Tipy a triky: Z necyklisty cyklistou - nic není nemožné

Tímto článkem bych chtěla ukázat, že když si cyklista nabrnkne partnera, co nejezdí na kole, neznamená to, že si za pár měsíců neobrátíte role a vy jako cyklista nebudete dělat support na cyklistických závodech jemu.

Buď já, nebo kolo


Myslím si, že nejsem jediná, kdo takovouto situaci musel někdy v životě řešit. Kdokoli z vás, kdo to myslel někdy s cyklistikou vážně, na vlastní kůži pocítil, že tento sport je extrémně náročný na čas. I Ti, kteří závodně nikdy nejezdili, vědí, že vyjížďka s partou na kole se někdy protáhne na celý den. A zkombinovat tento časově náročný sport s prací či školou je velmi náročné.

A co teprve když se k tomu přidá i péče o vztah. Pokud váš partner jezdí na kole, problém tam nebude. Ovšem ne všichni si našli svého milého ve stejném oboru. Znám pár případů, kdy to skončilo ultimátem "buď já, nebo kolo". Najít si natolik tolerantního partnera, který sice nemá vztah ke kolu, ale bude tolerovat kolo v ložnici, celodenní výlety nebo víkendy zaplácnuté závody, není tak snadné. V tomto článku se podíváme na tipy a triky jak svého partnera na kolo dostat.Stačí se zeptat


Ano, přesně tak. Mým partnerem není cyklista, nýbrž fotbalista, který příležitostně hraje hokej. Ze začátku jsem měla velké obavy z toho, že mu mé neustálé trávení času na kole začne vadit. Naštěstí musím říci, že jsem jedna z těch, co měla velké štěstí. Nad návrhem společné vyjížďky neohrnul nos a postavil se této výzvě čelem. A to podotýkám, že na to neměl vybavení od kola až po oblečení.Byla jsem ráda, že se nám vyjížďku povedlo uskutečnit. Ovšem při slovech, že jezdí na kole jen na tréninky fotbalu a zpět, mi začalo v hlavě šrotovat, zda naše 70kilometrová vyjížďka ve zvlněném terénu nebude na něj trochu moc... "Ale co, aspoň ho to prověří.” Na kolech velikosti 26" se s tím popral velice statečně a musím před ním smeknout klobouk - teda hlavně před jeho sedacími partiemi. Celou trasu odjel ve sportovních kraťasech bez jakékoliv vložky. Já sama za sebe si dneska už nedokážu představit jet déle jak hodinu bez cyklistických kraťasů a myslím si, že nejsem jediná. Naše vyjížďka trvala více než 3 hodiny...A možná v tom byl ten zlom proč začal jezdit na kole. Z vyjížďky měl silný prožitek a možná to bylo dalším impulsem k tomu dále jezdit na kole. Takže za mě, se délky trasy vůbec nebojte, protože co tě nazabije to tě posílí.Začíná to maličkostmi


Po pár dalších vyjížďkách přišla první cyklistická kombinéza, se kterou přišla i větší motivovanost k tréninkům. Shodou okolností jsem si v té době koupila nové horské kolo (Ghost Lector 2020) a to staré (Felt Nine 30) jsem dala k prodeji. Po lehkém zvážení si ho ode mě vzal můj přítel Tom. Přece jenom rozdíl mezi 26" a 29" je obrovský. Např. jednodušší překonávání překážek, lepší akcelerace s kolem a mnoho dalšího. Nehledě na to, že bylo o 4 kg lehčí. Od té doby neurčuji tempo na vyjížďkách já, ale on. Já mu teď sotva visím v háku s jazykem na vestě, ale o to jsou ty tréninky lepší a motivace vyrovnat se mu větší.Zanedlouho přišla i koupě cyklistických treter a SPD pedálů. Trochu s tím na začátku bojoval, ale ať si každý zašmátrá do své minulosti, jaké měl začátky s SPD pedály. Myslím, že by mezi vámi nebyl jediný, kdo ze začátku nezapomněl vycvaknout nohu z pedálů, nebo když už ji vycvakl, tak spadl na druhou stranu. Myslím, že se to stalo opravdu každému. Můj první rok s tretrami byl ve znamení toho, že jsem se válela na každé druhé křižovatce. I když Tomovy pády byly z 90 % zaviněné mojí chybou - zastavila jsem bez znamení a on to nečekal, musel na mě v kopcích čekat a tak dále. Ale ženy především pochopí, že to bylo podle ženské logiky stejně jinak.Přišlo i pár pádů nezaviněných tretrami, nýbrž nezběhlostí v technice. Ovšem kdo nepadá, ten se nikdy nezlepší. Postupem času jsme začali trávit více času v terénu a na trailech, kde to oběma prospělo. Po třech stech naježděných kilometrech jsem ho přemluvila k účasti v závodě horských kol, konkrétně na Nova Cup v Mikulově, kde jsme si vybrali trasu A, která čítala 55 km. Takže 3. 10. sedáme do auta a vyrážíme společně směr Mikulov.Křest ohněm


