Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
deekay
deekay

25.1.21 17:55

JF: Kupodivu v nejmensi velikosti to ma proporce jeste slusne.

Jinak ted ke kolu. Nevim, co by me primelo za ten ram dat 10k eur. Nevidim tam zadnou exkluzivitu, ani hmotnostni, ani designovou, ani zadnou jinou :)

Reagovat
USPS
USPS

25.1.21 17:41

Kola pěkná, a ten rám mě něco připomíná…

Reagovat
JFtryall
JFtryall

24.1.21 22:47

Jen 556 TT a 181 hlava? Spis o 2cm prodlouzit a o 2cm snizit hlavu.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 20:53

JakeF: OK , rámcově souhlasím. Akorát srandovní (reklamní) IWC pryč a zrovna tak Úlisnej Nardin – to je jen vodní a porno kuriozita. A místo toho samozřejmě a především JLC s největší tradicí, pokud se týče strojků vůbec. A Brequet u Swatch – to je už jen jméno.

Automat starší než Rolex – no, nevím, to by mě docela zajímalo. Snad Harwood, ale to teda Švýcar nebyl. Jinak značek, co byly založený dřiv, než Rolex a dnes (až po Rolexu) dělaj taky automaty, je ppměrně dost, to samotný není nic zas tak extra zajímavýho.

A vůbec, pokud se švýcarských značek týče, dostávají v poslední době od Němců dost na prdel. A to nejen od různých firem z Glashutte (mám dojem, že t.č. jsou Lange Datography asi nejuznávanějšími hodinkami, co se jaksi – průmyslovně či manufakturně dnes dělaj), ale i odjinud, třeba i nádhernej hamburskej Hentschel.

A jinak, pokud se týče maličkejch JLC stojedniček – ty se snad dělaj už od dvacátých let.

Jestli mne však něco (ryze teoreticky tedy) opravdu zajímá, pak to jsou spíš hodinky od nezávislejch výrobců : v první řadě od Philippa Dufoura a Hajime Asaoky.

Reagovat
nooski
nooski

24.1.21 20:08

JLC, doporučuji kanál Watchfinder na YouTube a dvoudilnou serii o nejmenším kalibru.

Reagovat
JakeF
JakeF

24.1.21 19:54

Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Patek Philippe, Breguet, Ulysee Nardin, A. Lange, IWC a mraky dalších jsou zajímavější hodinky, než tuctovej Rolex… Ale jasný, nepozná na nich každej trouba, že jsi vysolil mraky peněz za hodinky.

Já jako člověk s vkusem mám na ruce swiss-made automaty od značky starší než Rolex :)).

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 19:32

JakeF: Sranda je, jak se tady vynořujou ti odborníci krz hodinky – a hned taky s jasným názorem.

Co teda ty považuješ za „topový“ (teda haute horlogerie) hodinářské firmy, , jaká jsou pro ně dle tvého názoru kriteria (to, že konkrétně Rolex je nesplňuje, je známo) a čemu dáváš ty, jako člověk s vkusem, přednost?

Reagovat
TK75
TK75

24.1.21 18:12

Rady: naopak, někde jsem četl že Sup na designu třeba toho svého hranatého gravel biku spulupracoval s někým kdo dělá nebo dělal design BMC

https://superiorbikes.eu/…s/detail/410

Tady se o tom píše…jak to je přesně ale netuším :-)

Reagovat
RADY
RADY

24.1.21 17:36

Nemůžu si pomoct, ale tohle BMC MPC mi přijde jako mladší bráška https://superiorbikes.eu/…-dark-chrome

Reagovat
JakeF
JakeF

24.1.21 17:32

Hlavní rozdíl bych viděl v tom, že tohle BMC si koupí lidi se zájmem o technologie s vědomím, že většina lidí ho nerozezná od kola za 50 litrů… Rolexy si většinou kupujou chlapi 50+ bez vkusu, aby ukázali, že „na to maj“, protože na rozdíl od opravdu exkluzivních hodinek zná Rolex díky jejich marketingu každej ňouma…

Tohle mi přijde spíš třeba k topovým Maurice Lacroix. Technologicky zajímavý, ale nikoho nezasvěcenýho ani nenapadne, kolik jsi za to vysolil. A navíc jim taky říkaj Masterpiece :)).

