Byl jednou jeden Forkys

Přidat foto

Se zvýšeným sedlem to nevypadá tak blbě

Minulé Vánoce jsem nechal poskládat pro dcerku kolo na rámu Force Forkys 24. Hrozně se jí libila barva a začala projevoval chuť na kole trošičku blbnout. Dali jsme pár vyjížděk, provedli první upgrade v podobě balónů Schwalbe Smart Sam 24×2,35, aby to nedrncalo. Bohužel jako vedlejší efekt bylo, že se na kole cítila jako mistr světa, chtěla ukázat jak jí to jde až se nakonec z Jedovnic projela domů sanitkou. Tím éra modrého Forkyse skončila a na kolečko začal sedat prach.

Snažil jsem se kolo udat u synka, ten ho ale nechtěl, všechno bylo špatně a hlavně barva – ten odstín modré jé přeci holčičí.

Tím začal projekt „jak vyrobit 2 dětská kola z jednoho“. Pro dcerku low cost 26 a použít původní pohon, Pro malého bikera využít rám a nějak zrecyklovat to, co se válí doma a případně něco málo přohodit tak, ať to dává smysl. Výsledná váha nového zeleného „Forkyse“ je vyšší, než jsem chtěl (11,6kg komplet), ale ustoupil jsem gramařině a změnil účel kola, protože klučina mi začal skákat na bikrose (kolečko BMX sem dám taky) 4m lavice a další pekla. Šlapat se mu moc nechce, ale 4 hodiny na kole u nějakých skoků, schodů, dropů atd.. vydrží blbnout a nechce domů.

A na závěr – seznam koleček:

1 – Force Forkys pro dceru (už není)

2 – Aurhor Quanta (na něj se teď práší)

3 – Meybo Holeshot (závodní stroj)

4 – Force Forkys Trailrider edition (uvidíme, co bude :-)))

(vloženo 22.12.20)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Další galerie z kategorie

esmo 14
vrazdit 9
moony 19
plysovykozisek 15
cioran-m 21
JacoP 1