tak snad konecna sestava - zhodnotite?

56 nepřečtených
  • architekt

    tak jsem se uz snad rozhodnul, kolo budu stavet a sestava bude nastedujici – piste co se vam zda blby :-)

    rám RockMachine CPS 6.0 18" vidlice Manitou Splice hlavové složení Ritchey Scuzzy Logic kliky + převodníky shimano deore hollowtech (čtyřhran) kazeta shimano deore středové složení shimano deore, čtyřhran pedály author (klipsny) řetěz shimano HG-53 (deore) přesmykač shimano alivio přehazovačka shimano deore řadící páky shimano deore řidítka bontrager crowbar představec amoeba scud (nebo neco jineho co se mi bude libit) brzdy shimano alivio (ze stareho kola) přední nába shimano deore zadní nába shimano deore ráfky Mavic XM 317 (black) sedlo to jeste nevim sedlovka Pells XR1

    nejsem si jistej s tou velikosti ramu – 18" pro 180cm. dalsi moznost je 20".

    0 0
    • Meesha  

      Ram bych nechal 18. Mozna bych dal kliky LX05 s osou – vyjde to o par korun draz a je to lepsi.

      0 0
      • vili  

        to nevim,deore duty na 4hran sezenes za cca 1500,osa 400 a lxka stoji 3000…minimalne 1100 rozdil je u celkove ceny tohodle kola dost…

        0 0
        • vlk  

          tak na čtyřhran to jo, ale když bereš např s isis, tak to už tak jednoznačně nevypadá.

          0 0
          • vlk  

            co to melu ne isis ale octalink.

            0 0
          • vili  

            vsak sem psal ze na ctyrhran…ja su s nim spokojenej a na seznamu komponentu ma taky napsanej ctyrhran tak mu to asi taky neva.

            0 0
    • Andrzej  

      mozna bych tam dal nejake levne noname hlav. slozeni, a jine kliky, bud oktalink, nebo neco levnejsiho na ctyrhran, ale i bez tech zmen to podle mne nemas spatne…

      0 0
      • architekt  

        a jake kliky bys doporucil? krome tech LX? totiz puvodne jsem tam mel trivativ FireX za 800, ale pak jsem si rikal ze par stovek navic a co jsem cetl tak pry deorka jsou lepsi. tak nevim.

        0 0
        • Andrzej  

          truvativy sice nemam vyzkousene, ale ty deore mi prijdou drahe na to, ze jsou este na ctyrhran. ted mam na kole deore na oktalink a nejsou spatne, ale nelibi se mi :) jsou proste takove ani drahe(dobre) ani levne. kazdopadne firex budou lepsi, ale ta cena(800,–) odpovida spis modelu 5D, a to je celkem bida. ve velu chvalili pointy na ctyrhran za asi 2500,–, k nim bys mel aspon levnou osu a odhaduju, ze by byly lepsi nez nejake deore

          0 0
          • wbiker  

            Co je špatný na čtyřhranu?

            0 0
            • slayer  

              V posledním MBA píšou že je mrtvej. :)

              0 0
              • wroum  

                prej ma byt dalsi dil:

                Ctyrhran – vzkriseni.

                0 0
                • vlk  

                  já proti čtyřhranu nic nemám, až na to že už po roce a půl jede z osy sundat a pak musím kupovat nové kliky-docela velká investice.To se mi u hollowtech II snad již stávat nebude.

                  0 0
                  • wroum  

                    jezdim XT ctyrhran a XT kliky od roku 2000 a bez problemu. minulej tyden sem sundaval kliky po 2 letech a taky bez problemu.

                    0 0
              • steel is real  

                to budou mit v campe radost – muzou zavrit fabriku :-)), mam xt devatym rokem a nemam duvod menit

                0 0
                • slayer  

                  No oni to mysleli na MTB, jako že čtyřhran byla poslední součástka převzaná ze silnice, která nebyla upravená pro potřeby MTB.

                  0 0
            • Andrzej  

              jejejej, ja sem to nemyslel tak, ze ctyrhran je spatny, to sem to asi spatne napsal. Ja bych proste dal na ctyrhran jine kliky, nez ty deore, no

              0 0
            • widlicka  

              tiez by som rad vedel co to koho sere…

              0 0
        • gobike  

          Jo, nechsi ty Deore a navíc je na netu seženeš za 1300Kč.

          0 0
    • mawerick  

      no na 180 bych nechal 18"… I když je pravda ze RM jsou poněkud kratší… A možná bych tam dal místo deorek něco lepčejšího pokud máš trošku (fakt ne moc) peněz navíc… Třeba LX nebo i něco z XT… a každopádně bych šel do nášlapů:o))

      0 0
    • juli  

      Brrr. Nikdy vice Deore. Na turistiku je 9 k nicemu a na zavody je Deore malo – nizka zivotnost. Ja bych dal saltry Alivio, kazetu 8sp. Usetreny prachy bych vrazil do naboju.