Rolexy jsou spíš takovej S-Works, solidní kvalita a hlavně hromada marketingu, aby mohli prodávat s pořádnou marží…

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 17:23

Nooski: Ale já bych Rolexy nechtěl, žádnej můj oblíbenec to není, mám jiné. Mám sice jedny hodinky od firmy, které Rolex dlouho vcelku výhradně dodával strojky, ale taky zas jiné od firmy, která naopak kdysi sama své strojky Rolexu prodávala.

Chtěl jsem jen podotknout, že tvůj názor se diametrálně liší od většinového názoru (i velmi respektované části) odborné veřejnosti.

A ceny nových Rolexů na níže zmíněném (velmi solidním ostatně) servru rozhodně nejsou vyšroubované – naopak.

Reagovat
nooski
nooski

24.1.21 17:11

cio: Ceny jsou vyšroubované nesmyslně. Místo hodinek se z toho stala investiční záležitost, což jako fandovi hodinařiny je mi proti srsti. Bez pořadníků to právě nabízejí překupníci za ještě nesmyslnější ceny a i samotnému Rolexu to není moc po vůli a snaží se to různě úspěšně i neúspěšně řešit. Jinak mě baví i ty svoje hodinky fotit a kouzlo makrofotografie je v tom, co člověk nemusí na první dobrou vidět a jen pro srovnání třeba tyhle Milgaussy ve videu: krásně nabarvená vteřinovka nebo chyba tisku u písmene U

Křivé rehauty, problémy s kyklopem atd. Chybějící antireflex s rovným sklem je taky vtipný. Prostě hodinky za tyhle peníze mají vypadat jinak, ale je to holt masovka. Jen pro zajímavost, jak může vypadat barvená vteřinovka na hodinkách lehce přes 2 000 Kč (inhouse, taky masovka, lepší lumi než u Rolexu…) ale jako u kol má každý své oblíbence a nepřátele ;-)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 16:37

Errata:

položili otázku

a levné hodinky – tedy do 10000 €.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 16:35

nooski: ono to bude asi trošku jinak – pokud jsi tedy rolexky neměl a nespokojen s jejich neadekvátním zpracováním je pohrdavě nedal pryč či rovnou nezahodil. V takovém případě bych tvůj názor samozřejmě respektoval. Ale to si nechme, včetně jejich hostorie, toho, jak co dělaji a kde na to berou materiál do vlákna o hodinkách.

Koupit zcela nové však lze velmi snadno a bez pořadníku – snadněji, než hodinky mnoha jiných značek. Stačí se ostatně jen letmo podívat na Chrono24. A o jakési hodnotě vypovídají koneckonců dloihodobě i jejich ceny na aukcích.

A pokud se týče té ceny o níž stále píšeš – naprosto mi nepřipadá u základních ocelových modelů všech jejich řad vzhledem ke kvalitě nikterak přehnaná. Ostatně si vzpomínám, že kdesi na velké výstavě položili čtyřem nezávislým výrobcům hodinek (snad dokonce jedněm z nejrespekto­vanějších vůbec) jaké levné hodinky (tedy do 10 000 ) by doporučili. Dva z nich řekli Rolex (klidně i starší) a jeden Rolex nebo Nomos. A taky stručně a jasně zdůvodnili, proč.

A dál už raději někde na hodinkách, nebo nás tady oprávněně zakousnou.

A pokud se týče toho BMC – tady je ta cena za rámový ser jistě nesmyslná. Něco takového si snad kdysi mohlo dovolit (tehdy ještě opravdické) Cervelo s Californií.

