlásím mezi žgrdy jedničku prostě NE. :)) plečku klidně tu pujčuju celkem často komukoli.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Jestli to byl tenhle zajezd http://www.mtbs.cz/…gallery.html , tak bych se s tim kolem rozloucil ;)

      0 0
    • Peter82  

      Za posledny mesiac som moje xtc-cko pozical dvom roznym osobam a vzdy sa mi vratil s nejakymi novymi skrabancami. Ked ho doriadim sam, tak ma to serie menej… Ale, je to len vec, takze poziciam ho este niekedy (mozno ;-)).

      0 0
      • FAF  

        Ani náhodou by som ho nepožičial!

        0 0
      • hydrant  

        nechápu, proč si ho vůbec půjčil ( poprvé ), a když se ti vrátilo poškrábaný, tak už vůbec nerozumím tomu, proč ještě podruhé. To mi makovice nebere.

        0 0
        • Peter82  

          je to len vec (aj ked nie prave najlacnejsia). bike ma sluzit cloveku, nie naopak. kazdopadne, je to hakliva tema :)

          0 0
          • hydrant  

            no, je pravda, že tady je nás víc, co spíš sloužíme kolu než naopak :-)

            0 0
    • marapara  

      Na projetí kamarádovi nebo bráchovi jo, ale na týden na dovolenou určitě ne.

      0 0
    • vasek  

      ne, ne a 3× ne! A to nemam nic drahýho. Maximálně kdybych měl dva a jel tam taky. Jinak taky nerad pujčuju motorku, ženskou, auto – nejsem já nakonec lakomej??

      0 0
    • Marry  

      Svy kolo bych urcite nikomu nepujcil…me staci kdyz mi doma s kolem hejbe mama, kdyz mi pod nim chce vyluxovat. Ale ani se me na to nikno nikdy neptal.

      0 0
      • hydrant  

        buď rád, že máma luxuje. Místo toho tvýho flákání na kole by tě měla přetáhnout hadicí od vysavače a hybaj do práce !

        0 0
    • Luka  

      Jsem krkoun a kdyz bych na kolo ktery bych pujcila nevidela, asi bych umrela strachem. Pujcim ho, ale jen osahat, ohoupat, obrzdit, ale pak RYCHLE ZPATKY! Presne jak tu nekdo nahore napsal: ja vim, co je pro nej nejlepsi a co ho nejmin boli!

      Ridim se heslem: „co nechces, to nekomu pujc“

      0 0
    • Tom TT  

      Od kamoša by som túto otázku neočakával a určite by sa ma to nepýtal.Ani ja jeho.A ak by sa ma to niekto opýtal, tak je jasné že nie je biker. A ešte na dovolenku!

      0 0
    • Vrci  

      Na švihu bych si kolo s někym prohodil to jo, ale nespustil bych ho z očí. Bahňáka (favorit na soře) bych půjčil.

      0 0
    • orca  

      Tak je tu mnoho názorů a většina se schodla „nepůjčila“ zařadim se k této skupině. Také bych neúůjčil . Přemýšlšl jsem proč a následně jsem si odpověděl . Kdyby se něco stalo asi bych se s kamarádem řádně rozkmotřil a finanční vyrovnání by byl problém . A já kupoval kolo po letitém šetření tak to vidím jinak než možná ten co ho koupí volně z jedné vejplaty. Ale je pravda asi i ta že spíše sloužim kolu než kolo mně co se dá dělat úchylka…asi neléčitelná a doma si už zvykli…

      0 0
      • hydrant  

        taky sem se dá napasovat úsloví mého kolegy: Když chceš přijít o kamaráda, půjč mu peníze.

        0 0
      • fousek  

        No ja sem na kolo setril taky dost dloho, asi 1,5 roku, ale abych se potom o nej bal? To by bylo to kolo knicemu, treba prijedu k nakymu luxusnimu sjezdu a ted bych si rek to musim sject pomalu, co kdybych si nahodou odrel nebo zlomil kolo na ktery sem setril 1,5 roku, to bych si potom nezajezdil, proste to tam poslu bez vycitek svedomi ze mu ublizuju, kolo je pro me nastroj, kterej je na to stavenej a kdyz neni tak sem mel asi jeste chvily setrit. A proto svoje kolo pucim vpodstate kazdymu u koho sem si jistej ze by mi ho neukrad, protoze sotva s nim bude zachazet hur nez ja:-)

        0 0
        • orca  

          Měl jsem na mysli půjčení , když si kolo zdemoluji sám tak je to OK a jsem v pohodě , ale pokud mi ho zdemoluje někdo jinej asi bych to velmi těžce nesl…

          0 0
    • Petr_67  

      S půjčováním mám špatné zkušenosti. Půjčil jsem kdysi kolegyni peníze-už jsem je neviděl. Půjčil jsem „kámošovi“ cdčko a vrátil mi ho tak poškrábané, že jsem nevěřil vlastním očím. Přítelkyně mi vrátila DVD zamaštěné od oběda.. Prostě nic nepůjčuji, natož kolo, ani omylem. Je třeba se naučit říkat asertivně NE!