      0 0
      • LukasX  

        na turistiku je 9 k nicemu? :o)) Hmm nechal bych te pokecat si moji mladou, kterou jsem dva roky tahal po alpach s alifkem ;o) Ted ma authora ASL na deorku a chrochta si v kopeccich i v alpach blahem ;o)

        0 0
        • j-c  

          asi tim predchozim trapenim s 8 kolcem poradne natrenovala a ted ji to lip jede :)))

          0 0
    • jonti  

      ja by som pridal nejake naslapy, ale to je uz vec nazoru.

      0 0
      • architekt  

        treba casem na ne prejdu, ale na zacatek asi do toho nebudu investovat

        0 0
    • Darius  

      s velikosti opatrne… mam 178 do vysky a RM CPS6.0 20" je pro me akorat… sedlovka vysunuta asi 23cm a pomerne vyskoke sedlo Fizik Plateau vice tady: www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?…

      0 0
      • architekt  

        jo asi by to chtelo vyzkouset nejaky rockmachine v nejakem obchode… nejaky 18 a 20…

        btw: mas hezke kolo :-) ten ram mas z bikestore?

        0 0
        • Darius  

          ne primo z BS ale od Svece ty zlevnene, loni nekdy v srpnu me stal asi 4k ted jsou jeste levnejsi… muzu poslat miry te 20", chtelo by to porovnat s necim co ti vyhovuje

          0 0
          • architekt  

            no prave nevim jak zjistit ktery by byl lepsi. rikal jsme si zkusit nejaky RM v obchode. ale zase CPS muze mit trosku jinou geometrii, tak nevim jestli bych si pomohl. btw: odkud jsi?

            0 0
            • Darius  

              Kladno… soucasne RM moc nesleduju, ale asi uz to jsou ulpne jine ramy, profilace trubek, IHS atd.

              0 0
              • architekt  

                skoda ze nejses z moravy. by me zajimalo jakej posed je na tom tvym – velikost, geometrie, delka predstavce…

                0 0
                • Darius  

                  jedine co muzu udelat je poslat ty miry… jinak posed: asi nejsem ulpne standardni jedinec, mam pocit ze jsem malo ohebny v bederni pateri, takze z puvodni kombinace 110mm predstavec a 560mm riditka (to bylo jeste na perfectu, totozny ram) jsem se dostal k soucasnemu 90mm predstavci a 620/30 vlastulim a sedi se mi naprosto paradne jo sedlovka je hokejka, lepe se mi slape jakoby pred sebe nez pod sebe na Morave budu az v srpnu na Drtici a to uz asi budes mit vybrano:-)

                  0 0
      • Raydowe  

        no ja mam cca 185–190 a jazdim na 18.5", nestazujem si, mam sedlo posunute co najviac dozadu a dlhsi predstavec. Citim sa ako v malom sportiaku.:)) ale ne, je to dobre, mozno na dlhsie trate uz zacinam citit chrbat…

        0 0
    • slavekRM  

      Ten rám mám v letošním modelu, velikost 18 na výšku 176. Pro tebe bude 18 úplně optimální. Vždycky se říkalo, že rámy RM jsou kratší. Myslím že už to není pravda. Jeho délka je 580mm. Sloping je dost výrazný a budeš potřebovat dlouhou sedlovku.

      0 0
    • vlk  

      pokud mohu hodnotit.Rám bych bral alespoň 19 já měžím 185 a mám 20,5.Místo klik deore bych vzal lx 2005 hollowtechII na netu je už za 3tis a když si spočteš cenu deore +osa tak to není o moc dražší. Časem bych si pořídil nášlapy místo klipsen-také jsem se nášlapů bál a byl jsem dlouholetým zastáncem klipsen ,ale teď bych už neměnil zpět. Místo kazety deore bych zkusil možná sram.Řetěz také raději sram59.Přehazku bych vzal nové lx 2005 inverzní-s kklasickými páčkami je inverzní chod přímo skvělý a zá se na tetu koupit za 1050kč.Mám pocit že ty řidítka nejsou zrovna levné na těch bych klidně zkusil něco ušetřit.Takové BBB b-04 jsou skvělé.No a náboje,–nedávno jsem viděl nějaké winzip na průmyslech-příruba na kotouč přední za 500 a zadní za 900-bych je možná zkusil.-jak tak koukám, vlastně jsem napsal levné alternativy k všemu co jsi měl z řady deore.No spočítej si co tě to kolo vyjde a pak ještě zauvažuj jestli se ti spíše nevyplatí koupit něco takovéhodle http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?…

      0 0
      • architekt  

        Jo tak kliky jsem uz upravil a prehazku taky. Ty riditka mam ze stareho kola, takze levnejsi alternativu nehledam ;) Na ty naby se jeste kouknu.

