náboj novatec-průmysla-prý jen na rockshox nebo marzocchi

34 nepřečtených
  • vlk

    Na bikeranch prodávají přední náboje novatec a je u nich napsáno „Disc – přední, 32 děr, pouze pro vidle Rock Shox a Marzocchi“.Proč.To jsou tyto vidle na nějakou jinou šíři náboje nebo proč jen na rockshox nebo marzocchi.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Tak to by me taky zajimalo :)

      0 0
    • riki  

      videl som novatec ktory mal osu na rychloupinak ale bola hrubsia ako standardna, mozno chlapci zistili sa to neda vopchat do manitou vidle :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Mozny to je, ale nevypada to, ze by Novatec neco takoveho (predni, disc, prumysla, rychloupinak) s desitkou osou vyrabel.

        0 0
    • vlk  

      tak na můj mail mi z bikeranch neodpověděli.Nic­méně náboj jsem si sehnal jinde a skoro za poloviční cenu.Kvalita vypadá velice dobře.Do mé rockshox Duke vidle pasuje bezvadně.Proměřoval jsem ho a porovnával se shimano deore 525 a připadly mi všechny rozměry stejné-délky osy-šířka osy.Umístění té části na uchycení kotoučů.Kolo budu vyplítat asi až v lednu-takže další informace dám až poté.

      0 0
      • vlk  

        Tak už odpověděli-napsali toto:
        Tento model náboje má trochu větší přírubu, proto není kompatibilní pro Manitou vidlice. Proto při koupi bude lepší aby jste se dostavil i s kolem.

        Asi mysleli přírubu na kotouč.Ale co jsem porovnával s deore 525 tak ten můj nový novatec má přírubu od kraje stejnou.Jde asi o to, že u vidlic s normálním uchycením třmene se to dá vyřešit podložkou, zatímco u manitou uchycení kotoučové brzdy nelze moc nařizovat do boku.

        0 0
    • Lister  

      Obnovuju tenhle thread. Zajímá mě totiž jestli to je opravdu pravda a zda to platí i pro letošní produkci, pomalu vybírám náboje na nový kola a Novatec mi padl do oka – ať už klasické tak na 9mm osu, ale mám právě indiána tak nevím jestli to tam půjde. Nakonec stejně skončím u arturů :o)

      0 0
      • Lister  

        no ale když mi nepůjde seštělovat třmen brzdy tak mi to bude houby platný.

        0 0
        • kubad  

          Ve čtvtek ho budu mít – dám vědět je to na Scareba :-) stačí?

          0 0
          • Lister  

            no tak to bude super a který model přesně – 9mm pevná nebo klasika :o)

            0 0
            • kubad  

              DO41SB – klasika není potřeba 9mm osu.

              0 0
              • Lister  

                tak se jen připomínám, abys na mě nezapomněl, a když už je budeš mít v ruce nemůžeš je zvážit (včetně upínáků) by mě to celkem zajímalo. Vidím to na rozhodování mezi těmadle a Arturama – a ty jsou prý lehký.

                0 0
                • kubad  

                  Vydřž Prťka vydrž, po 11 bude kolo hotové, pak to sem dodím, ale ta váha bude zkreslená, bude tam ráfek na silničku :-))

                  0 0
                  • Lister  

                    aha já myslel, že budeš mít v ruce jen ten náboj :o( tak nic

                    0 0
                    • kubad  

                      No ten sem měl v ruce včera v obchodě, ale už je asi zapletený :-(( Jinak té katalogové váze bych věřil.

                      0 0
                      • Lister  

                        já ji celkem věřím, jen moc nevěřím váze těch arturů co jsem našel na Bikestore :o)

                        0 0
                        • Lister  

                          no to nemusíš, já nejsem zas takovej gramhonič :o) Jinak co uvádí Bikestore pro ty Artury – 230/370 – fakt moc nevěřím

                          0 0
                          • kubad  

                            Tak právě sem se vrátil z hradu, nejdřív foto:-)

                            0 0
                            • Lister  

                              nenapínej :o)

                              0 0
                            • kubad  

                              Montáž bude až kolem 3 hodiny. Nába vypadá slušně pěkně za ty prachy. Váha cca 250g včetně upínáku. takže dle katalogu.

                              0 0
                              • kubad  

                                Tak montáž bez problému, po nasazení lehké škrtání. doseřízení brzdiče a vše ok. Mezera je min 5mm všude. Brzda LX

                                0 0
                                • Lister  

                                  tak díky moc, takže problém žádný, teď už si jen vybrat jestli Novatec nabo Author :o)

                                  0 0
                                  • filipes  

                                    vybec bych si nebyl jisty jestli to neni uplne to same jen s jinym logem… artur to musel stejne nekde na tw nakoupit…

                                    0 0
                                    • Lister  

                                      no oni ty náby vypadají každá trochu jinak a taky ty váhy jsou krapet rozdílné, co vím tak ty samé co artur prodává i promax a myslím že i Hardware byly stejný.

                                      0 0
                                  • filipes  

                                    a udajne to oboje je nic moc utesneny a dobra vaha spociva s alu orechu, ktery pri tvrdem zachazeni praskne…

                                    0 0
                                    • Lister  

                                      utěsnění ořechu mě netrápí, nidky jsemneměl nic extra utěsněho, ve sračkách moc nejezdím a na ořech mi voda při čištění nesmí – řetez miju v PETce a kazetu na čištění stahuju, předejde se tím spoustě problémů

                                      0 0
                                    • vlk  

                                      no já máp komplet novatec doma a utěsnění je OK.Myslím, že lépe by to snad ani u průmysel vyřešit nešlo.

                                      0 0
                                • goofy  

                                  Co to je??? :-D

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Takhle vypada XC kolo. Seznamte se. Do nejnarocnejsiho terenu. Skvele trakcni schopnosti plastu podpori jiste vedeni tuhe vidlice ;)

                                    0 0
                                    • goofy  

                                      Lol… Opet jsi nezklamal :-D

                                      0 0
                                    • Lister  

                                      lolík :o)

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        No co co co co by to bylo – bajk na silnici. Každý nemá na to mít bajka a silničku, tak to kamoška řeší výměnou kol. Já to dělám taky tak.Není to ideální, ale funguje to.

                                        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce