Do jake nejvetsi vysky jste vyjeli?

307 nepřečtených
  • blue

    Kam az jste nejvys vyjeli na kole? Mensi poponaseni/pre­naseni kratsich nesjizdnych useku se toleruje, netolerujou se lanovky, auta a podobne ;-)

    3166 mnm – Gornergrat

    0 0
    • MartinXC  

      No ještě bys měl udat z jaké výchozí výšky, aby to bylo fér. Na Lagu z 50m od jezera z Torbole nahoru na MonteBaldo (cca 1700, neměl jsem altimetr). Ale tak půlka byla po lokální silničce, i když taky pěkně strmá.

      0 0
      • blue  

        o nastoupanou vysku mi ani tak neslo, ale teda pro poradek…

        …z Zermattu 1620 mnm

        0 0
        • MartinXC  

          OK

          0 0
        • Air  

          no,jo ale kdyby ti o to neslo, tak muzu vyjet autem do 3000 a pak si „poctive“ vyjet 100 m a huraa, byl jsem na 3100 vysoko. Vychozi bod je dulezity. Jinak by bylo to o tolerovani aut a lanovek zbytecny – do nejakyho vychoziho bodu se totiz vetsinou dostanes jinym dopravnim prostredkem.

          0 0
          • blue  

            ach jo… kazdymu inteligentnimu cloveku asi dojde, ze se asi nebudeme bavit o tom, ze si to kolo nekam na kopec vyvezu autem… tim byla myslena i ta netolerance aut a lanovek

            0 0
            • jimmy63  

              hele blue-chci se zeptat-na ten gorner gornergrat si vyjel normálně po sjezdovce,jako se v zimě jezdí dolu po sjezdovce??to sou ty švícaří až tak pečliví a ty palouky tam sekaj:)??

              0 0
              • blue  

                kus po sotolinovejch cestach, posledni kus podel lanovky… na presnej popis bych se musel podivat doma do mapy, kdybys mel zajem

                jinak svycari peclivi jsou, ale rozhodne v horach nic nesekaj.. kravy to udelaj za ne a zadarmo ;-)

                0 0
                • jimmy63  

                  no,protože my tam jezdíme v zimě ke známejm a je to tam úplně bezvadný!!tak teď sem začal uvažovat o tom,že bych to moh zkusit i vlétě..zdá se mi že tam je dost možností,kam vyrazit(nebone??)­.mysliš,že má cenu se tam v létě s plnou polní a bikama trmácet??

                  0 0
                  • JIRA  

                    A? Ti BLUE nějaký fotky a začneš si balit hned. :)

                    0 0
                    • JIRA  

                      „pošle“ tam chybí

                      0 0
                      • jimmy63  

                        tys tam byl taky??zkoušeli ste vyjet jako směrěm na klein matterhorn??

                        0 0
                        • blue  

                          jo, byli sme tam spolu predloni… doma jsem zjistil, ze zrovna ze svycarska zadny mapy nemam, jen francie a rakousko… maximalne ti muzu hodit na web par fotek z toho dne, treba ty mista poznas…

                          0 0
                          • jimmy63  

                            to bys byl hodnej!!kam to teda dáš??

                            0 0
                            • blue  

                              jestli z toho neco poznas, to nevim…

                              http://modrej.info/bf/index.html

                              0 0
                              • jimmy63  

                                poznávam skoro všechno..to mě nikdy nenapadlo,že je to tam na bikování takhle přívětivý..letos to už asi nestihnu,ale za rok určitě vyrážim!!

                                0 0
                                • blue  

                                  byli jsme jeste jinde ve svycarsku, celkem na trech mistech, par dni primo pod eigrem v grindelwaldu a par dni pak v oblasti aletschgletcheru… vsechno super, fakt doporucuju… z ty posledni casti, kdy byl i ten gornergrat, je taky dobrej vylet smerem na monte moro kolem nejaky vodni nadrze, jmeno si uz nepamatuju (bydleli jsme v saas grund)

                                  0 0
                • Myska  

                  Hele, byl sem tam je to asi tejden, teda pěšo, ale že by ti vyrostl kopec o 66m je divný ne? za mě měl 3100, leda že bys počítal i vrch observatoře, ale to asi ne… Jinak cestičky slušný, bikerů tam bylo povícero.

                  0 0
                  • blue  

                    ano, byli sme az u ty observatore a je to tam napsany na cedulce

                    0 0
            • Air  

              no jo, ale je na kopec a na kopec :) Nekdo vyveze na kopec do 1000 a vyslape dalsich rekneme 1000 (a to neni malo). A nekdo vyslape celych 2000. Tak v tom je rozdil ne? A pritom nemuzes rict, ze ten prvni si tam to kolo autem vyvezl… Tak jsem to myslel. Ale uz nebudu prudit,jo? ;)

              0 0
          • B0B0  

            Potom by bola spravodlivejsia otazka, KOLKO NASTUPANYCH VYSKOVYCH METROV MATE ZA 1 DEN?

            0 0
            • McBlacky  

              já 8500 a nějaký drobný, škoda mohl být Everest :)

              0 0
              • McBlacky  

                teda za 24h, za kalendářní den něco mezi 6300–6800 podle toho jestli věřit pořadateli nebo polaru

                0 0
      • WSH  

        Monte Baldo ma 2070, takze si to mal 2000 vyskovych. Pamatam si tu streku. Fakt parada. ja som to mal asi cca 2300 niekde nad Cortinou, ale neviem kde. Prechadzali sme do sedla Val Travenzales (alebo tak nejako)

        0 0
        • JirkaD  

          nene, tu výšku má Monte Altissimo, Baldo je nižší.

          0 0
          • biker007  

            tak tak. monte baldo neni hora, ale je to nazev celeho dlouheho hrebene na vychodni strane gardy. nejvyssi bod je punta telegrafico (23×xm), nejvuse na kole jde vyjet na altissimo cca (2070m)

            0 0
    • Kalic  

      Cime de la Bonette, 2860mnm

      0 0
      • kralovek  

        Ja taky :o) … akorat tech poslednich 60m jsem vyslap pesky … je tam totiz takova zakazova tabulka ;o). Jo … jels to taky z Nice (tj. z 0mnm)? ;)

        0 0
    • Vóca  

      2829 m – Tiefenbachferner. Měla by to být nejvýše položená asfaltová silnice v Alpách. Poslední kilometr je dost hustým, zabláceným a neosvětleným tunelem(teda před dvěma lety to tak bylo) Jeli jsem to i z bagáží a byl to opravdu zážitek :-)

      0 0
    • Siddha  

      passo dello stelvio

      0 0
    • Siddha  

      passo dello stelvio

      0 0
    • mastihuba  

      zatim jen v ČR Lysá hora

      0 0
    • RomanH  

      Udajne 5600m (vyskomer ukazoval 5300) v Indii, sedlo Kardung La. Zacinalo se, tusim, na nejakych 2000m v Lehu a jelo se 40km po asfalto-sotolinove ceste porad do kopce. Jinak v Pakistanu pak jeste 4100m, sedlo Khunjerab.

      0 0
      • MartinXC  

        To je pěkné, závidím. Jednou pojedu do Peru, tak tam to třeba spravím :-)

        0 0
        • RomanH  

          Udajne existuje jeste jedno vyssi sedlo, ktere se da vyjet na kole. Ma merit kolem 5900m a lezi v Bolivii (ale jeste presne nevim, kde). Jinak ten Kardung La nic moc, v tom Pakosu byla hezci krajina – krasny 6-ti tisicovky se zasnezenejma vrcholkama, kdezto v Cesta na Kardung La je horska poust.

          0 0
          • Kopálista  

            Možná, že tam ani jezdit nemusíš :)). Tohle jsem našel…

            The highest motorable road in the world is in the Khardungla Pass, Kashmir, India. At its highest point it climbs to an altitude of 5,682 m (18,640 ft).

            0 0
            • jakub  

              jezdite sami nebo s cestovkama??

              0 0
              • RomanH  

                Zasadne sami – jednak Ti to vyjde o polovinu (az dve tretiny levneji) a take nechci, aby mi nekdo rikal, kam az pojedeme, kde budeme spat atd. Do takovych zemi jezdim kvuli komunikaci a poznani mistnich lidi, a v tom by mi cestovka prekazela.

                0 0
                • jakub  

                  taky bych jel ale to musis mit naky zkusenosti neee ??

