Kávová kultura a cyklistika

Kávu jsem začala pít ve svých 16 letech před odletem na cyklistické soustředění na ostrov Mallorca. Každý správný cyklista přeci sedí na sluníčku s kávou a kochá se přírodou. Aspoň tak mi to vyplynulo ze zkoumání fotek na Instagramu.

Do té doby jsem se všem kávopopíječům smála, že já kávu jako povzbuzovač přece nikdy potřebovat nebudu. Pak jsem ale objevila latte macchiato a tím to všechno začalo. Kávu jsem ze začátku brala jen jako zdroj energie, ale moc ji stejně nepila, protože mi nechutnala. Hořká pachuť mě odrazovala a kávu jsem se snažila vylepšovat všemožnými sladkými příchutěmi. Později jsem sama začala objevovat i menší kavárny s kávami z menších pražíren a kávovou chuť jsem si nakonec zamilovala. Doma si ji velmi ráda připravuji jako dezert po obědě, nebo než vyrážím na kolo.


Všeobecně o kávě


Vždy, když něco konzumuji, jsem klidnější, když o tom něco vím. A není to výjimka ani u kávy. Jasně, že jsem začala kávu pít, protože ji pijí všichni cyklisté, ale utrácet peníze za šálek kávy se mi nechtělo a ne všude seženu tak dobrou, jako ji dělají v mé oblíbené kavárně, a na úroveň rozpustné kávy se nesnížím.

Moje první domácí káva byla doslova sladká. Parfémovaná káva s příchutí pomerančů. Postupem času jsem si začala víc a víc zjišťovat informace o přípravě kávy doma a začaly jsme si s mamkou připravovat kávu z liberecké pražírny ve french pressu doma. Kupovaly jsme si stále stejnou mletou kávu dokola, až mě omrzela a na čas jsem tak doma kávu přestala pít.

V létě 2019 mi kamarád ukázal "objev" jménem moka konvička a v ten moment se znovu rozjelo moje zapálení pro kávu. Vytvořila jsem si malý rituál, který spočívá v mletí zrn těsně před přípravou pokaždé jiné kávy.

Účinky kávy na lidské tělo


V kávě lze nalézt kofein, který je silným stimulantem, a díky pití kávy můžeme být více soustředění, protože kofein stimuluje centrální nervovou soustavu, potlačuje únavu blokací adenosinu a zlepšuje náladu díky zvýšení produkce dopaminu, serotoninu a adrenalinu.

Rozpad kofeinu ale trvá šest hodin a při pití kávy před usnutím může narušit kvalitu spánku, konkrétně hluboký spánek, který je pro mozek velmi důležitý. To znamená, že i když usnete, spánek nebude kvalitní. Vysoké dávky kofeinu, které jsou však velmi individuální, mohou vést k neklidu, nadměrnému pocení a bušení srdce. Na kofein, jako na každou drogu, si tělo velmi lehce zvykne a pro dosažení účinku bude vyžadovat stále větší "dávku". Zajímavý je třeba příklad Honoré de Balsaca, který při svém nočním psaní pojídal na lačno jemně namletou kávu, protože káva naředěná vodou pro něj už neměla dostatečné účinky.

Místo: Hradec Králové

Káva však obsahuje množství látek užitečných pro naše tělo, jako jsou antioxidanty, díky čemuž je káva velmi prospěšná pro naše zdraví. Také snižuje riziko diabetu 2. typu (snížená citlivost tkání na inzulín), rakoviny jater, Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby.
Kávu tedy rozhodně ano, ale v přiměřeném množství, a pokud dodržíte jednoduchá pravidla pro lepší požitek.

Tři jednoduché rady pro užívání kávy


  • Kvalita vždy před kvantitou! Koupit kilo kávy v supermarketu je sice levné, ale zase pořádně nevíte, odkud káva pochází, jak dlouho uběhlo od jejího pražení a jak dlouho už čeká zabalená. Vždy je lepší kupovat kvalitní kávu od lokálních pražíren. Budete mít záruku, že káva má opravdu chuť, je čerstvá a také podpoříte lokální produkt. Vždy je lepší kupovat celá zrna, která si těsně před použitím namelete.
  • Pozor na čas! Snažte se pít kávu nejméně 6 hodin před spánkem, protože rozpad kofeinu je právě 6 hodin. 25 % přijaté dávky kofeinu ovšem v krvi putuje ještě 12 hodin po konzumaci kávy.
  • Káva s mlékem není problém, ale dávejte pozor, jaké „mléko“ si dáváte. U rostlinných si velmi pečlivě přečtěte složení a sojovému se raději vyhněte velkým obloukem.

Jakou roli hraje v životě člověka to, co rád konzumuje nebo dělá?


