• vlad@

    Cau ,ma nekdo pojistene kolo proti kradezim .

    P.S Jde vubec pojistit?

    0 0
    • Koleno  

      Pojistit samozřejmně lze, já je mám pojištěný vrámci pojištění domácnosti.

      0 0
      • vlad@  

        Ale to jen,kdyz te vykradou garaz,sklep,atd..a ukradnou kolo.

        Nejspis ve meste a jinde mimo domacnost to asi pojistit nepujde.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jak se vlastně potom postupuje, když mi vykradou byt a vezmou kolo? Musim to kolo nějak prokázat, (účty, fotky, atd.) ????

          0 0
          • vlad@  

            To prave nevim ,ale asi v.č xxxxx kola a mozna je lepsi jeste foto kola.

            Jinak zajdu do pojistovny a poptam se.

            0 0
    • Jaroslav  

      Pojistit kolo jako takové nelze. Lze kolo pouze připojistit v rámci pojištění domácnosti. Pojistka se vztahuje pouze na pojištění domácnosti a to v případě ,že zloděj překoná zámek dveří (garáže,sklepa…,ni­koliv kola) nejlépe několik a ten musí být evidentně poškozen a všechno zárověň zdokumentováno policií.

      0 0
      • Jaroslav  

        Jo.Zapoměl jsem připsat ,že pak bude následovat dloooouhé vymáhání peněz od těch lumpů z pojiš?ovny,kte­rému bude předcházet zdlouhavá birokracie.V závěru nedostaneš všechno poněvadž ti spočítají amortizaci. Já osobně bych kolo nepojiš?oval. Jestli bydlíš v paneláku a máš drahé kolo ve sklepě investoval bych raději do nějakého bezdrátového alarmu,který mě upozorní v bytě ,že je někdo ve sklepě.Něco možná dělá Jablotron. Mě osobně ukradli minulý rok kolo za 55 tis. z garáže rodinného domu,která je ve dvoře.Poněvadž zloděj nemusel překonat překážku vyšší než 180cm a nevylomil zámek a ani ho nijak nepoškodil tak jsem dostal Hov… Následně jsem investoval po zakoupení nového kola i do psa,ale zdá se mě nějakej hodnej tak nevím asi půjdu i do toho alarmu.

        0 0
        • vlad@  

          Nejspis to nema cenu pojistovat,take redeji investuji do jineho zamku a rozperne zavory do garaze a jeste tam hodim pohybove cidlo… Horsi je to venku kdyz ti nekdo ukradne kolo.

          A nebo te jeste prepadne a zebere kolo na ktere setris treba 4roky.Proto koupim slzak a kdyz se me to stane a ustojim to ,tak ho jeste dokopu tretrou hajzla…

          Pak ze jsem chranil majetek svuj ,tak me bude postihovat policie za ublizeni na zdravi.To je pradox v Cesku zakon na hov…

          0 0
        • Kotěnočkin  

          Pravdu máš částečně…Kolo pojistit lze, pokud bude ale odcizeno zamčené mimo domácnost, bude horní hranice plnění omezena 30.000,–Kč (a to díky nemožnosti dokonalejšího zabezpečení, jinak by to mohlo jít nad tento limit). A k tvému případu, byl jsi prostě špatně pojištěný (jdi na toho, kdo ti tu pojistku uzavíral:-).Většina pojiš?oven pojiš?uje na novou cenu (resp. na cenu, za kterou lze koupit novou věc stejného druhu a účelu, takže teoreticky by jsi mohl mít lepší nové kolo). I když nechápu, pokud garáž nebyla zamčená a zloděj nemusel překonat žádnou překážku, nedostal bys nic od žádné pojiš?ovny na světě…

          0 0
          • Jaroslav  

            Myslíš třeba zamčené u hospody a nebo u někoho cizího v garáži ?? Konzultoval jsem to s kamošem z ČP a ten mě sdělil,že nemůžu vyžadovat pojistné plnění na kolo ,které bylo zamčeno u hospody nebo někde u zábradlí a ztratilo se i se zámkem !!!