                  0 0
                  • RomanH  

                    Ani ne, nesmis se ale bat a musis byt schopen se o sebe postarat, koupit si mapu a dopredu si precist o dane oblasti, kam se chystas – to vse beru jakou soucast cesty. Ja mel procestovanou zapadni Evropu, Alpy, Dolomity, Ceskou republiku, a pak jsem se vrhl na Pakistan (tam se nas domluvilo 6 lidi – vcetne me a manzelky) a za dva roky jsme pak jeli do Indie – to uz jen ja, manzelka a kamos, ktery byl s nami v Pakosu. Je to sice uplne jinej svet a jiny hodnoty, ale v tom je to kouzlo, ktery s cestovkou naplno nepotkas. No a az me trosku odroste dcerka (ma osm mesicu), tak chci jet do Maroka – prejezd Atlasu, castecne tak, jak to popisovali ve Velu.

                    0 0
            • Pytlik  

              No jo, jenze to je typicky indicke. Oni jsou podle nich ve vsem „the best“. Takze sedlo, ktere ma podle GPS 534×, ma podle nich 5792 (i tenhle udaj jsem cetl) a to jen proto, ze oni jsou „the best“. Nad tim, ze je kdokoli snadno utluce blbou GPS uz jejich mozky nestaci. Mimochodem Leh ma neco pres 3500 metru a cesta do Khardung La neni zas az tak hrozna (akorat musis cuchat ty smarady z okolojedoucich vojenskych nakladaku). Kazdopadne klobouk dolu. Jak jste byli aklimatizovani?

              0 0
              • RomanH  

                Uz jsme byli po treku z Darche do Padumu (klasika) pres sedlo Singo La (neco pres 5000m), ktery jsme sli v podstate bez aklimatizace. Davali jsme si jen pozor, abychom nespali vyse nez 800 metru oproti predchozimu dni. S aklimatizaci jsem nemel problem, kamarad mel trosku problem pri prechodu Shingo La, manzelka to zase chtela zabalit na kole na poslednich 3 km, ale zvladla to. Ja mel zase problem s aklimatizaci v Pakistanu pred ctyrmi lety na Khunjerabu. Presto ze to bylo jen neco okolo 4500, docela jsem se motal a taky bych to nejradeji zapichnul pred vrcholem – ale takova vec se nevzdava :o) Jinak ta cesta v Pakosu je mnohem hezci. S tim Lehem mas pravdu, je to kolem 3500, dival jsem se doma do denicku :o)

                0 0
                • Pytlik  

                  Kde jste meli schovany kola, kdyz jste sli trek? U nekoho v Lehu? My jsme nakonec kola nebrali. Ale co tam byl kamos (martin stejskal – nebyl tam nahodou s vama?), tak si to celkem chvalil. Darcha je myslim od Padumu na jih ne? My jsme sli do Padumu z Lamayuru a celkem pekny. Akorat celkem dost lidi a snobu s pretizenyma oslikama. Jinak lepsi treky jsou v oblastech na povoleni, tam nepotkas nikoho. Ale nejsou tam zadny mapy :-(

                  0 0
                  • RomanH  

                    Nene, v Pakistanu jsme meli kola vlastni (projizdeli jsme cely sever na kole), ale v Indii jsme toho chteli stihnout co nejvice, tam by bylo kolo na prekazku. Pujcili jsme si je v Lehu – strasne plecky. Vecer pred jizdou jsme se servisovali – zprovoznili jsme alespon 3–4 prevody, Indove cuceli – Good engineer :o) Jinak trek z Darche je totalne proflaknutej (pry patri k nejhezcim v Indii a neni ani moc tezkej), ale my tam byli v roce 2002, kdy to mezi Pakosem a Indii vypadalo hodne spatne, tak jsme byli v Kasmiru skoro jedini cizinci. Bylo to tam moc krasny, ale Pakistan mi prisel celkove lepsi, lidi tam nebyli tak zkazeni turismem. I v Indii byl obrovsky rozdil v chovani muslimu a hindu. Hindove te nekam pozvali, a pak uz jen do Tebe ladovali, aby jsi neco koupil, kdezto muslimove si chteli jen povidat.

                    0 0
                    • Pytlik  

                      No nevim, my jsme tam byli loni a lidi vsude na me pomery celkem dost. No v Kasmiru tolik ne, treba ve Srinagaru jen par. Akorat s temi muslimy mam jine zkusenosti. Asi je to tim, ze Kasmir byl vzdycky zvyklej na urcitou vyssi zivotni uroven a diky problemum s teroristy jim tam prestali jezdit nejen cizinci ale i mistni, takze totalni propad zisku. Tim padem, z me zkusenosti, se snazili kazdeho odrbat, co to slo. Extra dobry pocit jsem tam nemel. Nejlip bylo u budhistu, tam to bylo opravdu nezistny. A nejkrasneji bylo u cinskych hranic. Nikde nikdo, turistu vidi velmi zridka, akorat se s nima zase hur komunikovalo. Kola jsme si pujcili akorat ve Srinagaru a pak ve Varanasi, ale tam to byla vzdycky celkem placka. Plecky to byly neuveritelny – misto brzdovych lanek jeste tahla ze zeleznych tycek, proste nadhera. Akorat byly dost maly, takze pri mych 192cm to byl po celodennim jezdeni docela porod.

                      0 0
    • zwwak  

      2280m Mannlichen Švýcarsko.

      0 0
    • Kolík  

      Edelweisspitze – 2571 m n/m Bruck – 756 m n/m Závod Glockner konig, jel jsem to 2×, potřetí už mě tam nedostanou!! :-))

      0 0
      • cholis  

        Taky Edelweisspitze, taky z Brucku, ale nastesti bez zavodeni s ostatnimi (jen se sebou). Krasa, sla bych to toho zas.

        0 0
        • bajker  

          Taky Edelweisspitze 2571m a jel jsem to s báglama z domu. 200m

          0 0
      • Sidney  

        Taky Edelweisspitze 2571m.n.m z Zell am See 757m.n.m. Paráda

        0 0
    • madar1  

      rakousko,pitztal,hochza­ideer 2490m,a dolu po sjezdovkach a loukach.

      0 0
    • wochomurka  

      2500m na Hochtor v rakousku na Grossglockneru.

      0 0
    • P.B.  

      asi 1260 nebo kolik to měří Klínovec, ale jezdim tam z domova na silničce z nějakých 250ti a na biku jsem tam byl pri maratonu. To ale platí jen v případě, že trasa Krále Šumavy (jezdim občas oba) nevede výš, ale asi ne.

      0 0
      • kungpao  

        maraton Horal na Slovensku, www.horal.sk, najvyšší bod 1946m.n.m. Krᵝova hoľa, pred ňou stúpanie s prevýšením 1100 m, celkom pecka keď je hodne horúco…

        0 0
        • MartinXC  

          Kudy těch 1100 vede ? (silnička, štěrkovka, kamení, … kolem les ?)

          0 0
          • lubos  

            Vsechno z toho cos napsal.

            0 0
          • WSH  

            Este lepsie. Najskor sotolina a kamene a potom od cca 1300 asfalt. :o) Celkom dobry zahul, najma pokial pretekas.

