• Floydie

    Telefonujete za jizdy? :) Ve vyhlasce to vyslovne zakazano neni, ale je tam neco o soustredeni se na jizdu tak nevim…

    0 0
    • kokos  

      Ja pisu jen SMS.

      0 0
      • admxx  

        a ja bych na to rekl…ze sluvko „jen“ neni na miste. Rozhodne te to odvadi pozornost vic nez telefonat, nedej boze kdyz pises s T9.

        0 0
    • Bee  

      Ne,když mi zvoní,tak zastavim.Možná ještě tak po rovný cestě, ale v terénu se držet jenom jednou rukou či žádnou, to bych fakt neriskovala:-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Muzes pouzit handsfree. A v takovem terenu, kde se muzu soustredit na telefonovani mi drzi telefon v helme.

        0 0
    • kajulka2  

      Jestli jsem tu vyhlášku správně pochopil, tak biker je taky řidič. a řidič má zakázáno za jízdy držet v ruce komunikační zařízení(tak nějak to tam je)

      0 0
    • hydrant  

      mám ztišenej mobil, abych si tu vyjížďku užil. Vezu ho s sebou jen pro případ velké nouze, k přivolání pomoci, kdyby bylo třeba. Takže ne aby volal někdo mě, ale abych já mohl volat druhým.

      0 0
      • hydrant  

        a když už musím volat, tak si zastavím, mám klid, nerozbiju si kokos a taky tam pak nejsou ty ruchy a hluky od fučení větru apod. Když fénuju v autě, tak i když je fén v handsfree, sám vím, že se nevěnuju řízení na 100%, není to dobrý. Natož na kole, když bych řídil jen jednou rukou.

        0 0
      • adco  

        Moja rec, ja ho nosim vypnuty, len pre pripad nudze, nastastie som ho zatial nepotreboval…

        0 0
        • RomanH  

          Vypnuty mobil Ti bude hodne platny, az budes nekde lezet v bezvedomi…

          0 0
          • wroum  

            zatimco kdyz budes lezet v bezvedomi se zapnutym telefonem, tak ti to moc pomuze.

            0 0
            • RomanH  

              Alespon Te najdou

              0 0
              • wroum  

                budiz, ale az te najdou, bude pouzitelnej jenom ten mobil. ty uz ne.

                0 0
              • slayer  

                A kdo tě najde, když budeš někde ležet se zapnutým mobilem?

                0 0
                • RomanH  

                  Treba jestlize doma vedi, ze se vracis v urcitou hodinu, neberes mobil a neni o Tobe zaznam v nemocnici, muze Te poskytovatel GSM se souhlasem policie lokalizovat. Zrovna vloni se tusim stal podobny pripad. Kdyz uz si clovek kvuli bezpoecnosti ssebou ten mobil bere, tak nevidim duvod jej vypinat. Staci vypnout vyzvaneni.

                  0 0
                  • jonti  

                    realne ked ten suhlas daju po 48 hodinach, tak ti to asi velmi pomoze :)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jo jasne, je to jen mala pravdepodobnost, ale stejne. Pokud nemas zrovna slabou baterku, tak nevidim duvod, proc nevypnout jen zvoneni.

                      0 0
                  • bajkr  

                    u t-mobil maš funkci že si mužes najit misto kde se telefon nacházi sám pomoci sms :-)

                    0 0
                    • bajkr  

                      Kde je… Přehled o tom, kde jsou zadaná telefonní čísla – SIM karty vašich zaměstnanců, vašich rodinných příslušníků nebo ve vašech automobilech.

                      0 0
            • vlk  

              no když tě nekdo najde tak tam bude mít třeba aspoň zadaný pin a může zavolat pomoc.

              0 0
              • Lance  

                nebo bude mit mobil ktery nesmi nikdy vypnout:)

                0 0
              • wroum  

                dneska maj mobil snad i lesni zvirata…

                0 0
              • JSt  

                112 funguje bez pinu, i se zamklou klavesnici (na nekterych telefonech).