Zde vzniká velmi jednoduchá rovnice. Pokud člověk konzumuje a dělá, co má rád nebo ho baví, jeho produktivita či chování vůči druhým bude na velmi dobré úrovni a bude schopen šířit tato pozitiva dál.

Prodejna Bianchi, Bergamo, 2019

Jak se užívání kávy promítá do cyklistického sportu?


Káva obsahuje kofein, který stimuluje nervovou soustavu, vytváří v těle nepřímo vyšší koncentraci dopaminu, serotoninu a adrenalinu. Dát si kávu před tréninkem nebo výletem je tedy velmi dobrý způsob, jak si ho více užít. Samozřejmě nenahradí dobrou společnost na kole. Výlet na kávu poslední dobou beru spíše jako dobrý důvod si s někým, s kým normálně na trénink nepojedu, protože bych mu nestačila, vyjet. Poznat nové kavárny nebo cukrárny, a hlavně nepospíchat. Zastávky na kávu uprostřed tréninku jsou také skvělým odpočinkem při náročném tréninku nebo osvěžením za horkých letních dnů.

Další zajímavé čtení:


Související téma ve fóru

Téma reakcí autor poslední
Káva 2213/2213 Atilla 5.5.21 11:52
Káva II. 639/639 black.horse 21.4.21 16:45
Káva a kolo 211/211 radbeer 7.11.19 09:30
Kam za kávou v okolí Prahy ? 309/309 ydaho 30.10.15 18:58
káva bez kofeinu vs s kofeinem 66/66 revish 10.12.07 15:52

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Atilla
Atilla

4.5.21 07:03

Nepamatuji, že by někdo na biku zastavil na kafe. To bude asi specialita silničářů. Chlapáci mají pivko:)

Reagovat
rybička
rybička

2.5.21 21:49

Jo, kafe je fajn. Přes rozpustné sračky s litrem mléka a cukrem jsem se propil až k výběrovým kávám na V60ce. Espresso už jsem neměl hodně dlouho a už ho ani nevyhledávám. Na výběrovkách mě baví chuťová rozmanitost, která je až neuvěřitelná. Bohužel jako u čehokoliv jiného (alkohol, čaje, atd.) to leze do peněz…Jinak pokud si někdo myslí, že káva je jenom černá, hořká a hnusná, doporučuju si zajít na filtr nebo cold brew do dobré kavárny a rozšířit si obzory.

Reagovat
michomin
michomin

2.5.21 17:33

cosmo: zas to nepřeháněj, není jenom espresso a instantní káva.

Reagovat
cosmo
cosmo

2.5.21 14:40

Kdo se chyti pakovky a zacne experimentovat s pripravou, mletim, teplotou, odrudami – staci cca 2–3mesice – a pak vam vsem „nevedicim“ rozdil mezi cerstve prazenou a supermarketovou naskoci tak velky, ze uz vam supermarketovka chutnat nikdy nebude…sladka je nevedomost – nescafe i alza cafe se da dost dobre pit – pokud nevyzkousis jiny level, pak se uz zpet nevratis:-)

Reagovat
michomin
michomin

2.5.21 12:18

Článek je poněkud povrchní, dozvíme se banální informace, ale zase na druhou stranu, tak vypadá dnešní převažující „žurnalistika“. A na instagram dobrý, jde přece o sebeprezentaci.

Reagovat
Oťas74
Oťas74

30.4.21 22:32

Sulka a jlrl___ plně s vámi souhlasím, klasický turek a cigárko, po ránu nejlepší startér a při výletě si rád vychutnám. :-)

Reagovat
PLATYPUS3
PLATYPUS3

30.4.21 19:47

Kafe je zlozvyk pro dospělí lidi tak jako cigára, nabourá to žaludek a zahapruje to s hercnou, když je jí moc.

Reagovat
Jary24
Jary24

30.4.21 14:08

Ja nevim co se tak tocite na tom ze lidi co maji radi kafe odrazuji od nakupu instantni kavy a te “supermarketove”.

Dokazu si zive predstavit tu diskuzi kdyby tu nekdo takhle zpochybnoval koupi kola od napr. Giantu a radeji koupil kolo v tescu..

Pro laika nepochopitelne proc za kolo davat desitky tisic. Zasveceny krouti hlavou.

Reagovat
hovado_cz
hovado_cz

30.4.21 11:15

Pokud někdo chce o kávě něco opravdu vědět tak doporučuju spíš tuto knihu: https://reknihy.cz/…-kavovinach/?… neni tak cool jako kniha pani Veselé ale aspoň se z ni člověk něco doví a nebude psát kraviny viz výše :-)

Reagovat
Reggie84
Reggie84

30.4.21 06:47

Všichni tady čekali na,, chytrý a uhlazeny komentář pana mazury" Ten přece pije kavicku i na trenazeru, takže musí vědět o čem sw tady mluví 

Reagovat
Sulka
Sulka

29.4.21 21:40

Kdyz voni ty cigarka nejsou tak v mode. Takze to asi neklapne. Ale takovy pivo a cigo po vykonu…

Reagovat
Hroch obojzhivelnyj
Hroch obojzhivelnyj

29.4.21 15:50

Uplne s tebou souznim, mam to stejne.