Mikulovská trať nepatří v seriálu k těm nejtěžším, neboť vystoupané metry se zde pohybují kolem 800 m na 55 km - trasa na tomto odkaze. Avšak jižní Morava si našla jinou možnost, jak ze závodu udělat pořádné peklo! Toho dne vítr dosahoval v nárazech až 70 km/h. A vzhledem k tomu, že část trasy vede po obvodu vodní nádrže Nové Mlýny, byl silný protivítr opravdu křest ohněm.

Konec konců byl to hezký a se silným větrem o to náročnější závod. Důležité je, že jsme se oba v pořádku dostali do cíle. A já rovnou se skoro 15minutovou ztrátou na Toma. Překvapující je to, že Tom má letos najeto o 9 000 km méně než já. O to větší klobouček je třeba smeknout, že se s tím navzdory větru a nezkušenosti takto popasoval. Krize v závodě sice u něj přišly, ty ale přijdou i na zkušené závodníky.A o týden později?


Tom přišel s návrhem, že se v Praze jede poslední kolo BikeRanch Cupu v sadech Višňovka, kde bychom mohli jet společně. Moje forma nebyla v posledních týdnech optimální, tak padl návrh, že mu budu dělat support a on bude závodit. A tak se i stalo... V neděli 11. 10. se postavil na start ligy D a svým výkonem vyrazil dech i mně. I přes pád a spadlý řetěz dojel na krásném 5. místě. Takže příští rok až najede i pár tisíc kilometrů, jeho výkonnost bude určitě někde jinde. Jsem na něj opravdu hrdá a vážím si toho, že mě podporuje v tréninku i v závodech.Pár řádků na závěr


Tímto jsem chtěla jenom poukázat na to, že když partner nejezdí na kole, tak to neznamená, že nikdy ani nebude. Mému partnerovi je 27 let a je jasným důkazem toho, že nikdy není pozdě začít. Stačí v sobě mít odhodlání začít a nepřestat po prvním pádu... Zkrátka není nad to trávit společný čas sportovní aktivitou.

Související téma ve fóru

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Pikaču
Pikaču

22.11.20 20:10

tohle je nej :)))))

"""Pár řádků na závěr

Tímto jsem chtěla jenom poukázat na to, že když partner nejezdí na kole, tak to neznamená, že nikdy ani nebude. Mému partnerovi je 27 let a je jasným důkazem toho, že nikdy není pozdě začít. Stačí v sobě mít odhodlání začít a nepřestat po prvním pádu… Zkrátka není nad to trávit společný čas sportovní aktivitou."""

kdybych napsal svůj příbeh nebo je tu každý druhý s emotivnějším příbehem. Ale co, 27 let Vám je teprvé. Nicméně Tomáši jen tak dál. Nenech se odradit.

Reagovat
kiwaf
kiwaf

22.11.20 12:57

Clanek o tom, ze v 27 letech jeste neni pro sportovce problem zmenit sport… to jednoho motivuje :)

Reagovat
hmm
hmm

22.11.20 01:12

Psbiker: nahoď nějakou fotku a avatára do profilu abysme opustili sféru dojmů že to nemyslíš vážně.

Reagovat
psbiker
psbiker

21.11.20 23:00

Hoši, dejte příklad nějakého lepšího článku na dané téma v češtině, ať teda můžem lépe srovnávat a kritizovat a opustit sféru dojmů.