      0 0
      • mastihuba  

        Sem takto pujčoval vercajk na SNB včetně rukavic, ale v momentě kdy sem si spočital že se s tím dohromady svezu míň než ostatní sem to ukončil. Zajímavý že ti co si to pučovali nebyli žádný socky, ale spíš lidi co do toho ty love prostě nejsou ochotní dát.

        0 0
    • Daf  

      Nemam problem komukoliv pujcit bika na vyjizdce. Na zavod bych ho ale pujcil snad jedine brachovi.

      0 0
      • hydrant  

        na vyjížďce jo, protože nejezdíš s plašákama, ale s lidma, kteří jsou na tom stejně výkonostně, ale v tomhle případě hlavně technicky ( technicky = technika jízdy, ovládání kola ) jako ty. V tom případě bych měl obavu výrazně menší. Kolo by mi ale nemělo zmizet z očí, jinak by mi začaly rychle šedivět vlasy. Nejlíp se cítím stejně, když ho mám pod zadkem já.

        0 0
    • ada  

      Ako tak pozerám na vaše príspevky, tak sa chovám holt nebikersky. :-)) Naozaj mam svojho bika rada, trávim ma ňom skoro všetok svoj voľný čas, ale stále je to len vec. Kamarátov si dúfam vyberám dobre a vedome by mojmu biku „neublížili“. Náhoda je niekedy sviňa a sta? sa može všeličo. V tom prípade čakám, že sa k tomu postavia zodpovedne. Nerada by som sa presvedčila, že sa obklopujem nefér ľudmi.

      V práci skoro všetci jazdíme na kole a kedykoľvek si bicykle požičiame. Trekáča, na ktorom jazdím teraz, mala od jari požičaný bývalá kolegynka. A poho.

      0 0
    • Mamut  

      Nastastie vlastnim ram velkosti 23.5", takze si ho vela ludi pozicat nechce. Poziciaval som ho bratovi vymenou za spoluuzivanie kompu. Navyse mu doverujem natolko, ze viem, ze ho neznici.

      0 0
    • ada  

      Tak už mám mazla spa? a a a a sakriš, s preboreným zadným ráfkom. Narovnané je to pekne, ale do terénu by som na tom nešla ani za nič. Dnes to bude prepletené s novym ráfkom. Kamoša to požičanie vyšlo celkom draho. :-)))

      A priznávam, mate teda vo vačšine pravdu. Požiča? starší bicykel je ok, s tým drahším je to nepríjemné, keď sa niečo poto. Hlavne pre toho, kto si to požičiava. :-))

      0 0
      • mar_tin1  

        a ako sa k tomu postavil? ferovo? alebo mlzil? podla toho, co si tu napisala to vyzera, ze dufal, ze si to navsimnes… a este nieco trosku ine… ako by ste postupovali (myslim vsetkych) v pripade, ze kamos ide za vami, neubrzdi narazi do vasho biku a prebori vam rafik? mal by sa podielat na kupe noveho aspon ciastocne?

        0 0
        • Geralt  

          Já si myslím, že za takovou situaci může vždy ten druhý jezdec. Ten, co jede vpředu přece nemůže za to, co udělá biker za ním.A ten druhý má volit takovou vzdálenost, aby to stihl vždycky ubrzdit.......ale tak mě napadá, že v balíku na silnici tomu tak vždycky není…ach jo, takže jak to teda je ?!? :)

          0 0
          • mar_tin1  

            no mal by ist v dostatocnej vzdialenosti. to je asi jasne, ale co ak je to tvoj dobry kamos? pytal by si od neho peniaze za zniceny komponent?

