Denní chleba silničářů

Přidat foto

Byl jsem požádán o vytvoření kompilace na téma (ne)bezpečné předjíždění cyklisty motorovým vozidlem. Vyvěsím to i tady na BF. Kdo chcete, sdílejte dál.

https://youtu.be/8tnuYZfwWbk

Pevně věřím, že se u nás podaří uzákonit těch 1,5m v obci a 2m mimo obec tak, jak to mají v Německu a že tohle video bude alespoň malou pomocí k dosažení změny v zákonu o provozu na pozemních komunikacích.

Miťo.

(vloženo 6.3.20)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
3bike
3bike

15.3.20 21:12

no vím proč nejezdím po silnicích, jen velmi vyjímečně…

Reagovat
miťo
miťo

11.3.20 16:26

Ty brďo, jsi neřekl, že jste ji přehnuli přes kapotu :D

Reagovat
gersa
gersa

11.3.20 15:45

Marťas dopadlo to zatím tak, že soudružka policistka je momentálně na mateřské dovolené a případ je od začátku února ve správním řízení. Na vyřešení se čeká. Všichni co tam jeli dostali 100Kč pokutu, že nejeli po stezce

Reagovat
JSt
JSt

11.3.20 13:09

na cyklostezce parkuji auta, to si nekdo vylozi jakoze muze jet na kole po silnici vedle a to si zas nekdo za volantem vylozi, ze toho cyklistu muze poslat k zemi. bylo by mozne to jeste stupnovat. :-)

Reagovat
miťo
miťo

11.3.20 12:50

Pokud jsi nemyslel tu policistku v autě…

Reagovat
miťo
miťo

11.3.20 12:49

Tomu rozumím, já jel po stezce. Nějaký místo tam ještě zbylo ;-)

Reagovat
JSt
JSt

11.3.20 10:33

mito, ze nekdo porusuje pravidla nikoho dalsiho neopravnuje k tomu, aby tez nejaka porusoval. ;-)

Reagovat
miťo
miťo

10.3.20 12:06

V těch Sezemicích mimo parkování aut někdo poškozoval i dopravní značky stůj dej přednost v jízdě, které byly v křižovatce před tou stezkou. Takže řidič musel zastavit o něco dřív a někoho to štvalo. Nafotil jsem to a poslal mailem k nim na radnici. Značky jsou narovnaný a auta tam stojej dál. Žádná odpověď mi nepřišla.

Nedávno jeden z nás tady z BF jel skupinový švih a jeli po silnici, ne po té stezce. Městská policistka jeli naproti nim, zahoukala majákama a jela dál, kluci si mysleli, že někoho pronásleduje. Ona se otočila, najela na úroveň prvního cyklisty a strhla volant doprava, čímž ho poslala na zem. Po slovní přestřelce odjela. Tak se zavolala státní policie. Jak to dopadlo, to už nevím. Důležitý aspekt toho případu snad byl, že na stezce parkovala vozidla.

Reagovat
Jezevec70
Jezevec70

10.3.20 11:12

Taky jsem viděl, že v den vyvážení odpadů stála před každým rodinným domkem uprostřed cyklostezky popelnice. Parkování aut je klasika. Zajímalo by mě, jestli tohle už někdo hlásil policii a jak na to reagovala.

Reagovat
miťo
miťo

10.3.20 10:53

V Sezemicích místní na stezce pro chodce a cyklisty parkují auta.

Reagovat
Jezevec70
Jezevec70

10.3.20 10:40

JSt. Na dálnici? Je plno silnic, kam cyklisté nemůžou.

Problém je spíš v zákonech, že po té cyklostezce s kočátky jet musíš, i když vedle vede silnice, a raději bys jel ní.

Reagovat
JSt
JSt

10.3.20 10:00

kocarek vs. cyklista je de facto to same co cyklista vs. auto. ale kam ma utect auto od tech cyklistu? :-D

Reagovat
mykovec
mykovec

9.3.20 22:25

grafik: Co má člověk dělat, když spravedlnost nefunguje a systém selhává? Asi vzít to do vlastních rukou…

Reagovat
Mikikuba
Mikikuba

9.3.20 21:21

JsT. Ne řeknu jim, že jsem jela od kraje z důvodu špatné vozovky díry nerovností a nechtěla jsem ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Tato situace s tím „blokováním“ nastává na úzkých silnicích a tam krajnice stojí za dvě věci či jsou popraskané apod. Neblokuju jen ze srandy ale tehdy, když jsem ohrožována a to třeba tím, že se auta + já nevejdou najednou na silnici. Ano opravdu jsem toto i řekla normálně Policii a naopak mi fandili. Dokonce jsem nejela třeba po souběžné cyklostezce, zastavili mě policajti. Vysvětlila jsem proč po ní nejedu: nečistity kočárky doplň si co chceš a nikdy jsem neměla problém. Většinou obdivovali kolo a popřáli další cestu a opratrnost.Bavím se s nimi slušně a slušně vysvětlím situaci.

Reagovat
miťo
miťo

9.3.20 13:39

Každý, kdo tam pošle auto, moc dobře ví co dělá. Na druhou stranu včera jsem zažil i něco příjemného. Šofér jel za mnou, protože do zatáčky nebylo vidět, pak mě předjel hezky co silnice dovolovala, mávnul jsem mu že děkuju a on blikl směrovkama že rádo se stalo.

Ovšem hodinu na to mě jiný předjížděl v nepřehledné zatáčce na plný středový čáře. To byla pro změnu ruská ruleta.

Ještě poznámka k tomu videu, myslím k té kompilaci. Na jednom záběru je tmavě modrá C4 (čas 2:03). Bylo to u Přepych a tam vidím, jak ta paní po pár km vystupuje z auta. Ptám se jí, co to jako mělo znamenat a ona, že tam bylo dost místa a ještě prý starostlivě sledovala ve zpětném zrcátku, jestli jsem v pořádku. Říkám že to bylo těsné a že ji můžu poslat záznam z kamery, pokud mi nevěří. Paní byla arogantní, co se mi jako nelíbí. Na sedadle spolujezdce 10ti letej kluk. Povídám až takhle někdo bude míjet vašeho syna, uvidíte to jinak. Popřál jsem hezký den a odjel. Prostě paní řídí s takovým jalovým odhadem…

Reagovat
Polka
Polka

9.3.20 13:17

Miťo: místo zvedání pravé ruky zkus po takovým průjezdu naznačovat levou rukou od linie kola směrem do středu silnice, že toho místa je tam potřeba víc. Neříkám, že to pomáhá, ale třeba to některýho řidiče trkne, pokud se náhodou podívá do zrcátka a pokud jich jede za sebou víc, tak ostatním tím dáváš najevo, že ten jel moc blízko, ať jedou dál. Mně se tak omluvil zatím jen jeden, pak ho to trklo, ale aspoň něco.

Reagovat
Crazym
Crazym

9.3.20 13:04

grafik: To si dělá ten státní zástupce prdel :-( Kurva jaká spoluvina když má k dispozici ten záznam?

Reagovat
miťo
miťo

9.3.20 11:28

Grafik: to je síla. Achjo.

Reagovat
grafik
grafik

9.3.20 11:19

Cyklista jel po silnici, nedostal přednost a srazilo ho auto. Podle státního zástupce ale nesl spoluvinu

https://www.irozhlas.cz/…03090600_dok

Reagovat
JSt
JSt

9.3.20 09:11

mikikuba: to mas opravdu praxi overene, ze policajtum reknes, ze jedes dal od kraje, aby te auto nemohlo jednoduse predjet? protoze to otevrene rikas, ze omezujes ostatni ucastniky silnicniho provozu. ;-) ale souhlasim s tim, ze pokud se nekomu neco spatneho deje opakovane, bude pravdepodobne cast viny i na nem. ;-)

Reagovat
midlander
midlander

8.3.20 19:48

kdyby nás ve WWII vybombradovali jako němce, tak bysme třeba taky udělali široký silnice a měli dost místa. dneska jsem si uvědomil, že na některých silničkách mě auto s 2 m odstupem ani nepředjede, tolik místa tam není. a ve městě, kde se „zklidňuje doprava“ (=zůží se silnice) je už dnes téměř nemožné cyklistu předjet. je supr, když pak člověk potká babku s nákupem a nezbývá, než za ní jet 10 km/h přes celé město.

(tím neobhajuju hovada co musí předjíždět za každou cenu. zrovna dneska jsem řval na syna, ať zajede do škarpy, protože proti nám chtěl borec předjíždět autobus, a to jelo ještě další auto za náma. naštěstí si to rozmyslel a zajel zpět.)

Reagovat
NikolasCZ
NikolasCZ

8.3.20 13:41

Proto jezdím jen MTB :-(. Kdysi jsem sinici jezdil a dokonce mě to baví. Tihle ale nechci. Mám dvě děti a chci se dožít vysokého věku.

Reagovat
André Vebr
André Vebr

8.3.20 13:06

Jezdím (ca 35let) stejně jako Bernie a nepamatuju se, kdy jsem měl nějaký vážný problém. Ano, občas nějaký autobusák nebo tirák to úplně neodhadnou, ale s tím se musí (zvlášť tady v Pze a okolí) počítat. Nejsou to krizovky ohrožující život. Po silnicích se pohybuju s vědomím, že jsou všichni potencionální psychopati.

Reagovat
mykovec
mykovec

8.3.20 09:14

JJ, to je ono, v ten moment bych hodil do předního skla šutr…

Co se mobilů týče, stačí sledovat, co dělají řidiči v protisměru, jeden z pěti píše SMS nebo čumí na video

Reagovat
miťo
miťo

8.3.20 08:02

Myslím, že včera jsem nejel u kraje. Přesto se tam Superb po chvilce váhání nacpal. V druhém případě před ostrůvkem bylo místo za plnou čarou a nejel jsem tam, přesto se tam taky vecpal. Navíc podle videa řidič jezdí hodně u kraje.

Není řešení tvrdit, že je to moje chyba, že jezdím u kraje, když to na západ od nás funguje. Jak tu psal kdosi, lidi za volantem čumí do mobilu a bejt nabranej zezadu by mohla být konečná.

Reagovat
milan.v
milan.v

8.3.20 07:57

Teď už se po pár špatných zkušenostech také snažím spoustě situací předejít, jak píše bernie…

Když nad tím tak přemýšlím, tak by podobné věci, co tu řešíme a padají návrhy, mohl řešit třeba Český svaz cyklistiky za cyklisty obecně, nebo ta organizace, jak se to jen jmenuje, co se producírují na For Bikes se svým ministánkem…

Ti, by mohli tlačit a iniciovat změny zákonů na vládě, resp. příslušných ministerstvech, ne řešit rozdělování peněz a jejich přesun…

Reagovat
bernie
bernie

8.3.20 06:01

Je to sice nepříjemné, ale mám stejný názor jako pár borců, už napsalo. Jezdíš moc vpravo. Ok, pokud máte na hradecku tak kvalitní cesty. I tam, kde je cesta top, jedu, abych vytočením loktem ( jako CH. Horner) byl nad hranou lajny.

Téma ostrůvky je pro mě jasné, zavirat, zavírat, zavirat. Najedu tak, aby mě auto nepředjelo. No pokud u toho chce tisknout levé kolo v kontaktu s obrubníkem, tak to je čistě jeho válka.

Naprosto stejně se chovám, když za mnou jede auto a další v protisměru. Nechci lízačku? Tak to zavřu, když se minu s protijedoucím, uklidím se vpravo a levou rukou prakticky pozdravem ( jako když se potkáváme na kole) dám znamení díky.

Stejně tak si zavíram zatáčky, horizonty, atd. A na druhou stranu, když jako první vidím, že protisměr je Ok, mávnu, jeď a uklízím se. Většinou je to hodnoceno z auta po předjetí bliknutim a nebo mávnutím uvnitř, že díky.

Reagovat
miťo
miťo

8.3.20 00:15

mykovec: myslels tohle viď, auto předjíždějící trolejbus, nebo nadupaná Alfička s vylízaným řidičem (a cyklista v opačném směru).

Reagovat
mykovec
mykovec

7.3.20 23:51

Co mě asi vadí nejvíc a považuju za nebezpečné, je předjíždění cyklisty, když v protisměru jede auto a předjíždění jiného auta, když v protisměru jede cyklista. Nevím přesně, jak to vidí v současnosti platná zákonná úprava. Já když jedu autem, tak zásadně dbám na to, abych se míjel pouze s jedním účastníkem provozu. Netuším, jestli jsou předpisy v tomto striktní nebo jestli je tam nějaká vágní formule o bezpečném předjetí a dostatku prostoru, které si každý představuje jinak. Jednou jsem diskutoval s autobusákem a ten se mi vysmál s tím, že půl metru je přece dostatek prostoru a co bych jako chtěl…

Uvítal bych v rámci silničních předpisů dvě věci: povinný odstup 1.5m, jak to mají nově v Německu a povinnost míjení se maximálně dvou účastníků provozu.

Reagovat
grafik
grafik

7.3.20 23:17

Já nechápu agresory, kteří musí za každým přechodem šlápnout na plyn aby byl na dalším přechodu nebo semaforu o 5 sec dřív. Proč mají pocit, ze něco nestihnou … ? Chce to nastavit drtivou změnu v uvažování a měl by začít stát. Chce abychom sportovali, nekourili, platili daně, ale pravidla by měla být na silnici nastavena ve prospěch slabších a zranitelnějších. Potkávat Magory už mě nebaví … na jednom kilometru jízdy jich začíná být nebezpečně moc. Ve Velkém Týnci u OL mě na plné v zúžení předjede, aby o par metru dal zajel do dvora … ntpc.

Reagovat
Tom-T45
Tom-T45

7.3.20 22:35

Jo jo, je super, jak ty ostrůvky zklidňují dopravu.