Reagovat
Petr L2
Petr L2

21.11.20 20:18

Obstii, je to trochu mimo ale když jsem si přečetl první dvě věty tvé odpovědi, tak mě úplně zamrazilo. To tvoje. „Díky za komentáře ať pozitivní, tak negativní. Každý z nich mě posune o kousek dál.“ okamžitě jsem si vzpomněl na některé svoje kolegy, korporátní krysy z jedné velké globální, kde jsem pár let pracoval :-)

Reagovat
0bstii
0bstii

21.11.20 20:06

Díky za komentáře ať pozitivní, tak negativní. Každý z nich mě posune o kousek dál. Nemůžu se s článkem zavděčit všem. Pokud bych nemohla unést neúspěch, tak bych v tom případě nemohla ani závodit na kole, protože je sezóna plná neúspěchů a třeba v budoucnu se vám některý z článku líbit bude. Pro ty kteří si myslí, že mladí v dnešní době nemají do čeho píchnout, tak bych nehazela všechny do jednoho pytle, né každý žije v mamahotelu a valí se u televize.

Reagovat
hovado_cz
hovado_cz

21.11.20 19:23

Mykovec, znovu opakuji: pokud něčí ego nesnese trochu kritiky nechť neexhibuje v on-line světě :-) HOWGH!

Reagovat
hmm
hmm

21.11.20 12:59

mykovec jezdi dokud můžeš, až nebudeš moct taky budeš přispívat

Reagovat
Lsdenski
Lsdenski

21.11.20 08:07

Nová „éra“ BF nepřekvapila, zároveň člověk očekává, že to nebude jako komentování SP v Novém Městě.

Reagovat
Pennywise
Pennywise

21.11.20 07:49

Na mé dotazy nikdo neodpověděl a s vysvětlením se také nikdo nenamáhal. To nic nemění na faktu, že autorka článku je zatím, sebestředná, nevyzrálá osobnost, která nesnese kritiku, jak ve sféře psaní, tak fotografování. Je na místě si uvědomit, že jedině recenze a kritika ji může posunout ke zlepšení a k pokoře. A za to by měla být vděčná. Tak snad to bude příště lepší a lepší.

esmo: Je dobře, že už máš vlastní názor :)

Reagovat
mykovec
mykovec

20.11.20 23:44

Na rozdíl od toho placenyho jídla, je tohle článek, který Tě může úplně minout, stačí ho nečíst a nereagovat.

Reagovat
hovado_cz
hovado_cz

20.11.20 21:24

mykovec, takže když o článku si myslim, že je to odpad tak musim být aspoň Sagan? Nebo co si chtěl naznačit? Jako když ti nikdo naservíruje hnusný jídlo tak musíš bejt minimálně “mišelinskej” kuchař abys mohl říct, že ti nechutná?

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 20:27

mykovec: píšu vždycky zhruba mezi dvacátým a třicátým kilometrem :-D

Reagovat
mykovec
mykovec

20.11.20 18:27

Tady to teda žije, kdyby se místo těch řečí a zbytečné kritiky raději šlapalo do pedálů, to by byl v nějakém pro tour teamu na Bike-foru asi každý druhý a zbytek by vládl v kontinentální divizi. :-)

Reagovat
plzakj
plzakj

20.11.20 18:21

Lakani novych klikacu na reklamy je vetsinou zbozne prani majitelu webu. Pro to se zacne objevovat kdejakej balast prolinkovanej z ruznych jinych webu a soc. siti, aby si vyhledavace hezky smlsy. Staci jeste pridat par klicovych slov do textu a SEO uspech je na svete.

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 17:19

Reneks2: Nepochopil, ale to je jedno ;-)

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 17:08

dolomiti: Opravdu? Tak kdo nechce, číst nemusí ;-).

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 17:07

Tom-T45: Myslím, že se ještě máme na co těšit ;-).

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 17:02

Reneks2: … a odvádí staří ;-)

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

20.11.20 16:55

Reneks2: OK, jestli je autorka tak schopná, tak si od ní rád přečtu něco o té závodní úrovni cyklistiky, zatím jsem bohužel nic takového nenašel. Ale jak napsal(o) hovado, pokud má autorka problém přijmout kritiku, tak ať raději, ve svém vlastním zájmu, už nic nepíše.

https://cs.wikipedia.org/…_vlo%C4%8Dek

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 16:47

dolomiti: V pohodě. Doba se mění a sdílením článků se přivádí noví čtenáři.

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 16:43

Reneks2: Hele nechci ti bourat bábovičky ;-) ale evidntně jsi nepochopil „duši“ BF :-)

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 16:31

dolomiti: Tak já předpokládám, že na BF nejsou jen stálí čtenáři. Jistě se objevují i noví a dost možná čtou i ti pasivní.

