offtopic poznámka a aplikaci bike-forum

68 nepřečtených
  • Kuky

    Mohl bych se zeptat, co vedlo autora této skvělé aplikace k otevírání témat nalezených vyhledáváním v novém okně? Není lepší, aby si uživatel sám rozhodl, jak chce příspěvek otevřít?

    0 0
    • wroum  

      otevirani v novem okne je naprosto idealni. jeste bych zavedl zavirani oken s fotkama pouhym kliknutim do fotky.

      0 0
    • Lister  

      Nepoužíváš ty náhodou IE ??? :-)

      Já pokud chci tak si nastavím Firefox tak, aby se to vše otvíralo v jednom okně pěkně v Tabech.

      Přejdi na opravdový prohlížeč a nebudeš mít problém :-)

      FF Rulezzzzz

      0 0
      • architekt  

        kdyby na nem jelo vsechno, tak by byl asi super no… chvilku jsem ho mel…

        0 0
        • davidak  

          a co třeba opera? na no mi jede vsechno, rozhodne rychlejc nez IE a otvira se to do zalozek..

          0 0
        • Luka  

          Nojo, neco na nem nejede, to je fakt, treba viry, spamy a jiny shity ktery ti lezou diky IE do kompu..... jj…

          K FF: nekdy mam problem, ze mi nacte nejakou stranku a obnovovani nepomaha, svinak, moc si pamatuje… to IE nedelal.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Přesně tak. Mám firefox asi dva měsíce a už se mi hodněkrát stalo, že to špatně zobrazovalo stránky…

          0 0
          • architekt  

            nevim jak je to se strankami ted, ale vim, ze kdyz jsem do toho pred casem delal, tak dalo docela praci prizpusobit stranky na IE, netscape i operu… vubec bych se nedivil kdyby se s tim nekdo neparal.. skoda, jinak je FF urcite lepsi a hlavne asi rychlejsi

            0 0
            • Kuky  

              Pokud dodrzujes standardy, tak není prblem s přizpůsobením pro netscape a operu, ale je problém u MSIE!

              0 0
        • Smazaný účet  

          Bohužel, a přitom stačí tak málo… držet se nějakých standardů… nesnáším poznámky „optimized for IE…“

          0 0
          • architekt  

            no presne o tom mluvim… je smutne, ze v nekterych vecech (nebo ve vsem?) jde vic o xeft nez o uzivatele

            0 0
        • Jester  

          Nainstaluj si addon ieview a mas po starostech. Ty stranky, ktery se nedrzej standardu, otevres pres prave tlacitko v IE.

          0 0
        • universal  

          ja pouzivam Maxthon www.maxthon.com/ na IE), ktery se chova jako Firefox (ma skupiny oblibenych stranek, tabulkove zobrazovani vice stranek, blokovac reklam spamu, vyhledavani googlem atd) a jsem maximalne spokojen, jako alternativu mam Firefox. zdravi universal.vmos­te.cz

          Co se tyce otvirani vyhl. stranek do noveho okna, souhlasim, je to standard.

          0 0
        • Marry  

          a co na nem nechodi ????…uz dlouho jsem na nic nenarazil.

          0 0
          • Lister  

            jen z branže – akcebike není úplně dotažený(budou mít nové stránky tak je to už fuk) a jak jsem třeba dnes zjistil tak spyder.cz (sem na to nějak zapomněl, už jednou jsem to tu někde psal)- nefunkční menu. Jinak na czilla.cz na jejich foru je celá sekce, která se tím zajímá.

            0 0
      • Kuky  

        Pouzivam Firefox 1.0.4 a otevírá se mi to v tabech, ale pokud si chci precist jenom jeden prispevek, tak mi docela vadí, ze musim ten tab zavirat. Nebylo by lepsi, dat tam otevirani ve stejnym okne/tabu a nechat ctenari volbu, jak to otevre?

        0 0
        • pegal  

          A me Firefox nefunguje… Nevim proc.. Kdyz zadam adresu napise hlasku ze „pozadovana stranka nebyla nalezena“ ani ten blbej seznam ne :(

          0 0
      • davidak  

        mam zkouset FF kdyz mam operu?

        0 0
        • Luka  

          me prijde ff lepsi......v necem… ale treba elektronicky bankovnictvi v nem stejne jako v operere nefunguje…takze me to nuti mit tu i IE v pohotovosti.

