• HASKY

    Chci si nechat přestříkat kolo (zimáka) a sháním nějaký nálepky který se při tepelným zpracování nezkroutěj.Díky

    0 0
    • wroum  

      v peci na vypalovani laku je cca 80 stupnu a pri teto teplote se nezkrouti vetsina samolepek. problem muze byt maximalne s tim, ze ti budou „bublat“, ale to delaj treba jenom nektere barvy (stejny typ folie v jine barve to delat nebude). chce to zkouset a vzhledem k tomu ze vim co to obnasi (delam samolepky na kseft pro jednu lakovnu), tak vim ze to neni uplne jednoduchy a muze s tim byt dost problemu. navic podle motivu (poctu barev) se musi spravne zvolit technologie vyroby samolep. na jednoduche veci (napis) se pouziva obycejna co nejtenci (cca 30–40 mikronu) samolepici folie a na slozitejsi motivy se pouziva uplne neco jineho (relativne slozita technologie zalozena na sublimacnim nanaseni primych barev z folie na pruhlednou samolepici podlozku), pripadne i sitotisk. dost dulezitej faktor je tloustka samolepky (pokud ma byt pod lakem), protoze cim tlustsi samolepa, tim vetsi vrstva laku potom musi byt, tim vic prace a vetsi cena a hmotnost.

      0 0
      • Brouk_Pytlik  

        80 stupňů je trochu málo myslim (leda by to byla mokrá barva možná). Prášek se vypaluje od cca 120 stupňů a nálepky se pak zdrcnou. Klasickou fólii co používaj reklamky použít nelze. Je tlustá a teplotu nevydrží.

        0 0
        • wroum  

          mas pravdu, ze teplota je cca 120 – 160 stupnu. klasickou folii pouzit lze (s timhle sem este nemel problem a to sem delal samolepky pod lak tak na 20 – 25 kol, z toho mohlo byt cca 10 ciste rezanych pod lak). to ze je tlusta je zavadejici, bezny folie maj tloustku od 30 mikrometru do cca 1mm. cim tenci, tim lip. exterierovy sou teplotne stalejsi nez interierovy, musi se to vyzkouset, ale problem to neni. tech druhu je proste hodne a problem je spis v reakci laku a lepidla na folii nez v ty teplote.

          0 0
          • Misiak  

            Vedel by si mi povedat, ze co takato operacia (zoskrabanie laku/farby, nastriekanie, nalakovanie a nejake nalepky) stoji? Orientacne…

            0 0
            • rock  

              Asi se to bude pokaždé trošku lišit, jednu barvu mi nabízeli za 900 Kč, dvoubarevný lak mám za 1500. Šlo by to i o něco levněji, ale když mně se zalíbil ten dražší …

              0 0
            • wroum  

              jo to je hodne ruzny. olouhovat lak stoji cca 300. zalezi na motivu, jednoduchy samolepy (rezany z folie) stojej par korun (cca 200–300), vicebarevny jsou mnohem drazsi (treba 500–2000 dle motivu, poctu barev a velikosti) – jina technologie (nejde moc lepit rezany folie pres sebe, protoze by pak musela byt moc velka vrstva laku). neco stoji graficke zpracovani – priprava dat pro vyrobu (200 – 1500). pak mas barva + lepeni + lak (cca 1000–1500).

              akorat to nejde moc takhle rict – musel bych to videt. obycejnej jednobarevnej polep vyjde treba komplet na 1200, ale delal sem i repliku teamoveho silnicniho cannondala a ten chlapek ve finale zaplatil cca 8000 :-)

              popis co by sis predstavoval a ja ti reknu presnejc.

              0 0
              • Misiak  

                No mam Authora Versus-rozmyslal som ze dam dole farbu+lak (aky sposob je najlepsi na 7005-aluminium aby sa neposkodil ram?) a chcel by som ho dat na cierno nastriekat (aky je rozdiel medzi metalizou a normalnou farbou-financny?) a mozno nalepky na spodnu trubku (napis author-asi len biely s nejakym lemom po okraji pismen) a na hornu napis versus. To by bolo asi vsetko… Totiz nerad by som daval za prestriekanie viac ako je cena ramu :) (4000SK)

                0 0
              • Misiak  

                Pripadne keby to bolo bez nalepiek, ale len oskrabanie+nas­triekanie+nala­kovanie co by to vyslo?

                0 0
                • wroum  

                  lak bych nechal olouhovat – cca 300 kc mezi metalickym a normalnim lakem je malej rozdil – pocitej cca 1200 komplet kc za lak samolepka bez kontury – cca 400 kc (komplet na celej ram), s konturou cca 600

                  takze ti to vychazi cca 2000 – 2500 s nalepkama a cca 1500 kc bez nich.

                  mozna bych to este prehodnotil a nechal si ten ram jenom striknout na urcitou barvu a samoepky bych si dal sam az potom (ne pod lak). vydrzi to celkem dost (vozim to tak uz 2 roky a drzi) a hlavne az te ty samolepky prestanou bavit, sundas je a das jiny.