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 16:29

Reneks2: To jako, aby lidi na BF víc jezdili? :-O

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 16:23

dolomiti: S tím souhlasím. Dnes a denně se rodí nové generace a mě připadá, že jsou lidi tak nějak méně aktivní. A pokud magazín toto podpoří, je jen dobře :-).

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 16:18

Reneks2: Aktualní je, ale mělo přijít tak před čtyřiceti roky :-)

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 15:59

Díky, ale to s tím tolik nesouvisí. Nejen, že je autorka velmi schopná (ne každý je v závodní úrovni cyklistiky a umí o tom psát), ale tohle téma je dost aktuální.

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

20.11.20 15:43

Reneks2: Je fajn, když si v redakci vzájemně oceníte své výtvory, ale má to asi tak stejnou váhu, jako když babička pochválí vnoučka na jeho prvním vánočním koncertu po půl roce chození do Lidušky.

Reagovat
Reneks2
Reneks2

20.11.20 14:21

Perfektně a trefně napsaný článek. Ne každý má skutečně tu možnost jezdit na kole s partnerem, kor když před tím nejezdil. Vím o tom své. Tady na B-F si jistě najde nejednoho čtenáře. A proč si při otevření webu nezpestřit den několikaminutovým čtením milovaného? Mě se článek líbí, moc hezky napsaný.

Reagovat
hovado_cz
hovado_cz

20.11.20 13:54

takže máme tolerovat šmíru abysme byli pozitivní a náhodou neranili něčí city? Pokud autorka má problém přijmout kritiku, prosím aby nikdy nikam nepsala!

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

20.11.20 13:24

esmo, no jasně, napsal jsi o jeho odvážném příspěvku, že to je odpad. Chudák Penny, co když si to vezme osobně a už nikdy nic dalšího nenapíše?

Reagovat
plzakj
plzakj

20.11.20 12:41

*tekl >> rekl (kouzlo nechteneho :)

Reagovat
plzakj
plzakj

20.11.20 12:40

Vzhledem k tomu, ze je ve vyberu pan Onuce, tak bych tekl, ze ten vyber dela nejaka automagika, ktera vypise par poslednich topicu z danne kategorie. Mozna z nejvetsim poctem prispevku?

Na FB dobry. Na BF je potreba trochu pridat.

Reagovat
milan.v
milan.v

20.11.20 11:25

Ta související témata jsou stejně nesmysl, nějaký subjektivní pseudovýběr někoho… Třeba u článku k trenažérům jsou tu lepší vlákna…

Reagovat
ratel
ratel

20.11.20 10:59

Myslím že Mistr tak nějak nezapadá do konceptu nového BF, které evidentně směřuje k cílové skupině mladých sympatických cyklistů všech pohlaví, kteří životem tak nějak plynou s radostí a konzumují zážitky.

Uvidíme zda cenzor zareaguje:-), jestli jo tak klobouk dolů. Nebo že by to řídila umělá inteligence?

Reagovat
JachymP
JachymP

20.11.20 10:34

Marskatin :)

Diskuse ten článek přece jen zachránila.

Jen mě štve, že někdo odstranil ze souvisejících témat pana Onuceho, to byl hezký kontrapunkt ;) tohle si legenda nezaslouží!

Reagovat
Marskatin
Marskatin

20.11.20 08:40

FB a BF se spoustě lidí plete, omylem něco skončí na BF, nedostaví se lajky a je zle.

Reagovat
dolomiti
dolomiti

20.11.20 08:13

ratel: no, přesně jako s tou fotografkou :-O Ta chudák nakonec tu fotku raději smazala. Taky bych jí napsal, ať jen přidá trochu profisionality a fotí dál ;-)

Reagovat
ratel
ratel

20.11.20 08:07

jen jestli my tady nezašlapáváme do prachu mladý literárně cyklistický talent…takových co sportují a zároveň umí mluvit či psát není mnoho.

Vážně a k věci: myšlenka (asi shrnutá v poslední větě) asi není špatná , jenom je to tak trochu naivně podáno a zabaleno, Mirek Dušín, partnerská poradna a červená knihovna v jednom. Ale pro autorku to musí být škola, to se v pražské kavárně nedozví. Piš dál!

Reagovat
esmo
esmo

20.11.20 06:16

Tom-T45: Tome Tome, to se ale pleteš, já ho nějak osobně urazil a zesměšnil? Kde to pro pánaboha vidíš?