                0 0
                • MARIN  

                  no jo fakt i se zamklou klavesnici – zas sem o nece chatrejsi :)

                  0 0
    • fousac  

      zákon č. 361/2000 Sb. §2 d) řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti

      (tedy i cyklista) a dal:

      §7 (1) Řidič nesmí

      1. držet při jízdě s vozidlem v ruce telefonní přístroj nebo jiné hovorové zařízení

      ⇒ na pozemni komunikaci pouze s handsfree, v lese si delej co chces..

      0 0
      • fousac  

        ja osobne nekdy zastavim a zvednu, hlavne kdyz nejakej hovor ocekavam.. nekdy na to kaslu, at si zvoni, kdyz ho to bavi..

        0 0
        • pos3k  

          … at vrni, kdyz ho to bavi (neznam vetsi rozptyleni na bajku nez zvonici mobil :-)

          0 0
        • fousac  

          jeste dodam, ze telefon je vzdycky zapadlej nekde na dne batohu, takze kdyz se zrovna rozhodnu to zvednout, tak chte nechte musim zastavit a hledat a hledat.. no a mezitim telefon zvonit prestane a je klid… ;)))

          ale vzpomel sem si na jednu historku z predmobilnich dob.. byl sem na navsteve u kamarada a zacala zvonit pevna.. tak sme nad tim rincicim telefonem stali a koukali na nej, po chvili prisel kamaraduv otec a jal se koukat s nama.. telefon vysiloval snad minutu a nikdo ho nezved, jen sme stali a cuceli.. kdyz zvonit prestal, ozvala se z kuchyne mamka se slovy: „proc ste to nikdo nezved?“ … na to se ji dostalo odpovedi: „kdyby to bylo dulezity, tak to nekdo urcite zvednul..“ a pak sme se spokojene rozesli… proste normalka.. ;)))

          0 0
    • cabbage  

      kdyz mam mobil v kejmlu tak ho rozhodne neberu, ale kdyz jedu volne po cyklostezce a zadna prekazka v dohledu tak klidne volam(napr. povolavani lempla na vyjizdku:)

      0 0
    • MARIN  

      na kole telefon beru tak 1ze100 volani a pokazde zastavim

      0 0
      • Matts.  

        Ja mám úspešnos? 0 zo 100, z podsedlovky som ho ešte nikdy nepočul, takže kľud a pohoda.

        0 0
      • JFB  

        ty jo, asi mas tech hovoru fakt hodne:-) me volaj v prumeru 2–3 lidi denne, takze by byla nahoda, kdyby se trefili zrovna do vyjizdky… takze beru vsechno, stejne je to vetsinou pritelkyne, co si dam k vece:-)))

        0 0
    • eBUZZ  

      od neprijemne zkusenosti uz ne: pravou rukou sem telefonoval, levou ridil, najednou nutnost rychle zastavit, bohuzel leva ruka=stisk predni brzdy, kotrmelec, mobil ani skrabanec, ale kvuli sobe a kolu sem se mlatil jeste dlouho do hlavy:-(

      0 0
    • biker007  

      jednou sem psal za jidy po odlehle asfaltce sms a zajel do pangejtu co byl plnej nejaky smradlavy tekouci hmoty.. bylo to celkem hluboky.. fuj:/ od te doby za jizdy jen ctu a obcas volam.

      0 0
      • Raydowe  

        Tiez berem asi 1 hovor zo sto, a aj to zastavim. Brzdenie jednou rukou je fakt hardcore.

        Hlavne mam v pameti este nedavnu kamaratovu zrazku s prototiiducim cykistom, obidvaja tukali do mobilu, celny naraz, vyklbene rameno, pomliazdene rebro zdratovana sanka, to mi fakt za tech par sekund co ten hovor vybavim nestoji.

        Mobil je takmer cely svoj zivot na vybracnom, iba rano ked potrebujem budik, nemam rad ked ma to vyrusuje.:)), hlavne ma tocej ludia, ktorym povies ze si teraz na biku, ze im zavolas az budes na kopci, niekde na odpocivadle a oni furt zvoni a zvoni, a potom su nastvany preco im to nedvihnes… no proste necyklisti.:)))

        0 0
      • Biker jak Pes  

        kámoš taky psal SMS a nevšim' si stojící dodávky před ním a narval to do ní. Naštěstí se nikomu nic nestalo (on i ta dodávka).

