Rozhovor: Úřadující mistr České republiky v downhillu Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek je 25 letý český rider, který za svoji kariéru dokázal<br /> úctyhodné výsledky a v tomto rozhovoru se vám ho pokusíme trochu blíž představit.

Tomu, kdo Ondru ještě nezná, zatím bude stačit vzpomenout jeho výsledky, které napoví o jaký kalibr jezdce se jedná. V letech 2017 a 2018 se mu podařilo stát se mistrem ČR ve sjezdu. V tom stejném roku vyhrál prestižní sérii závodů v obchodních střediscích s názvem Downmall tour a stal se i vicemistrem ČR ve fourcrossu. V rakouském Leogangu se mu podařilo vyhrát Evropský pohár a na tom stejném místě skončil na 33. místě v závodu Světového poháru.

Bio


  • jméno: Ondřej Štěpánek
  • tým: CTM Racing Team
  • primární disciplína: Downhill
  • nejlepší výsledek v kariéře: vítězství na IXS v Leongangu
  • kolo: CTM Mons 29” Prototype

Ahoj Ondro. Tak se nám ve zkratce představ. Co jezdíš, za koho,
odkud jsi, kde studuješ/pracuješ atd..

Čau všichni, jmenuju se Ondřej Štěpánek, bydlím v Jablonci nad Nisou, je mi 25 let. Pracuju ve firmě Cycology Bikeshop jako mechanik. Převážně jezdím downhill, ale enduro, či ht mám velice rád. Moj tím je už 4. rokem CTM Racing team.Minulý rok se ti v sezóně celkem dařilo. Jak bys ji zhodnotil? Co tě
potěšilo, povzbudilo a naopak, naštvalo nebo zklamalo?

Sezona 2018 mi nepřišla úplně nejlepší. Jediný výsledek, ze kterého jsem se hodně radoval, bylo Mistrovství republiky. Zbytek sezony jsem se trápil a bohužel jsem se nedokázal naladit do závodní pohody.

Máš i nějakého svého největšího soupeře?
Můj největší soupeř je čas, který se snažím nahánět na každém závodu :).

Nová sezóna je už tady, jak ses na ni připravoval? Co máš za sebou a co tě teprve čeká?
Zimní přípravu už mám za sebou. Klasicky jsem se zavřel do posilovny, různých tělocvičen na kruhové tréninky, florbal. Co se naskytlo. Hlavně být stále v pohybu. Za sebou mám soustředění v San remu a 2x Finale Ligure. Nyní se musím pořádně rozjezdit a začít závodit.Jaké máš plány v nové sezoně? Chystaáš se jezdit jen sjezd, nebo
vyzkoušíš i enduro?

Letos by jsem chtěl jet určitě alespoň 1 enduro závod, aby jsem si to konečně vyzkoušel. Dále mám naplánovaný fourcross Revelation u nás v Jablonci na Dobré vodě. A když zbyde čas, tak nějaký závod na motorce, nebo dual cup.

Co říkáš na letošní tratě a lokality MSDHcup, Českého poháru anebo SPDH? Máš i nějaké oblíbené?
Bohužel na tyto “domácí” závody se moc nepodívám, protože Evropský a Světový pohár zabere hodně času v sezoně. Moje nejoblíbenejší tratě jsou určitě Kouty nad Desnou, nebo Klínovec. Tam se chci letos stoprocentně podívat.Plánuješ jet i mistrovství světa? Pokud vím, dařilo se ti i na IXS, kolik kol máš v pláne jet z evropské série?
Na světový pohár by jsem se hrozně rád nominoval, ale uvidíme jak to v sezoně půjde. Evropský pohár určitě objedu celý seriál.

Na čem budeš tento rok jezdit? Můžeme se těšit na něco
speciálního?

Bude to opět CTM bikes, a těšit se na něco nového můžete. Je to CTM Mons na 29-palcových kolech.

Jak trávíš svůj volný čas?
Bohužel volného času moc nemám, ale když už tak jdu s klukama na motorku, nebo na kolo. Nebo s přítelkyní podnikneme nějaký menší výlet :).

Jako aktuální mistr ČR ve sjezdu pociťuješ větší zodpovědnost opět obhájit titul anebo si to jdeš na pohodu?
Určitě by jsem chtěl titul opět obhájit. Ale kdo ví, jak to letos dopadne :).Co by si poradil začínajícím bikerům anebo těm, co by chtěli
dosáhnout podobné výsledky jako ty?

Jezdit, jezdit, jezdit.

Máš i nějaký vzor? Případně co tě dovedlo k této disciplíně?
K této disciplíně mě dovedl Adam Vágner, se kterým jsem začínal jezdit a hodně mi pomohl / poradil. Vzor určitě Sam Hill.Jezdíš na motorce, považuješ to za skvělý doplněk ke kolu?
Ano určitě, jak na rychlost, tak na fyzičku na ruce.

Napiš oblíbené jídlo/hudbu/jezdce/případně nejlepší výsledek v kariéře.
Jídlo a hudba to se nedá říct. Jím a poslouchám úplně všechno :). Nejvíce si cením vítězství na Evropském poháru v Leogangu.Děkujeme ti za rozhovor Ondro, přejeme ti ať ti to jezdí a jestli chceš někomu poděkovat, případně něco vzkázat, teď máš na to vhodný prostor :)
Taky děkuji za rozhovor. Poděkovat by jsem chtěl určitě teamu CTM Racing team, rodičům, přítelkyni, kámošům a všem sponzorům, protože bez těchto lidí by to určitě nešlo.

Zdroj fotografií: Marek Moravík a Matěj Charvát.

Související téma ve fóru

Téma reakcí autor poslední
Rozhovor s Ernestem Colnagem 16/16 ruinin 14.1.18 23:44

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.