Já jen projevil názor nad jeho příspěvkem :) Stejně jako on projevil svůj názor nad tímto článkem.

Reagovat
hmm
hmm

19.11.20 23:56

Petr L2 Děkuji za reakci Peti. Já všem aktivním párům co jim to funguje moc fandím. Pouze přidávám širokou analýzu všeho co mne potkalo. A potkávají mne jenom samé rozpady manželství a když je někdo spokojený tak je rozvedený. A vždycky je lepší když skončíš v práci dříve zavolat domů, aby jste byli i nadále spokojený pár.

Reagovat
Petr L2
Petr L2

19.11.20 23:20

hmm: tedy ty jsi pacient, to, že ty máš posranej život, neznamená, že i život ostatních musí stát za hovno :-)

Reagovat
dolomiti
dolomiti

19.11.20 23:19

Tak článek je vcelku o ničem, člověk by u něj možná tak pustil slzu, ale na druhou stranu diskuze pod ním aspoň pobaví :-)

Reagovat
dolomiti
dolomiti

19.11.20 23:12

Tom-T45: no je nakročeno :-D

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 23:01

dolomiti, plzakj, Žádná čtyřka, tady se teď vyluxuje, na stůl se daj ubrusy, do voken záclony a v neděli odpoledne sem budou chodit paničky na dortíky. A vy si ty vaše škopky můžete jít chlemtat na rohu před sámošku :-D

Reagovat
mrazik01
mrazik01

19.11.20 22:58

Jak vypadá nábor redaktorů do magazínu? Posílá se vůbec nějaké portfolio, nebo se jede freestyle? :D

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 22:54

Tak ještě jednou a pomalu. Je jasné, že některé články nemusí zaujmout. Mě třeba nezaujmou články o pěstování muškátů, proto nechodím na zahradnické servery a zahradnická fóra. Zajímá mě cyklistika, kola a vše co s tím souvisí, takže chodím na, cituji, „největší web o kolech“ No a pokud redakce na hlavní stránku tohoto webu na několik dní pověsí přes půl obrazovky velkou upoutávku na článek, tak tím sděluje, že tento článek je hoden pozornosti každého, kdo na tento web zavítá. Čtenář pak právem očekává, že daný článek bude mít určitou kvalitu, když už je zveřejněný na tom „největším webu o kolech“. No a když nemá, tak prostě někteří upřímnější jedinci dají průchod svému zklamání.

Pokud nejste schopni pravidelně produkovat nadprůměrně kvalitní obsah, tak tam prostě vraťte forum, protože to je to, co dělá B-F výjimečným a magazín ideálně přejmenujte na redakční blog a šoupněte ho na nějaké méně významné místo. Já si ho i tak rád přečtu a hlavně k němu budu mnohem shovívavější, protože už to nebude prezentováno jako to hlavní a nejdůležitější. Mizerných magazínů je plný internet, B-F ve své staré podobě bylo naopak ojedinělé, ne-li jediné.

Reagovat
dolomiti
dolomiti

19.11.20 22:54

Luca14: Tak je to tady taková hezká čtyřka, kde se člověk dozví vše co potřebuje a cítí se tam příjemně ;-) Tahle limonáda, ale do čtyřky opravdu nepatří :-)

Reagovat
Luca14
Luca14

19.11.20 22:47

Ano, některým věcem se budu divit pořád. Vám to tak vyhovuje, nebo jste se s tím prostě rezignovaně smířili? Berte to prosím spíš jako řečnickou otázku do davu.

Reagovat
plzakj
plzakj

19.11.20 22:38

Dejchej z hluboka. Vitej na BF.

Reagovat
dolomiti
dolomiti

19.11.20 22:36

Luca14: vítej na BF ;-) Jsi tady rok a přesto se pořád divíš? :-)

Reagovat
Luca14
Luca14

19.11.20 22:16

Promiňte, ale že do komentářů nepatří urážky a zesměšňování, to není obhajoba, ale konstatování faktu.

Nějak nerozumím tomu, s čím by podle Vás měl počítat člověk, který píše články. Že článek nezaujme? S tím se počítá. Že bude urážen ohledně své schopnosti myslet nebo vzhledem ke svému věku? To snad přece ne…

Reagovat
milan.v
milan.v

19.11.20 21:58

Nějak jsem ale nepochopil, co vlastně jako ten člověk měl obětovat pro druhého… Mladí lidé se spoustou času, což si ale nemyslí, smýšlejí prostě jinak, než dorostou a zjistí, že ten jejich pohled byl vlastně hrozně omezený… No a někteří nedorostou nikdy…

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 21:54

esmo, nikdo určitě nepopírá, že Tě Pennyho názor nemusí zaujmout, ale naprosto nechápu, proč kvůli tomu musíš osobně urážet a zesměšňovat autora.

