• patejl

    myslíte si že nás za pár let až všechny lesy vykoupí němci pustí do jejich lesa?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Nastesti byl vymyslen spinning, ze? :)))

      0 0
    • vlk  

      no myslím, že němci u nás moc lesy neskupují.Navíc kolegové vlastníci co znám jsou dostatečně chytří ,aby věděli, že prodávat lesy je blbost.Navíc i když je prodají, tak jsou u nás zákony, že se můžeš pohybovat po jakékoliv lesní cestě bez omezení a to i takové, která není vyznačena na mapě.Takže i tak by měli prostě smůlu.Nic takového nás nečeká.

      0 0
    • saly  

      Nemusí to být ani Němec, stačí nalitej hajnej s flintou. Ten má takový argumenty, že tam nemáš co dělat, že nad tím zůstává rozum stát…

      0 0
      • rock  

        Letošní zimu musím připustit určité zlepšení chování hajných. Když opominu pokus o moji vraždu někdy na podzim (byl hon a já to netušil), tak mi hajní (několikrát) dokonce ustoupili ze stezky a snad i přikývli na moje poděkování … nechápu a doufám, že jsem je nepřechválil …

        0 0
        • saly  

          Já mám zatím zkušenost pouze s jedním, který mě chtěl snad i zastřelit a vykazoval mě kamsi, kde je prý jediná stezka pro cyklisty. Asi všichni nejsou takoví, ale od té doby koukám po posedech úplně jinak :-)

          0 0
          • ddd - andy  

            kvuli posedum vozim v batohu takovou malou skladaci pilku… ;-)

            0 0
            • Man  

              A na ake naboje mas tu pilku? Keby, teda doslo na konfrontaciu s hajneho brokovnicou… :-)

              0 0
              • ddd - andy  

                Tasim rychlejc, nez on strili.. :-)

                ps:tajny tip – nejlepsi je na posedu nariznout kazdou sprisli u zebriku presne uprostred..

                0 0
                • Man  

                  Kamarati Ti hovoria Speedy Gonsales alebo MacGyver? :-) Neviem si totiz predstavit, ako pilis rebrik na posede plnom chlapov s flintami :-).

                  0 0
                  • Vrci  

                    Od zdola až k předposlední je nařízne tak, aby průměrnýho hajnýho unesly a tu nahoře přeřízne téměř úplně. Takže hajnej vyleze nahoru, tam to pod nim rupne a gravitační konstanta se postará o ostatní šprcle.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  :o) stavař se pozná, že? Mě eště nenapadlo. Mám doma řetezovou pilu (něco jako řetez na kolo ale se zubama; bez motoru ovšem) dovezenou z rusi mým bráchancem, bych to moh někdy odzkoušet.

                  0 0
      • Tomcat  

        Náhodou víš jak je podobnej bajker a divočák?:o) A pro poškoda rány která padne vedle že :-/

        0 0
      • vlk  

        ale oni nejsou zaměření jen na bikery.U nás na lovu před pár lety jeden tak strašně chtěl něco ulovit, až zastřelil kolegu :o(

        0 0
        • Cejlon  

          Já,jako myslivec bych určitě nikoho nevykazoval z nějaké lesní pěšinky.Sám jsem náruživý biker:-))Akorát ten červen pánové,bychom měli trochu respektovat zvěř,nebot je to měsíc kladení mládat.Takže bych doporučoval,abyste jezdily pouze po vyznačených turistických stezkách,maje na paměti,že to není jenom nevděčný úkol myslivců zajistit zvěři v tomto měsíci klid,ale i váš.Můžeme lesů společně užívat,ale to především znamená respektovat jeden druhého:-)))

          0 0
          • climber  

            cejlon má recht. Mezi myslivcema i mezi bajkerama je spousta blbců. Z médií se zpravidla dozvídáme pouze o konfliktech těchhle trotlů. Podle mě normální biker a normální myslivec nemůžou mít žádný problém.

            0 0
            • Jogador  

              Zato se taky podepíši, nerozdělovat lidi na myslivce a cyklisty, ale na blbý a ten zbytek, jen je zajímavé, že jedna skupina se hromadí mezi politiky:)

              0 0
              • saly  

                Zajímavý je, jak to někdo vždycky rozštípne a uhodí hřebík na hlavičku. Jen nezaměňuj blbce a vychcanýho. To je velkej rozdíl – ale jedno se navenek může jevit jako druhé a naopak.

                K lesu bychom se měli všichni chovat s úctou a nejezdit všude, kde nás napadne…

                Apropos – kdo je tu myslivec: kdy že to ti panove v zelenym sedavaji na tech posedech?

                0 0
                • Cejlon  

                  Potřebuješ se mě na něco zeptat saly??

                  0 0
                  • saly  

                    Jo, jasne. Dik za odpoved.

                    Kdy je obdobi, kdy po lese nejvic chodi myslivci a asi by jim mohlo nejvic vadit, ze tam zrovna ja jedu?