Reagovat
gersa
gersa

7.3.20 21:42

@Doubeq: Zaregistroval jsi Pozemšťanovo obhajování jízdy 70km/h při jeho Eko rallye? Byla to dobrá snůška blábolů. Těmhle lidem to prostě nevysvětlíš

Reagovat
roud
roud

7.3.20 21:40

uplně nemůžu z těch co tě začnou předjíždět vedle ostrůvku a pak se tam maj problém poskládat :/

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 21:22

Radar od Garmina nemám, ale hodil by se. Ten první případ byl na stejném místě jako řidič od Fomei. Druhý případ je nutný 160m přejezd po silnici první třídy (Chvojenec) a příště to raději vezmu přes benzínku.

Reagovat
plzakj
plzakj

7.3.20 21:01

Hele a nevozis aspon ten radar? Ja uz se teda silnicim, obzvlaste tem rusnym vyhybam, ale prijde mi, ze to blikani radaru ridice trosku vic odhani. Jezdim v te prave stope a radar zarve, kdyz se neco riti tychleji, nez obvykle a muzu zmizet za caru, kdyz to jde.

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 19:53

Dnes byl takový normální trénink. V průměru zažiju tak jednu nepříjemnou situaci, dnes dvě, tak mám snad na příště vybráno :D

https://youtu.be/5psZVykTVU4

Reagovat
Spartacus
Spartacus

7.3.20 17:07

To by bylo těžko specifikovatelné a následně i vymahatelné, protože se ti do toho bude motat pravidlo o přizpůsobení jízdy stavu vozovky, povětrnostním podmínkám, atd… Uznávám, že pomalí řidiči jsou někdy problém ( tahle mě jednou dostal na nájezdu na dálnici senior, co jel v připojováku 30 a na jeho konci zastavil, vyhodil blinkr a čekal ;))), ale spíš vidím problém ve frajerech, co se snaží jet 90 i tam, kde se to vůbec nehodí a zjevně jsou na hraně, ne-li za svých schopností…

Reagovat
Kacko
Kacko

7.3.20 17:04

Tak já myslím, že nikdo není dement, aby lezl záměrně tam kde být nemusí. Obzvlášť, když mu jde na kole o život. Jen to někdy jinak nejde.

Naopak v autech má mnoho lidí pocit nesmrtelnosti, včetně mých známých. Bohužel v médiích se neukazují záběry po nehodách atp. To je velká chyba.

Za mě je jedno jestli jedu autem nebo na kole, každou jízdu někdo udělá prasárnu.

Bydlím teda v Praze v centru, ale takový standard je nedodržení povolené rychlosti, nedostatečný odstup, jízda na oranžovočervenou stylem přidám na 70. Předjetí a následné brzdy s odbočením doprava. Nedání přednosti, hrabání se v mobilu atp. Prostě takový ten zmrdský přístup. Pokuty jsou moc benevoletní, ale bude se to naštěstí trochu měnit.

Typicky jedu do Mnichova, v ČR to je ruská need for speed párty, za hranicema všichni jak beránci.

Reagovat
doubeq
doubeq

7.3.20 16:57

Za pomalou jízdu by měla bejt pokuta stejně jako za rychlou, je to překážka v provozu a když se ten člověk bojí jet 90 km/h mimo obec, tak nemá za volantem moc co dělat. A nemyslím tím začínající řidiče ale notorické mámvpičáře.

Reagovat
hmm
hmm

7.3.20 16:45

Díky bezohlednosti vzniká ale daleko větší problém pro řidiče, „řidič co jede pomalu“. Na cyklisty nadávali vždy, ale pomalá auta to je oříšek

Reagovat
Jakobo
Jakobo

7.3.20 16:40

Ale proboha vsak prece pisu, pokud jsem na kruhaci tak mam prednost a prijizdejici auta nepoustim. Ani pokud stojim pred kruhacem, protoze nejsme v Anglii a z prava nic neprijede, takze pravidlo prave ruky take neplati.

Reagovat
embi
embi

7.3.20 16:29

Prestante se ohanet frazema „cyklista je plnopravny ucastnik silnicniho provozu“. Ja jsem nazoru, ze cyklista by se mel podobnym silnicim vyhybat, zakon nezakon. Rozdil rychlosti aut a kol je prilis veliky.

Reagovat
doubeq
doubeq

7.3.20 16:18

Upozorňovali na to třeba při cestě do Řecka, kde se to vyskytuje jako jednu z odlišností v dopravě.