            0 0
    • jfk  

      asi 3500mnm někde v Coloradu, pravda, startoval jsem z 2800mnm, ale nedejchalo se mi dobře. jinak – off off topic – co se bikingu týče Colorado rulez:-)

      0 0
      • SavaH  

        Kde v Coloradu? Jsem byla v RM a tam jsou skoro všude zákazy:o(No biking!!! A je to docela sranda vyjet autem do 12t feetů a pak jít další 4 pěšo. Hned bych se tam vrátila. K topiku: nejvejš na kole jsem byla asi na Pustevnách při drtiči. Nejsem si jistá. Javorník jsem nedala kvůli póču:o(

        0 0
        • jfk  

          trošku pozdě ale přece:-) v Crested Butte, super místo…

          0 0
    • náčelník  

      Já byl nejvýše jen v Jizerkách na Smrku, ale přečtěte si toto: http://www.bikecentrum.cz/news_detail.php?…

      0 0
    • M@rtin  

      Passo della Stelvio

      0 0
      •  

        Taky sem byl na Stelviu, byl to pěknej kopec co? :))

        0 0
        • M@rtin  

          Byl. Má to ale jednu vadu. Když přijedu po nějaký kopec (průsmyk) tak si prostě řeknu, že ho vyjedu a opravdu ho vyjedu. Tak nějak mi oéd té doby schází takový ten respekt a touha překonávat vyšší a vyšší kopce. :((

          0 0
          • MartinXC  

            Tak to jsme jedné krve :-) Kdyby tak všecky trasy vedly do kopce :-)) a z kopce jen hodně technickými sjezdíky :-)))

            0 0
    • Vojtíšek  

      2 790 m.n.m. – Pass de Lona (Walliské alpy-Grand Raid Cristalp MTB maratón)

      letos bude 2 870 m.n.m. – Idjoch (během Adidas Bike Transalp Challenge)

      0 0
    • vtt  

      2240m Pasul Urdelle, Rumunsko pohori Paring

      0 0
    • Pavlos  

      Ja radsi mlcim:)

      0 0
    • Honzis  

      To jsem celkem břídil, já nejvýše někde u Tetřevské slati na Šumavě, kde je nejvýše trasa sil. Krále, takže cca 1160m n. m., ale chystám se výš, je mi 21 a jsem z Polabí, to je kapánek problém :-)

      0 0
    • Honzusko  

      Ja jezdim jenom z kopce a po rovine:-) pozn.:Downhill, Freeride

      0 0
    • JanSolar  

      Khardung La v Indii (Ladakh) – udajne 5600m, vyskomer (GPS) jsme ale namerili kolem 5400. V Bolivii se da vyjet (=vytlacit kolo) do sedla Uturunco. Jenomze jsem musel kvuli nemocne pritelkyni zustat pod kopcem :( Zbytek skupiny nameril asi 5640 m. Krome toho se v Bolivii da udelat dalsi rekord ve sjezdu – Z La Pazu to Coroica – 4600 → 1300, coz je sjezd zhruba 3300 vyskovych metru na 60km. Doporucuju.

      0 0
      • enjoy  

        uz tam letim:-)

        0 0
      • dafe  

        Aaaa zdravim Solary, sem rad ze jste se prece jen vratili z te Bolivie zivi. To ja mam jenom Bonettu pred mesicem, 2802 nebo kolik to bylo ale stejne jsem tam malem chcipnul :-)

        0 0
    • manzesman  

      Chorvatsko, Sv.Jure 1762 mnm.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Na Klínovec 1200m

      0 0
    • zac  

      no tak zatim asi vedu v minimu… 1012m.n.m. Jested…

      0 0
    • dedek55  

      já jen 1709 …malá fatra Velký Kriván'…o)

      0 0
      • Lister  

        Tak já zatím jen Morava. Takže Praděd 1492 několikrát do roka.

        0 0
      • tchurillo  

        to si vytlacil??? Sak tam je to od Snilovskeho sedla sam vymol, suter a jama?! A kade si siel, od Vrutok cez chatu pod Chlebom?

        0 0
        • dedek55  

          zdar..o) byli jsme tam naposledy před třemi roky a to to tam ještě nebylo rozšlapaný od pěšáků tak že to vyjet mimo dvou míst šlo celý,byla to dřina ale krásná. jezdíme tam každý rok ale nahoru už se na kolech nesmí tak že se motáme po okolí..ale šutrovek je požehnaně..o)) esli chceš tak se se přidej je to bezva poježdění..o rok tam jedem zas..o))

          0 0
        • dedek55  

          jo a jde tam vyjet od Šutova..vede tam nahoru kamen'aška okolo chaty pod Chlebom až do smilovskýho sedla…o)

          0 0
    • pepko  

      1947m Kralova Hola, Nizke Tatry, Slovenko … kazdemu odporucam, dedina Sumiec vo vyske asi 850m, prevysenie 1100m na 12 km, prvych 500m strkova cesta, od vysky 1500m ide asfaltka …

      0 0
    • muff  

      Letos Passo del Bernina, 2323 m. P.S. předjížděl nás jednonohej borec /neměl protézu,táhnul to fakt je jednou nohou/ a natrh pr… každému. Jinak Piz Lagalb 2959 m

      0 0
    • biker007  

      cca 2600m. byla horni stanice lanovky na cesticce zvane Bindelweg. Je to na hrebeni mezi Passo Pordoi a Marmoladou. Pristi rok mam zalusk na transalp a tam bych chtel ty 3000m zdolat..

      jinac nejvetsi previseni na Garde – z 50m(Torbole) do 2079m(Monte Altissimo).prvnich 1500 m asfalt, 300m sotolina zbytek vetsinou tlaceni a neseni.Cas 2:56.

      0 0
    • Kotěnočkin  

      Patscherkofel 2246 m.n.m., výjezd z Hall in Tirol cca.800 m.n.m. Bezva výšlap, doporučuji…

      0 0
      • Doktor  

        Sem asi tenkej se svejma 1762 m.n.m. na Sv.Jure,Chorvat­sko,Biokovo:-)

        0 0
    • Staenly  

      Vysky nevim, ale z Lago di Garda na Tremalzzo, Altisimo (ale cast byla nepovolenou lanovkou:))…atd, proste dolomiti…

      0 0
    • JIRA  

      3136 mnm GORNERGRAT Startovali jsme z TASCHe.

      0 0
    • RomanP  

      PRO DNEŠNÍ DEN to pro mě byl „Kozákov“ v Českým Ráji, ale kolik má nevím :-)

      0 0
      • zac  

        Jestli myslime oba stejny Kozakov tak ten ma 744m.n.m.

        0 0
        • pitelboy  

          Z Kozakova je peknej treil. Kdyz stojite navrsku a mate rozhlednu poleve ruce, date se po silnici dolu. Po 300m prvni odbocka doleva dolesa. Asi po dalsich 500m je nenapadna odpocka vleve mezi stromy (tusim o cerveny) a pak sjezd a asi 20m vybeh s kolem po skale. No a pak uz jen sjizdite DOLU po kamenech, sutrech a jehlici…Mistama celkem HARD… muzu doporucit !!

          0 0
          • RomanP  

            Je to teda stejnej Kozákov a i ta červaná, jak píšeš tam je.

            0 0
          • filipes  

            Kde to je hard? Sjezd z kozy po cerveny je prijemny sjezdik s par korenama, pak se prejede nejaka louka a pokracuje pesina po hrebeni, sjezd s par skockama k barakum, pak je uznavam celkem hard misto s koreny, dojezd do vsi koberovy. Kudy to vede dal, aby to bylo hard?

            0 0
            • jpl  

              Asi ma ny mysli cervenou kolem Drabovny a mesicniho udoli smerem na Vesec, tam je to drsnejsi, nahoru se to vyjet neda …

              0 0
    • Otto  

      Zatím Col de Vergio 1477m(Corsica) vyjeto během teda 2 dnů, ale zato z 0 od moře

      0 0
    • HoralFanda  

      Zatím jen: Stelvio 2758 m n.m., Edelweissspitze 2571 m n.m., Timmlsjoch 2509 m n.m., Hochtor 2504 m n.m. a pár dalších. Ještě, že ty průsmyky existují :o)

      0 0
    • Jenca  

      no tak zatim vyuzivam ceskych luhu a haju. takze zatim max 1602 -snezka, vyslap z velké upy (cca 600mnm)

      ale nejbrutalnejsi bylo asi z 550 na 1200 pri delce necelých 5km sem myslel ze tam necham nohy

      0 0
    • moody  

      Byl jsem pod Tre Cime asi 2.500 m, ale nejhorší byl Limo Joch, to byla vražda !!

      0 0
      • biker007  

        Limojoch? proc vrazda? vzdyt to je celkem v pohode, ne? ja to jel asi uz 3× (pokazdy od rif. Pederu). naposled to bylo nejhorsi, nahore bylo 5°C a prselo. smerem od Cortiny sem to nahoru este nejel, ale sjezdik je to paradni:).

        0 0
    • Luka  

      2679m.n.m. Mangart, Slovinsko (start byl u jezera Lago di Predil – 990m.n.m. pres Predel 1198m.n.m.) – ten 20km sjezd dolu byl uchvatny :)

      0 0
      • biker007  

        nazdar, tys vyjela nahoru na Mangart? s tebou bych se chtel nekdy project:))) vrchol Mangrat-u je atdy: http://www.styria-alpin.at/…-mangart.htm . :)) myslis asi to sedlo pod Mangratem, to ma cca 2050m. byl sem tam loni a parada. jeli sme to z udoli Soci, teda z vysky cca 300m. stoupani to je opravdu vyzivne:). prvni cast (na pocatek ty horsky silnice) sem zavodil s autobusem, pak uz je sam se sebou:)) a nahore pri zaverecnem spurtu s ostatnima sem myslel ze pojdu:)) a koupani v Lago di Predil bylo paradni zakonceni dovoleny!