        0 0
    • -b-n-x-  

      Nechapu co je na tom takoveho divneho? Kdo neumi ridit jednou rukou at se to nauci. Bude se to hodit az budete mit ruku v sadre. Letos jsem jezdil se sadrou mesic a i tak docela slo telefonovat. No a kdyz uz, zastavit lze vzdycky, ne? Urcite teda jednoduseji a na vice mistech nez autem. Pokud ovsem mate takove to pojeti bikingu, ze musite furt jenom jet, co nejrychleji a neni cas na nejake zbytecnosti, tak to je jina. To si telefounovat dovolit nemuzete :-)

      0 0
      • borda  

        ja teda nevim. aby jste se z tech mobilu nepo..... sam mam cca 30 hod. hovoru za mesic (coz je myslim dost), ale aby se tim kramem nechal otravovat i na kole, to uz mi prijde moc…

        0 0
        • -b-n-x-  

          ja tak nějak úplně nechápu takový ten negativní vztah k mobilům. Mám pro to několik vysvětlení:

          1. Serou mě jaxou všichni z mobilů nadšeni a proto se budu záměrně odlišovat :-)
          2. Mám služební mobil a furt někdo volá a něco chce. To je nepříjemné a chápu to.

          Já považuji mobil za komunikační zařízení, které mi umožňuje komunikovat s ostatními. Když na vyjížďce volá nežádaný člověk, nechám mobil a? se vyzvoní a vyvibruje :-). Když se mi chce s volajícím pokecat, rád zastavím a pokecám. Zvláště, když mohu popsat kámošovi z práce jak je zrovna na horách krásně a je škoda, že nemohl jet kvůli pracovním povinnostem s náma :-)

          0 0
          • borda  

            no jo, ja jsem ten druhej pripad, takze kdyz rikam, ze nejspokojenejsi jsem, kdyz je mobil vypnutnej. tak to fakt neni poza :-)

            0 0
    • Lance  

      co to je mobil?staci Ti to?asi takovy mam k nemu vztah

      0 0
      • admxx  

        Takze bojkot?:-)) Nejsem zadny odpurce a zaroven to s jeho pouzivanim nijak neprehanim. Ale kdyz nekam jedu tak si ho vzdycky beru…nikdo a nikdy nemuze vyloucit moznost urazu a belhat se nekde lesem s polamanyma hnatama se mi nechce;-)

        0 0
        • admxx  

          Jo a mam dobry recept…nikdy nepouzivam vyzvaneni, jenom vibrace taze to nejde slyset a kdyz ho mam v kapse tak to citim, kdyz chcu abych doma mobil slysel tak ho dam na stul a kdyz ho slyset nechcu tak ho dam na neco mekeho. A na biku ho v batohu neslysim ani necitim takze ok.

          0 0
          • Raydowe  

            Moj Clovek.:))

            0 0
          • enjoy  

            jednou s nim hodis o zed,ver mi:-)

            0 0
            • admxx  

              jo uz sem to jednou udelal…docela fajn pocit:-)))…ale pak ti dojde kolik stal:-))) a je po srande;-)

              0 0
              • hydrant  

                opička odpověděla obratem ! odmítá otevřít odpověď, oldmobil ! odešel !

                jistě všichni znáte… :-)

                někdy má taky chu? poslat ho … do prkýnka :o)

                0 0
          • JSt  

            no jistee

            0 0
    • mosquito  

      v terenu bych se vysekal a ve meste mezi autama na rozbitych cestach by me nekdo prejel, radeji zastavim

      0 0
    • Krutor  

      Hoši sorry, ale vyhláška nevyhláška, když vidím telefonovat někoho na kole za jízdy, mám z něho stejnej dojem, jako z cyklistů na supermarketovým kole, v bavlněným tričku, kra?asech od ?amana a sandálech ze stejného shopu na boso…

      0 0
      • Mayan  

        A víš o tom, že i v takovém oblečení se dá docela v pohodě jezdit? Ale když mi zaplatíš lepší oblečení, klidně se ti v něm ukážu, jaký jsem cyklista! :)

