Zase jeden expert za volantem

Přidat foto

Zná to asi každý, kdo jezdí po silnici. Minulý víkend se vytáhl řidič auta z firmy Fomei. Foukal silný boční vítr a on to vezme devadesátkou těsně kolem nás, protože proti jelo auto. Kdy bude na našich silnicích pohoda jako třeba na západ od našich hranic?

https://youtu.be/KZW-7IMwmZg

(vloženo 1.3.20)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
marosh16v
marosh16v

3.3.20 11:23

pokud jezdíte jak kokoti vedle sebe…

Reagovat
doubeq
doubeq

2.3.20 21:10

To je na úvaze každého soudruha ;-) a napadla mě i jedna sprostá varianta :-D

Reagovat
miťo
miťo

2.3.20 21:01

Takovej slaďounkej ionťák na tričku a v interiéru… Nebo jsi myslel pepřák?

Reagovat
Radys
Radys

2.3.20 20:58

Doubeq: ten váš perníkářskej humor.. :-)

Reagovat
doubeq
doubeq

2.3.20 20:16

A co kdybys ho postříkal z kola? :-)

Reagovat
Radys
Radys

2.3.20 19:31

Patová situace. Dnes při přesunu po asfaltu do lesa nás pokropil ostřikovačem jedničkovej Focus. Omluvil jsem se mu prostředníčkem a s klukama jsme se zasmáli. Zítra mu to třeba vratím z auta já.. :-)

Reagovat
deekay
deekay

2.3.20 19:27

JSt: Cykliste nesmi jet vedle sebe a musi jet za sebou pri pravem krani vozovky, coz vsichni na obrazku splnuji. Fakt nevidim problem. Za sebou neznamena preci byt v tesnem aerohaku.

Reagovat
miťo
miťo

2.3.20 19:06

JSt: asi máš schpnost jet dokonale rovně. Otevři si školu jízdy cyklistiky a zační rovnou u prvodivizních týmů. Ani profíci nejedou jak na špagátech. Ale ty asi jo. No smekám pane dokolalý.

Reagovat
JSt
JSt

2.3.20 18:54

snad kazdy vidi i tady z toho vlozeneho obrazku, ze druhy cyklista je oproti prvnimu a tretimu odskoceny kus do stredu silnice.

jizdu ridice vubec neobhajuju, jen by si mel kazdy prvne zamest pred vlastnim prahem nez zacne prskat na druhe. ;-)

Reagovat
miťo
miťo

2.3.20 18:03

Nekrmit trolla!

Reagovat
oberleutnant Weiss
oberleutnant Weiss

2.3.20 17:57

JSt > A on tam snad někdo jede prostředkem nebo více lidí vedle sebe?

Reagovat
orm
orm

2.3.20 15:49

@JSt: Me by zajimalo pri jakem kraji vozovky podle tebe jedou? :-)

Reagovat
JSt
JSt

2.3.20 14:39

na tvem miste bych to radej nikde neprezentoval. mate jet pri pravem okraji za sebou. pak by sis mohl stezovat, akorat by nebylo na co, protoze odstup by byl dostatecny. ;-)

Reagovat
bernie
bernie

2.3.20 12:21

Na toto téma snad jen tolik. Na těsnopředjížděče už jsem si tak nějak zvykl. Naučil jsem se neukazovat prostředník, ale jen jak málo místa je mezi palcem a ukazovákem. Většinou, když se takto „ozvu“, tak další auta v řadě jedou tolerantněji.

Co mě ale v poslední době „sejří“, tak když jedu blízko pravému kraji na centimetry bílé lajně, za kterou je místy i metr volnýho a někdo na mě troubí, aby mě tam tou sirénou odfoukl. A zpravidla čím menší auto, tak tím víc troubí. Vždy si to okomentuju pro sebe: Tady nejsme u Blanska, kde k jízdě za lajnou nabádá dopravní značka, takže wo co go?

Reagovat
doubeq
doubeq

2.3.20 10:34

Jednou jsem čekal kolonu na Štěrboholský a před nás se schoval strejda s nabušenou Omegou, vedle rychle zastavil hubenej metrouš s C3, vylez, prásknul týpkovi do čelního skla až se rozjel pavouk na druhou stranu a v klidu odešel čekat kolonu. Strejda ani nedutal, asi věděl, že je to trest :-D

Reagovat
miťo
miťo

2.3.20 08:56

Něco podobného zažil kamarád v autě. Borec na něj vyběhl s pálkou a postavil se před auto. Kámoš ukázal na palubní kameru a boreček odešel.