        0 0
        • Luka  

          Jo, je to mozny, omluva… jen sedlo.. v mape je vejska jen vrcholu. K ty horsky silnici, ted uz tam autobusy nemuzou, strhla se tam lavina kameni a silnici prerusila, ted je tam jen provizorni prasna cesta, ale bylo to bozi… :) K Lago di Predil, my tam byli rano kolem 8hodiny, jezero melo 7 stupnu, tam by me nikdo nedostal :) Ale je prekrasny. K Soce jsme dojeli (Trnovo ob Soci) a bylo to bozi, od Zagu do Trnova po levem brehu byla uzasna cesta lesem… super! Nikdy bych neverila ze muze byt reka zelenomodra :)

          0 0
        • Luka  

          PS: mas u me velikej vroubek, takhle me shodit :)))))))))))

          0 0
          • biker007  

            mooc se te omlouvam, to vis, muzska jesitnost. nesnesl sem ze bys vyjela vejs nez ja:))) jestli to muzu nejak odcinit, tak rekni:)

            0 0
    • james  

      col de la croix de fer (2067 m) a odtial zjazdikom na col du glandon (1924 m:)))

      0 0
    • Siddha  

      jezdim jen silnic, takze Stelvio…

      0 0
    • rock  

      Jenom Praděd a Lysá hora …

      0 0
    • jpl  

      Ve Francii – Col de la Bonette – 2802 m (na vrsku jsem nebyl), po silnici V Rakousku – Edelweisspitze … V Italii Tremalzo, ale zase od Gardy

      0 0
    • Tchenda  

      Nekde na Garde.Ale ptám se zda vyjel někdo na Milešovku – bez šlápnutí. Já ne , ale myslim že to de.

      0 0
      • dave lister  

        nejvýš na Pasubio k chatě cca 1930. Milešovka (bal jsem tam někdy loni) a taky jsem si párkrát šlápnul ale jel jsem nějakou nesmyslnou turistickou značkou, což byla cesta tak pro Pepu Dresslera. následnej sjezd jinou cestou byl super.

        0 0
        • Honzas  

          tak ja tady obnovim jednu mrtvolu;-)

          pac nastala trosku zmena urcite nejen u mne;-)

          minulej tejden na Zell am See hned dvakrat. nejdriv Hundstein 2117 mnm a pak Edelweissspitze (nejvyssi bod Grossglockner­strasse) 2571 mnm.

          0 0
          • biker007  

            Tak ten „psi kamen“ nam zacatkem kvetna odolal, pac od 1800 lezelo 30cm čestvého sněhu… v lese:) sem si představil jak by to vypadalo nahoře na hřebeni a raději sme točili zpátky:) snad příště… kudy ste jeli dolů? směr Zell am See a nebo na sever do Maria Alm?

            0 0
            • Honzas  

              Jeli jsme stejnou cestou jako nahoru, tj. pres Enzianhutte dolu k rybniku. Maria Alm mne lakal, ale pritulka uz byla docela prosita a navic se kolem zacinali certi zenit, tak jsme to vzali nejkratsi cestou dolu. Snih jsme taky potkali, ale jenom trochu;-)

              0 0
              • biker007  

                krvave zavidim:)jak vypada cesta tech poslednich 4–5km k vrcholu? porad siroka cesta nebo nejaka pekna vytukana pesinka:)?

                0 0
                • Honzas  

                  krom posledniho cca kilometru a pul je to siroka cesta, vicemene porad stejna, pak je to docela prudka uzoucka pesinka, skoro cela se da jet.

                  0 0
                • Honzas  

                  tady zbejva poslednich nakejch ± 200 vejskovejch metru, chata je videt nahore na kopci, vlevo na tomtez kopci je videt kousek ty pesinky.

                  0 0
                  • biker007  

                    ok, super, dik za foto.priste beru do camelu pohory, macky, cepin a nahoru to klidne i vynesu:)

                    0 0
      • ZuzicK  

        Na Milešovku bez šlápnutí? :) Já teda ne, ale myslíš že to jde?.. no nevim nevim.. na pár kamínků bys myslim musel být minimálně docela dost šikovný ;)

        0 0
    • jankohrasko  

      3300mnm,col lauson, v zavere nieco cez 300 vys. metrov nosenia…

      0 0
    • Honzin  

      Na Velky Ostry na Sumave (jenom do 1293 m n.m.) z cesky strany. Poslednich 200 m vystup s kolem na zadech, sjezd do Nemecka uz byl ale super.

      0 0
      • norman  

        To se nemáš čím chlubit. Krom toho, že je to prd trail, se tam na kole nesmí. Němci tě měli odstřelit.Kvůli tobě podobným pak komplet zakážou biky na Šumavě.

        0 0
        • kralovek  

          aaa pan chytrej.

          Co ja vim ten zakaz je jen na ceske strane. Cestou z nemecke jsem sizadnou ceduli nevidel … (naposled jsem tam byl 1998).

          0 0
          • norman  

            Já tam byl v květnu 2004. Na německý straně zákaz čoklů a biků.

            0 0
        • Honzin  
          1. ja jsem tam zadnej zakaz nevidel (jel jsem z cesky strany – jak mam vedet ze na nemecky strane ten zakaz je????),
          2. chovam se k pesakum slusne a nikoho neohrozuju, vzdycky poprosim a podekuju (co ty?), takze kvuli me mit bajkeri problemy nebudou
          0 0
          • Smazaný účet  

            jezdím tam každej rok – na český straně zákaz je asi poslední 3 roky, na Německý straně neni nic…ostatně asi 500m pod vrcholem (po cestě, ne výškových) už vede široká šotolinová silnice…

            0 0
    • marapara  

      Edelweisspitze – 2571 m n/m

      0 0
    • climber  

      To samý Gornergratt, docela dobrý výhled na Monte Rosu, Lyskamm atd.

      0 0
    • mara53  

      Nic moc, loni s manželkou během super bajkové dovolené na Šumavě – jsme si vyjeli – opravdu oba a až na horu za povzbuzování německých turistů na Velký Javor – Grosser Arber – 1375 m.n.m. – pro pořádek – auto jsmenechali v Železné Rudě u celnice a pak už okolo jezer krásnou bajkovou cestou (chvílema necestou) po lesních stezkách pod lanovku, a odtamtud po zásobovací cestě strmě vzhůru až nahoru – bajku zdarec – všem doporučuju … a ten sjezdík zpátky, cca. 30 minut jen šlapání a brždění, paráda .....

      0 0
      • Smazaný účet  

        a to jsi dal i ten poslední kousek od konečný lanovky na vrchol? je to po písku a strmý jaxwinje… já to vždycky jel obráceně :-) a nebo jsme tam vylezli s kolama z boku po těch dřevenejch schodech…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Veký Javor před chvílí :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        a ještě jedna fotečka na druhou stranu – do dole je Železná Ruda…a to uprostřed trocha titanu :-)

        0 0
    • apache6000  

      praded

      0 0
    • borda  

      Štrbské pleso, z Liptovského Mikuláše

      0 0
    • o.ndra3  

      7032. Mingus Mountain Drive

      0 0
      • Biker jak Pes  

        No nevím, mi to spíš připomíná kilometrovník… :))

        0 0
        • PePu  

          Tebe asi angličtina moc nepotkala :) (7032ft je asi 2143m)

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Náhodou, já jsem angličtinu potkal až moc, učím se ji 10 let. Problém je v tom, že žádné ft. nevidím…

            0 0
            • hribik A1  

              tam, kde sa meria vo ft, je to ft brane ako samozrejmost. u nas tiez nemas na kazdom stlpe pri vyske napisane aj „m“ alebo na kazdom kilometrovniku alebo dopravnej ceduli aj „km“, len to konkretne cislo

              0 0
    • sway  

      Mt. Ventoux – 1,909 mnm. – vyslap ze Saultu (cca 690mnm) – na 26km prevyseni 1220… cely po kvalitni silnici – jela se tam jedna etapa Tour de France…a ten sjezd zpatky

      0 0
    • mosquito  

      Franz Joseph (pod Gross Glocknerem) … tusim ± 2400 mnm samo na bajku s plnou bagazi, ale tam bylo asi dost lidi ne ;-)

      0 0
    • Mamutko  

      Zdravím. Plánujem sa tam ísť v septembri pozrieť.Môžeš mi povedať koľko je tam toho prenášania? elkovo ako to tam s tou cestičkou vyzerá. Kopce mám rád, ale bojím sa aby sa z toho nestalo neustále prenášanie biku. Dík

      0 0
    • Mamutko  

      Poprosil by som ak by mal niekto kto bol na Gornergrate záujem niečo bližšie napísať, bol by som rád. Chystám sa tam, len sa bojím aby som bicykel viac nevláčil ako bikoval. Videl som aj nejaké foto, len je toho málo. Dúfam že sa niekto nájde.Inak Švajc mám rád. Minulý rok sme to vyšlapali z Meiringenu(600) na Grosse Sheidegg. Nad Grosse Sheidegg asi 2 km je drevená búda s výškou 2000. Na druhý deň opäť z Meiringenu na Grimsellpass 2165. Tento rok plánujeme asi Kleine Sheidegg a radi by sme skúsili ten Gornergrat. Tak ďakujem za všetko info!!!