Reagovat
xtonda
xtonda

7.3.20 16:10

Údajně to tak bylo, že se při vjezdu na kruháč dávala přednost a pak se to změnilo na přednost zprava což ale prakticky nikdy nenastává, protože všude má vjíždějící značku dej přednost v jízdě.

http://franko.blog.cz/…uhovy-objezd

Reagovat
gerrard
gerrard

7.3.20 15:20

Jakobo: orm ma pravdu. Na kazdem kruhaci je na prijezdu znacka dej prednost v jizde. Kdyby nebyla, tak davas normalne prednost zprava.

Reagovat
Kouba_2005
Kouba_2005

7.3.20 15:19

Jakobo : orm má pravdu, je to přesně tak, jak píše

Reagovat
nooski
nooski

7.3.20 15:10

mykovec: naprostý souhlas.

Reagovat
Jakobo
Jakobo

7.3.20 14:54

orm: co to furt meles, ty kdyz jsi na kruhaci tak poustis prijizdejici auta? Dyt by se ten kruhac zastavil.

Reagovat
Radez
Radez

7.3.20 14:47

Tuto část, prosím, vložit do vlákna „Stříkající č*ráci“

Reagovat
doubeq
doubeq

7.3.20 13:34

K tomu zákazu vjezdu cyklistů…ten nerespektuje na kole právě takovej buran, kterej tě pak v autě vezme natěsno, máme u nás most kde je zákaz do vozovky a vedle na něm stezka a stejně tam vidím lemply, který jsou líný potom ze stezky šlapat do kopečka a rači risknou pokutu a zdraví. Lidská blbost je nekonečná.

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 13:18

mykovec: hezky napsáno

Reagovat
mykovec
mykovec

7.3.20 13:04

Pár postřehů dojíždějícího 20km do práce:

1/Cyklista je plnoprávný účastník provozu. Řeči typu nejezdi tam, je tam provoz, jsou mimo. Pokud tam cyklista být nemá, je tam značka zákazu vjezdu pro cyklisty a šmytec.

2/Jezdit „více v pruhu“ vyžaduje dneska už dost odvahy, čím dál tím víc řidičů si hraje s obrazovkou mobilu a na dění před sebou reagují pozdě, což v případě trochu členitého terénu nebo slunce v protisměru může mít fatální následky.

3/Ideál je za mě aspoň půlmetrová krajnice za čárou, pokud tam teda neni moc bordel. Nikomu nezavazím, okolní provoz nemusím řešit.

4/Povinná vzdálenost 1.5m při předjíždění a zákaz předjíždění při překážce v protisměru by řešila v podstatě veškeré problémy, samozřejmě by to policie musela v provozu kontrolovat a přestupky trestat, ideálně za body, podle mě je to daleko nebezpečnější než opomenutí denního svícení nebo pásu.

Reagovat
Crazym
Crazym

7.3.20 12:54

nooski: Tak tak, zvláště když debil má co ztratit … :-)

Reagovat
MirosPikos
MirosPikos

7.3.20 12:53

Každý svého štěstí strůjcem…

Reagovat
mpIII
mpIII

7.3.20 12:50

Tam se rozjíždí už v obci 90% lidí, protože tam nikomu nic nehrozí… teda já už ne, protože mě zmrdi z Horní Břízy blejskli za tím ostrůvkem na značce. 77 na 50tce, 2000 pokuta, 3 body a rok ve strachu :-D

Reagovat
nooski
nooski

7.3.20 12:48

Spartacus: znalost identity takového debila ale skýtá řadu příležitostí.

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 12:46

Spartacus: tam by se kamera hodila.

mplll: jo přesně tam, léta jsem tam nebyl a ten ostrůvek byl překvapením. Šofér to začal rozjíždět ještě v obci, proti nic, tak jsem si říkal, že to chce poslat levým pruhem a prd, bylo to fakt těsný. Tipoval bych tenhle případ na nějakýho burana se starým křápem, odhaduji 75% šance že by mě smetl, kdybych si vyjel víc doleva.

Reagovat
gerrard
gerrard

7.3.20 12:45

Zacni jezdit vic od kraje a mas po problemu. Silnickam zdar.

Reagovat
Spartacus
Spartacus

7.3.20 12:36

mito – když narazíš na jednoduchého agresora, tak mu přijde líto i ta zdvižená ruka. :-) jednou jsem stejně mávnul rukou na blbečka, co mě natěsno s troubením líznul na kreditku… a vysloužil jsem si vybržďování, najíždění a nadávky a bylo mu jedno, že v celkem hustém odpoledním provozu tím otravuje i všechny ostatní, co jeli za námi. Výsledkem nějaké následující snahy bylo zjištění, že se jedná o majitele místního autoservisu a policie to smetla ze stolu, že by to bylo tvrzení proti tvrzení.