            0 0
          • Jaroslav  

            Mimochodem ta garáž byla zamčena.Ta se automaticky zamkne po uzavření vrat. Ale ten ko… to nějak vyháčkoval, nebo něco takového a zámky nepoškodil.

            0 0
            • Kotěnočkin  

              Samozřejmě, že musí být jasné, že došlo k překonání zámku, takže se nějaký zámek musí najít…Nebo stopy, že tam byl. Pokud by bylo jasné, a? už ze zápisu Policie ČR nebo následné expertízy, že k vniknutí došlo tak, že zloděj použil nástroje, které nejsou určeny k řádnému otevírání vrat, pojiš?ovna prostě musí plnit!!! Za předpokladu, že kolo bylo v rámci připojištění domácnosti připojištěno (resp. věci mimo místo pojištění).Basta.

              0 0
    • jihra  

      U jakékoliv krádeže – tedy i u krádeže kola – musí být PROKAZATELNĚ překonaná překážka (zámek apod.), která chrání věc (kolo) proti odcizení. Kolo je většinou pojištěno i pro případ loupežného přepadení (pachatel použije proti majiteli kola násilí nebo pohrůžku bezprostředním násilím) – opět se to ale musí PROKÁZAT – tedy ošetření v nemocnici, nahlásit policii, svědci atd.

      To Kotěnočkin: Prosím tě, můžeš tu hodit informaci, u které pojiš?ovny je kolo mimo „domácnost“ pojištěno až do 30.000 Kč? Většina pojiš?oven má totiž tuto hranici do 5.000 Kč.

      0 0
      • Kotěnočkin  

        Např. Kooperativa má limit 5% z celkové pojistné částky, Allianz také, ale jen pro případ loupežného přepadení.Těch 30.000 bylo myšleno pojištěním bez nutnosti pojištění domácnosti, za určitých podmínek toto dokáže ČP, ale není to běžný produkt, neí zájem ho nějak nabízet a prodávat.

        0 0
        • jihra  

          Tu informaci o samostatném pojištění kola u ČP jsem taky v kuloárech zaslechl, ale nějak jsem po tom dále nepátral. Asi se na to ale zajdu zeptat.

          0 0
          • Kotěnočkin  

            Tak bacha, koho se budeš ptát:-) Tam nejde o kolo jako takové, stejným pojištěním si můžeš pojistit třeba náhrobek nebo zahradní traktůrek:-)

            0 0
    • Kotěnočkin  

      Všichni pojištění kola chtiví bikeři. Uvědomte si, že kolo je z pohledu pojištění proti krádeži velmi riziková věc (mluvím o extra pojištění kola, tedy ne o pojištění v rámci domácnosti), která se dá lehce ukrást bez speciálních nástrojů atd. proto k tomu tak i pojiš?ovny přistupují, tzn. zpravidla nepojiš?ují, pokud ano tak s omezením pojistné částky. Zkušenosti z pojistného trhu Evropy ukazují, že na základě dlouholetých zkušeností je reálný poměr mezi hodnotou kola(pojistnou částkou) a pojistným, někde okolo 10 –15%. Tzn. za kolo v hodnotě 60.000,– Kč by bylo pojistné cca.6 – 10.000,–Kč, navíc s nějakými výlukami a spoluúčastí. A ruku na srdce, kdo by byl ochotný to zaplatit??? A to prosím tato pojištění nabízejí třeba v Německu, tedy trhu se stovkou pojiš?oven jen 5 subjektů. Takže kolo venku nenechávat bez dozoru, a maximálně si dobře pojistit domácnost, pokud bude doma nebo ve sklepě či garáži.

      0 0
      • Vrci  

        takže by se dalo říct, že ideální „pojiš?ovací“ produkt na dražší kolo je stavební spoření

        0 0
        • Kotěnočkin  

          :-) Anebo pětileté zajištěné fondy…Možná taky koupit pořádný zámek (třeba takový ten Abus Granit, co váží asi 1,5 kg…)Nebo dobrmana…

          0 0
        • Jaroslav  

          Jo souhlasím.Hned si ho jdu založit.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.