Lidi a "lidi" na Landeku.

Přidat foto

Tohle dělají lidi.

A tohle "lidi". Když jsem tu cedulku našel na zemi a pak tohle, definitivně jsem se nasral...

A začal uklízet. Byla toho plná igelitka a přitom koš pár kroků.

Stav při odjezdu, doufám, že to tu sledují ti zelení aktivisti ať vědí jaká jsme my bikeři škodná na tom Landeku :-)

Někdy je mi z těch „lidí“ zle, kopat do řití a ne svobodu by potřebovali :-(

Zbytek fotek z dneška zde

(vloženo 18.9.17)

Komentáře

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Mad_Cat1
Mad_Cat1

20.9.17 19:13

Lidi jsou zmetci a i za mě dík, žes to uklidil. Bordelářům bych všechen ten odpad namrskal zpátky do aut a do jejich obydlí a hezky vysypat. Ještě mě napadla jedna věc, zvířátka dokážou ledacos, není třeba možnost, že by v tom odpaďáku rabovala nějaká lesní zvěř, po které taky zůstane binec?

Reagovat
Mereck
Mereck

20.9.17 11:27

Crazym: původně bych nic nepsal, ale diskuze zde mi nedá. Jsi bajker a pro mě jsi frajer. Házet odpovědnost na rodiče, školy a ostatní umí každej vůl. U mě teda:

„Slušný člověk uklidí po sobě; opravdovej borec dokáže uklidit bordel ostatních.“

Díky!

Reagovat
mr.antik
mr.antik

19.9.17 15:34

Osobě musim říct, že mě ty odpadkový koše uprostřed lesa docela štvou. Ještě chápu někde u silnice na parkovišti nebo v paru ve městě atd. kde se o to každý den někdo stará. Ale tady to klidně může roztahat zvěř nebo vítr když někdo nezavře poklop. Fakt krásný posezení vedle odpadkáče

Reagovat
Crazym
Crazym

19.9.17 11:41

Abych to shrnul, tamní les patří České republice až na drobné vyjimky které jsou Vítkovického holdingu a několika soukromníků. Česká republika tam zajišťuje úklid prostřednictvím státního podniku Lesy České Republiky a to víceméně funguje stejně dobře či špatně jako celý stát, udržuje se tam v nějaké frekvenci inventář jako lavičky, koše a dokonce jednou za čas se dokonce provádí úklid lesa jako tato akce o které si sice myslím své ale protože tam je shodou okolností jak chráněné území tak i památkově chráněné území a z toho vyplývající skutečnost, že se tam nehospodaří jako v normálním lese, co padne, nechává se na místě shnít, tak s tím nemůžeme nic dělat.

Ten bordel co tam byl byl způsoben nevychovaností jedinců a ještě nedávno tam nebyl, s tím taky nic neuděláme snad jen trochou osvěty můžeme přispět a tím, že sami nic z odpadu po sobě v lese nenecháme což je asi pro normálně vychované jedince samozřejmostí.

A ty cedulky které jsou tady tak diskutované umísťují lidé kteří organizují tuhle dobrovolnou činnost bez nároku na odměnu a nejsou ani tak chlubením jako právě tou osvětovou činností a samozřejmě propagací jak této akce tak sponzorů.

A jak tu psal goofy v okolí města je to relativně „pochopitelné“, protože těch různých debilů, mládežníků a socek co si nakoupí chlast a v igelitkách z Teska to dosmýčí do lesa kde se levně ožerou což je vrchol jejich kultury je stále dost a nemůžeme je prostě eliminovat, je to prý nehumánní :-) Ale když se to vyskytuje někde v horách daleko od civilizace je to nepochopitelné a fakt je něco špatně na tom světě.

To, že je to tady schopno vyvolat takovouhle diskuzi mě zaráží ale což, aspoň je sranda :-)

Reagovat
goofy
goofy

19.9.17 11:17

Trepifajxl: Já vím, že je to Landek. je to u velkého města, a tam se kreténů najde dost. Když se ale tohle děje na útulně v Malé Fatře zašité v horách, tak je asi něco špatně, na tomto světě…

Reagovat
Trepifajxl
Trepifajxl

19.9.17 11:06

goofy: Landek je v Ostravě…

Reagovat
lumyr
lumyr

19.9.17 11:03

Maajkee: a píšu něco jinýho?

Ale zase se mi tu líbí, jak je tu každej dobrej skutek po zásluze potrestaný. To by nebylo BF

Reagovat
budíček
budíček

19.9.17 10:53

uklízet má ten, kdo udělal bordel nebo majitel lesa

Reagovat
vpa007
vpa007

19.9.17 10:04

Puka: jasan… nevýhoda psaného textu je ta, že uniká kontext. Nemyslel sem to špatně. Každopádně se shodnem, že sou lidi prasata… a mě je taky špatně, když v lese vidím poházený obaly od karbošneků a podobnej cyklo bordel. Já si svý odpadky vozím zpět do civilizace a učím to i svý děti.