        Jinak byl jsem v RK cyclos a tam mi to sepsali a kdyz vemu komponenty od nich, tak si nebudou uctovat nic za praci. Ale kdyz si koupim levnejsi dily na netu, tak mi to neslozi, protoze maji hodne prace. Jeste zkusim hobbysport a hlavne sehnat tu manitou splice.

        0 0
    • fousac  

      misto klipsen naslapy nebo platformy retez sram 59 sram x-7 packy a saltr (cenove skoro jako deore, ale lepsi)

      0 0
    • vlk  

      hele 18 rám 100% ne. Kamoš má v 18 RM tsunami a je na mých 185cm jak dětské kolečko.Darjanovi co má 175 je taky 18 jeho bráchy malá-.Minimálně 19 spíše 20-raději vyzkoušej.

      0 0
      • Katastrofik  

        jo jo, pravda, ja mam 183cm a ram 19,5" Rock Machine Thunder a je to akorad, 18 bych nebral…

        0 0
    • kesu  

      no hele mam pro 6,0CPS docela slabost a ostatni komponenty vypadaj v pohode ale ja bych si nekoupil splice,hodne lidi to tu vychvalilo ale podle me to neni vidle ktera by odpovidala zbytku kola.Pokud vazis okolo 80kg tak se standardnima pruzinama bude moc mekka a to tlumeni v tom neni moc kvalitni a kdyz ji das parkrat nadoraz tak to neni problem znicit.pridal bych si na neco jinyho

      0 0
      • architekt  

        prave ze mam 60kg a proto chci radsi mekci vidli. a ted me vyvadis z planu, protoze mam uz jednu splice rezervovanou :-(

        0 0
    • architekt  

      rám RockMachine CPS 6.0 (asi 20, ale jeste bych si to chtel overit, ikdyz nevim kde) vidlice Manitou Splice (mam rezervovanou) hlavové složení nejake obyc,noname kliky + střed shimano LX hollowtech II (octalink) kazeta Sram PG950 11–32 pedály author řetěz Sram Sedis PC-59 přesmykač shimano alivio přehazovačka shimano LX (inverzni) řadící páky shimano deore řidítka bontrager crowbar (ze stareho kola) představec amoeba scud brzdy shimano alivio (ze stareho kola) přední nába shimano deore zadní nába shimano deore pláště Panaracer XC Pro Comp Kev ráfky Mavic XM 317 (black) sedlo WTB sedlovka Pells XR1

      0 0
      • architekt  

        tohle je nejspis konecna verze mozna az na par detailu. ve ctvrtek si jdu pro vidli, takze uz budu mit aspon neco :-)

        0 0
        • fousac  

          myslim, ze splice na 60kg pujde.. houkni na usera mooky, ten ji ma, muzete ji zdrbat..

          urcite inverzni prehazku??

          0 0
      • vlk  

        tak založ nový thread s názvem kdo má rm 19 a 20 a je např od Olomouce, no a s něma se pak domluv, že se přijdeš mrknout.

        0 0
      • vlk  

        ještě me napadlo, když budeš vlastně vše pořizovat nové, že klidně můžeš zkusit sram x7 místo shimana. co vím tak velikosti

        21-slayer 20,5 -vlk 20– darius,milda 19,5-tobina 19-ivovi 18-piskot,barney ale jsou to různé modely z různých ročníků,stačí v sekci foto, kola vahledat podle niku

        0 0
      • vili  

        jaky pedaly author?naslapy?jes­tli normalni tak je to fuk ale naslapy bych od nich uz nechtel…bych tam dal razeni alivio na 8s a za usetreny prachy na kazete retezu a razeni bych koupil treba naslapy(m520–790) asi bys musel neco pridat aproblem by byl s botama ale stalo by to za to

        0 0
      • speedy gonzales  

        ty plaste myslis fire xc?? nechci rikat ze sou spatne ale prinejmensim diskutabilni.. bral bych urcite neco jineho

        0 0
        • architekt  

          plaste jeste nevim, to jsem spis hodil jenom tak podle designu ;) ale je fakt ze vubec nevim jake plaste tam dat :-(

          0 0
      • zaki  

        Moje manželka, 172 cm jezdí na RM Ultralightu 18. Je to fakt krátká geometrie a docela výrazným slopingem. Určitě bych šel do 20…Jinak si myslím, že výběr je komponentů se ti povedl a bude to postavené za slušné peníze. Splice by se mi také líbil..

        0 0
    • architekt  

      jeste jsem na to puvodne chtel kotoucovky aspon mechanicke, ale to nakonec do rozpoctu uz nevyslo :-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.