• lempl

    hoj tak vzhledem k mim sklonum nicit vse sem dosel k nazoru , ze silnicka je mi na… tak me na trenink napadlo cyklokrosove (nezavodni) kolo jaky je rozdil mezi silnickou a cyklokrosem?- jine brzdy, jina geometrie? jake plaste se davaji na cyklokros? kde sehnat cyklokrosove ramy, plaste… vyrabel rockmachine cyklokrosovy kola?

    0 0
    • Meesha  

      Cyklokrosovy kolo ma jiny brzdy (Cantilevery) a plaste, mozna i rafky – ostatni sem nepoznal. Plaste delal Michelin a ramy Lucas nebo Ridley, ale to asi bude trochu drazsi…

      0 0
    • jecnak  

      Nic pro tebe. Zustan u horaka. Pochybuju, ze bys hlavne nasel rozumne vyuziti pro takovy bike.

      Stejne mi prijde cyklokros takova dinosauri disciplina – UCI zakonzervovala stav a je to porad stejny. ja si treba myslim, ze kdyby meli pristup i MTBcka a neomezovala by se nejmensi mozna sirka plaste, tak by byly lepsi.

      0 0
      • lempl  

        no ja nemyslel, ze bych to nejak bral.. jen sem si rikal, ze by to pro me bylo lepsi nez silnicka..

        1. mozna bych s tim mohl i na nase silnice..= polni cesty tak bych treba nepichl tolikrat… se to blbe lepi:/ no a obcasny teren by tomu nemusel vadit:) pac silnicka+ teren = moc pekny:) dyt to ma dh prevody:)

        0 0
      • JSt  

        :-D

        0 0
    • Volf  

      Poslouchej viděl jsi někdy cyklokros. Já nevím jak ty, ale dost si neumím představit, proč bys nemohl použít bika nebo trekový kolo k takovýmu pojetí kola. Když nic jinýho tak budeš mít stejnej nebo podobnej posez. Jinak cyklokros je o technice a nasedání a sesedání z kola a běh s ním můžeš trénovat i s jným kolem.

      0 0
    • Honzis  

      Cyklokrosové rámy byly asi před 1,5rokem ve Velu. Lucas, Ridley, snad Morati a už nevím, ale za dost těžký prachy … Jinak běžně se vozí i zapletená kola Mavic Ksyrium, jen se hází pláště cca 30mm šíře, ty dělá Michellin a stojí okolo 1100Kč/kus, přesně nevím. Nebo tam hodit něco levnějšího co je na crossech – Rubena, Ritchey apod. Ovšem kliky s malým převodníkem 39z a silniční kazeta není do velkých krpálů po lesních cestách!!!

      0 0
    • Siddha  

      Geometrie je jen o malo jina, je trosku vis stred, chyt lanka zadni brzdy. Kantiky brzdy, ram sezenes, jestli to chces prasit a nezavodit, tak si nech postavit neco sice tezsiho, ale odolnyho treba od Barese z oceli do 5ti tisic se urcite vejdes, plaste na zavody (spis galdy) maji limit sirky 32 myslim, ale jezdi se obvykle treba 28 skoro hladky, vyhodny je ale koupit nejaky siroky 32 s poradnym vzorkem, jako mam ja v lete, v zime na tu plecku hybridni 20ti letou nasazuju hladky a blatniky a mam silnicniho zimaka… k tem prevodum – abych v tom terenu neco projel, tak mam vzadu kazetu 13–28 k prevodnikum 53–39

      rockmachine? – nevim

      0 0
    • Wheel-man  

      Já jezdím silnici aj cyklokros a kroska se mi zdá lepší než MTB.Když jsem přijel na krosce na závody MTB tak sem tam všechny vypráskal.Mžu doporučit ridley,duratec,mo­rati,apache…

      0 0
    • hydrant  

      rám cyklokros je delší ( mj. zadní kolo je dál od sedlové rámové trubky ), má výš střed, navářky na cantilever brzdy, nemá díry pro košíky, většinou lanka vedená po vrchu horní trubky, abys mohl hodit kolo na rameno. Na cyklokrosových rámech si spousta výrobců vylámala zuby, ale RB, Lucas, Bareš a další je dnes snad bez problémů s kvalitou vyrobí, to si najdeš na jejich webech. Nevím, kde s tou silničkou jezdíš, ale do terénu bych pro tebe jako bikera viděl spíš crosse.

      0 0
      • Siddha  

        jo a samoze kdyz si nechavas stavety ram tak nezapomenout zminit ze chces diry na sroubky na kosiky!

        0 0
        • hydrant  

          to si ale budou myslet, že jsem se uhodil do hlavy :-)

          0 0
          • Siddha  

            kdyz myslis…

            0 0
            • hydrant  

              cyklokros se jezdí max. na 60 minut, tam nejsou košíky na lahve třeba, krom toho by dost vadily, když nahazuješ kolo na rameno. Když chce něco podobnýho, tak crossový kolo. Ale jako XC jezdec by měl trénovat na silnici a naučit se nelikvidovat tolik matroše, příp. občas na biku do terénu ( mimo závody ), nic jinýho nepotřebuje. To crossový kolo by totiž za chvíli taky zničil.

              0 0
      • miťo  

        Ahoj :) Maji delsi zadni vidli, ano, ale taky maji kratsi horni rouru, aby byly obratny. Treba Ridley je uplne priserne kratkej.

        0 0
        • hydrant  

          sem myslel, že s bráchou dnes Drásáte ?!

          Už psali, že zabahněnýho Drásala vyhrál Fojtík před Hornychem a Dítětem

          0 0
    • Dominno  

      čaute, potřeboval bych radu, rozhoduji se mezi Fuel EX 29 8 2015 a Cali Carbon 2015. Mám v plánu některej z nich kupovat z eurobiku v praze. Poradil by mi někdo, který z nich je lepší ?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.