Jeho názor je potřeba brát s nadhledem. Ten kdo umí číst mezi řádky tam mohl najít hlubší podtext.

Milá redakce, předpokládám, že máte dost zkušeností na to, abyste svou mladou nadšenou kolegyni upozornili, co se může stát, když půjde s vlastní kůží na trh. To obhajování to akorát rozmazává. Jestli se vám komentování nelíbí, tak ho zakažte. A pokud skutečně musíte mít magazín na prvním místě titulní strany (ano chápu PR a reklamní články je potřeba umístit tak, aby na ně bylo vidět), tak je ho potřeba plnit kvalitním obsahem a příspěvky tohoto typu nechat do soukromých blogů, kam patří.

Reagovat
esmo
esmo

19.11.20 21:25

Pennywise: Zbytek byl jen holej odpad co jsi napsal.

Reagovat
milan.v
milan.v

19.11.20 21:16

A což teprve, když máte rodinu, třeba i náročnou práci s velkou odpovědností nejen za sebe a své výsledky, to se potom všechno krásně kloubí… ;o)

Reagovat
Pennywise
Pennywise

19.11.20 20:47

Nebyla porušena žádná z podmínek užívání BF. Kdo to zablokoval? Žádám vysvětlení.

Z mé strany byl slušně vyjádřen názor k příspěvku: Ano, článek měl mít opravdu hlubší podtext, říká se tomu „číst mezi řádky“, ale ne každý má stejný pohled na svět. Při nejmenším se zkuste zamyslet nad tím, kolikrát s vámi vyjela na kolo vaše manželka či přítelkyně

Reagovat
Luca14
Luca14

19.11.20 20:41

Zdravím vás,

nikdo určitě nepopírá, že vás články nemusí zaujmout, ale naprosto nechápu, proč kvůli tomu musíte osobně urážet a zesměšňovat autorku.

Reagovat
hmm
hmm

19.11.20 19:59

.....kolikrát s vámi vyjela na kolo vaše manželka či přítelkyně?????????? přítelkyně mockrát a manželka? Všichni se rozvádí protože zažívají zcela jiné podmínky než měli jako bezdětní a neoddaní..... Takže napište ten příběh až budete svoji a nebudete mít čas aby to mohlo ostatní motivovat. Zatím je to pro školáky. Pak to dám přečíst i manželce teď by se mi vysmála v tom lepším případě

Reagovat
Pennywise
Pennywise

19.11.20 19:45

Obsah tohoto příspěvku je blokován.
Reagovat
0bstii
0bstii

19.11.20 19:14

Ano, článek měl mít opravdu hlubší podtext, říká se tomu „číst mezi řádky“, ale ne každý má stejný pohled na svět. Při nejmenším se zkuste zamyslet nad tím, kolikrát s vámi vyjela na kolo vaše manželka či přítelkyně

Reagovat
Pennywise
Pennywise

19.11.20 18:24

„Článek v sobě nese hlubší podtext“. Vtipálku. Někomu stačí evidentně málo.

Reagovat
JachymP
JachymP

19.11.20 14:33

TomNovak: my tě nekritizujeme, jsme rádi, že jezdíš na kole. Jen tady na bikeforu jezděj prostě všichni a tak nějak fakt nepotřebujem motivovat, abysme na kole jezdili ;) Někdo spíš naopak!

Reagovat
Marskatin
Marskatin

19.11.20 13:55

Článek hodnotit nebudu, nejsem očividně jeho cílová skupina.

Tak jen faktickou poznámku k nadpisu:kde jsou zmiňované tipy a triky? Pokud jsem dobře četl, žádné fígle na Tomáše uplatňovány nebyly, na své transformaci v cyklistu nadšeně spolupracoval:)

Reagovat
milis1
milis1

19.11.20 13:19

Ahoj, článek parádní. Ať Vám to klape a jezdí.