Reagovat
mpIII
mpIII

7.3.20 12:34

Edit: teda z Nekmíře… nemám paměť na jména vesnic…

Reagovat
mpIII
mpIII

7.3.20 12:33

Tak to je dobře :0) koukal jsem zhruba v půlce výjezd z Mrtníku… tak to doufám, že nejsem taky někde u tebe v archivu :0)

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 12:11

Na gesta si dávám pozor. Zvednu ruku jako „proč?“, ale žádný prostředníček nebo paroháč. Jeden bouchač taky u Bělče zmlátil tři cyklisty poměrně známých jmen.

Reagovat
mpIII
mpIII

7.3.20 12:09

Ale nejvíc tě stejně vždycky rozhodí to zběsilé gestikulování :-D

Reagovat
mpIII
mpIII

7.3.20 12:05

Cyklistu vždy předjíždím jako by to bylo auto :0)

Reagovat
milan.v
milan.v

7.3.20 11:52

Pro mě je cyklistika silnice/MTB/tre­nažér… Vše k sobě neodmyslitelně pat­ří…

Reagovat
Atilla
Atilla

7.3.20 11:49

Napočítal jsem 8 případů kde to bylo moc, ale zbytek mi přišel v pohodě. Nevim co čekáš když se motáš po silnicích kde je velký provoz.

A přitom je to tak jednoduché stačí jezdit na MTB a silnicím se co nejvíce vyhýbat.

Reagovat
Honzis
Honzis

7.3.20 11:40

Připomínky typu jezdi v terénu jsou sice hezké, ale ne všude to jde uskutečnit, já přes zimu, pokud nechci být jak prase, jinam než na asfalt de facto nemůžu … V Polabí je furt bahno

Reagovat
Honzis
Honzis

7.3.20 11:36

Za sebe k tomu musím říct, že nedostatečná šířka silnice je to, co mě deptá poslední dobou hodně, stejně jako šílené krajnice a hustota provozu u Prahy. Pokud jedu dopravně a potřebuji dojet na místo pokud možno co nejdřív, tak jedu po I.třídě (I/12), která je široká a kousnu i silný provoz, neb prostě nevadí, když mě někdo mine 100+km/h když je tam 2m krajnice, jenže „okresky“ u Prahy jsou úzké, rozdrbané a s intenzitou provozu „jak prase“ :-( Ale občas to řidičům nemám za zlé, prostě kolo je moc pomalé, vláčet se za někým 20kou deptá, když by začalo jezdit u Prahy 5× víc cyklistů, tak by řidiči zešíleli … U tebe bych se taky přiklonil k tomu, že děláš zbytečně místo jízdou blízko krajnice (já to dělám taky) a jezdíš asi na místech, kde prostě motoristé nepočítají, že tudy budou jezdit taky za**aný cyklisti … Paradoxně mi připadá že motoristi v tvé oblasti s cyklisty moc nepočítají a všechny silnice jsou strašně úzký a riskují zbytečně, stačilo by počkat 5sec. Postupem času jsem sám rezignoval na některé úseky silnic a sportovně se snažím jezdit jinam a v jiných časech než dřív, vyměknul jsem.

Reagovat
xtonda
xtonda

7.3.20 11:29

mattew1, v lese sem cyklostezku ještě neviděl, jestli ty si nepleteš cyklostezky a cyklotrasy.

Reagovat
iron.hide
iron.hide

7.3.20 11:22

Milan.v +100.

Ja sa snazim nejazdit ani na cestach a ani na cyklostezkach. Jazdim len v lese, aj to len v terene mimo asfalt.

Reagovat
AlienDNA
AlienDNA

7.3.20 11:10

Je to banda zmrdů co někam pořád chvátaji a pak sedí půl hodiny na benzíně a pijou kafe.

Reagovat
mr.antik
mr.antik

7.3.20 11:06

hezký ono to video trošku kresluje, ale bylo by docela zajimavý projekt promítat někdo do zorného pole před sebe třeba laserem 1m usečku

Reagovat
mattew1
mattew1

7.3.20 10:53

Tak asi kazdej mluvime o trochu jine kategorii cyklostezek, ty o te prazske pri Vltave a je o tech napriklad v lese.

Reagovat
milan.v
milan.v

7.3.20 10:44

p@X: To jsou kecy omezených lidí…

mattew1: Já nechci jezdit po cyklostezce s maminkami s kočárky, odrážedly, bruslaři, koloběžkáři, atd.,… Budeš se divit, ale necítím se tam dobře, pravidelně tam zažívám různé situace, které z drtivé většiny od těch nepravidelně sportujících lidí přichází… Vyjedou o víkendu na cyklostezku, po které se vlastně ani neumí pořádně pohybovat, možná u poloviny z nich to tak platí… Když se k tomu přidá dnešní bezohlednost a zvyšující se umělá asertivita mladších generací, je na problém zaděláno… Nebýt vycepovaný a ve střehu, tak už se mi stal nejeden naprosto zbytečný incident…

Reagovat
hmm
hmm

7.3.20 10:41

Cyklomrdi nemají na silnici co dělat. Změňte tohle a vše se zlepší. Já jsem cyklomrd první kategorie.