Reagovat
budíček
budíček

29.4.21 15:29

Vždycky když se objeví článek tohoto typu, ať už kdekoliv, tak si vždycky říkám, že prodeje kávy začínájí klesat, tak je zapotřebí skrytá reklama o tom, jak je káva zdraví prospěšná..atd… to tedy platí i o jiných produktech…víno, pivo, čokoláda…atd… :-)

Reagovat
jIrI___
jIrI___

29.4.21 14:56

Ajéje, expresíčková policie už i na B-F. Asi ani nemá smysl psát, že pokud v hrnku nezůstane lógr, tak to není kafe :)

Reagovat
Pikaču
Pikaču

29.4.21 14:00

Ja kafe piju s ryzovym mlékem ( resp. Vodou).

Nejvic mě chutnal alpro barista for professionals z ovse. Ale je Dražší.

Kozí mleko je slané. Almond neslazeny slany.

Na kravske intolerance.

Kafe bez mleka, tak to si radši dám pivo :)

Reagovat
grafik
grafik

29.4.21 13:51

Na kole na kafe nejezdím; pot a dřina – to je to co mne nejvíc baví. Na kafe zastavuji výjimečně (2×/rok) a to jen pokud se chci pochlubit fotkou na b-f, jinak fakt ne. Případně pokud jsem v létě někde v Jeseníkách tak sednout maximálně u benzinky na obrubník a upalovat dál.

Reagovat
PAM
PAM

29.4.21 13:24

No, jak to tak vidím, pohledů na kávo-cyklo-kulturu je mnoho, stejně jako je mnoho chutí a mnoho názorů. Hlavní na tom ale je, zajet si na kafe na kole, ne? A to nás všechny, doufám a věřím v to, spojuje 

Reagovat
Barak
Barak

29.4.21 13:03

Rád bych viděl, kolik lidí by neomylně ukázalo na hrnek s kávou z lokální pražírny, pokud by měli při slepém testu porovnávat s nějakou dražší zrnkovou kávou ze supermarketu.:-)

Reagovat
LordDrtikoule
LordDrtikoule

29.4.21 12:45

priste by tu mohl byt clanek s nazvem „Tabakova kultura a cyklistika“

Reagovat
kafemlejnek
kafemlejnek

29.4.21 12:32

Tak já se taky přidám i když o tom ho.no vím ale strašně rád melu a kafe obzvlášť .-) Tak ještě, že ta "instagramová pozérka " přimíchala k té omáčce nějaký ten cyklopodtext a cool obrázky na kterých jsou dokonce i kola neboť by se to tady mohlo považovat za offtopic a to by všichni přispívající asi dostali upozornění, že nemají diskutovat v offtopic vláknech. Že ano pane admine? :-)

Reagovat
D3VL3R
D3VL3R

29.4.21 11:41

Mám oblíbené zastávky na cappuccino, kávu jsem začal pít až na kole a ne v „korporátu“, kde jsem lidi v kanclu nechápal.. :D Na soustředění ve Španělsku to byl extrém a pak si týden dával detox, ale i teď dělám přestávky třebas obden. Jinak dobrá je na MOL benzínkách, protože na žádné jiné není tak dobrá. I když Benzina má stejnou mašinu, dávají asi jiná zrna. Na kole se z toho stala tradice, když se jede dlouho, má to svou kulturu a jak je psáno, určitým způsobem rituál. K tomu zákusek.. <3

Jinak káva ze supermarketu X speciálka.. V obchodech jsou „většinou“ druhořadá, špatně zpracovaná kávová zrna, které nejsou ani výběrová apod. V tom důsledku se to podepíše nejen na chuti, ale také výrazně malém množství prospěšných látek. Je to v podstatě smetí, ale ještě větší hřích je udělat špatnou kávu z dobrých zrn špatnou přípravou. To samé platí o čokoládě, prostě je na spotřebiteli, jak se zachová a co je mu po chuti. Důležité je, že si může vybrat.

Reagovat
n_bye
n_bye

29.4.21 11:32

O kafi je tu obří vlákno. K článku bych ještě bych dodal že je v kávě olej, který časem žlukne, proto také nebude ležák z marketu mít tu kvalitu a proto by se mělo kafe mlýt až před přípravou nápoje.