Reagovat
Normik
Normik

19.11.20 13:13

Fajn článek

Reagovat
TomNovak
TomNovak

19.11.20 12:33

Děkuji všem za pozitivní či negativní komentáře k tomuto článku. Respektuji názor každého a nebudu nikomu podsouvat, jaký názor má na článek mít, tudíž si vážím všech komentářů. I negativní kritika člověka posouvá dopředu. Jsem ale rád, že jsou mezi námi stále pozitivní lidé, kteří dokáží ocenit maličkosti. Článek je potřeba brát s nadhledem. Nepřipadám si jako hrdina nebo borec, co by dokázal něco výjimečného, o čem by se muselo psát. Nicméně si myslím, že někoho tento příběh může motivovat. Článek v sobě nese hlubší podtext, který ne každý ocení. Já za sebe mohu říci, že nelituji toho, že jsem začal kvůli přítelkyni jezdit na kole. Sport (v tomto případě cyklistika), není jen o aktivitě jako takové, ale přinejmenším cyklistika spojuje lidi. Ať už na poli kamarádství nebo vztahu. A o tom to přece je…Ještě jednou díky za vaše názory a s jistotou můžu dodat, že na kole jezdit nepřestanu :)

Hezký den všem

“kopačka” Tomáš

Reagovat
hmm
hmm

19.11.20 11:38

Tak to zkuste ještě rozdělit na Cyklotoulky s Ádou, Tech Magazín s Františkem a třeba Fotoromán který vycházel v Bravíčku. Jen to prosím zmenšete. Děkuji

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 11:35

esmo, mně je to jedno, co jsem napsal níže byla citace. Nehledej v tom to, co tam není.

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 11:30

TheJD, a jsme u toho. Pokud by byl blogísek někde vlevo dole, tak by to nikdo neřešil. Pokud je ale článek několik dní na prvním místě titulní strany „největšího webu o kolech“, tak už na něj nelze pohlížet jako na nějaký soukromý příspěvek pro kamarády a příznivce.

Reagovat
esmo
esmo

19.11.20 11:27

Tom-T45: A tebe se taky tak dotýká, že má dres pro teamu? Co je na tom špatně? Třeba je fanouškem. Já co vím, tak fotbalový, hokejový i jiní fanoušci nosí dresy svého oblíbeného teamu a to kolikrát ten sport ani sami nedělají :) Jste někteří jak ublížené děti…

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 11:22

„nějaká kopačka začal vozit dres protour týmu“ ? To asi byla narážka na nápis na dresu, ale OK, třeba v jeho velikosti nic jiného nesehnali.

Samozřejmě nic psát nemusíme. Vyjádření k něčemu, co plave ve veřejném prostoru ještě neznamená povinnost to něco nahrazovat. A na druhou stranu, pokud někdo něco do veřejného prostoru pohodí, tak musí počítat s tím, že na to bude jistá část kolemjdoucích reagovat.

Reagovat
TheJD
TheJD

19.11.20 11:13

Je dulezite si uvedomit, ze magazin na BF neni novinarina, ale prispevky typu blogu od ruznych lidi, ktere jsou nejak moderovane a sjednocene na jednom miste.

Reagovat
esmo
esmo

19.11.20 11:06

Tom-T45: Já věřím, že třeba Radka Broze to pohoršilo, když měl důvod vypíchnout že se jedná o fotbalistu :)

Nicméně, za mě článek je úplně v pohodě. Něco co jsem si přečetl během toho co jsem pil čaj a mělo to happy end.

Samozřejmě můžete napsat něco i vy, když se Vám stávající tvorba nezamlouvá :)

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

19.11.20 10:54

esmo, myslím, že nikdo se nad fotbalistou nepohoršuje. Pouze poněkud rozpačitě působí potřeba dvacetileté autorky rozdávat životní moudra. Článek by jistě vynikal, pokud by tedy byl otištěn v nějakém školním časopise, tady zřejmě nedokážeme jeho kvality docenit.

A to jsem si myslel, že po bizarním videu se zadrhávajícím se chlápkem, co trhá rychlospojku tkaničkou nebo eseji o canti brzdách, které majitelka nechce a přesto je vozí, už nic horšího přijít nemůže.

Reagovat
esmo
esmo

19.11.20 09:59

Chlapci vy naděláte, někoho pohoršují mladí na ekole (mě), někoho zase fotbalista kterej začal ve 27 letech jezdit kvůli přítelkyni na kole.