      0 0
      • ivano  

        Vyšiel som to myslím že v roku 2003. Po cca 2300 mnm je to vcelku v poho, potom sú úseky, čo som musel tlačiť, ale nie preto, že to bolo nezjazdné, ale preto, že to bolo moc strmé, tá nadmorská výška urobila svoje. Ak máš lepšiu kondíciu, tak toho vyjdeš viac. Od tých 2300 mnm to odhadujem na 1/4 tlačenia.

        0 0
        • Mamutko  

          Tak som sa vrátil z dovolenky, kde sme absolvovali s manželkou aj Gornergrat. Od Täschu 1450 na Suneggu 2200 relatívne pohoda. Potom zjazdík, kde sme zistili že cyklo je v jednom úseku uzavreté kvôli nejakej kamennej lavíne. Tam sme asi 100 výšk. metrov biky vyniesli po turist. chodníku. Následne to bolo v pohode až po Riffelalp. Tam však začali galeje. Niečo už máme odšlapané(v rámci dovolenky to bola Korzika, vo Švajčiarsku Männlichen 2345m.n.m z 950 m.n.m, v Rakúsku Edelweisspitze 2571 m.n.m z Fushu okolo 850 m.n.m…) a tak som bol pripravený na 1/4 tlačenia, lenže v našom prípade to bolo 3/4 a viac tlačenia. Inak to bolo super, počasie, výhľad aj zjazd. Išli sme po ľavej strane, takže skalám sme sa vyhli. Sklon tam odhadujem podľa GPS okolo 15% a viac. Aj tak vďaka za rady, ktoré pomohli.

          0 0
          • Troll  

            Takovy dotaz – kdyz jsou to 2/4 tlaceni, ma cenu tam to kolo sebou vlacet??? Ja byl na Gornergratu letos pesky, uzasny, ale tahat tam kolo mi prijde jako nesmysl…

            0 0
            • Mamutko  

              Do 2500 m.n.m je to na bajku super. Potom tých 500 výœkových metrov je už problém, ale ako nezmysel by som to určite nenazval, síce keď si nás obzerali japonskí turisti asi aj im to pripadalo ako nezmysel. Určite tú námahu neľutujem, pričom asi raz za život stačí.

              0 0
              • Troll  

                No pokud se to da JET, tak klidne do 4.000mnm. Ale v tehle vyskach je to spis uz o „cykloturistice“ – hodim si na zada batuzek + kolo a jdu. :-)

                A pokud 3/4 musim tlacit (tech. obtize), protoze rozumne cesty konci ve 2.500mnm, prijde mi to jako masochismus. Ale proti gustu… I ja obcas delam divne veci. :-)

                0 0
      • blue  

        na Gornergrat se da z Zermattu vyjet, zalezi jen na tobe, jak jsi na tom s fyzickou a na par mistech s technikou… dulezity je od predposledni zastavky lanovky (Rotenboden) jet po levy strane drahy ve smeru nahoru, na pravy strane je skala, ktera se musi vynest

        0 0
      • Mamutko  

        Díky chlapi. Tak ja to asi skúsim. Snáď výjde aj počasie. Inak to bude nadupaná dovča. Týždeň korzika, následne 3–4 dni Švajc a cestou späť ešte Grossglockner hochalpenstrasse. Tak ja idem trénovať. Budem to potrebovať :-) Ešte raz díky!!!

        0 0
    • kajulka2  

      Zatím jen Beskydy – Lysá hora a Radhošť, podle mě Radhošť byl horší

      0 0
    • biker007  

      příští týden si snad zlepším výškový rekord několikrát:) plánuju Pfunderjoch (2560)m, Eiseljochl (2950m) a nakonec Madritschjoch (3150m) se tam už těším jako malej kluk:)))

      0 0
      • biker007  

        tak doplnuju, rekord sem si vylepsil na 3127m, Madrtitschjoch (masiv Ortler). z 800m do 1900m po silnici, pak az nahoru po sjezdovce (kvalitni siroka sotolinova cesta, sklon tak 20–30%, az na poslenich cca 50 vyskovych metru to jde pri dostatku sil (ja ho nemel:))))) vyject. jo a ty kve holky co obsluhujou na Schaubach Hutte jsou slovenky, hlavne ta jedna je very nice:) ale bacha, ma neco s tim italskym kucharem:))))

        0 0
      • biker007  

        tak doplnuju, rekord sem si vylepsil na 3127m, Madrtitschjoch (masiv Ortler). z 800m do 1900m po silnici, pak az nahoru po sjezdovce (kvalitni siroka sotolinova cesta, sklon tak 20–30%, az na poslenich cca 50 vyskovych metru to jde pri dostatku sil (ja ho nemel:))))) vyject. jo a ty kve holky co obsluhujou na Schaubach Hutte jsou slovenky, hlavne ta jedna je very nice:) ale bacha, ma neco s tim italskym kucharem:))))

        0 0
    • Tomalda  

      Passo Pordoi – 2239 m n m, výchozí bod, tuším 1426, ale nejsem si jist

      0 0
    • tomek  

      Mt Chaberton 3131m n m

      0 0
    • dafe  

      Ted nove 2920m, pod kratery Etny nejvys kam se smi. Prasna siroka cesta pro mikrobusy, ale lavovy popilek a strasne se to tam bori, je to jak snih, tedy doporucuju spesl plaste, ja je nemel a tak jsem nahore 1/3 tlacil.

      Jeli jsem az z 1800 kde konci asfaltka, draci muzou jet od more :-)

      0 0
      • Andrzej  

        no tyyy jo, ja tam urcite nekdy chci zajet, jenom je to moc daleko. alre kdyz sem tam byl asi pred 3 rokama pesky, tak byla az ke krateru pekne uslapana cesticka, uplne nadherna pesinka na kolo, sem tam vetsi lavovy sutr, ted to fakt nebylo uslapane?

        0 0
    • dancing dog  

      Sněžka, 1602 m, odněkud z Polska, cca z 800m od nějaký chaty,kde končila asfaltka… Já jsem totiž jinak nikde v zahraničí s kolem ještě nebyl..naštěstí, todle mi fakt bohatě stačilo…

      0 0
    • dancing dog  

      Sněžka, 1602 m, odněkud z Polska, cca z 800m od nějaký chaty,kde končila asfaltka… Já jsem totiž jinak nikde v zahraničí s kolem ještě nebyl..naštěstí, todle mi fakt bohatě stačilo…

      0 0
    • dancing dog  

      Sněžka, 1602 m, odněkud z Polska, cca z 800m od nějaký chaty,kde končila asfaltka… Já jsem totiž jinak nikde v zahraničí s kolem ještě nebyl..naštěstí, todle mi fakt bohatě stačilo…

      0 0
    • dancing dog  

      sorry, nějak mito blbne…chtěl jsem jen 1×..

