Video: Tip na výlet - Vizovická vrchovina

Dnes se spolu vydáme na Vizovickou vrchovinu, kde si ukážeme pár míst, která byste určitě neměli minout.

První místo, které stojí za zmínku, je rozhledna Doubrava, odkud je krásný výhled na Vizovice a do širokého okolí. Dalším zastavením pak je Ploština, kde se nachází památník jako vzpomínka na zaniklou pasekářskou osadu. Poté projedeme přes Vařákovy paseky až k Lačnovským skalám.Pokud stále přemýšlíte, kam dnes vyrazit, třeba pro vás bude právě tohle video tou správnou inspirací na výlet.

Parametry trasy:


  • Určení: Celá vyjížďka se dá zvládnout na trekovém kole nebo gravelu až na pár krátkých úseků, se kterými si zkušení bajkeři poradí.
  • Náročnost: střední až vyšší
  • Kdy jet: Trasa je sjízdná po celý rok. Zvýšená opatrnost na hlavních komunikacích.
  • Povrch: 35 % zpevněné lesní cesty, 60 % silnice, 5 % nezpevněné lesní a polní cesty
  • Délka trasy: 90 km
  • Převýšení: 1150 m
  • Trasa: na Mapy.cz

Další čtení a zajímavosti:

Rád(a) se dělíš o své zážitky ze závodů nebo každodenního ježdění? Máš pocit, že jsi odborníkem na cyklistické technikálie a uměl(a) bys komukoliv pomoci na dálku? Jsi velký cestovatel a rád(a) bys nám ukázal(a) nějaká nová místa, která ještě cyklisté dostatečně neobjevili? Nebo chceš jen zkusit nějaká vylepšeníčka na svoje kolo a na rovinu všem říct, jestli za ty peníze stojí? Výborně! Přesně tebe hledáme do našeho týmu! Nemusíš být profesionální redaktor ani nemusíš u počítače prosedět víc času, než najezdíš na kole. Stačí, když tě chytne spisovatelská slina, něco sepíšeš tak, jak to cítíš, a pošleš nám svůj masterpiece na redakce@bike-forum.cz! Nezapomeň se také podívat na užitečné informace, jak psát článek, ať se s ním zbytečně netrápíš.

Související téma ve fóru

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.