Co se týče cyklistů, měli bychom se začít nějak bránit. Použití kamery je jeden ze způsobů…

Ještě jedna příhoda s řidičem MHD. Jiný kamarád v pracoval v tisku a při jízdě autem ho oprasil autobus. Když zastavil na zastávce, kámoš zastavil před ním a začal ho fotografovat zrcadlovkou se samolepkou Hradecké noviny. Šofér stáhl okénko a začal koktat, omlouvat se a prosit, ať to nezveřejňují, že má od zaměstnavatele podmínku.

Mně před lety zavřel autobus ke krajnici stylem předjetí a zastavení na zastávce. Když jsem se ho ptal proč to udělal, řekl mi, že tady nemám co dělat, že mám jet po stezce. Jenže ta začínala až o 200m dál…

Reagovat
grafik
grafik

2.3.20 08:45

Už jsem před několika lety přemýšlel o nějakém senzoru vozidlo – cyklista, tohle je typický příklad, který by se nám povedl detekovat a vyhodnotit jako přestupek → automaticky poslat pozvánu na přestupkovou komisi. Všechno bohužel naráží na nesmyslný kolos byrokracie nejen státu, ale i automobilek … doufejme, že v budoucnu, se dočkáme realizaci chytrých řešení, která mají smysl. Nápady jsou …

V Olmiku jsem pouštěl chodce, agresor za mnou začal troubit, blikat. Vyběhl na mě z auta a bouchl silou do kapoty, byl to nějaký stříbrný pickup (asi Renault). Nechalo mě to klidným. Přeju mu to samé : )

Reagovat
Mikikuba
Mikikuba

1.3.20 21:56

Takže to asi půlka aut nejezdila co :)) Náhodou jsme to krásně projeli asi za 30 minut (je to do kopce:) a auta krásně stály…

Reagovat
Mikikuba
Mikikuba

1.3.20 21:55

No nevím 10ti kilometrová kolona…je to rok 2015 ne minulý tisíciletí.

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 21:04

Nojó Hanko, ale tehdá jezdila půlka aut oproti teď :-D

Reagovat
Mikikuba
Mikikuba

1.3.20 20:56

http://www.hankaebertova.cz/index.php?…

a ještě jedna a musím říci, že byli všichni docela tolerantní kupodivu

Reagovat
Mikikuba
Mikikuba

1.3.20 20:55

http://www.hankaebertova.cz/index.php?…

troška podráždění:) takhle jsme jeli 10 km na starý benešovský z Prahy na Glockner nonstop:))

Reagovat
learita
learita

1.3.20 20:41

Ještě mi napadá k těm autobusakum – jízdní řád je jízdní řád a ten je třeba dodržovat :-) a ty ostatní určitě letí do porodnice:-)

Reagovat
learita
learita

1.3.20 20:39

Jet dopředu v zácpě mezi auty když jsem na kole či motocyklu mi přijde v pohodě. Jednou jsem se krokem prodiral zácpou v Pce na mašine . Když jsem se blížil k semaforum u zimaku tak borec v autě s úplně rudým ksichtem stáhl okýnko a jak jsem byl zrovinka vedle něj tak na mě křičí – kaaam jedeeeeeš?

Podíval jsem se na něj jak tam byl chudák pripoutany, rudý a zpocený a povídám – dopředu. A jel jsem dál. Na mašine jsem vždy, když jsem se takto dostal dopředu před semafor toho prvního automobilistu pozdravil a mávnutím poděkoval za toleranci. A když padla zelená, rozhodně jsem nikoho nezdrzoval :-)

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 19:15

Těžko soudit, ale každopádně stačilo dát nespokojenost najevo klaksonem, ne aby tě naháněl. Magor jak má vypadat.

Reagovat
Fran7
Fran7

1.3.20 19:07

Taky něco mám z vlastní zkušenosti bez natočení, 2019, Prostějov, ulice Šárka, auta stojí po pravé straně a zbytek cesty se vyhnou autobus s autem v pohodě, leč někteří řidiči zastaví a pustí projíždějí auto z protisměru, no a jednoho takového blbce jsem předjel na horáku a jel dál, najednou blb vyrazil, riskantně předjel a 2× mě donutil úplně zastavit, zařval jsem na něj idiote a musel rychle odbočit mezi paneláky, nejprve chtěl vystoupit a pak mě chtěl sejmout na následující křižovatce a pak mě pronásledoval, on na cestě já po cyklostezce a snažil vždy nadjet aby stihl vystoupit, nestihl :-) setřásl jsem ho mezi domy a vzdal to. Schválně byla chyba u mě, že jsem ho předjel když stál a bál se pokračovat? Ale agresor to byl.

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 19:04

Radovan84: tak bacha na hajnýho v autě

Reagovat
Radovan84
Radovan84

1.3.20 18:56

Miťo : ne ne…nevím nic.

Reagovat
Metrick
Metrick

1.3.20 18:34

Kikoti jsou v každé skupině obyvatelstva. Loni jsem byl zase svědkem (jel jsem v protisměru na kole) jak jinoch mající potřebu klábosit se svou drahou polovičkou úmyslně blokoval auto (jízdou v půlce jízdního pruhu vedle slečny) a měl z toho náramnou radost jak ho šofér neměl jak předjet. Méně agresivity a více ohledů by bylo fajn.

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 18:28

Radovan84: krajane, už jsi slyšel o aféře Bědoviská obora?

Reagovat
Kubiczech
Kubiczech

1.3.20 18:22

To jsou zase kydy. Uděláš chybu a hned jsi prase, co si autem něco kompenzuje. Asi taky všichni jezdí jako bozi, jak na kole, tak autem.

Reagovat
Radovan84
Radovan84

1.3.20 18:21

Však taky jezdíme po stejných cestách:-)

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 18:16

Radovan84: už před dvaceti lety mi jeden starší kolega povídá: není švih, kdy by mě někdo neohrozil. A to jezdilo tak málo aut! No měl pravdu a za tu dobu co jezdím na kole je jen pár švihů, kdy se něco takového nestalo.

Reagovat
Radovan84
Radovan84

1.3.20 18:09

Learita: Teď se mě úplně vybavila vzpomínka z roku 2018 kdy došlo až na takovou drobnou pošťuchovanou s jedním retardem v Tyníšti nad Orlicí.

Borec vyjížděl z parkoviště a buď neodhadnul mou rychlost na kole nebo mě možná jen přehlédl. Hlavně že hrabačky jak prdlej a málem mě sestřelil. Nicméně musel sem hodit myšku pomalu až do protisměru.Nastěstí za mnou nic nejelo.To bych měl smůlu.

Pouze sem nevěřícně zakroutil hlavou a pokračoval dál. Pitomečka se to dotklo natolik ,že mě předjel a naférovku vybrzdil.Jen tak tak že sem to ubrzdil a nepodíval se mu ksichtem do kufru tý jeho hnusný jedničkový ovce.

Ten psychouš se ani na moment nerozpakoval a šel si to se mnou vyříkat pěkné z očí do očí :-) .Když už sme se držely pod krkem tak vedle v protisměru zastavilo naštěstí auto.Borec dostal bobky,nasedl do tý popelnice a radši rychle zmizel.

Asi štěstí teda pro mě ,protože by si mě tam v těch tretrách zřejmě pěkné povodil :-)

Jo jo…taky fajn zážitek.

Prostě na našich cestách je až příliš agrese a tolerance nula nula prd…

Všichni jak kreténi někam spěchaj.Jinak k tomu videu… Upřímně?Tohle zažívám na pomalu každý vyjíždce.Spíš je zázrak když se něco podobného nestane.

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 18:09

Ještě jsi mu mohl flusnout zelenýho kemra na sklo, zevnitř samozřejmě :-D

Reagovat
deekay
deekay

1.3.20 17:57

Kouba: Vsak prave, proto jsem do toho nesel. Akorat sem se ho zeptal jestli mu prijde normalni naschval vytlacovat cyklisty a on drzku od ucha k uchu. Tak sem si akorat ulevil par sprostymi slovy a jel si po svem.

Reagovat
Kouba_2005
Kouba_2005

1.3.20 17:52

deekay : A někdo by tě natočil na telefon a byl bys večer ve zprávách a druhý den v novinách, jako agresivní cyklista. To, co tomu předcházelo, nikoho nezajímá a nikomu to nevysvětlíš :-(

Reagovat
deekay
deekay

1.3.20 17:46

mito: No me autobusak prazskeho MHD naschval vytlacil az do nezpevnene krajnice, po tom co byl frustorovan tim, ze mi musel dat prednost, kdyz jsem jel po kruhovem objezdu. Kdyz sem ho po dalsich asi 2 zastavkach dojel a nastoupil, tak se jen debilne sklebil ze sve kukane. Mel jsem sto chuti toho mamrda z tama vytahnout, ale to bych si moc nepomohl a akorat mel popotahovacky :( A nasral bych spoustu cestujicich co v tom byli nevinne.

