Giuseppe Drali

Přidat foto

A úplně na závěr dvě kola od jednoho z nejuznávanejších (i když jinak u nás asi poměrně neznámého) stavitelů italských kol.

V Itálii je však v cyklistikém prostředí stavěn na úroveň Faliera Masiho.

Mimochodem, pánovi by mělo být dnes dost přes devadesát. Firma v Miláně (snad stále pod jeho vedením) pořád funguje.

(vloženo 1.3.21)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
cioran-m
cioran-m

5.3.21 15:21

Kubula: Mně se líbí Ferrari tak do roku 69. A pak teda ješte GTO II a 355. Ale 250 GT SWB z počátku šedesátých let považuji (spolu s 250 GTO samožřejmě) za snad nejkrásnějí ppoválečné auto na světě.

Ale jinak tě naprosto chápu: koneckonců do dokonalosti dovedl tenhle postoj Chris Harris (někdejší hodně zábavnej a vtipnej redaktor britského Autocaru), který si koupil tu nejsprávnejší 911 RS a nechal si ji upravit a vyladit (tedy podvozek) od tehdy v plném angažmá fungujíciho šefkonstruktéra od Forda z WRC.

Reagovat
KUBULA
KUBULA

5.3.21 12:11

Cio: To nesmíš takhle brát. To by třeba zajímalo tebe jako znalce všeho dobrého a starého ale pro ostatní by to nemuselo být lákavé. Navíc český název filmu trošku zastínil hlavní myšlenku. Za mě je vstup Fordu do tohoto závodu super, protože GT 40 považuji za úžasný stroj. Jednak je pro mě krásná a pak hlavně podíl Shelbyho na tomto autě. Nevím jestli jsi měl někdy možnost naživo vidět Cobru nebo se v ní dokonce svézt, ale to je parádní stroj. Za mě bezkonkurenční zábavná hračka pro velké kluky. Ferrari mě třeba nechává úplně v klidu. Jsou to krásná auta, krásné motory, ale párkrát jsem se k nim dostal na servisu a zase tak moc mě to neoslovilo. Raději bych si pořídil Porsche GT3 nebo GT3 RS než Ferrari.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

4.3.21 20:59

Možná, že zajimavějši by bylo, kdyby se natočil

„Le Mans 1965“

S Rindtem a Mastenem Gregory.

Reagovat
DaD
DaD

4.3.21 19:05

nooski: Le Mans '66, toto je film, který mě po dlouhé době moc bavil! Krásná auta, srdce k tomu a pořádné koule! Samý analog, naštěstí :)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

3.3.21 17:25

Cat. Návaznost, osobní předání, tradice. Ariel je už mimo.

Anebo (o kus jinde teda) možná Exige. Ale na běžné užívaní pro staršiho pána snad i Cayman, přinejhorším.

Reagovat
nooski
nooski

3.3.21 14:39

Ona je Testarossa (mě příjde naprosto OK, teda před faceliftem) a Testa Rossa (která zase existovala v hromadě variant) a ta je samozřejmě pěkná :-)

DaD: kola co zmiňuješ jsou pro každodenní šmrdlání, na neděli to chce něco svátečního :-) Jinak zrovna poslední dobou mí přijde, že jsme docela ve zlatém věku super a hypersportů. Vznikají kousky v malých sériích, ruční výroba včetně motorů, padají rekordy jak mouchy.. Samozřejmě analogová doba brutálních mašin bez posilovačů s otevřenou kulisou řadící páky je už bohužel pryč. Pro staromilce je tu pořád Cat nebo šílený Ariel :-)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

3.3.21 14:07

Testarossa je zrovna jedno z nejškaredších Ferrari. (Pokud jsi teda nepotkal tu z přelomu padesátých a šedesátých let, co závodíla v Le Mans. :)

Reagovat
DaD
DaD

3.3.21 12:23

Budu za hulváta, ale než s tímto na pivo, tak mnohem radši na Madoně, Cervelo S5, potažmo Venge. Nebo vlastně jakýkoliv moderní stroj. Tohle jak auto veterán. Každý to chce jen na víkend za hezkého počasí, ale do práce s tím jezdit nebude. Nemá to pro mě opodstatnění. Ale každý to máme jinak a to je jedině dobře. Klasika mě vůbec nebere a většinou to nekomentuji, ale toto je fakt úlet a nechtěl bych to. Chápu tu nostalgii, ale to je tak asi vše.