          0 0
          • architekt  

            o tom jsem mluvil… kamarad taky porad FF chvali a premlouva me at do toho jdu taky, ale na banku potrebuje stejne IE. Asi jsem narocny, kdyz chci abych mohl pouzivat jenom jeden prohlizec na vsechno…

            0 0
            • BiSon  

              napis bance, kdyz nas bude hodne, treba s tim zacnou neco delat

              0 0
              • architekt  

                ted si nejsem jistej jestli to myslis vazne nebo ne :-)

                0 0
                • BiSon  

                  jiste. ja jsem jim napsal, ale ze by to melo nejaky efekt… :-(

                  0 0
                • Luka  

                  Jako 20% uzivatelu woken pouziva mozzilu, 65%IE a zbytek ostatni altarnativni prohlizece… ale to, ze mi banka napise „Vas system nepracuje na platforme Windows“ kdyz nactu banku Operou nebo FF (komercni bankai csob), tak to je dost padly na hlavu…

                  0 0
                  • zirecek  

                    Uz to bude tak 21% ku 64% po agitaci na b-f, :o). Dneska rano jsem rozjel FireFox a vyhodil IE. Je o dost rychlejsi, o neco prijemnejsi. Taky jsem rozjel Skype, :-).

                    0 0
            • Radek Broz  

              Kdyby banka sla fakt jen z IE, tak ji vymenim.

              0 0
          • davidak  

            Tak jsem to zkousel a nevidim tam moc vyhod oproti Opere, ja si treba nemuzu vynachvalit takovou tu kouzelnou hulku ktera me automaticky vsude prihlasi.. Na opere me ale stve, ze si nepamatuje nektery veci- treba cislo telefonu pri posilani smsek neni v ty roletce a musim ho psat porad dokola..

            0 0
            • Luka  

              Vsechno ma svy pro a proti, ale plati na to stejny pravidlo jako rekl jeden autor webu o LInuxu: I spatne nainstalovanej Linux je tisickrat bezpecnejsi nez perfektne nainstalovany Windows… tedy, opera, firefox, myie, cokoli, jen ne IE :)

              0 0
              • davidak  

                tak tak:) IE je hroznej. Kazdyho nutim, at s nim pekne zkoncuje. Nevidim zadnou vyhodu krome vyse zmineny kompatibility s bankama a tak..

                0 0
                • borda  

                  jenze ta kompatibilita s bankama je asi pro dost lidi dost dulezita, nemyslis?

                  0 0
            • Smazaný účet  

              kouzelná hůlka, jo? a všude, jo? hmmm… to si pořídim asi… to budou pak bankovní domy čučet… :o)

              0 0
          • ajvn  

            Některé e-bankovnictví fuguje i Opeře bez problémů http://www.opera.unas.cz/ebank.htm

            0 0
      • Radek Broz  

        Ja teda FF pouzivam (ve skole Operu), ale radsi si sam rozhodnu, zda to otevrit v novem tabu ci ne.

        0 0
    • Lister  

      Pokud by někdo chtěl plnou kompatibilitu s bankovnictvým a přitom si užívat části komfortu, který nabízí konkurenční prohlížeče ve formě prohlížení v tabech atd, tak a? si stáhne nějakou nádstavbu na IE – je jich dost, ale konkrétní musí poradit někdo jiný. Sice ty samé bezpečnostní chyby, prtože to má stejné jádro, ale uživatelsky mnohem příjemnější. Já používám prakticky výhradně FF a občas Operu. Ale pokud se nepletu tak Česká spořitelna přislíbila v nejbližších měsících optimalizaci pro FF.

      Už jsem to tu psal a taky házel odkaz, ale napíšu to klidně ještě jednou. Díky skvělým pluginům na blokování reklamy a skinovatelnosti FF vypadá moje B-F v FF takhle: http://img125.imageshack.us/…refox5br.jpg

      No není to skvělé, jak mi ladí barva prohlížeče s barvou BF

      0 0
      • Smazaný účet  

        JJ, pluginy sou boží… mám adblock, ieview, a colorzilla…

        0 0
        • Lister  

          adblock, all-in-one gesture(super), session saver, Weatherfox – pořád mám na očích jaká je počasí a jak bude, Foxy tunes (ovládání přehrávače hudby přímo v prohlížeší aniž bych na to musel šahat), no prostě pohoda.

          Sice s tolika pluginy už trochu pomaleji bootuje, ale to se dá přece 1× denně při jejím startu přežít :-)

          0 0
          • Lister  

            Tady je ještě scree s těmi dalšímy rozlišenímy které mám na stavové liště, které na tom předchozím nebyla (velikost obrázku pro modemisty asi 130kb :-) )

            http://img125.imageshack.us/…nka054wz.jpg

            0 0
            • davidak  

              pekny:)) to mas 1280 rozliseni?

              0 0
              • Lister  

                nee, 19 monitor rozlišení 1152×864 – takhle to mám, protože to je nejvišší, kdy zvládá 100hz

                0 0
            • pos3k  

              co je to za plugin prehravace dole? winamp?

              0 0
              • enjoy  

                uz to tak vypada.