Reagovat
Mikikuba
Mikikuba

1.3.20 17:44

Hele Miťo Prahu na tebe. Tohle je tohle docela standart:) První situace za mě žádnej extrém druhá v Praze obvyklá. Jinak u kraje nejezdím přesně 25 let a x krát mě to zachránilo život, protože pokud je ten v autě aspoň trochu normální tak když jede auto v protisměru a já mu nedám prostor se tam vejít tak tam nejede. Maximálně troubí či nadává či pouští ostřikovače na což jsem stejnou dobu zvyklá. Zatím vrcholem bylo házení vajíčky lití piva či házení plechovky s pivem a samozřejmě vybržďování…

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 17:40

deekay: jo máš recht :-D

btw včera se vytáhl autobusák

Reagovat
deekay
deekay

1.3.20 17:38

mito: To neni uplne dobry skore, na to kolik prasaren si sem uz daval:)

Reagovat
look_as1
look_as1

1.3.20 17:16

Janouch: cyklista jezdi vpravo stejne jako auta. Takze pokud jede tam kde prave kolo auta, tak je to v poradku. Napr. v prave koleji, tam kde jsou vyjete… A i kdyz pojede cyklista prostredkem pruhu, nebo dokonce vlevo, tak ho nema ridic pravo oprasit. Napr. je vpravo dira, olejova skrvna, strepy, nebo odbocuje doleva, ale nemuze zaroven brzit/drzet riditka v poryvu vetru a davat znameni.

A to uz nemluvim o tom, ze auta znameni vlevo ignoruji…

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 17:12

Jo, omluvu od jedný firmy.

Reagovat
deekay
deekay

1.3.20 17:05

mito: A uz se ti tou kamerou podarilo neco vymoci?

Reagovat
learita
learita

1.3.20 16:59

Jo mimochodem držel jsem se prakticky na čáře ani nevím proč, možná predtucha. Jinak jezdím spíše stopu pravého kola automobilu a to s úspěchem. Je to mnohem lepší jak jet čáru. To si s tebou každý vytre rit.

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 16:56

learita: kamera na kole začíná být nutnost…

Reagovat
learita
learita

1.3.20 16:53

James sniper – souhlasím. Nedávno jedu po Pardubicích na kole, silnice bez krajnice. Tak se držím prakticky na čáře, když najednou mě lizne vocas v autě tak na 25cm. V protisměru nic, místa dost. Nejel rychle tak jsem zaregistroval jak zírá do zrcátka a vychutnávat si svůj dobrý skutek. Neudržel jsem se a ukázal mu prstem co já na to, borec dopnul na brzdy až se od gum kouřilo a zastavil. V tu ráno ho tedy začnu predjizdet zleva, on na to dupne až se od kol zase kouří a mizí pryč. Normální psycho ten člověk.

Trocha vzájemného respektu by to chtělo.

Reagovat
Janouch
Janouch

1.3.20 16:51

to: doubeq

proc mam pocit, že ty budes presne ten typ o kterem tu píšu … nekteri se proste nezmení dokud nelezi v rakvi tam se změnit musí …

Reagovat
Janouch
Janouch

1.3.20 16:48

to:James to je samozřejmě špatně ,ale přiznejme si že spousta cyklistu jezdi jeste huř než tento řidič..... hodne lidi to ma tak že :sedim v aute a cyklisti jsou hovada, sedím na kole a ridiči jsou hovada což je šíleny

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 16:47

Hele Janouchu, asi chceš bejt chytrej, ale nevede se ti to, nikdo z nich nejel extra daleko od kraje, bylo to v mezích slušnosti. Ty asi budeš trolit viď? Stejně jako Nekole nebojak si teď říká.

Reagovat
TheJD
TheJD

1.3.20 16:43

Janouch: Vsichni tri jedou U/PRI kraje/i. Nejedou PO kraji.