Prostě by nám to minimálně nemělo být jedno. ;-)

Reagovat
enjoy79
enjoy79

19.9.17 10:02

Taky jezdím v lese kolem jednoho historického místa (Bystřec). U posezení je velký odpadkový koš, ovšem bez víka/poklopu.

Téměř vždy bordel kolem. Přijde mi jestli tam nechodí bufetit zvěř. Na mládež je to z ruky, ti mají tablety aj. Cyklisti těžko, leda snad ještě něco vítr…

Reagovat
goofy
goofy

19.9.17 08:37

Bohužel.. tohle je všude. Když se to vyskytne někde u města, no tak dejme tomu, ale když se takový bordel pravidelně vyskytuje u útulny v horách, tak to už je velmi smutné…

Reagovat
Binford
Binford

19.9.17 08:31

Asi nikdy nepochopím ty tvory, kteří tohle udělají. Co se jim jako při tom honí v hlavě? (meluzína?) Vy pane Crazyme jste borec.

Reagovat
maajkee
maajkee

19.9.17 08:11

lumyr: Ne, les by měl být čístý tím, že v něm nikdo nebude nechávat žádnej sajrajt, to je ale otázka výchovy dětí už od školky, to bohužel žádný brigády nezvrátěj.

Reagovat
lumyr
lumyr

19.9.17 08:08

Maajkee: les by měl být čistý proto, že ho všichni návštěvníci tak udržují a ne proto, že se najde skupina nadšenců co ho po někom uklidí. Ty cedulky maj jenom na tohle upozornit. Ale když to nechápou ani lidi tady, tak je to asi marný :)

Reagovat
yaris1
yaris1

19.9.17 07:16

Smekám!

Reagovat
maajkee
maajkee

19.9.17 07:06

Tu cedulku moc nechápu. Uklízím les přeci proto, že ho chci mít čístej a ne abych se ti chlubil. Ještě to pořádně vyvěsit na sociálních sítích ať jsme hrdinové. Aneb víc makat méně o tom kecat.

Reagovat
les
les

19.9.17 06:58

puka: Už jsi někdy v lese uklízel ?

Reagovat
puka
puka

18.9.17 23:41

ok, když vynechám ceduli, tak mi pořád uniká pointa. Si jako myslí, že když tam uklidili jednou, tak tam bude pořádek napořád? Taky ta cedule říká: ,,už půl roku tady na to sereme." :))

Pak se toho musí chopit někdo schopný aby to nějak vypadalo.

Reagovat
Crazym
Crazym

18.9.17 23:20

Trepifajxl : :D To určitě ne, na to jsem už dost starej a pesimista :-)

Reagovat
Crazym
Crazym

18.9.17 23:18

puka: Ti „knihomolové“ a celá ta univerzita náhodou tak jak je nemusím si za zapojení do té akce zaslouží podstatně víc než „chlubící“ ceduli. Shodou náhod je v sobotu další, tak se můžeš taky zapojit a chlubit se nemusíš když je to tak stupidní :-)

Já když jsem se s tím potkal poprvé byl jsem velmi mile překvapen a klidně bych se přidal kdybych o tom věděl, tak teď uvidím jak to vyjde…

Reagovat
Trepifajxl
Trepifajxl

18.9.17 23:14

i řekl Bůh Lotovi, že pro pět spravedlivých zachrání Sodomu a ty tu čekáš, že jeden spravedlivej biker něco spasí?

ty naivo…

Reagovat
puka
puka

18.9.17 23:12

Nemyslím crazyma. Zase trháš kontext. Mně je jasné, že ti vandalové si BF nepročítají, ale spíš ten papír z první fotky je takový vybízející.

Reagovat
vpa007
vpa007

18.9.17 23:07

puka: hele #soryjako, ale mám pocit, že tam crazym jezdí dost často… voproti tobě je to asi o fousek(fousy) starší týpek, ale si myslím, že vidí ještě dobře, takže to muselo být čestvý ;-)

Reagovat
puka
puka

18.9.17 23:03

Přijde mi celkem stupidní se takhle chlubit, že někdo někde uklidil (myslím ty knihomoly). To se vándalům jen vybízí aby to rozházeli zase. :)

Mohli uklidit i jiné měsíce než ty, ve kterých lidé moc ven nechodí.

Reagovat
hmm
hmm

18.9.17 22:58

Velmi častý jev. Díky že jsi to uklidil

Reagovat
Picino
Picino

18.9.17 22:55

palec nahoru tobě

Reagovat
Sunshine 29
Sunshine 29

18.9.17 22:48

Neuděláš nic…mimo toho co jsi udělal :) Dobře ty.

Reagovat
vpa007
vpa007

18.9.17 22:00

Jo! Máš recht. Bohužel :-(

Reagovat