                    A jeste. Kdyz je nekdo myslivec, ma na to nejakej prukaz? Mne se totiz jeden takovej prokazoval zbrojnim pukazem a to myslim nestaci.

                    Dik za odpoved Cejlone…

                    0 0
                    • vlk  

                      To je dobrý.To je jako, „že Já jsem policajt.Hele mám průkazku z karate.“

                      0 0
                    • Cejlon  

                      Nejvíce jsou myslivci háklivý na pohyb v lese v měsíci červnu,jenž je vyhlášen od roku 1969 jako měsíc ochrany myslivosti.V tomto měsíci klade většina naší spárkaté zvěře mladé.Tento měsíc je nejdůležitější pro přežití těchto mládat.Ale netýká se to jen spárkaté zvěře,ale většina ptactva vyvádí mladé.Dokonce mohou myslivci předložit u orgánu státní správy myslivosti žádost o omezení vstupu do lesa.To můžou! Také dávejte pozor,abyste v listopadu a prosinci omylem nevjeli na kole myslivcům do leče.Je to opravdu nebezpečné,protože ti chlapi neví,že tam jste.Může se stát velké neštěstí!!A potom Bůh sud,kdo za to ponese zodpovědnost. Myslivec má mít v lese ssebou Lovecký lístek,průkaz o pojištění,po­volenku k lovu,zbrojní průkaz a průkaz zbraně.On se ti nemůsí prokazovat ničím.Dokonce ani vykázat tě nemůže,protože tato pravomoc je vyhrazena ze zákona pouze Myslivecké stráži a Mysliveckému hospodáři popř.Uživateli honitby.Myslivecká stráž se prokáže odznakem Mysl.stráže a průkazem.Hospodář průkazem hospodáře!!Aby se ti někdo prokazoval zbrojákem je absurdní,zvlášt v dnešní době,kdy má zbroják skoro každý:-)))

                      0 0
                      • saly  

                        Díky za vyčerpávající odpověď. Jí věděl, že asi bute takovej člověk muset vlastnit nějakej ten průkaz. Ten průkaz pojištění – co je to za pojištění?

                        0 0
                        • Honzajs  

                          Ze zákona se musíme pojistit, něco jako odpovědnost za škody způsobené, nebo tak nějak. Nikdy jsem to nepotřeboval a doufám, potřebovat nebudu.

                          0 0
                      • rock  

                        Ty hony, to je průšvih … zatím jsem vymyslel, že se pokusím přesvědčit místní organizaci, a? někam vyvěsí (a je mi celkem fuk, jestli na vývěsku Obecního úřadu nebo na net) program organizovaných lovů … už jsem byl lovnou zvěří nejednou a je to značně nemilé …

                        0 0
                        • saly  

                          :-) a jsi o nejaky to olovo tezsi? Mozna by nebylo od veci vedet, kdy muzes jit do lesa v klidku a kdy se mu radsi vyhejbat…

                          0 0
                          • rock  

                            Ne, měl jsem štěstí. Ale příhody typu: „vyjedu na kraj lesa a proti mně jde polem rojnice killerů“ se mi už zajídají …

                            0 0
                            • saly  

                              Takovy akce se konaj jenom v listopadu a prosinci, nebo v jiny rocni dobe?

                              0 0
                              • Cejlon  

                                Hony se konají zpravidla v listopadu,pro­sinci a také v lednu.V lednu se pořádají zpravidla nahánky na černou zvěř.Hony končí k 31.12 kal. roku,protože od 1.1 je bažant kohout a zajíc hájen až do 16.10 a 1.11.

                                0 0
          • tradic  

            To je moc pekna hlaska: kladou mladata :) Kladou se vejce ne a ne jeleni.

            0 0
            • Cejlon  

              Co se ti na tom nezdá?Jasně že i kolouch může být kladen stejně jako vejce.Princip je stejný…:-))

              0 0
              • tradic  

                Jo, ja to beru. Jenom mi to prijde takovy vtipny. Ja tomu nerozumim. Ja rozumim myslivosti asi jako ty jaderny fyzice.

                0 0
                • saly  

                  Mozna nejde o to „nevyznam se v myslivosti“, ale o vztah k prirode. Jaderna fyzika ma od zakladnich hodnot prirody bohuzel hodne daleko…

                  0 0
                  • Cyril  

                    „Jaderna fyzika ma od zakladnich hodnot prirody bohuzel hodne daleko…;“ Nebo hodně blízko…?

                    0 0
                    • saly  

                      Jasně, jak se to veme. Každopádně bádání v této a podobných oblastech a „pokrok“ s tím spojený lidi od své přirozenosti spíš izoluje…

                      0 0
                      • Cyril  

                        No, já se třeba prádlem a spacákem z umělých vláknen od přirozenosti izoluji rád. :) ale jinak souhlas.

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.