Reagovat
Janouch
Janouch

1.3.20 16:39

chapu ze kazdej kope za svuj tym, ale priznejme si ,ze ta osoba uprostred nejela pri kraji a ridic ji za to vzal natesno tohle se bohuzel deje casto pokud se na ceste potkaji dve prasatka

to: nooskki pokud vidis neco jiného doporucuji ocni vysetreni

to:deekay to jsem nikde nepsal ,ale pokud by jela jako ti ostatni dva a ridic by je oprasil ve stejne vzdalenosti jako jí tak je to

na hubování…

Reagovat
James.Sniper
James.Sniper

1.3.20 16:29

Janouch: prase v autě mě oprasí vždy a je úplně jedno, jak daleko jedu od krajnice. To je aspoň má zkušenost.

Reagovat
Alojz29
Alojz29

1.3.20 16:23

Janouch: nemyslím si že by tady zrovna někdo jel jak prase. Daně platíme snad všichni, tak všichni máme nárok na pohyb po veřejných komunikacích. Ono je totiž jedno jestli jede cyklista nalepen na krajnici nebo v prostředku svého jízdního pruhu, podstatné je respektovat tu minimální vzdálenost při předjíždění, minimálně 1,5m, cyklista musí mít trochu prostoru pro nenadálé situace, výmoly, poryv větru a podobně!

Reagovat
nooski
nooski

1.3.20 16:21

Janouchu, nedělej ze sebe vola.

Reagovat
Nakolenakole
Nakolenakole

1.3.20 16:13

Ale prd je tam místo pro kombajn,jen mlíťova babička se tam nějak nemůže vejít.

Reagovat
deekay
deekay

1.3.20 16:12

janouch: pri pravem okraji vozovky neznamena, ze musi cyklista jet po bile care, nebo nedejboze po krajnici plne bordelu a ve meste zpravidla i „inteligentne“ navrzenych kanalu s drazkama ve smeru jizdy.

Reagovat
Janouch
Janouch

1.3.20 16:10

jezdete si jak chcete treba jako prasata ale pak tu nebrecte ,kdyz vas nekdo oprasi treba jako tohle prase v aute…

Reagovat
TheJD
TheJD

1.3.20 16:02

Janouch: Neprejel ani pulkou auta za stredovou caru. Kdyby nejeli u kraje (a on jel uplne stejne), tak je sejmul.

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 15:55

Learita…neboj, vždycky v pravo :-), nejsem střelec, abych jezdil v protisměru…

Reagovat
Alojz29
Alojz29

1.3.20 15:53

Poslední dobou mi přijde že největší prasáci jsou autobusáci, ty podle mě nezmění směr ani o centimetr. A taky poslední dobou se mi stává když proti jede auto a druhý ho začne předjíždět přímo proti mně!

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 15:53

Janouch: to že přítelka jela o 30cm jinou stopu = v ČR trest smrti? Nebo znáš někoho, kdo jede ve skupině za sebou tak, že je po nich jediná čára?

Někdo radí jezdi dál od kraje. Já se to po letech učím. Tady jsem jel moc u kraje, přítelka jela normální stopu.

Reagovat
look_as1
look_as1

1.3.20 15:53

Podle me zkusenosti to PCR nevyresi, v zakone neni minimalni odstup, takze dokud nelezis v pangejtu, tak se nic nestalo.

Ale pokud ti neda prednost auto z vedlejsi nebo pri objizdeni prekazky v protismeru, tak si ridice predvolaji. Ale porad muze pouzit osobu blizkou a vyvaznout bez pokuty.

Reagovat
Janouch
Janouch

1.3.20 15:43

dle pozice auta a stredové čáry rozhodne nejela pri pravem okraji a jestli nekdo jezdi metr od krajini cary tak se neuze divit ze ho nekdo veme na tesno..... u nekterych silnicaru je to bezna praxe ti maji pocit že jsou motorka a jezdi jako prasata . Myslim že ridic jel schvalne na tesno aby je vytrasil to se obcas deje…bohuzel kdyz se sejde prase ridic a prase cyklista tak si kazdej vynucuje svuj prostor pak to takto dopada…

Reagovat
Lachtis
Lachtis

1.3.20 15:26

Tohle je přesně důvod, proč si silnici nechci koupit (ačkoliv bych rád vyzkoušel), ale prostě silnice je o život… bohužel :-(. A tak si radši budu jezdit dál v terénu a silnici se vždy budu snažit a snažím vyhýbat.