        0 0
      • fousek  

        No ja nevim, ale podle me je proste jezdeni po rovny silnici nuda, takze kdyz nemam zrovna co delat a zrovna potrebuju neco obtelefonovat tak neni lepsi zpusod jak zahnat nudu:-), no samozrejme ze takhle netelefonuju na silnici kde jede jedno auto za druhym

        0 0
    • universal  

      doporucuji netelefonovat !!! nikdy predem neodhadnete co se muze stat a muj kamarad takto ve velice male rychlosti vzal mobil do prave ruky a telefonoval, ovsem levou rukou si pribrzdil takovym zpusobem, ze se mu zamkla riditka a on nez stacil dat ruce na zem, napalil to hlavou na chodnik, mel totalni reset a nepamatoval si ani co je za den, takze s otresem mozku skoncil v nemocnici a to mel prilbu…takze radeji zastavte a pak volejte…vono se to zase nepo*ere.....zdra­vi http://universal.vmoste.cz

      0 0
    • Smazaný účet  

      No jednou jsem takhle telefonoval za jízdy a napadlo mě že udělám takové improvizované handsfree… zastrčil jsem telefon pod helmu k uchu a vesele telefonoval…no a zq chvíli mi telefon vypad, dopad na řidítka, přední kolo a dopředu před kolo a ještě jsem ho stih přejet… Takže no more

      0 0
    • wbiker  

      Když už je tu tahle diskuse, tak se připojím s jedním dotazem. Kde vozíte mobil, že ho dokážete za jízdy vzít a volat? A vůbec, kde je nejbezpečnější místo pro mobil? Nedokážu si představit, že bych ho vozil v kapse dresu a docela se bojím i o umístění v podsedlové brašně.

      0 0
      • hydrant  

        do brašny pod sedlo se mi nevejde, vozím ho v kapse dresu a trnu hrůzou, na kterým kořenu bude katapultován. To samý klíče a peníze. Jsem zjistil, že ty dresy s kapsama na zip asi nejsou až tak úplně k zahození ( né že bych ho už měl :-)

        0 0
        • xo  

          mam na obidvoch dresoch suchy zip. zatial to funguje, este som nic nestratil.

          0 0
          • Smazaný účet  

            No tak do kapsy na drsu bych si ho nikdy nedal. Mám telefon za 9 tisíc a záda, už ani nevim kolik stály… Vozim ho v pytlíku na brejle v podsedlové brašně.

            0 0
            • enjoy  

              takze lowend:-)

              0 0
              • fousac  

                nekomu jde o funkce.. ;))

                0 0
                • enjoy  

                  mas na mysli telefonovani a SMS ze:-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Někdo telefonuje, někdo si zase rád hraje :o) Nedal bych si na záda ani telefon za kilo… Když hodíš nějakej kotoul tak ti to do nich udělá díru :o/

                    0 0
                    • enjoy  

                      takze si toho samsunga D500 teda nemam davat do batohu hned navrch jak to delam uz dlouho jo?:-))

                      0 0
      • Smazaný účet  

        Mam puzdro na mobil pripevneny na popruhu batoha. Casto jazdim sam a prakticky vsetko mimo ciest, takze pokladam mobil za velmi potrebnu vec.

        0 0
        • wbiker  

          Viděl jsem někde na netu takové neoprenové pozdro s upevněním na řídítka, nebo tak nějak. Nepoužíváte ho někdo? Zkušenosti?

          0 0
          • Smazaný účet  

            V terene by som nedoveroval ulozeniu mobilu na biku (ani v brasne) ak to mas na sebe tak dost narazov odperujes. To iste s fotakom.

            0 0
            • wbiker  

              No jo, jenže batoh normálně nevozím a kapsa dresu, i třeba na zip, mi připadá dost nebezpečná.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Obvykle padas dopredu alebo nabok. Kapsa dresu je skor nebezpecna, ze mobil prepotis – vlhko a sol. Takze ak musim tak klavesnicou od seba.

                0 0
                • wbiker  

                  Dost často dělám při pádech kotouly, pro mě tahle pozice mobilu není moc bezpečná.:-) Navíc na zádech mi přijde mobil hodně zranitelný, už třeba obyčejný déš?…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nechcem tahat debatu do absurdna, ale ked slusne pribijes, tak pozicia mobilu na riaditkach nebude omnoho viac bezpecna ako na chrbte. Na dazd je dobry mikrotenovy sacok v zalohe.