      0 0
    • dancing dog  

      Sněžka, 1602 m, odněkud z Polska, cca z 800m od nějaký chaty,kde končila asfaltka… Já jsem totiž jinak nikde v zahraničí s kolem ještě nebyl..naštěstí, todle mi fakt bohatě stačilo…

      0 0
    • ZuzicK  

      Z Chateau Queyras (1340) na Pic de Renard (2989).. ale lepšejší vysokohorská trasa byla z Ch. Q. na Col Agnel (2746) patom na Col Vieux (2810) terénkem a následovně jeden z nejlepších sjezdíků co jsem kdy jela kolem jezer Foréant a Egourgeou až do Ristolas (1530).. parááda ;)

      0 0
    • Treker  

      No tak zatím jsem se potloukal s kolem pouze v ČR, tak asi Výrovka v Krkonoších – 1300 mnmn cca? Chtěl jsem si dát Hochalpenstrasse ale onemocněl mi sparing, tak samotnýmu se mi nechce…

      0 0
    • Pekáček  

      Monte Altisimo, cca 2000 metrů nad Gardou. Z fotky to určitě poznáte (i kdo na ní je) :o)

      0 0
    • hribik A1  

      zatial najvyssie som bol bud na zverovke alebo na HP huty pod tatrami. neviem co z toho je vyssie, huty su 1110, zverovka tak nejak podobne. vychodisko bol ruzomberok (495), oboje som isiel v jeden den. z trencina (210) som bol najvyssie na velkej javorine (970) dneska som bol najvyssie na sedle javornik nad makovom (818)

      0 0
      • Blade  

        Nic moc na to, že máte u vás takový velehory ;-)

        0 0
        • hribik A1  

          nevies mi tak povedat kde v okruhu 100 km od tej ****** sveta kde byvam mame velhory? najvyssie v zivote vobec som bol pesi v 1351 m (klak), takze to je este viac nic moc. ale nedavno som sa dohodol s jednym znamym, typickym filozofom od vina, ktory jazdi na nakladaku po slovensku, ze ma vezme pod tatry aj s hajtrou, takze uvidime, mozno z toho vyjde novy rekord. tuna totiz fakt nemas moc kde jazdit. toto su take pidikopecky tu vsade, ze vacsina z nich nad 1000 vobec nema. a na tie ktore maju vylezes mozno ty ale nie kazda hajtra, vies? ale aj tak som v 800 metroch v lufte na kazdom druhom vylete, staci ist cez cicmany, fackovske sedlo a pod., pripadne z homolky (765) vyjst kusok na zjazdovku a si tiez v 800. a kedze som sa z tej zjazdovky od tretiny na hajtre uz trikrat spustil, aj sa divim ze z nej este nemam za furik crepov rozhadzanych po zjazdovke nad homolkou.

          0 0
      • hribik A1  

        momentalne je to 1475

        0 0
    • Black knives  

      Nejvýše jsem byl na Mt Chaberton,na hranici Itálie,a Francie.To už je let,ale byl jsem tam dvakrát.Myslím,že o tom psal kámoš i do Pelotonu.Výška je 31**,ty drobné nevím,ale na stejný idiotský nápad už by mě neukecal.Dvacet kilometrů do kopce jako prase,převýšení,to tu jistě někdo dokáže dohledat,ale podle německého časopisu BIKE to byl nejvyšší kopec,kam se dalo na kole vyjet.A na vrcholu je stará vojenská pevnost.Docela jsem koukal.

      0 0
      • Běžec  

        3,1 km – to je slušný. A dá se jet celou cestu? Kdosi tu ještě psal, že se dá na kole vyjet na hřebeny Sierra Nevady ve Španělsku – Pico de Veleta, Mulhacén – tak 34×x… Jinak já mám rekord Passul Urdele v Rumunsku, prý 2141, jel jsem to nahoru ve vichru, dešti, mlze a třech stupních a průměr nahoře byl 7,7 :-)

        0 0
      • biker007  

        sem cetl na netu ze ta cesta je dost poskozena erozi a poslednich 600 vyskovych metru se kolo nese na zadech. ale pokud ma nekdo akutalni info, tak sup s nim sem:)

        0 0
        • Pablo  

          Teď jsme to jeli přes Oulx (1100mnm) a Fenils. Do 2100mnm pěkná cesta na offroad, vpoho. Do sedla (tuším 2600mnm) to je horší, většina se tlačí, na cestě spousta kamení. Prej před 20ti lety ta cesta byla ještě ok. Ze sedla až nahoru to bylo zase vpoho, jen asi 3 místa pár metrů kde se člověk zahrabe do štěrku. Krátky video z foťáku www.edisk.cz/…11.25MB.html , na 6s je vidět to sedlo a cesta do něj, z prava (z It) tou klikaticí jsme přijeli, doleva (cesta tam moc vidět není) jsme pak sjížděli (do Fr). Fr strana je ještě víc HC, sjet se dají jen kousky, od 2100mnm už je to zase ok.

          0 0
    • raceman  

      3012 m.n.m. , potom nejake 2900, 2758 a nize…

      0 0
    • Blackbiker  

      Dnes v noci návrat z Gardy-zdoláno(čtvrtek) Monte Altissimo-( výška se rozchází-od 2060–2079 m.n.m.) přes Monte Baldo.Výjezd od Lago di Garda 60 m.n.m.-Torboly.Výjezd po asfaltu-poslední 3 nesjízdné kilometry terénem po 601– kola na zádech nebo tlačit.

      Ps: Pro všechny kdo pojedete na Gardu a budete chtít jet pověstný sjezd po 601. Zapomeňte-ve výšce od 1000 po 2000 je to pro normální kola nejetelné-i s Reignem to byl porod.Hodím nějaké fotky až to proberu.Zatjal Blackbiker. Ps.ten den jsme dali 2600m výškově.Masakr:-)

      0 0
      • biker007  

        Ta 601ka je prave od 2000m do cca 1500m jeste celkem jetelna (i na HT se 120mm vpredu, se zasunutou sedlovkou a plasteme 2.3 upustenyma na 1.5baru.) nejtezsi jsou ty spodni casti, ty znam uz jen z fotek:)ve vysce cca 1500m je lespi odpocit doleva na Bocca di Navenne a po ceste c.6 ject krasnym jetelnym, misty narocnejsim trailikem az do Navenne u brehu jezeru. btw-i ty posledni 3 kilomerty jdou object:) objizdka ma asi 10km a znamena cca 200vyskovych metru navic

        0 0
    • lábus  

      zatim jenom 1602 mn.n.m, samozřejmě to je Sněžka, zážitek to byl suprovej, páč jsme tam jeli při západu Slunce aby nás neviděli ochranáři

      0 0
    • stan.zak  

      Naše první dvoutisícovka: 2.086 m n.m., jeli jsme minulou sobotu 14.07.2007 od lanovky z Igelsberg na Schattberg. Bylo to výživných 1.161 výškových metrů na ujetých 11,18km, a zpět dolu přes Hinterglemm.

      0 0
      • stan.zak  

        …ještě doplním, že nahoru nejdřív jemná, potom čím dál hrubší šotolina; posledních 150 výšk metrů tlačba…

        0 0
        • stan.zak  

          … a dolu prvních krásných 2,3km viz foto, zbytek 5,5km šotolina

          0 0
      • rock  

        O den dřív to vypadalo viz fotka … ale až po tom, co se roztrhly mraky a rozfoukala mlha, do té doby byla nahoře viditelnost asi 20m. P.S.: Ale vyšlapat se to dá celý :-) …

        0 0
        • stan.zak  

          My byli v D v Traunstein u kamarádů, tam do čtvrtka jen pršelo, tak jsme vyrazili v sobotu. No byl jsem rád, že jsem tam vůbec dolez´, ncm jsem spokojený, v únoru jsem ještě pořádně nechodil, a do 1/2 dubna o holi. Příště už to dám :-)

          0 0
    • Pavel  

      Jsem šumař… Praděd z Vrbna (580 → 1491). Dnes ráno. Ale já jsem skromný…:-)

      0 0
    • prvniodkonce  

      Mt. Giant Tok – 865m.n.m. v Brdy Mountains. Jel jsem od Lake Octárna. Vyskytuje se tam Yetti.

      0 0
    • Bully  

      Zatim asi jenom cca 2300 m/nm, loni v Alpach, jeste kus od vrcholu, ale to uz by pak bylo spis o horolezeckych schopnostech. Jinak zatim posledni 2-tisicovka minulej tyden, taky Alpy, 2002 m/nm, pri Dolomiten Superbike Marathonu, celkove skoro 4000 nastoupanych metru na 120 km trati.