Nicméně podle mého názoru BMC přece jen má jakési kouzlo, třpyt exkluzivity, které právě mnoho běžnějších výrobců konfekce postrádá.

Co by za to dal třeba takový Trek, Spešl – Merida nebo Cannondale…!

Reagovat
petr_bd
petr_bd

24.1.21 14:43

ta geometrie se mi libi hodne.. ale celocernej ram (kterej musi mit povinne dneska v nabidce kazdej vyrobce) teda za vrchol designovyho umeni nepovazuju

Reagovat
BTom1
BTom1

24.1.21 14:23

Jftryall:proč divná geo?Hl.úhel 72st.se ti nezdá?

Reagovat
nooski
nooski

24.1.21 13:37

cioran-m: uznávám robustnost, dlouhé servisní intervaly a v poslední době přesnost +/- 2 vteřiny po usazení do pouzdra. Co osobně nesnesu je právě příšerně přehnaný marketing, kecy o dokonalosti v každém detailu a s tím nekorespondující zpracování a z toho plynoucí nesmyslná cena. Jsou to prostě masovky, „pracovní“ hodinky, které fabrika chrlí v milionech kusů a právě ve zpracování je to pak vidět, kdyby byly za třetinu ceny, tak je to dle mě adekvátní odtud ta podobnost s tímhle BMC, které vlastně nic převratného nepřináší a je drahé jen proto, že může. O tom, jak Rolex dělá z lidí voly díky různým pořadníkům na ocelové modely apod. je toho na netu hromada.

Reagovat
Georrge
Georrge

24.1.21 12:41

Designove je to povedene, zadne silene pokrouceniny jak je dnes zvykem. Ale nejak nevim co na tom ma byt tak masterpiece :)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 12:38

K předchozímu (plus omluva za naprosté off topic, s nímž už končím): Většina lidí z hodinářské branže má na kvalitu produktů firmy Rolex (včetně užitých mateiálů, ale i servisu etc.) poněkud odlišný názor, než ty.

Mezi jinými třeba i pánové Philipe Dufour, Roger Smith a Laurent Ferrier.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 12:25

nooski: Nejsem si tak úplně jist, co všechno o Rolexu, takto hovoře, vlastně víš.

Koneckonců – každý nemusí mit od jakési firmy Duru, stačí Ultegra nebo Stopětka. V tomto případě se jmenuje Tudor., jak víš. :)

A to říkám s vědomím toho, že sám bych si Rolexy (na rozdíl od té Dury) nekoupil. Ale důvod rozhodně není v kvalitě té věci.

Reagovat
kubad
kubad

24.1.21 12:21

Určitě zajímavé, ale tak nějak to na mě působí kosmicky za každou cenu. Asi to poletí, ale designově mě to nebere

Reagovat
nooski
nooski

24.1.21 12:06

Připomíná mi to Rolex, který je taky ze Švýcar. Hromada marketingových keců, naprosto nesmyslná cena a výsledek nic extra. Snad to zpracování bude aspoň na úrovni, narozdíl od kolegů z hodinařiny ;-)

Reagovat
JFtryall
JFtryall

24.1.21 12:02

Zvlastni geo. Ale pekne.

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

24.1.21 11:59

Pěkný kolečko!

Reagovat
cioran-m
cioran-m

24.1.21 11:49

tom: Hele, není to moje fotka. Co jsem se zběžně díval, jsou na netu blbý nebo nekvalitní skoro všechny z těch, co jsem na ně narazil a daly se stáhnout a nějakdál pátrat se mi jen kvůli tomu nechtělo. Mně šlo jen o upozornení na to kolo a dál na to tam máš ty odkazy.

Reagovat
tomfree
tomfree

24.1.21 11:26

Na takovou fotku je škoda barev,klidně to stačilo černobíle a barevně jen napsat tu cenu,bylo by to mnohem zajímavější :-)

Reagovat

Další galerie z kategorie

DaD 5
cioran-m 15
Willy Zanej 5
chomejs 8
Willy Zanej 23
antuch 2