                    0 0
                    • hydrant  

                      na zádech v kapse dresu vozím ztišený mobil právě v mikrotenovém sáčku. Jsem měl obavu, aby se v něm nezapařil, ale je v poho – aspoň se tak tváří – a já taky. Jen ten zip mi na kapse pořád chybí.

                      0 0
                    • wbiker  

                      Právě proto jsem se ptal na zkušenosti. No, ikdyž, třeba tachometr. kterej je taky na řídítkách, jsem nikdy při pádu ani neškrábl. ?uk, ?uk, ?uk…:-)

                      0 0
                      • enjoy  

                        kdyz jsem jeste mel na kole rohy tak byl tachotr na kole v nejvetsim bezpeci.

                        0 0
                      • hydrant  

                        když jsem před lety postrojil silničního zimáka bullhornama řidítkama, nějakýma LX dílama a cyklokrosovýma galuskama a vytvořil z něj na tehdejší dobu hybrid ( dnes tomu říkáme cross :o) ), tak jsem jezdil trochu do lesa a při držkopádech včetně těch na sněhu jsem ho z těch řidítek urazil asi 3×. Comp byl teda v pohodě, ale vždy jsem urazil držák ze řídítek. Stal jsem se tak nejlepším zákazníkem na kabeláž ke Cateye Mity 2 :o)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tachometer nemusi byt dobry priklad – ine rozmery a ina hmotnost.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          … a v zadani pre konstruktera na rozdiel od mobilu iste bola poziadavka vyssej otrasuvzdornosti nez u mobilu.

                          0 0
                          • wbiker  

                            Myslel jsem to tak, že tachometr žádné rány nedostává, ne že je odolnější. A při vhodné poloze mobilu, by to třeba taky mohlo takhle fungovat. Ale to právě nevím, tak mě zajímalo, jestli to tak někdo jezdí.

                            0 0
      • fousek  

        No ja ho vozim v kapcicce na bedernim pasu u batohu a rek bych ze tam je docela bezpecno, dokonce sem hodil tlamu ze sem rozbil i hodinky a telefon to v ty kapcicce prezil v pohode, dokonce sem chvilku premejslel jestly nemam zavolat domu at si pro me prijedou, ale nakonec sem vyhak zadni brzdu a dojel sem po vlastni ose

        0 0
    • enjoy  

      ja nevim proc se ptas.pripada ti to snad pohodlny,tele­fonovat za jizdy?:-)

      0 0
    • Marry  

      Telefonuju i posilam SMS (pouzivam T9) a jeste jsem nespadl. Policajti me taky nikdy nezastavili.

      0 0
      • wbiker  

        Na polní cestě, kde není provoz je to každýho věc a každýho zdraví. Na silnici za provozu bych si to hodně rozmýšlel.

        0 0
    • Splinter  

      Neni lepsi nekde v lese poslouchat potok,ptaky a jinou divokou zver:) nez zvoneni telefonu. Beru si ho vzdy. Zapnutej ale vyply zvoneni… I kdyz v zime vetsinou klekne tim mrazem:)

      0 0
      • Biker jak Pes  

        taky si ho beru vždy zaplý i se zvoněním ale pak je sranda když v lese není signál (skoro furt)

        0 0
        • Splinter  

          To jo jednou sem jel s kamosem takovou pohodu na soutok Moravy a Dyje k Lanzhotu… Vykaslali sme se na vsechny veci a na soutoku pichla dusa… 15 kilaku do Lanzhota pesky v 30st vedru bez vody a zadna civilizace.. Signal dlouho nic a az tak po hodine chuze slovenskej operator…

          0 0
    • guard  

      No ja mam sluzobny mobil a ten v pripade hotovosti musim mat zo sebou stale. Mam k nemu pripojenu hands free sadu a jedno sluchatko mam v uchu stale a pocuvam radio.

      0 0
    • myscho  

      pouziva niekto handsfree priamo na biku? som rozmyslal kupit nejaku najlacnejsiu.. mobil vozim v podsedlovke,som to skusal so 110cm sluchatkami je to tak akurat:]]

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.