Reagovat
learita
learita

1.3.20 14:57

Shodou okolností jsem včera stál na druhé straně bariéry. Vyjíždím z ulice dodávkou na hlavní, chci jet doprava a dávám přednost těm co mi přijíždí zleva. Na pravé straně mám zeď co mi skoro až k hlavní silnici brání ve výhledu do prava. Než zcela zastavím před hlavní tak se zprava zjeví borec na kole přijíždějící po krajnici v protisměru! Lekl jsem se jako svine. Lehce jsem ho narazniem naklopil do silnice. Dozvěděl jsem se, že jsem udělal chybu a že jsem c… k a ať jdu do p… e.

Rekl jsem si klid, nadechl se a oznámil mu, že už chápu proc musí ezdit v takovém dešti na kole.

Tak doufám, že to nebyl Doubeq :-)

Reagovat
Coural
Coural

1.3.20 14:54

Proto to jsou hovádka :-). Vždy se najde někdo, kdo tě předjede a okamžitě vybrzdí před spomalovákem, zablokuje v zatáčce, nebo si musí při předjíždění ostříknout okna.

Reagovat
Radovan84
Radovan84

1.3.20 14:45

Taková ta česká klasika…

orm +1

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 14:24

Myslíš? To je přibližně moje stopa, ale hovádka to nerozhodí.

Reagovat
Coural
Coural

1.3.20 14:16

Jezdíte moc u kraje. Nechce to jezdit ani po krajnici, ani metr od ní, ale v pravé stopě aut. To přinutí každé líné hovádko otočit kulatou lopatou, nebo přibrzdit, když tam není místo.

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 13:41

K těm ostřikovačům…kousek od baráku se vsunul od benzinky tipek s Caddym, ani o mě nejspíš nevěděl nebo nechtěl, ale do zrcátka se nekouknul ani jedno…a pustil sprchu, naštěstí je to velký auto a směs byla voňavá :-)

Reagovat
TheJD
TheJD

1.3.20 13:41

Zymahatelnost bocniho odstupu neni zadny velky problem, pokud ma clovek na kole kameru a zaznam z ni se bere jako validni dukaz.

Reagovat
orm
orm

1.3.20 13:40

@Potkan007: To vyboceni delam jen kdyz citim, ze mne chce predjet auto, kdyz proti mne jede jine auto a nevejdem se tam. To co rikas ty se mne nikdy nestalo. Nenajizdim tam nejak agresivne, spise pomalu vybocuji. Kdyz slysim, ze auto zpomalilo nebo proti mne uz nic nejede, tak se pomalu vracim na svou pozici. Kdyz je proti mne provoz a slysim, ze auto za mnou jede pomalu a nesnazi se tam nacpat, tak uhnu maximalne doprava a rukou jim ukazu, ze mohou jet. Za ty roky jezdeni poznas co za tebou jede za ridice uz jen podle zvuku.

Reagovat
tomxxx
tomxxx

1.3.20 13:31

Tohle je jeste v pohode

Reagovat
Potkan007
Potkan007

1.3.20 13:29

Jezevec70: A kdo by to vymáhal? Měřit, jestli jedeš za cedulí obce 50, nebo 53, je snadný a prokazatelný, ale s měřením bočního odstupu a rozestupu je příliš práce, není na to rozumné vybavení a obvykle by u toho byli příliš vidět.

orm: „… ze se bude snazit nebezpecne predjet, najizdis do stredu pruhu“

Takže ho naštvu ještě víc, aby mi po projetí protijedoucího auta nejen pustil ostřikovače, ale i ukázal, kde se mám držet. Jednou jedinkrát jsem takhle omezil auto za sebou, vyjel jsem půl metru doleva. Ocenil to tak, že když byl při přejíždění vedle mě, škubl volantem doprava a vytlačil mě mimo asfalt.

Reagovat
Kouba_2005
Kouba_2005

1.3.20 13:28

nooski : Jako myslíš, že tohle dělá schválně? To si nemyslím. Prostě Miťo s bandou jeli pomalu a pán nestačil dostatečně rychle vybočit :-) Bych ho tam trotla postavil a prosvištěl kolem, aby pocítil, co je to za průvan.

Reagovat
nooski
nooski

1.3.20 13:24

Janouch: při pravém kraji ta holčina rozhodně jela, ostatní jedou extrémně u kraje, což je nebezpečné. To prase za volantem je typická ukázka frustráta na našich silnicích, který si autem potřebuje kompenzovat svou ubohou existenci. Bohužel jich jsou hromady.