                  0 0
                • orca  

                  Hele nic ve zlém ale kolo máš na ježdění nebo na módní přehlídku ??? A pokud jsem zahlédl cenu rámu dobře a nechyběla tam nula tak to jsou vyhozené prachy…ale když chceš tak cáluj a lakuj :-)))

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Treba ten lak bude mit vyrazny podil na pevnosti toho ramu. Pak bych to videl jako rozumnou investici :)

                    0 0
            • morves  

              Nazdar,v Praze u Štěrby cca 4–5000Kč.morous05

              0 0
      • MD1972  

        ahoj

        dokážeš i tyto?

        (více SZ)

        0 0
    • Tatinek  

      Na nálepky se vy… Budou ti snad platit za keklamu? Řekl bych ze ne.

      0 0
    • ddd - andy  

      Dobre tak taky jeden prispevek: Dal jsem kolo do novyho laku (bila) a na nej prisly samolepky ktery jsem si sam delal.. Naskenovyny motivy (trosku hrani ve Photoshopu) potom srovnano na jednu stranku A4 a dodano vypalene na CD do jednoho graf. studia, kde mi to vytiskli na folie – bily i transparentni. Na samolepky davaj 3roky vuci povetrnostnim vlivum.. A cena tisku 90kc/A4 – a nezalezi na poctu barev, slozitosti tisku, ani plnosti A4. Za ty prachy jsem si jich nechal vytisknout nekolik do zasoby, protoze jsem to nechtel davat pod lak, takze pripadne odreni vyresim novou samolepkou.. a muzu menit design kola dle nalady.. ;-)

      0 0
      • blue  

        je otazka, jak dobre ty samolepky pujdou dolu… treba moje reflexni dost blbe, tak aby z ty zmeny designu podle nalady nebyla spis pakarna

        0 0
        • Pá-dlista1  

          No to mi povidej. Zmena designu na novou sezonu je na dlouhe zimni vecery.

          0 0
          • ddd - andy  

            Uz jsem jednu daval dolu (po tydnu) a docela to slo.. Samozrejme ze nebudu prelepovat na kazdej zavod jinej design.. I kdyz to by nebylo spatny.. :-) To jsem uved jen tak pro priklad..

            0 0
      • jjirka  

        prosím napiš adresu na to grafický studio a kontakt dík

        0 0
      • wroum  

        by me taky zajimalo. protoze zatim vsechny tisteny polepy co sem s nima prisel do kontaktu byly bud hrozme drahy (cca 1200 kc metr ctverecni), nebo podlehaly zkaze pri UV zareni (diky UV mizej barvy za par mesicu), pripadne byly moc tlusty a nebo diky kryci vrstve (lamino) nesly dat pod lak, nebo mely barvy tak malo kryvost, ze by sly dat pouze na bilou.

        muzes mi do mejlu dat kontakt na to studio?

        dik

        0 0
        • ddd - andy  

          Ted jsem si to znova precet a tech 1200kc/m2 – to je ono – me to zas neprijde tolik drahy..

          0 0
          • wroum  

            jako ono to zas tak drahy neni, akorat sou studia, kam kdyz prijdes s jednou A4, tak zaplatis treba 600, protoze se jim kvuli jedny A4 nevyplati spinit tiskovy hlavy a 1/2 metru ctverecniho je minimum. pak musis cekat az budes mit toho na tisk vic nebo se s nima dohodnout aby to pridali k nejaky jiny zakazce (coz muze trvat nez se najde zakazka na stejnou podlozku a se stejnym rozlisenim)

            0 0
            • blue  

              hele, a ty samolepky se potiskujou inkoustem? pokud bys mel treba nejakej malej vzorek materialu, tak to muzu vyzkouset u nas, nepotrebuju cekat, az bude pul metru ctverecniho, klidne udelam A6ku… spis jde o to, jestli to bude technicky proveditelny a jestli ten material snese ten tisk na nasi masine a jestli se ty barvy nebudou stirat

              0 0
              • wroum  

                to je prave problem. tiskne se to normalne na inkjetovym plotru. zkousel sem vzorky na ruzny podlozky a s ruznejma inkoustama (interier a exterier a ted bych mel mit hotovy vzorky UV barvama) a bud je potreba dat presto lamino (nejde pod lak – loupe se) nebo mi daj zaruku jeden rok na barvostalost, coz je malo. jedinej odolnej potisk bez lamina s delsi zarukou sem nasel v jednom studiu, ale stroj je limitovan rozlisenim (128 Dpi, ******** malo), pouziva se na celoplosny polepy aut a je problem s prusvitnou podlozkou… takze je problem najit zpusob jak tisknout na prusvitnou, se zarukou, dostatecnou kryvosti, bez lamina a za slusnou cenu v dostatecnym rozliseni.

                co mate za masinu? material nemam konkretni (exterierova, prusvitna samolepa, cim tenci-tim lepsi). byl by moznej nejakej vzorek?