      0 0
    • Medunka  

      Nejakych 2430 – GrossGlockner

      0 0
    • brantec  

      Cca 2450m.n.m nejaky tereni sedlo nad chatou Auronzo – 2333m.n.m u vrcholku Tre Cime. Jeli jsme to z Misuriny – 1750m.n.m.

      0 0
    • Mrzák  

      Grossglockner – Fuschertörl 2430m

      0 0
      • Mrzák  

        … pro doplnění jel jsem to 7.7.2007 a sice to byla cesta do mraků, ale než jsem se tam vyškrábal tak se vyčasilo.

        0 0
        • djano  

          Co k tomu dodat – mas moje uznanie.

          0 0
          • Mrzák  

            Děkuji :) a přikládám jedno kýčovité foto pořízené při sjezdu za již hezkého počasí s výhledem od muzea Alpine Naturschau

            0 0
            • djano  

              Foto je v pohode, len ten opar – to je tam asi stale ked je pekne, aj ja to mam na vsetkych fotkach. Ale skoro rano sa nam nechcelo…

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Hezký, klobouk dolů před jakýmkoliv handbikerem. Na glockner se tam dostat, no … ;) Jsi borec … ;))

              0 0
            • Howgh  

              Bať bať. Moje uznání máš taky. My – borci se všema čtyřma končetinama normálně fungujícíma jsme zhola nezajímaví. Seriál kolopro jezdí Tom Pouch s protézou místo nohy  

              http://www.bikebase.cz/article.php?…

              ;  Drásala jel člověk s ochrnutou rukou  

              http://www.cykloserver.cz/aktuality/?…

              0 0
              • jIrI___  

                A já potkal na závodech tohodle borce… Klobouk dolů.

                0 0
                • Howgh  

                  …slyšel jsem, že Šelu jel jednorukej borec. Není to on ?

                  0 0
                • karliner  

                  nova author cup jezdí hrázný (prý je to hrázný) z přehrady v Josefově dole, kterému chybí pravá ruka, má jenom pahýl kousek od ramene, jezdí bez protézy a fakt to pálí

                  0 0
                  • pitos  

                    …a v Beskydech jezdí FR hlapec bez levé nohy a fakt umí,kdybych nevěděl že ji nemá tak to nepoznám.

                    0 0
        • dancing dog  

          Jsi asi hustej typ, vzhledem k okolnostem, výkonům a zvolenému nicku. Máš můj upřímnej obdiv a úctu, žádnej lacinej soucit. Mám dojem, že jsem o Tobě někde četl… Měj se, draku!

          0 0
          • Mrzák  

            Ahoj a díky, nějaký článek jsi opravdu mohl zahlédnou, když maji novináři okurkovou sezónu tak berou všechno :))

            0 0
            • djano  

              Zase nemusis byt skromny – napr.: co ten 24h zavod dvojic – „XVIII. rocnik znamenal pro dvojici vozickaru Oldricha Nemce z Lubojat a Milana Kupcaka z Frenstatu p. R. vytvoreni noveho absolutniho rekordu zavodu a vykonem 435,019km. si rekli o zapis do Quinnessovy knihy rekordu“ – a je toho viac.

              0 0
        • tchurillo  

          Zda sa, ze sme sa po ceste hore videli! Ten isty den som s manzelkou vybajkoval na Edelweis spitze. Kazdopadne RESPECT! Klobuk dole.

          0 0
    • 100kg  

      Sierra Nevada – Mulhacén z 500 nm na asi 3000, zbytek do 3500 se musí pěšky. Zajímavý byl sjezd dolů, kdy jsem se zimou a nárůstem tlaku celý scvrknul, že mi byly boty i helma strašně velký. A ruce jsem měl svraštělý jak kdybych je máčel dvě hodiny v teplý vodě.

      0 0
      • Běžec  

        To zní zajímavě. Pěšky se musí kvůli sněhu, nebo kvůli terénu? Nebo kvůli zákazu?

        0 0
    • lutte\'  

      Borovany -Trhove Sviny – Horni Stropnice – Kraví hora(952mnm)-novohradské hory ;cca 500m previseni , 70 km trasa – este me ze vcera boli nozicky :-X

      0 0
      • Dados  

        Twe a já myslel, že v Borovanech nikdo nejezdí…už jsem se odstěhoval, takže prd…no ale v sobotu mam v plánu dát výjezd tím směrem..

        0 0
        • lutte\'  

          pojed na discarnu , v sobotu tu je , ale domu uz te povezou :D

          0 0
    • PepikW  

      Do minulýho týdne jsem měl nejvíc nějakých 1200mnm. Teď už jsem si vyzkoušel rovných 2000mnm – Tannalp ve Švýcarsku ze Sarnenu (470mnm). Nejdřív 17km normální, občas strmější, stoupání do Stockalpu (1075mnm), pak 8km na kašpárka :))) k Melchsee (1900mnm) a pak ještě kousek. V tom vedru „sado-maso“, ale stálo to zato. Při sjezdu dolu jsem musel chladit ráfky v kravskejch napajedlech :))) Foto: pepikw.rajce.id­nes.cz/Vyjizdka_na_Tan­nalp/

      0 0
    • Junson  

      Zell am See 720mnm – Grossglocnerhochal­penstrasse (Fuschertörl) 2430m. 29.7.2007 Pos­ledních 400m v oblačnosti, za deště a mlhy. Prostě fajn projížďka :-)

      0 0
    • Windblow  

      ke kamarádovi do 16tého patra…výtahem…to byla páni výška!

      0 0
    • Windblow  

      ke kamarádovi do 16tého patra…výtahem…to byla páni výška!

      0 0
    • roud  

      2645 Galibier :o)

      0 0
    • rades  

      fenils-Cesana – 1260m – Mt.Chaberton 3130m, 2h35min.a sem na to hrdej

      0 0
    • Triathlones  

      nejvejš jsem vyjel na silnici na ledovec kaunertal v rakousku. Z ůdolí 600m.n.m až do 3200m.n.m

      0 0
      • čechy  

        neni konec ty silnice (a zacatek lanovky) nahodou neco kolem 2700m.n.m? Byl sem tam a 3200 to nebylo ani nahodou

        0 0
    • scoty  

      Krkonoše: Strážné-Sněžka-Pec pod S.- Černá Hora-Strážné

      Když nepodceníš počasí, je to nádhera.

      0 0
    • xentar  

      1122 m.n.m. – vrchol hory Jizery. Nutno podotknout, že to byla moje druhá vyjížďka delší než 20 km, poprvé v kopcích a že jsme kola tak z půlky „kopce“ táhli na zádech i jinak, bo jsme pod evdením zkušených horských vůdců sjeli z turistické cesty a prodírali se něčím, čemu se říká Prales Jizera, ale to jsme v tu chvíli nevěděli. Na druhou stranu tam ještě na konci září byly borůvky.

      0 0
    • milaneze  

      Passo Sella (2240) z Canazei.

      0 0
    • Charles2k  

      Zatím slabota – Šumava, Poledník 1315mnm

      0 0
    • Zbyněk  

      Na silničce Col de la Bonette (2802 m) a v terénu Colle Sommeiller (2993 m).

      0 0
    • morelon  

      sedlo certovica-1233m.n.m.

      0 0
    • Smazaný účet  

      na silničce na Turó de l'Home (Pyreneje) – 1706 m a jeli jsme to poctivě od nuly :-) z pláže v Lloret de Mar

      0 0
    • fíha  

      Minule som z robky vyslapal od Shell pumpy az hore na konecnu trolejbusu Ba-DD, co je asi 2.5 km a 100m prevysenie furt pod trolejami a vosiel som sa do nejakych slabych 20min!!!

      0 0
    • RB_Rider  

      Z Hvezdy (tusim okolo 700m) az na Praded 1492m. Vys jsem zatim nebyl.

      0 0
      • Martyo5  

        Co to zkusit z bydliště?:o) Z Hvězdy je to jen pár km…

        0 0
    • Běžec  

      Mimochodem, nebyli jste někdo náhodou tady: www.salite.ch/9027.asp www.sport-s.cz/…mtb_mapa.jpg

      Protože to jestli je jetelný, tak je to imho v Alpách nejvýš co to jde…

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Vzhledem k tomu, že to je Bikepark, tak bych řekl, že to je jetelné bude … :P

        0 0
        • Běžec  

          Tak lanovkou asi jo, já myslel, jestli se dá do těch 3200 vyjet nebo jestli tam je pár set výškových metrů tlačení…což už by nebylo tak cool :-)

          0 0
      • Zbyněk  

        Ááá Glacier de Mont de Lan. V té oblasti jsme byli letos na silničkách. K té přehradě, co je vidět na mapce, jsme sjížděli z Col de Sarenne, a další den jsme projeli to údolí vzadu.