Ale tuhle jsem třeba potkal v Radotíně první Testarossu a z toho jsem si málem stříknul. Nové auta a to i ty supersporty z Itálie, mě zase nezajímají vůbec. Každý to má prostě jinak…

Reagovat
KUBULA
KUBULA

2.3.21 14:50

Je to tedy barevný cirkus, ale to 4 barevné chromování je dobrý kumšt. Ty omalovánky se vážně nepovedli, ale ona ta barva na tem chrom dvakrát dobře nechytá, což ale stavitele neomlouvá. To na těch fotkách bude ale asi renovace, nebo se pletu? možná to původně vybarvené nebylo. Moc mi nepasuje ani ta barva galusek do doby kam to kolo patří.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

2.3.21 13:22

Kubánec: Jasně. :)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

2.3.21 13:21

Hroch: Taky jsem neznal, abych byl upřímnej. Upozornil mne na něj kamarád, co v Miláně kousek od té dílny bydlel. Docela jsem byl překvapen mírou prestiže, kterou dědek v Itálii má.

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

2.3.21 11:26

To modrožluté je teda na mě trochu jak od kolotoče… ale ta bílá víla, to jo! Akorát mi trochu neladí ty komponenty, určitě aspoň stříbrnou přehazovačku. Černé brzdové čelisti, no asi jo, ať ty černé bowdeny a košík nejsou samy, trochu té černé je tam fajn. A líbí se mi ta bowdenová fontánka :-)

Reagovat
Hroch obojzhivelnyj
Hroch obojzhivelnyj

2.3.21 11:19

hezky, neznam.

Reagovat
dedek55
dedek55

2.3.21 07:49

Nablýskaný krasavec :-)

Reagovat
Kubánec
Kubánec

2.3.21 07:48

deekay: Přesně, takhle blbě by to nevybarvil ani můj mladej :))) Jinak je to celý hnusný, ale je to klasika, takže to tak musí asi být. Tohle najít ve sklepě po dědovi tak to daruji za odvoz.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

2.3.21 06:42

jecnak: Fotka patek (stejně jako další obtázek, který jsem teď přidal) nyly v jakýmsi článku o něm; tak jsem je tam nechal.

Reagovat
R-A-D-I-U-S
R-A-D-I-U-S

1.3.21 22:46

Krásný !

Reagovat
Plechovka
Plechovka

1.3.21 22:35

Líbí se mi to, krásná poctivá strojařina. Projel bych se, ale jezdit bych na tom nechtěl :-). Dnes už jsme jinde.

Reagovat
deekay
deekay

1.3.21 22:05

Chapu, ze jako ricni prace a tak, ale s vyybarvovanim si teda moc prace nedal. I ve skolce jsem byl peclivejsi .))

Reagovat
bara2
bara2

1.3.21 21:39

jecnaku, byla jiná doba, kůže se dávala na turistický kola, závoďáky měly nejnovější vymoženosti :-)

Reagovat
sandy1
sandy1

1.3.21 21:29

Moooc krásné. Tady je vidět, že když to někdo dělal srdcem, tak z toho i v době „pravěku“ udělali krásné věci.

Reagovat
jecnak
jecnak

1.3.21 20:55

Modre by se mi libilo s plasti s bezovym bokem, kozenym Brooksem a omotavkou. Takto je to na me moc ukricene. Co ta fotka drahovych patek?

Reagovat
kerim
kerim

1.3.21 20:45

nooski – přesně si to napsal, akorát bych měl strach, abych to nějak neškrábnul… Je to šperk

Reagovat
nooski
nooski

1.3.21 19:25

Ta modrá krasavice by si zasloužila lepší fotky, ale i tak je vidět, jaká to je nádhera. Až bude někdy svět zase v pořádku, tak by mě něco podobného bavilo na slunečnou víkendovou vyjížďku ukončenou posezením u zlatavého moku, kdy oko spokojeně znaveného jezdce spočine na podobné kráse.

Reagovat
bara2
bara2

1.3.21 19:21

To má nádherný lak. teda celý je to pěkný, ale ta modrá se zlatou nemá chybu.

Reagovat

Další galerie z kategorie

pumpy 4
vencacampa 9
cioran-m 35
MadMaf 12
marosh16v 35
kondor 0