Reagovat
waters
waters

19.11.20 09:13

Romancero: +1 :))

Jinak dobré. Jsou tam kola jsou tam lidi a ještě se mají rádi:)

Reagovat
hmm
hmm

19.11.20 08:22

Obstii v 27 letech kdy nevíš co s časem pořád lítáš po hřišti a trénuješ máš takovou fyzičku že si můžeš odskočit dělat cokoliv. Uolnil se z práce, dětí dal babičce a ten víkend jedinou pánskou jízdu toho roku odložil na příští rok? Na fb to nikdo nečte podle ohlasů co to tam sleduji. A tady tím zahltí hlavní stránku. Místo toho aby tu byl magazín decentně uveden.

Reagovat
Romancero
Romancero

19.11.20 08:11

Krásné počtení..taková „cykloharlekýnka“ :-)

Reagovat
0bstii
0bstii

19.11.20 07:42

Řada z Vás zřejmě nepochopila zěmér, jaký měl tento článek mít. Zamyslet se třeba nad tím, co jste pro svou druhou polovičku obětovali vy.

Články se publikují na bike-foru, ale neznamená to, že jsou zde jen pro stálou komunitu, jsou určeny nejen vám, ale i naší komunitě na Facebooku či Instagramu.

Reagovat
hmm
hmm

19.11.20 07:33

Pozdě začít? Vždyť to je děcko ještě. Většina dětí v tu dobu vychází školu. Já už 10 let dělal dělníka a měl výhřez ploténky. Je to hezký příběh mimo realitu. Dneska borci žijí u rodičů a paří PC hry, chodí na fotbal a chlastaj první ligu.

Reagovat
ratel
ratel

19.11.20 07:30

@vt: děkuji, to jsem potřeboval slyšet, teď jsem si teprve jist. Selhanou manželku pořeším, to je to nejmenší, teď když mohu i v pokročilém věku jezdit na bicyklu.

Autorce bych doporučil se zamyslet nad věkovým rozložením čtenářů, kteří (zatím ještě) čtou tyto články. Pokud je pro ni 27 let věk, kdy ještě není pozdě, co bude dělat/doporučovat po třicítce?

Může to pojmou jako seriál. S hepy endem. Třeba s Jardou na emopedu.

Reagovat
michomin
michomin

19.11.20 06:53

Ukápla mi slzička, jak to bylo krásný. Ne, kecám, bylo to příšerný. No jo no, nová cesta B-F.

Reagovat
MilanT
MilanT

19.11.20 02:43

Tak na to že mu je 27 a je k tomu sportovec, nevidím v jeho výsledcích nic překvapivého.

Víc mě zaujalo a hodně obdivuji že od svého sportu č.1 se dokázal kvůli přítelkyni odpoutat a dává čas kolu včetně závodů.

Pro vztah je to jistě super.

Nakonec i příjemné počtení s happy koncem.

Reagovat
vt
vt

18.11.20 23:04

ratel: kdyz je zde odkaz na mistra Onuceho, tak snad ano :-) Hlavne (u nas starsich bacha) na vizualni degradaci manzelky :-)

Reagovat
ratel
ratel

18.11.20 21:14

A mohl bych prosím začít jezdit na kole když je mi o 30 víc? Je na to nějaký formulář? Děkuji.

Reagovat
Radek Broz
Radek Broz

18.11.20 21:08

Jsem kliknul, co že to je. A dočetl jsem se, že nějaká kopačka začal vozit dres protour týmu. Tak teda asi gratuluju, no.

Reagovat
Tr35
Tr35

18.11.20 20:45

Příšerný…

Reagovat
Alexru
Alexru

18.11.20 20:31

Taky se mi to libi! Jen tak dal, hezke cteni !

Reagovat
AussigBiker
AussigBiker

18.11.20 20:05

Taky mi je zahadou, proc je pod clankem odkaz na tema o Mistrovi. On spis speje od cyklisty k necyklistovi, na kole jezdi od jakteziva co je na foru.

Reagovat
JachymP
JachymP

18.11.20 19:46

Taky se mi zdá příběh pana Onuceho zajímavější ;)

Tady u toho článku tak nějak nevím, o čem to vlastně bylo. Každý nějak začínal jezdit na kole, no a co.

Reagovat
plzakj
plzakj

18.11.20 19:30

Souvisejici temata ve foru: Nova zivotni etapa pana ONUCEHO :-D

To si myslim, ze hovori za vse

Reagovat
mrazik01
mrazik01

18.11.20 18:12

Super progres, jezdí chvilku a už ho stáhla Bora :O

Reagovat