Rozhledna na Hlíně :-)

Přidat foto

Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně

Svítilo sluníčko, ale byl takový opar a viditelnost nic moc. Pohled na Zastávku od Babic.

Řada srnek v poli.

silnice na Hlínu

Nahoře slunko zakryly mraky...

V Ořechově mají z tanku číslo 6 jenom věž.

Moje oblíbená louka v Údolí pod Bučínem. Sem ještě slunko přes kopec nesvítí.

Vypadalo to na sluníčko,. tak jsem vyjela na rozhlednu. A protože bylo hezky, vzala jsem to ještě k torzu tanku do Ořechova. Cestou jsem potkala dost cyklistů, některé i dvakrát :-D Nakonec z toho bylo 45km.

(vloženo 10.1.21)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

11.1.21 17:30

Děkuji všem za podporu a udělené rady, nebýt BF, tak ani nevím, s kým bych se o své nadšení dělil. Doma to nikoho nezajímá a v rodině, jsem sám, co se tomuto sportu věnuje na vyšší úrovni, a kolo vnímá jinak než jen jako přemisťovadlo.

Jinak, to pohodlí, jak píše Mum, je strašně důležité a to ať po stránce oblečení, výbavy, ale i teplot a počasí obecně. Každý z nás to má trochu jinak, mým limitem je přesně tohle počasí, bohužel :-( takže nasedám a dám si hodinu na tomhle … stroji

Reagovat
bara2
bara2

11.1.21 14:51

Ještě ty fotky:

Reagovat
bara2
bara2

11.1.21 14:49

Před třinácti lety jsem tyhle fotky pořizovala při výletech s Arabem na Hlínu :-D

Dnes už bych to nedala.

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

11.1.21 14:46

Tak jo, Mikeši, konec postrkování… :-) Jezdi, aby ses cítil dobře. A vydrž, jaro bude :-))

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

11.1.21 13:51

No padlo tady toho celkem dost. Samozřejmě to musí být fajn, ale jak jsem psal – mám z toho respekt, který hraničí až se strachem. Shodou okolností, jsem byl dnes u kámoše pro brambory a měl jsem možnost, si projet jednu ze svých oblíbených tras skoro celou (mimo lesa – zákaz vjezdu), musím zkonstatovat, že na více než polovině trasy, jsou ledové plotny a auto jelo jak sáně, takže na kole by to bylo řekl bych stejné. Silnice II. třídy jsou v pohodě, ale pruh je zúžený o krajnici, ale provoz zůstal, takže bojím bojím.

Kolo mě opravdu baví, jednak kvůli zdraví (cukrovka II. typu), ale také proto, že se podívám na místa, která jsou autům díkybohu zapovězená…

Nevylučuju, že to někdy zkusím, ale do té doby budu provozovat jen ten bídnej a otravnej spining, to je pro mě jistota a nemusím se bát, že někde spadnu (nemá mi kdo přijet na pomoc), takže budu vyhlížet jaro, nebo alespoň dobu, kdy budou silnice, tak rozsoleny, že budou holé a tudíž pro mě bezpečné (alespoň pocitově). Přikládám fotky z míst, které zdejší bajkeři znají z mých vyjížděk a vesměs je to vše kolem komína t.j. do 30 km od baráku.

Reagovat
bara2
bara2

11.1.21 10:46

Mikeši, v podstatě jezdím pořád v docházkové vzdálenosti od komína, to počítám na hodiny a v nejbližším okolí je to vždycky někam na kopec, to mi sežere všechen čas :-) Ale zas mám vyhlídku..

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

11.1.21 10:20

Jo Jo Mikeši , každá sranda něco stojí. Dvě sady jsou k nezaplacení. Zatím mám jenom do terénu a na silnici. S hroty pořizovat nebudu a zimu přečkám na lyžích :-)

Reagovat
kalimero
kalimero

11.1.21 10:14

To nebyl úsměv, to byla předinfarktová křeč. ;-)

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

11.1.21 10:08

Mikeši, to byl jen vtípek… dobře děláš, že jsi opatrný. Kali má pravdu s těmi plášti, myslím, že bys je užil, páč jinak mi připadá, že tě to kolo opravdu baví. A věř mi, že na sněhu je to zážitek úplně jiného druhu :-)

Kali, ty slabý muži, když jsem viděla, cos ujel na tom svém gravelíkovi na srazu, navíc s úsměvem na líci, myslím, že by ses neměl tou skromností tolik krášlit ;-)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

11.1.21 08:04

kalimero: na tom něco bude, ale i tak si nejsem jistý, zda je uživím a to právě s ohledem na moje nájezdy. Situace by byla jiná, kdybych měl další pár kol, abych to nemusel přehazovat z ráfku na ráfek, ale celé komplety i s kazetou,. Bylo by to to o dost jednodušší a hlavně rychlejší.

No a s Mamkou, se nemůžu srovnávat, tam je to zcela jiný případ. Věřím tomu, že jízda na těchto pláštích, může být relativně bezpečná i na právě spadlém sněhu ;-)

Reagovat
kalimero
kalimero

11.1.21 07:11

Mikeš: Jo, jsou drahé, ale nebudeš je kupovat každý rok. Rychlému turistovi, který má jiné nájezdy jak my, vydržely snad 8 let.