            0 0
            • Geralt  

              Platit by měl viník, i když je to dobrý kamoš.....ale v balíku na silnici může chybovat i vedoucí jezdec a do něj vrazí ten zbytek, vzhledem k rozestupům, které jsou minimální…

              0 0
              • ada  

                Vidíš, to ma vždy zaujímalo ako to je, keď sa na závode zmotá viac cyklistov? Sú z princípu všetci pojistení na zodpovednos? za sposobenú škodu, alebo sa to nerieši a keď si niekto niečo pri tom páde zničí, je to jeho problém, alebo sa bicykel dá poisti? vrámci poistenia majetku. ???? Zdá sa to by? compicated. :-)

                0 0
        • ada  

          Nič nemlžil :-)), hneď keď som sa na bika vrhla, ma na to upozornil. Ono by to stačilo poriadne vycentrova?, ale je tam 2cm hlboký vryp, prasklina a jazdi? by sa s tým dalo max. po asfalte, čo mne samozrejme nestačí. :-))

          0 0
          • mar_tin1  

            tak to je potom v pohode kamarat… a takemu by som aj ja pozical bika.

            0 0
          • Gung-Ho  

            Nejen, že nemlžil, ale hlavně nám dobře vařil :-)

            0 0
            • ada  

              Hmmm, to verím. :-) Vcelku mi bolo ľúto, že tam posielam len bika a sama sedím na bobku v Brne. Modrák si to, zdá sa, užil i bezo mňa. :-) A počasie vám vraj vyšlo eňoňuňo. Chjo.

              0 0
              • Darkson  

                Modráka si vybavuju. Pozdravuj kuchaře a pochval ho, vařil dobře :-)

                0 0
                • ada  

                  modráka si vybavuju…

                  Ják vybavuju? Taký pekný bicyklík musí v každom predsa necha? nezmazateľnú stopu. :-)) Vaška pozdravím a pochválim, keď ho stretnem. Momentálne sa pracovne poflakuje niekde v Nemecku, myslím.

                  0 0
                  • Darkson  

                    modrá je dobrá :-)

                    0 0
                  • Gung-Ho  

                    Jestli se nepletu, tak mu některé kousky z komletní sestavy chyběly, určitě pedály a tuším, že i sedlovka byla jiná. Ale pravda je, že Vašek dokázal strhnout pozornost z modráka na své „epesní“ cyklistické kra?asy :-)

                    0 0
    • cabbage  

      jak kterej bike, gianta bych nepujcil, ale v klidu sem fousacovi pujcil ram adrenaline5000 a nevdecnik fousac nezval tento zazrak techniky „cabbageova pomsta“- z toho je myslim jasne, proc sem ho klidne pujcil:o)

      0 0
    • Pekáček  

      Po zkušenosti z Jedovnice 2003 už ani bráchovi. Asi 10km po startu vidím smutně koukajícího bráchu vedle trati. Vyskočila mu pružina v šaltru a měl po závodě. Protože je lepší než já a protože jsem byl jaksi nachlazenej, dal jsem mu svý kolo a na jeho se opatrně dopravil na start kde jsem nahlásil co jsem udělal (že v poho, že rozhodujou čipy a ne čísla). No a brácha při závodě píchl, zabloudil, po dojetí nadával na mýho delšího Durateka že nejde zatáčet, nadával na zubatej pláš? v předu a kolo mi vrátil zaprášený že bylo víc žlutý než černý :o) Tak.

      0 0
    • steel is real  

      ale jo, nekomu s kym jezdim asi jo, napr. svagrovy(y!) urcite ne

      0 0
    • mosquito  

      ee … parkrat sem pucil tatikovi nez si koupil svuj novej, ale to byla velka vyjimka a i tak sem byl celej nesvuj, jinak bych nepucil ani pod pohruzkou nasili

      0 0
    • honz@  

      No, kdyz tak uvazuju, tak vetsi strach bych asi mel pujcit bajk nekomu, kdo jezdi divoce a hodne v terenu, protoze nikdy nevite, co se muze prihodit. Ale treba minuly tyden jse mkolo pujcil svagrove, kdyz chtela jet s manzelkou na projizdku tak do 20 km. Kdyz si vezmu, ze svagrova ma tak 50 kilo a v terenu nejezdi, tak nejvetsi strach jsem mel asi z nejakeho zlodeje, ktery by chtel okrast dve baby na kole, a to jsem mel spis strach o ne, nez o kolo. Ale kdyz se vratily, tak jsem byl fakt rad, za ne i za kolo.

      0 0
    • antoniuss  

      moj mily su tri veci, ktore sa nepoziciavaju 1.auto 2.zena 3.bike,
      takze urcite nie

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.