        0 0
      • kralovek  

        Da se to vyjet.

        Vloni jsem to jel z 2 Alpes (asi 1650) az k lanovce Glacier 3200 … par uz byl snich

        Je tam takova … nevim jak to nazvat … no kamenita cesta. Parkrat jsem slezl a tlacil … spis od unavy nez ze by to technicky neslo.

        Predpokladam ze letos to dam taky, ale tentokrat z Bourg d'Oisan.

        Nic vyssiho tady zatim neznam. Efekt dost kazi ty vsudypritomny stozary lanovek – houby romantika

        0 0
    • stika87  

      No moje nej bylo loni na thasosu z 0 do 1458 nad morem po amenitejch cestickach ale ten sjezd stal za to :))

      0 0
      • Smazaný účet  

        Řecko je fajn – dal jsem na Korfu Pantokrator, sice je to jen něco přes 900m, ale nádhera…jak výjezd, tak sjezd…a vůbec bikování po řeckých ostrovech…ty cestičky olivovými háji…ach…hned bych jel :-) BTW nic tak neklouže, jako olivy rozježděný na asfaltu v zatáčce :-)

        0 0
    • storm!!  

      Tre Cime Di Lavaredo – 2333 m.n.m. (Dolomity, Itálie)

      0 0
      • Běžec  

        Jsem teda nechutnej šťoural, ale…Tre Cime mají těsně pod 3000 a nedal by to ani trialista, asi myslels Rifugio Auronzo. Jako když na Giru jedou „na Marmoladu“ (Passo Fedaia). ;-)

        0 0
        • gazman  

          Tam jsem byl letos.Byl jsem tam na nomadovi docela rarita,jenže jiné kolo nemám.

          0 0
    • Howgh  

      …od rodné chalupy přes Lourdy, Santiago Compostela, Finistere, Portugalsko na Col de Iseran 2770 m n.m. Viz knížku „Vandry s Bejkem“.

      0 0
      • jIrI___  

        Tu jsem kdysi četl. Od té doby jsou cestopisy asi jediné knížky co mě baví :-)

        0 0
        • Howgh  

          …od té doby jsem sesmolil ještě dva cyklo-cestopisy – u mě k objednání za režijní cenu ..

          0 0
          • Habib  

            Tenkrat na vychode je taky hodne dobry :) Je v planu neco dalsiho?

            0 0
            • Howgh  

              máš dobrej vkus. Jináč další knížka se nechystá. Jezdím teď jen do Albanie a okolí…ohledně vandrů jsu čím dál línější. Pro změnu jsem se dal na MTB závody a dávám o nich články na cykloserver a bikebase

              0 0
          • Pablo  

            Ahoj, rád bych si objednal, ale nemáš zobrazený email, napiš mi prosím. Dík.

            0 0
    • Bruntal  

      Etna 2600 m.n.n pekne od pobrezi. Dal ptom do 2800 m.n. jsem tlacil a az nahoru me nepustili (a uprimne ani se mi v te kose nechtelo)

      0 0
    • Martyo5  

      1602m Sněžka z Polského Karpatze (a tam dva a půl dne z Olomouce)

      Jinak Praděd, Lysá Hora, Radhošť, Velký Javorník… a můj bike se autem zásadně nevozí:o)

      0 0
    • pajan  

      Nemám výškoměr ale tak o čem vim je k nám od Vltavy ke Hvězdárně v ĎÁblicích (359m n. m.) Určitě to bylo vejš ale o tom nevim :-DDD

      0 0
    • gazman  

      Z 100mnm do 2400mnm pod Tre Cime,Itália

      0 0
    • Lasky  

      No, jezdil jsem po měste LaPaz v Bolívii, 4150mnm ale je to v podstatě na náhorní plošině a nahoru jsem vyletěl letadlem, takže se to určitě nepočítá…

      Dá se to jet dolu, ale na to tam neměli na půjčení dostatečně bezpečné kolo…

      L(.)

      0 0
    • Hornet  

      Pridám náš skromný včerajší výškový rekord: Krᵝova Hoľa 1946mnm, zo Šumiaca 900mnm. Na 12,5km celkom slušné prevýšenie, ale dolu po modrej značke len 7,5km ;-) ešte krajšie „preníženie“, bola to paráda.

      0 0
    • karliner  

      Cimo Carosello – 2797. Z Livigna (1815), ale je to na  6 kilometrech :-). Popravdě, pár míst jsem tlačil…

      0 0
    • treatt  

      V Cechach nejvys, kam to jde, respektive kdysi slo, tedy Snezka

      A jinak na kole zatim jen Col de la Madelaine pred leeeety, ale na pristi rok mam velke plany :)

      0 0
    • Nanny  

      eee na Radhošt v Beskydech,který má asi 1323 ( ? ).Start byl kolem 500. :-))

      0 0
      • MlokCZ  

        Radhošť má něco málo přes 1100, je nižší i než Čertův Mlýn (ten má těsně přes 1200), který je hned vedle Pusteven.

        0 0
    • Krys  

      Minimum 98mnm – Východoslovenská nížina – Latorica Maximum – 1141mnm – Magura

       
      0 0
      • Krys  

        A prdlajs. Veď som bol na Kose v Grécku. Priamo na brehu: 0mnm. :)

        0 0
    • Howgh  

      Šmankote, jsu to ale skleróza…dyť v Mexiku jsme vyjeli mezi Popocatepetlem a Iztacihuatlem do 4130. V noci byl mráz -5. Dole +35. Viz mou knížku „Ze života cyklotrempa“.

      0 0
      • treatt  

        Jaaaj, tam jsem byl taky, ale bohuzel jen autem :-( Presne jsem si rikal, jaka by to byla bomba si to tam vyjet…

        0 0
        • Howgh  

          to sedlo jménem Cortéz má přes 3600. Jeli jsme ještě kus směrem na Iztacihuatl.

          0 0
    • karlos2053  

      Tak minulý týden sedlo nad Golemo jezero v Makedonii 2272mnm.

      0 0
    • Sweeta  

      Jullier pass 2284m.n.m., když mi bylo 10 let:-) převýšení tuším něco kolem 1400–1500m

      0 0
    • rock  

      Konec dalšího léta, takže další edit osobního rekordu :-) …

      Pic de Renard, 2989 m.n.m. – Francouzské Alpy

      Základní tábor v kempu 1349 m.n.m.

       
      0 0
    • TJK  

      Letos Glockner.. Edelweisspitze 2571 m.n.m. a Hochtor.. ten je kousek niz vyjezd z Zeel am See, pak Franz Josef Hohe 2369 m.n.m vyjezd z Heili­genblutu.

      0 0
    • Jenda  

      cca 3050 sedlo pod Mulhacenem vyjezd z cca 360 v podsate bez preruseni do kopce, pak jeste snaha zdolat s kolem na rameni Mulhacen ale vzdali jsme to po asi 100 vyskovych metrech :-)

      0 0
      • biker007  

        kdy jste byli na mulhacenu? ted nekdy? ja letim ve stredu na tyden (bez kola)do malagy a nemuzu najit zadny info, jestli je zu nahore snih nebo ne…asi webcameru sem zatim nenasel:( moc rad bych nahoru aspon pesky:)

        0 0
        • tom_777  

          Malaga a SierraNevada mě moc lákaj pro příští rok. Jinak sníh jsme v Pyrenejích zažili i v srpnu v od 2300 metrů víš. Záleží na počasí, protože jih Španělska je na srážky dost chudej.

          0 0
        • Jenda  

          byl jsem tam cca ve stredu a snehu bylo tak max na vychlazeni piva, ted uz tam nebude zase nic. Malaga na kolo musi bejt dobra ale uplne super vypadala Granada – i se tam potulovalo spousta mistnich bikeru.

          0 0
        • scoo  

          sedlo Galibier 2645, Madeleine  2000, Croix de fer 2067,  …krásný vypomínky :)

          0 0
    • hribik A1  

      dneska som bol najvyssie v 518 metroch…

      0 0
    • kafac  

      Edelweißspitze (2571 m n. m.)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.