Reagovat
orm
orm

1.3.20 13:21

@Janouch: Ten borec uprostred, je Mitova pritekyne :-). Jinak na silnici se na kraji nejezdi, tak metr od bile cary je to ideal, pokud neni siroka a cista krajnice. Kdyz proti tobe jede auto a vzadu slysis auto a hrozi, ze se bude snazit nebezpecne predjet, najizdis do stredu pruhu. Kdyz slysis, ze je ohleduplny a zpomalil, tak se mu snazis maximalne vyjit vstric. Pokud za sebou slysis nakladak a nezda se, ze by zpomaloval, tak jdes ke kraji a modlis se abys prezil.

Na videu se nezda, ze by neco jelo proti. Nebyl zadny duvod aby je ridic neobjel druhym pruhem. Je to idiot. Firma si, pokud majitel neni cyklista, z toho nic delat nebude.

Reagovat
Jezevec70
Jezevec70

1.3.20 13:16

V Německu byla přijata nová zákonná úprava:

minimální boční odstup při předjíždění cyklisty má být mimo obec dva metry a metr a půl v obci.

Kdy se dočkáme něčeho podobného u nás?

Samozřejmě včetně vymáhání.

Reagovat
filipino_23
filipino_23

1.3.20 13:15

a preto nechcem silničku. Jak píše KUBULA: „mám se rád“. Radšej sa vyštípu v lese v zjezdu, kde viem že to bola moja chyba

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 13:12

Ten borec mezi náma nejel jako já po bílé čáře

Reagovat
perceptio
perceptio

1.3.20 13:09

Souhlasím… Bohužel musí být tolerance na obou stranách…

Reagovat
Janouch
Janouch

1.3.20 13:08

ten borec mezi váma tedy pri pravem okraji rozhodne nejel… nekteri silnicari jezdi taky jako prasata to si priznejme

Reagovat
Nakolenakole
Nakolenakole

1.3.20 12:45

Té firmě to bude úplně šumák stejně jako tomu co vás předjížděl z videa je stejně vidět kulové ale i tak mám pocit, že ten druhý zas tak moc po kraji nejel.

Reagovat
doubeq
doubeq

1.3.20 12:41

Někdy mě mrzí, že nemám kamerku, páč občas jsou lidi fakt kreténi. Dneska mě debil s dodávkou nedal přednost z prava, sázel na to, že to stihne a já budu mít překážku v podobě pracujícího auta a budu mu muset dát přednost, no nestihnul a ještě blbě čuměl.

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 12:00

Přítelka nalepená ke kraji nebyla a stejně se tam vecpal. Už jsem jim poslal email.

Reagovat
novas752
novas752

1.3.20 11:56

To je přesně ten důvod, proč na silničce nejezdim takhle nalepenej na kraji.

Reagovat
roud
roud

1.3.20 11:51

Je to blbý ale jediný řešení je jezdit víc na prostředku aby neměl místo pokud jede proti auto :/ Taky jezdím hodně u kraje ale v momentě kdy mě takhle vezme několikátý auto tak se přesunu víc do středu a seru na to :/

Reagovat
mr.antik
mr.antik

1.3.20 11:43

Já bych to dal asi jen na Facebook a označil je (chvilku by to mohlo vydržet než si toho vyšimnou) mají 9tis sledujících, to mi přijde fajn za pokus :-)

Reagovat
Pessinger
Pessinger

1.3.20 11:43

Takýchto hrdinskych kokotou je u nás vela všade, ale jak píšeš směrem k sousedům do říše je jich málo :)

Reagovat
KUBULA
KUBULA

1.3.20 11:43

Toto je presne duvod proc ze silnice prechazim na CX. Vloni me takto vzal kamion a kdyz jsem jej na semaforech dojel tak ani nevedel ze me nekde predjizdel. Takze hura na dvojky, trojky, polnacky, lesni cesty a cyklostezky. Sice me to se*e, ale mam se rad.

Reagovat
TheJD
TheJD

1.3.20 11:39

Posli. V UK bych to urcite poslal i policii. U nas nevim, jestli by to vubec resili.

Reagovat
miťo
miťo

1.3.20 11:32

Uvažuji o tom.

Reagovat
Chlebovnik
Chlebovnik

1.3.20 11:27

Poslal jsi video té firmě?

Reagovat