Reagovat
Sulka
Sulka

29.4.21 11:28

Takze jsme stale a jen u te chuti…

Reagovat
grafik
grafik

29.4.21 11:20

Dřív byl v samoškách mlýnek na kávu, každý mohl namlít svou; to dneska už není : ) Samozřejmě, že si rád dám Lungo z kavárny u nás v ulici, ale zaujatost proti instantkám, nebo baleným z hypermarketu bez nálepky fairtrade je zbytečný hype. Ale rozumím tomu, mladší generaci to oslovuje, stejně jako ty vtipné cedule před každou kavárnou … proč ne.

Jiná liga jsou tyto balené chuťovky:

https://www.ceskatelevize.cz/…video/469096

Nedávno jsem sledoval: Káva a kofeín – čo sa s tým deje v tráviacom systéme?

https://www.youtube.com/watch?…

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

29.4.21 10:58

@ToMášMarný – Nejsem barbar, abych pojídal nějaký rozpustný humus :-) Pokud to budu zkoušet, tak jedině s čerstvě namletou fair trade bio z lokální pražírny :-)

Reagovat
iron.hide
iron.hide

29.4.21 10:38

ja pijem iba instantnu kavu, najcastejsie Nescafe Gold, potom aj Jacobs Gold, alebo aj Davidoff

Reagovat
nitraq
nitraq

29.4.21 10:36

Sulka: Jednak to je o chuti, ta marketová bude velmi pravděpodobně přepražená, spálená a krom hořkosti to vlastně bude jinak prázdný kafe. A druhak ta spálenější může obsahovat víc karcinogenních látek, kdyby někoho zajímala chemie.

Reagovat
Sulka
Sulka

29.4.21 10:18

Kdyz pominu chut. Nekomu chutna Jihlavanka a co ja vim co. Proc je vzdy lepsi kupovat z lokalnich praziren? Co kave z marketu chybi, nejaky prospesny latky, nebo obsahuje nejake nezadouci?

Reagovat
jecnak
jecnak

29.4.21 08:27

Tom-T45: Jestli umíš slušně anglicky, tak Caffeine: How Caffeine Created the Modern World je fakt zajímavá – účinky kofeinu na mozek, biorytmus, vytvoření závislosti, sociální dopady na kolektiv, produktivitu práce atd. Fakt zajímavý. Ta zajímavost o Honoré de Balsacovi je odtamtud. Snad to dává smysl, kafe si teprv budu dávat :-)

Reagovat
novas752
novas752

29.4.21 07:30

@grafik: Kup si někde čerstvě a mírně praženou a pochopíš. To co se běžně prodává v supermarketech je dělaný na to, že to leží někde na skladu klidně rok od upražení. Schválně hledej na obalu datum pražení, buď tam vůbec neni nebo ho možná vyčteš z čísla šarže. Je to přepražený do stavu uhlí, jediný co v tom zbyde za chuť je trpce hořká a kyselá, která právě časem tolik nevyprchává. Čerstvá jemně pražená káva obsahuje chutí mnohem víc a vlastně ani neni moc hořká.

Reagovat
ToMášMarný
ToMášMarný

29.4.21 01:34

@grafik – protože supermarketové je zpravidla upraveno kremací a je staré klidně mnoho měsíců. Kdo má rád dobrou kávu, kupuje jinde. Pro pochopení doporučuji si něco na dané téma přečíst. Magazínem jsi začal dobře, jen jsi možná přehlédl zdroje na konci. No a banán utržený zralý si zjevně také nikdy nejedl. Máš co dohánět ;)

@Tom-T45 – pojídání nedoporučuji :D Vyzkoušeno s rozpustnou a předávkování kofeinem je dost nepříjemný stav :D

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

28.4.21 23:33

Velmi děkuji za ten tip na pojídání samotné mleté kávy a také za vysvětlení, proč jsem ráno do prvního dvojitého pressa tak strašně nasranej :-)

Reagovat
grafik
grafik

28.4.21 22:28

A proč by mělo být kafe horší ze supermarketu, to jsem teda nepochopil … myslíš, ze kafaři kupuji tesco kafe za par kacek? To je to samý jako kdybych tvrdil kupujete lokální banány. Já nevím, ale diskuze na téma kafe je tu dost obsáhlá na YouTube si každý najde parádní videa, článek do magazínu je další plácnutí naprázdno … to fakt někdo čte ? : )

Reagovat
bohemiacyclin
bohemiacyclin

28.4.21 20:35

Sójové mléko je vysoce zpracované a prakticky je to jen ochucená předražená voda ze které se nedělá dobře pěna. :)

Reagovat
Jano86
Jano86

28.4.21 18:13

Proč se mame vyhýbať sójovemu mliku obloukem?

Reagovat