Reagovat
p@X
p@X

7.3.20 10:38

Crazym: to jsem v práci poslouchal furt, že cyklisti v zimě nemají na silnici co dělat…

Reagovat
mattew1
mattew1

7.3.20 10:37

No, myslim, ze cyklostezek, lesnich cest a polnacek je vsude mraky. Takze pokud clovek nejede vyslovene tak, ze chce bejt co nejrychlejs a s co nejmensim usilim z bodu A do bodu B… A nemyslim to spatne, sem prece sam cyklista, jen se pak ptam co lidi z ty jizdy po silnici maji. Priroda vetsinou zadna, projizdejici auta, smrad a nuda.

Reagovat
Spartacus
Spartacus

7.3.20 10:36

deekay – svatá pravda, bohužel mnoho jednodušších lidí je tento princip příliš složitý.

doubeq – jo, taky pouštím lidi na přechodu, zrovna u tohoto nevidím důvod to jako cylistka nedodržovat…bohužel toto cyklisti vůbec nedělají a lidi tak na to nejsou zvyklí, takže jim téměř vždy musím vysvětlit, že jsem zastavil kvůli nim a požádat je, aby pokud možno už přešli. :D

Reagovat
orm
orm

7.3.20 10:32

@rbcrx9: No pokud to nevis, tak se mozna nekdy budes divit :-). Kruhac neni nic jineho specificka krizovatka a prednost z prava tam samozrejme plati. U nas se osazuji znacky dej prednost v jizde na prijezdu, proto si to lide asi neuvedomi. Pokud by tam ta znacka nebyla, tak prednost musis dat.

Reagovat
milan.v
milan.v

7.3.20 10:28

Ten člověk má velmi nízké IQ a tu složku sociální inteligence snad i vymazanou na nulu…

Reagovat
Crazym
Crazym

7.3.20 10:25

p@X: A tohodle Distributtora myslím serou všichni, zřejmě proto, že musí furt robit :DD Klasická ukázka je tohle , „Jim není prostě líno, v tom dešti vylézt na kolo“ a já tady musím hákovat :DD

Reagovat
deekay
deekay

7.3.20 10:18

Ono by uplne stacilo, kdyby se lidi ridili jednoduchym pravidlem: nedelam ostatnim to, co nechci aby oni delali me…

Reagovat
doubeq
doubeq

7.3.20 10:15

Ono stavět se do role druhý strany se změnou dopravního prostředku je pěkná blbost, když je střídáš. Klidně jako cyklista i pustím chodce na přechodu, když už se rozešel do silnice a nepřejedu mu před nosem. Samozřejmě velká část lidí je na myšlení omezených.

Reagovat
milan.v
milan.v

7.3.20 10:12

Třeba dělal autoškolu tam, kde je jeden kruhový objezd a semafor na náměstí…

Reagovat
Spartacus
Spartacus

7.3.20 10:09

ten řidič z videa od p@x je zralý na to zopakovat si psychotesty… a autoškolu celkově, protože zjevně předpisy moc neovládá.

Reagovat
milan.v
milan.v

7.3.20 10:07

Chlapci, když nebydlíte v totálním vidlákově, nemáte šanci jezdit na poloprázdných silnicích…

p@X: Ten k…t na silnice nepatří, ten jednou zabije buď sebe nebo způsobí něco strašného…

Reagovat
p@X
p@X

7.3.20 09:47

Dal jsem pohled druhé strany, s takovýma já bojovat na silnici na kole nehodlám. Když náhodou jedu jako spolujezdec autem, nebo jdu pěšky po smíšené stezce, tak mě cyklisti taky serou.

Reagovat
doubeq
doubeq

7.3.20 09:46

P@x je někdy trochu jinde no, podezírám ho z trollení.

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 09:39

mattew1:proto jsem si postavil cyklokrosku, ale nevěřil bys, kolik problémů je i na tankodromech. Kdo to zná kolem HK, tak třeba úsek Vysoké Chvojno – Borohrádek, Vysoké Chvojno – Bělečko. Tam to začíná bejt zralý na bajka. Lesní silnice, kde borci v autech jezdí 100km/h. Žádná svodidla, les plný zvěře… Ruská ruleta.

Reagovat
miťo
miťo

7.3.20 09:33

p@X: tohle jsi doufám nemyslel vážně.