A mamce nevěř, je to silná žena, zatímco my jsme jenom slabí muži. ;-)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

10.1.21 23:14

Mum_on_bike: když já se prostě bojím, nechci se někde vymáznout, nemá mi kdo přijet na pomoc :-(

Reagovat
mum-on-bike
mum-on-bike

10.1.21 22:58

Pěkně Báro :-)

Kotwíku, Kuks nemá šanci, Bára tu Hlínu protlačí, uvidíš ;-)

Mikeši, jdi do toho! Trny netřeba, o to je pak veseleji :-))

Reagovat
Petr Ch
Petr Ch

10.1.21 20:57

bara2: Na Dalešickou přehradu teď v zimě ne, až v sezoně. Konkrétně včera, úplná rovina směr Pálava, 108 km a dnes to bylo – prvně se rozjet směr Židle, pak u Hustopečí vpravo a dlouhej přesun přes Pohořelky do Ivančic. Za nimi, pro pořádek, zařazení horské prémie přes Biskoupky, a jelikož jsme závoďáci, tak ještě nějaké kopce u Oslavan. Zatím vše v nízkých intenzitách.

To je teda odvaha, teď v zimě jet na kole na Hlínu. Bych se bál, že se tam smotám na nějakém zmrazku.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

10.1.21 20:37

Jo koukám na ně jsou to Schwalbe Ice Spiker a stojí od 1400 za kus :-( a to je za plášť moc

Reagovat
kalimero
kalimero

10.1.21 20:32

Mrkni na Schwalbe.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

10.1.21 20:24

kalimero: dělají je i 27,5".??

Reagovat
kalimero
kalimero

10.1.21 20:02

Na silnici můžeš a dá se jet bez problémů. Jedeš sice pomaleji a bzučí to, ale jde to.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

10.1.21 19:58

Báro, kalimero: nevypadá to vůbec špatně, ale na tomhle povrchu si prostě nevěřím, snad kdybych měl pláště s trny, ale s těma zas nemůžu na silnici.

Reagovat
bara2
bara2

10.1.21 19:30

Petře, ten strom se jmelím je jak maják, ten se nesplete :-)

To jezdíte až na Dalešickou přehradu, že tolik najedete?

Reagovat
kalimero
kalimero

10.1.21 19:07

Zkus to Mikeši. ;-)

Reagovat
Petr Ch
Petr Ch

10.1.21 19:04

Tak jako minimálně po sté i dnes jsme se tečovali (v Radosticích). Jinak nám to hodilo přes 100km, mně konkrétně 137km. Bylo fantasticky, azuro, bezvětří, suchý vzduch a teplotu 1–2 stupně by nikdo netipoval. Přikládám foto mé maličkosti z dnešního švihu. Je to focené u omického lomu, vlevo je lesní cesta na Bučín/Karhánek. Chtěli jsme tama jet, ale je to pod ledem, takže rychlá otočka.

Reagovat
bara2
bara2

10.1.21 19:01

Mikeši, v tomto počasí už by Údolí bylo pro mě na kole neprůjezdné. Normálně to nesolí a pokud toho není jo moc, tak ani neprohrnou, akorát to sypou prosívkou, která se zapichuje do plášťů. Tu nejhorší dobu přežívám na státovce, ta je sjízdná furt a ke studánce na Zastávce je to prakticky pořád obcí, tak to jde, si tam jezdím pro vodu.

Letos ale nejezdí vlak a Údolím projíždí náhradní autobusy, navíc spadl mostek a vede tama objízdná trasa pro náklaďáky, tak to letos udržují i solí. Náklaďáky tudy teda nejezdí, ti raděj jedou úplně jinudy, ale je to vyznačené jako objížďka a jezdí tu každou hodinu autobus náhradní dopravy tak to udržují a dá se jezdit Údolím na kole i teď :-)

Reagovat
bara2
bara2

10.1.21 18:48

Ta trocha sněhu se drží, že to vypadá bílé, na silnicích je čisto. Někde to odtává na krajnici, teče do cesty a mohl by se udělat led, ale zdá se, že je to něčím sypané a nemrzne to, dá se po tom jet. Kaluže mimo cestu byly zamrzlé. S Arabem jsem kdysi jezdila po zamrzlém sněhu na šotolinách lesem, ale už se raději držím jen na silnicích. Lesní asfalty jsou nesjízdné, jsou na nich zbytky zmrzlého sněhu, nikdo je neudržuje, tama si do jara netroufnu. Zatím se mi daří kolem poledne něco pojezdit po silnicích každý den.

Reagovat
Smazaný účet
Smazaný účet

10.1.21 18:41

Pěknej výlet :-)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

10.1.21 18:29

Báro super práce, ale tohle počasí pro mě není. U krajnic zmrazky a na méně frekventovaných cestách, které jezdím především, je uježděná vrstva zmrzlého sněhu a ledu, takže teď kolo nee :-(

Reagovat
kotew CZE JIHLAVA
kotew CZE JIHLAVA

10.1.21 17:58

Kuks vs Hlína, jak to teda je? :-DDD Hezká práce Báro:-)

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

10.1.21 17:26

Já jsem dneska dal 32km po silnici do sněhu se mě nechtělo. Strašně se to lepí na pláště.

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

10.1.21 17:25

Krásné fotky a sníh se pořád drží :-)

Reagovat
miťo
miťo

10.1.21 16:29

Vypadá to spíše na Rozhlednu na sněhu, než na Hlíně ;-)

Reagovat

Další galerie z kategorie

Tuplak 4
Tuplak 2
sandy1 12
dedek55 7
bara2 15
Mr_Mertic 6