• Vendelín

    Mám takový dotaz , může se zdát zbytečný, ale jeden člověk mě nahlodal. O co jde. Vlastním vícero biků a kvůli úspoře místa je mívám rozebrané do last šroubku a uložené v komoře -nevytápěná menší prostor s výdechem do ven. No a zajímá mě jestli toto klima (zima) je vhodné pro uskladnění rámů vlastním jak ocel tak Al. Myslíte, že chlad může narušit strukturu hliníku? U ocely jde asi o ochranu před korozí nebo se může chlad naní též projevit? Zajímá mě to ze strojařského hlediska.

    0 0
    • Jogador  

      Myslim, že kdybys ted snima jezdil v te soli, že bude hůř. Jinak myslim, že pokud nemáš něco spešl, tak zima nevadí, možná vadí vidli, a osám, jako te vazelíně, ale ocel by měla být v poho.

      0 0
    • Smazaný účet  

      pokud f ty komore neni teplota blizici se absolutni nule, muzesh bejt f klidu :)) btw. co auta ? nerozpadnou se venku tedka f tej klade ??? :)))))))))

      0 0
      • enjoy  

        no dobre jim to urcite nedela.a ze je bikovej lak a ochrana ramu na takovy urovni jako automobilovej si iluze taky nedelam. jinak teda dle me ram nepozna kolik je stupnu(pokud ho pouzivas na povrchu zemskem:-)).

        0 0
    • Andrzej  

      chlad asi moc ne, ale co vlhkost ?

      0 0
    • jecnak  

      Aby se to nejak prjevilo, tak by ty teploty musely byt opravdu nizke – tedy kolem –40 a niz a musel bys na tom zaroven jezdit. Ani jedno mi neprijde jako zvlast pravdepodobne.

      0 0
    • miťo  

      A co letadla? Vis jaka je tam nahore zima? I v lete. A jsou v pohode.

      0 0
      • enjoy  

        tomu rikam argument:-)). treba ted koukam z okna a ten mercedes se furt ne a ne rozpadnout,pritom ta skudka vedle uplne mizi pred ocima:-))).

        0 0
        • McBlacky  

          jen počkej na večer, na Žižkově mercedesy někdy do rána tak zkorodujou že je jejich majitel nenajde :)

          0 0
          • enjoy  

            :-))) ale ne,tady maximalne mizej bocni okynka a pri tom autoradia:-)

            0 0
    • vifon  

      Pokial viem, tak v zásade Al zliatinám neprospieva skor vyššia teplota. U vytvrditeľných zliatin Al-Mg… dochádza pri teplotách okolo 100–150°C k rýchlejšiemu stárnutiu.Zvyšuje sa tým síce pevnos? zliatiny ale na úkor húževnatosti. Obecne pokiaľ nie je bike uskladnený pri teplotách veľmi hlboko pod bodom mrazu a nedávaš mu pri tom zabra?, potom nie je čo rieši?.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To ma muj ram stesti, ze se pri tehlech teplotach uz tak potim, ze radsi zustavam doma :)

        0 0
    • Mata.Lan  

      Mráz konzervuje :))) takže kola volně pohodit do sněhu a nechat do jara

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.