Reagovat
jIrI___
jIrI___

7.3.20 09:32

mattew: Pokládám si stejnou otázku… A to posledních 5 let už jezdím z 80% po silnici. Možná to bude tím, že na poloprázdných silnicích nebývá moc kvalitní asfalt. Z mého okolí vím, že toto je pro spoustu pravověrných silničářu nepřekousnutelný problém a raději se budou motat po silnicích s výrazně vyšším provozem, ale kvalitnějším povrchem.

Reagovat
mattew1
mattew1

7.3.20 09:25

Ja nevim co z toho jezdeni po silnici mate… Pokud musite po silnici tak proc nejezdite po poloprazdnych okreskach?

Reagovat
p@X
p@X

7.3.20 09:22

miťo
miťo

7.3.20 09:21

doubeq: jezdím jen dvojky a trojky silnice. Tohle jsou videa co jsem vyhrabal v počítači za poslední cca tři roky. Jediné téma. Předjíždění aut v protisměru k cyklistovi či nedání přesnosti v jízdě jsem do videa nedával. Dál od kraje se snažím jezdit posledních 9 měsíců po dvou případech vloni na Pálavě.

Jak jsem psal na začátku, tohle video bylo vytvořeno za jediným účelem. Změna legislativy. Neznám nikoho, kdo by používal palubní kameru na kole, tak by byla škoda se o pohled cyklisty nepodělit s „druhou stranou“.

Reagovat
doubeq
doubeq

7.3.20 09:06

A proto jezdím dvojky a trojky, na silnici 1.třídy s hustou dopravou se snažím jezdit minimálně, jen při přejezdu někam. A paradoxně těsnější předjíždění odpustím spíš kamionu nebo autobusu, když je silnice užší a ukážou, že to jinak nešlo tím, že se necpou zpět hned před moje přední kolo a řadí se s rezervou. Někdy zajedu i do zastávky nebo volné křižovatky, když je možnost, abych se vyhnul těmhle situacím. Osobáku neodpustím nic.

Ale samozřejmě souhlasím se zákonným limitem vzdálenosti tak, jak se tady o něm píše.

Reagovat
milan.v
milan.v

7.3.20 09:04

Na kruhovém objezdu už teď také jezdím prostředkem, co mě málem sestřelil mladý frajer s plným vozíkem z OBI a ještě se čertil… Vůbec nepředpokládal, že bych ten objezd mohl jet u kraje a velmi rychle, prostě to přede mě poslal a ještě u toho nadával… Jezdím tak i větší kruhové objezdy, prostě dostatečně dopředu najedu doprostřed, že mě nikdo nepředjede a od té doby tam nezažívám problematické situace…

Reagovat
Smejči
Smejči

7.3.20 08:49

Nechci tě k ničemu nabádat, ale jezdíš „moc“ u kraje. Psychologicky tam tu myšku prostě zkusí, protože si myslí, že to tak „nějak vyjde“. Já osobně jezdím cca metr od krajnice. U širokých silnic je to jedno a na okreskách už si tě nedovolí jen tak předjet. Zvlášť v nepřehledných zatáčkách si svůj metr hlídám, protože tam se kolize víc nabízí. Sleduju provoz a danou situaci se snažím vždy individuálně vyhodnotit – tzn. pokud vidím nebezpečí, tak neslevím ani cm, pokud pohoda, zajedu ke krajnici a autu dám prostor. Podle mě oboustranně na pohodu a co jezdím na silniččce – cca 10 let, tak klakson jsem slyšel všehovšudy 2×?

Reagovat
Spartacus
Spartacus

7.3.20 08:45

Bych řekl, že třetina záběrů z videa je snesitelná, nejde čekat, že na rušné silnici bude řidič za tebou čekat půl dne , než bude mít v protisměru volno… Další třetina jsou ultra paka, nikdy nepochopím líznout cyklistu na kreditku, když v protisměru vůbec nic nejede, případně ohrožují jak cyklistu, tak auto do protivky. Holt silnička je v tomto vždy trochu boj s větrnými mlýny, je fakt, že teď co jezdím gravel, tak sice to tak neodsýpá, ale je to skutečný relax. :-)

Reagovat
Ondra P.2
Ondra P.2

7.3.20 07:59

mi přijde že tohle se prostě může stát a je to hlavně o tom, že ty řidiči nemají reálný úsudek… na kole nikdy pořádně nejeli.

Tomu žádný zákon a předpis nepomůže… nikdo jim to nevysvětlí, tedy těm 80%… jedině že by součástí autoškoly byla projížďka na kole v provozu…

Ono je možná lepší vůbec nejezdit a pak nic člověk nemusí řešit.

Reagovat
Coural
Coural

7.3.20 07:53

Fakt jezdíš moc u kraje. V Praze bys nepřežil :-).

Reagovat