                0 0
              • Lister  

                jak jsem pasl je to Foxytunes a podporuje jakýkoliv přehrávač, na který si vzpomeneš. Já ho mám opravdu nastavený na Wiamp, což je vidět podle ikony vedle hodin :-)

                0 0
                • pos3k  

                  uz to jede i u me, a spolupracuje to s oblibenymi prehravaci…

                  0 0
      • blue  

        nevim, co Cs slibuje, ale me teda S24 beha ve FF i v Mozille uz nejakej ten patek bez problemu

        0 0
      • pos3k  

        ja jedu servis 24 na ff v pohode

        0 0
        • Lister  

          máte pravdu, sice mi tam na začátku vyskočí varování, že nemám plně podporovaný prohlížeč, ale je to plně funkční :-). Teď jsem to zkoušel.

          Sbohem IE :-)))

          0 0
      • Pá-dlista1  

        No pro lidi co maji radi poutove provedeni XP :) Btw.: ti to nezavidim. Nefungujou ti odkazy :)

        0 0
        • Lister  

          No jo aby sis nerejpnul. Jsem si nejdřív mylsel, že nefungujou odkazy na ty screeny, ale pak jsem si všimnul toho smajlíka a pomalu jsem to chytnul :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Omlovam se. Priste na vtip predem upozornim: [pozor, bude nasledovat vtip] Domnivam se, ze seskupeni pixelu na obrazku v tvem odkazu, obvykle pripominajici odkaz na jine webove stranky duverne zname z internetoveho prohlizece, neni funkcni. [smich]

            0 0
            • Lister  

              No vidím, že sem ti nahrál na smeč :-)

              No co se dá dělat, dneska jsem to od Pá-dlisty schytal já :-)

              0 0
        • Radek Broz  

          Mne prijde „poutove“ to defaultni hnusne modre nastaveni XP (pokud si tim myslel listeruv vzhled FF – u me to vypada vetsinou nejak takhle www.deviantart.com/view/7666065/ http://www.deviantart.com/view/4092278/ ;-)

          0 0
    • admin  

      Vedlo me ktomu prani lidi na B-F drive to tak nebylo, ale dost lidi si to pralo :)

      0 0
      • Kuky  

        Dobře, pokud si to lidi přáli, tak já se podřídim většině. Pokud mohu ještě jeden dotaz: Proč se fotky otevírají pomocí javascriptové funkce? Nebylo by lepší, kdyby to byl jen odkaz na fotku s target=„_blank“?

        0 0
        • admin  

          protoze se oteviraji do okna o velikosti fotky bez stavovych list.

          0 0
          • Keli  

            a udelat variantu pro prohlizece s vypnutym JS? pro ne je BF nepouzitelne

            0 0
    • Volf  

      Není spíš lepší, aby si autor sám rozhodl jak se co bude otvírat. Jestli jsi to ještě nepochopil, tak je to jeho.

      0 0
    • fousac  

      hele lidi.. kdyz uz tady drbete ty prohlizece, by ste mi mozna moh nekdo poradit..

      schanim nejakej prohlizes po Symbian Series60.. ;o)

      a samozrejme bud zadaco nebo cr**klej.. ;o)))) sem zatim zkousel Operu, ale ta je nic moc.. :/

      0 0
    • chupas  

      joo to mas asi takhle. W3C konsorcium doporucuje otevirani ve stejnem okne ovsem realita je nekdy jina. taky to nemam rad, ale kdyz mam v projektove dokumentaci k projektu napsano „v novem okne“ tak to tak proste bude i kdyz je to pro me velmi neprijemne. kazdopadne W3C to jen doporucuje, takze to neresim. pekne by bylo moci si nastavit v B-F aplikaci, jestli to bude novy nebo stejny okno. ale dostat ja takovejhle ukol jiz v bezicim projektu asi to delat nebudu, je to zbytecne pracny. vetsinou jsou targety hardcodovany. tu by se muselo zmenit za konstantu, ktera by se pri zalogovani nastavila na pozadovany target.

      Ja bych na admina mel taky jeden dotaz? proc dojde k odlogovani tak rychle. chapu ze server ma v konfiguraci mazani SESSID po urcite dobe, ale kdyz mam prohlizec cely den zapnuty a na neco kliknu tak me to vykopne a musim se zase zalogovat. co tam dat treba tydenni expiraci na cookies? tohle preci neni bankovni ucet, aby to vadilo. a jiny duvod pro odlogovani nevidim, nez ze jeden aktivni uzivatel muze byt prihlasen a dalsi vstupy jsou blokovany, coz zde neni.

      0 0
      • admin  

        je tam tusim 30 nebo 60 minut expirace session je to taky kudy statistikam kolik lidi je online.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.