• Jester

    Nevite, jak jsou vzajemne kompatibilni SPD kufry Shimano na SPD? Mam na jednom stare pedaly 535 a boty s kufry k temto pedalum. Na druhem kole mam 540 a nove boty s kufry k temto pedalum. Jde mi o to, jestli muzu boty libovolne kombinovat, tj. jestli jsou kufry k M535 a M540 vzajemne kompatibilni. Cislo kufru k 540 je SH51, k 545 nevim cislo kufru. Dle webu se delaji jeste kufry SH52, ktere maji stejny tvar jako SH51 a potom SH55, ktere vypadaji jinak. Predpokladam ze kufry jsou kompatibilni, ale nerad bych tezce doloval botu z pedalu. Mam jeste v pameti, kdyz se mi uvolnil sroubek od kufru a bota nesla vypnout :-)

    0 0
    • Daf  

      Jsem temer presvedcenej o tom ze ve starych 535 a 540 jsou uplne stejne kufry.

      0 0
    • Lance  

      a nemas lepsi to v klidu zkusit a na zaklade toho se rozhodnout?:) to snad poznas jestli to jde nebo ne, ne? dej na to co rekne praxe ne teorie

      0 0
      • Jester  

        No jen tak pro zajimavost. Kdyz jsem si pred 8 lety poprve kupoval prvni SPDcka, tak jsem se rozhodl, ze se podivam, jak ten system vlastne funguje (tehdy jsem bydlel na privcu a kolo mel v miste trvaleho bydliste, tak jsem pedaly nemohl namontovat). Tak jsem jen tak v ruce nacvakl botu na pedal. Pak jsem ji chtel vycvaknout ven. Svedl jsem hodinovy zapas, nez se mi to podarilo (nemaje sveraku). Praxe je vyborna vec, ale ne vzdy.

        0 0
    • jecnak  

      Co ja vim a co jsem zkousel, tak mezi SPD od Shimana je 100pro kompatibilita. S SPD system ostatnich vyrobcu to je tak na 90%. Mam vyzkousene kufry Ritchey V3 COMP na V3 Comp (kupodivu :-), V2 PRO, asi patery ruzny Shimana, Authory a BBB . Obcas ma kufr malicko jinou vuli nez jinde, ale jinak je to OK.

      0 0
      • BH  

        trocha teorie shimano dela nasledujici typy SPD zarazek MTB

        1. SM SH51 2.SM SH52 (pro PDM858 a ostatni vyjama 7410a 6500 3.SM SH55 (mimo PD959 a M540 a520) 4.SM SH56 pro PD M959,540,520 dale silnicni SM SH10/11 (SPD SL) SMSH90/91 SPD-R SM-SH70/71

        ja bych to tedy s tou 100% kompatibilitou u SH tak jasne nevidel i pokud se bavime o MTB Ale u tech dotazovanych by to melo byt kompatibilni

        0 0
    • jonti  

      ak budes mat jedny kufry poriadne zjazdene, a druhe hove, tak s tym budes mat riadny problem. Ak si nastavis silu vypnutie pre tie stare, tak nove ani nevypnes, a ked pre nove, tak stare budu prilis volne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.