Jarní silnice a aleje

Přidat foto

…navzdory předpovědi pěkná neděle i se sluncem

(vloženo 16.5.21)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Aduldinho
Aduldinho

25.5.21 10:39

A fotky samozřejmě parádní a to kolo je tak ošklivé až je hezké, ale na „denní“ užívání bych jej asi nechtěl :-)

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

25.5.21 10:37

@Kocour Mikeš a @vpa007 Hoši, mám to obdobně, pomalu a jistě se pouštím do mechanických zásahů zatím na stávajících kolech, nedonutila mě ani tak situace kovidová, ale přesun na Moravu a opuštění kraje, kde jsem měl své dvorní cyklo a zaobíral se max výměnou pláštů a brzdových špalíků. Je fakt, že na Youtube je toho nyní spousty, takže inspirace dosti. Ale i tak se zatím do nějakých větších akcí nepouštím. A s tím náčiním to není až tak jednoznačné, různé ty stahováky, biče, atd. zase tak běžné domácí nářadí nejsou. Takže postupně leccos přikupuji a snažím se nahrazovat opotřebené díly. Ale třeba na centrování jsem levej, o to jsem se pokoušel a nějak to neklaplo. Ona by na to byla hlavně ideální centrovací stolice a to už je investice trošku mimo, když to až tak často člověk nepotřebuje. Navíc nevím, jak je to s tou samodomo stavbou finančně výhodné, samozřejmě se dají sehnat levnější komponenty, ale na druhou stranu je tu ta investice do nářadí a samozřejmě stojí to čas a ten já raději trávím na tom kole než montěním na něm. Vše je o elánu, nadšení a i úhlu pohledu. Samozřejmě samostavba je originál a o to víc si ji člověk pak váží, když ví, kolik ho to stálo úsilí :-) Moje jednica je vlastně taky taková samostavba, ale to jsem si dal dokupy komponenty, které jsem pak v Excelu zaslal do mého tehdy dvorního cykla a tam mi to kluci šikovní dali pěkně do kopy :-)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

18.5.21 20:02

vpa007:no hele mě k tomu donutila doba covidová a taky fakt, že můj mechanik (prodavač) obchod pustil a teď dělá u konkurence, kam strašně nerad chodím. tak jsem nakoupil díly, které jsem nutně potřeboval, něco v Číně, něco tady, abych byl alespoň trochu vybavenej. Jedno je pravda, že když to máš na čem vyzkoušet, tak se to dělá jinak, než když víš, že když to uděláš blbě, tak nejedeš a to si nemůžu dovolit, protože kolo mám jen jedno a nákup druhého, zatím zvažuju, pak bych se do toho pokusničení mohl pustit …

Reagovat
vpa007
vpa007

18.5.21 15:39

@Kocour Mikeš: hele mám to stejně… dlouhý návody jsou blázinec, ale videa jsou super. A když si umíš seřídit brzdy, vyměnit lanka, řetěz, kazetu, tak umíš i vyměnit kliky a nasadit vidli, utáhnout pár šroubů. Víc na tom fakt není. Poskládat kolo je fakt nakonec celkem lehký. Já teda nejsem žádnej expert, začínal jsem s běžným uživatelským servisem a vyměňoval nějaký díly sobě i děckám na kole. První jsem pak poskládal kolo synovi, tím že to bylo s pevnou a 1× cosi, tak to bylo děsně jednoduchý. Na seřízení a zkrácení hadic jsem to vezl pak kámošovi mechošovi. A tak kousek po kousku… ;-)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

18.5.21 13:58

vpa007: merkura jsem doma měl, vždycky mě to bavilo, ale tohle fakt nevím, píšeš nebát se a jít do toho, no a to je to – nebát se, kdybych měl v servisu už něco za sebou a byl si tím jistej, tak proč ne, ale obecně mě nebaví pročítat návody, rád se učím tak nějak sám a youtube, je pro mě maximum co jsem schopen shlédnout. Ale stejně musíš vědět, co s čím funguje, jak zvolit geometrii a tak, jinak to může být dost drahý omyl a to je i můj případ, kdybych se pustil do svého bajku, tak se bojím, že bych to už nedal dohromady … , jo dělal jsem se brzdy, měnil lanka, kazetu řetěz, ale furt je to minimum toho, co bych potřeboval vědět a znát. Mám nějaké zkušenosti s výměnou ložisek na průmyslových strojích, ale tohle jde mimo mě, zatím …

Reagovat
vpa007
vpa007

18.5.21 12:19

@Kocour Mikeš: se stavbou kola tady nemá ze začátku nikdo moc zkušeností, teda krom mechošů, co se tím živí. Ale dnes stačí omrnout pár videí na youtbe a dáš to. Chce se to jen nebát a jít do toho. Stačí trocha nářadí, co stejně máš doma a postupně si troufneš na větší celky. Chtěl jsem napsat, že je to jak Lego, ale to není, spíš Merkur. ;-)

Navíc, když zvládne kolo složit i holka..... :D

Reagovat
vt
vt

18.5.21 09:42

Super fotky, ale hlavne kolo!

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

17.5.21 17:43

Krásná práce, já se stavbou kola nemám žádné zkušenosti, takže můžu jen tiše závidět těm, co to umějí. :(

Reagovat
scottscott
scottscott

17.5.21 16:53

Kocour Mikeš – ano dlouhodobý :) Zajímají mě česká kola a komponenty a tento rám dle mého názoru nadčasový jsem chtěl. Postavil jsem na něm kolo podle svých představ a jsem spokojen.

Teď pomalu dávám dohromady díly na dalšího Mrázka, tentokrát MTB.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

17.5.21 16:38

Hodně zajímavá stavba rámu, předpokládám, že to byl dlouhodobý záměr koupit právě tento stroj. Moc se mi líbí ta barva.

Reagovat
Vilém
Vilém

17.5.21 11:43

No, lehky to nebudu, ty trubky jsou nezeslabovany a paradnyho prumeru. Co mam dva horsky Mrazky, tak je hmotnost neco pres dve kila proste ± totez co CrMo. Ale je to mnohem pohodlnejsi jak CrMo.

Reagovat
scottscott
scottscott

17.5.21 10:37

Materiál je Alu 7020 FORMAX Series Aircraft Grade Tubing. Kolo jsem nevážil, ale nepřijde mi nějak těžké. Jízda je pohodlná a za mě je to parádní kolo.

Reagovat
vrazdit
vrazdit

17.5.21 09:15

ten MRAZEK, to je tak zvláštní, že je to až strašidelně pěkné :)

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

17.5.21 08:46

To muselo být krásné svezení, fotky se fakt moc povedly. A taky mě hodně zaujal ten rám, může to dobře tlumit otřesy.. co to je za materiál a kolik to kolo váží?

Reagovat
esmo
esmo

17.5.21 08:17

Moc pěkná fotky! A sakra zvláštní rám :D sedlovku musíš seříznout, aby neprocházela skrz?

Reagovat
Tramvajar
Tramvajar

16.5.21 21:14

Silnicka Mrazek, to se jen tak nevidi ;-) . Palec hore.

Reagovat
mantis
mantis

16.5.21 20:53

To vypadá, že si to nechal stát moc dlouho na slunci a ty trubky se nějak pokroutily..

Reagovat
bara2
bara2

16.5.21 20:52

Krásné kolo, má neotřelý tvar. Aleje jak vymalované, ale stejně se mi nejvíc líbí trojka :-)

Reagovat

Další galerie z kategorie

MirosPikos 3
rdx 2
marosh16v 1
dodoslovensko 2
Pepa Hrabačov 15
smallbrother 9