Letošní první pade. To to trvalo

Přidat foto

Na vzdory studeným a tvrdým drátům se dnes v rachotě dařilo. Proudy proudily správným směrem, napětí bylo hlavně před obědem (co asi bude?), práce utíkala a kolem 14té bylo hotovo.

Vyrazit na bike byla jasná volba!

Zvolil jsem standardní evakuační okruh, ale již za kravínem na Hoděšovce jsem to vzdal. Pod silnou vrstvou břečky byl led a živ a zdráv bych nedojel ani k lesu. Přemýšlel jsem nad výměnou za silničku, když už jsem na ni oblékl blatníky, ale chtěl jsem vyzkoušet nového Gacirona a trochu se bál stavu silnic v lesních úsecích.

Plán byl tedy najet nějaký kolečko přes Borohrádek a Holice a domů to vzít přes Chvojenec, abych se podíval, jak mi to tam potmě svítí. Jelo se krásně, skoro pořád velká placka, trochu táhla pravá kyčel, ale co už, v tomhle věku.

Ze Chvojence se mi nechtělo šlapat domů kolem hřbitova, tak jsem to vzal zpátky do Býště a přes Bělečko domů. Ten zákaz vjezdu má svoje kouzlo, místy břečka, ale většina úseku křupavým zmrzlým sněhem, prostě krása.

(vloženo 21.1.21)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

23.1.21 10:05

Kalimero: je to obecný problém. Respekt se vytrácí, společně s lidskostí. Za volantem silných aut, věčně spěchající „manažeři“ s telefonem na uchu a pak mladí, nevyježdění řidiči s mokrým řidičákem. Jen se mi zdá, že těch řidičů, kteří vás respektují, velice zvolna přibývá, možná taky proto, že i oni jsou někdy „ti naši“ takže nedělají to, co se jim samotným nelíbí.

Reagovat
kalimero
kalimero

23.1.21 07:18

Hezké taky je, když při předjíždění má auto vrchol předjížděcího oblouku tak 10m přede mnou.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

22.1.21 22:36

Andre: jo máš pravdu, asi jsem to přehnal, ale těch řidičů s respektem, je jako šafránu… Mimochodem, zkoušel si někdy počítat auta, která vyhodí blinkr při předjíždění tebe? Já jo, několikrát a vychází to tak jeden z deseti, někdy to číslo je i horší…

Reagovat
André Vebr
André Vebr

22.1.21 20:12

..ale jo, taky na stezky nelezu právě z důvodů, co uvádíš. Já spíš reagoval na to „protijedoucí auta, ať si vylížou“.. :)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

22.1.21 19:47

Andre: mám taky Garcirona V9D, je fakt, že auta o mě asi vědí, ale to s těma cyklostezkama to platí, nevím jak u vás, ale u nás chodci jdoucí chaoticky všude, pejskaři s nataženými vodítky a samostatná kapitola běžci a maminy s kočárky, se sluchátky v uších, nereagující na nic z povelů, kolo, či uhni… tak proto raději silnice mimo jedniček a dvojek…

Reagovat
André Vebr
André Vebr

22.1.21 17:16

Gaciron V9 mám taky a přeně jako Catcomp-nikdo neprudí, že bych oslňoval, ale každý dá nohu z plynu a míjí mě dost obezřetně :)

Mikeši, Mikeši, to se ti jednou nevyplatí :)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

21.1.21 22:16

Catkomp: nejde o tu militantnost, ale o vzájemný respekt a jak si správně napsal, tak to je opravdu na generace. Řidiči mají bohužel obecně představu o tom, že cyklisté mají cyklostezky, ale opak je pravdou. Ti kdo ví, co se po cyklostezkách pohybuje, tak tudy radši nejezdí a to včetně mě.

Reagovat
Catcomp
Catcomp

21.1.21 21:35

Kocoure, já to neberu zase tak militantně :o) Dálkový nedal nikdo a boční odstup… To je na generace :o(

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

21.1.21 20:55

Catcomp: protijedoucí auta, ať si vylížou, až na morkovou kost, to že ti oni svítí do ksichtu a nedodržují boční odstup, taky nikdo neřeší! Patrně si ještě nezvykli na to, že i cyklista může být „vyzbrojen“ podobným kalibrem, jako oni v autě…

Reagovat
kotew CZE JIHLAVA
kotew CZE JIHLAVA

21.1.21 19:53

Dobrá práce!

Reagovat
Catcomp
Catcomp

21.1.21 19:18

Miťo – díky!

Nakonec jsem vzal tu limitku Gaciron V9D Limited Edition kvůli výdrži těchto dvou režimů – 900 lumenů / 4hod 30min a 500 lumenů / 6hod 25min. Spokojen jsem, o tom žádná, jsem rád, že jste mne tu do něj uvrtali :o) Jen nevím, jestli ho mám správně nastaveno, nikdo na mě neblikal, ale protijedoucí auta zpomalovala a to bez výjimky všechna (z Bělečka na Chvojno v lese). A to jsem jel jen na 500 lumenů.

Pepa – také díky! Cesta byla v pohodě, zdá se to jako ledová dráha, ale na vrchu to bylo povolené a zmrzlé, tak jsem jel skoro jako po slabým čerstvým :o)

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

21.1.21 19:05

Pěkné . Cesta na fotce vypadá dost uklouzaná.

Reagovat
miťo
miťo

21.1.21 19:00

Paráda ;-) Co Gaciron, spokojenej?

Reagovat

Další galerie z kategorie

miťo 14
Mike0071 6
perceptio 14
Mr.Duck 20
dolomiti 31
mum-on-bike 17