                0 0
                • blue  

                  epson 9600… prave se samolepkama sme taky na lesklou bilou moc nepochodili, barva se stira, tak tisknem jen na matny, ale to je zas na kolo nevhodny…

                  0 0
                  • wroum  

                    matna nevadi (pod lakem to neni videt), akorat by se ten kryci lak mohl loupat. vsechno se musi vyzkouset. ono nastesti lidi moc nechtej rastrovy samolepky, vetsinou chtej jenom loga znamejch znacek (nejlepsi zakazky, vsechno jde stahnout z netu (brandsofthe…) a vyrezat nebo dat na GERBER)

                    jinak epson 9600 by to mohl zvladnout, ale zalezi na barvach jaky pouzivate.

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      Hele bavil jsem se s tim klukem v tom studiu a on rikal, ze na to maj spesl barvy a snad i masinu a hlavne byl docela ochotnej prave tisknout i jednu A4. Ja sem mu sice rikal, ze pak jich prinesu vic (ta jenda byla zkusebni) protoze maji 640 papir takze je pak nasklada za sebe – jo a na priste mi rekl at si klidne nekreslim krivky kolem polepu a podle nich mi to i oreze.. Proste super! Taky me napadlo to tisknout v praci na ink-plotru nebo na laseru – ale u toho jsem se bal aby se folie neroztekla uvnitr stroje.. :-(

                      0 0
                      • wroum  

                        dik za info, vyzkousim to studio. a bud rad ze sis to rozmyslel se samodomo vyrobou. plotr by to zkous (vysledek?), ale laserovka by ti taky mohla rict sbohem (nebo aspon ty jeji valce, coz je zaklad ty tiskarny)

                        0 0
                    • blue  

                      barvy orioginal inkousty od epsonu, oni to nerozlisujou na exterier nebo interier, maj jen jeden druh inkoustu

                      tu samolepku neni problem zkusit, klidne nejakej kousek vytisknu, ale prijde mi docela silan a hlavne az moc „papirova“, je to Sihl 3972 SYNTILUX Film, pokud by ti to neco reklo

                      0 0
                      • wroum  

                        3972 WeatherPro certified is a permanent self-adhesive polypropylene with a matte, waterfast and scratch-resistant Inkjet coating. This product is a „must have“ for economical adhesive-backed vinyl.

                        Description This product is designed mainly for short term outdoor use and is compatible with dye and pigment inks. The water resistant coating gives the opportunity for 2 – 4 weeks of outdoor use without lamination and with appropriate pigmented inks. Lamination can increase the life of the print of up to 6 months and is recommended for extra protection to reduce impact of dirt, physical abrasion or other environmental impact. Applications

                        to nebude uplne to pravy, hlavne po strance odolnosti.

                        ale urcite vyzkousim to co psal Andy, to zni zajimave a az podezrele jednoduse.

                        0 0
      • ddd - andy  

        Jmenuje se to casanova a je to na Karlaku a na netu.. :-) Prave na to UV jsem se ptal.. a odpoved byla jak uz jsem psal 3roky.. ps:horsi je, ze jen tak zkusmo doma jsem vzal takovej sprej na cisteni a po chvilce drhnuti hadrem sla barva na hadr – udelam to asi tak, ze kriticky mista jeste prelepim jednou pruhlednou folii o kousek vetsi..

        0 0
        • wroum  

          sem zvedavej az to uvidim na vlastni cocky. to s tou pruhlednou samolepou funguje spolehlive, kdysi sem mel na biku vlastni samolepy tisteny na papir a prelepeny pruhlednou a drzely dlouho.

          0 0
    • Radek Broz  

      Wroume, chtel bych poradit s trosku jinejma samolepkama – chtel bych udelat mensi pocet kusu nasich log (z vektoru) podobne, jako jsou napriklad samolepky Fox – 2 barvy (takze by sla klidne vrstvit folie), odolnost vuci oderu a UV, vyriznuty tvar (ev. si budu hrat s nuzkama) naklad asi tak 20ks*2 velikosti. Nebude se to pouzivat pod lak, takze na tloustce nezalezi. Jaka by byla cena 1ks pri velikosti 15*7cm? Kde a jakou technologii by bylo nejlepsi je udelat? Diky

      0 0
    • herrman  

      Využiji tohle vlákno: nemáte náhodou někdo v el. podobě vzor původních nálepek RB bike? Myslím ty z roku 94–95, například tady: http://www.bike-forum.cz/…6906-rb-bike nebo tady: http://www.bike-forum.cz/…rb-1-1-r-mtb

      0 0
    • dua  

      Ahoj, sháním nálepky na FOX vidlici, neměl by někdo ve vektorech? Chtěl bych si poladit barvu ke zbytku kola, díky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.