Pozvánka: ČeMBA Víkend Mastale uz tento vikend!

169 nepřečtených
  • speedy gonzales

    Takze tento vikend poradame v Toulovcovych Mastalich letosni prvni jarni cemba vikend. pripravene jsou super trasy, mistni experti jako pruvodci, vecerni program, zajistena hospudka…

    Takze kdo nechce v tomhle dokonalem jarnim pocasi sedet doma a radsi pozna super lokalitu, klidne se pridejte. jeste jsou volne mista ubytovani, nebo se jen stavte na vyjizdku.

    KOMPLETNI INFO

    "fotky ":http://www.cemba.info/…umbnails.php?… nasi minule akce v mastalich

    0 0
    • Sobi  

      Vy ( čembisti ) už zase můžete veřejně mluvit na B-F ohledně Čemby? :-O :-D

      0 0
      • blue  

        nepřipadá ti to už trochu trapný?

        0 0
        • Sobi  

          Ani ne, nejdřív zákazy o diskutování na B-F a najednou reklama na vlastní akci. Ve Velu jsem si přečetl, že je to demokratická organizace… No tak se ptám…

          0 0
        • wartburg  

          Cemba je trapna jak si tu dela reklamu.

          0 0
          • Volf  

            Když se podíváš na jejich stránky viz. můj odkaz níže, tak ani nic jiného dělat nemohou. Jinak pro mě nejen touto reklamou…

            0 0
    • speedy gonzales  

      takze aktualni info.

      je jeste volnych 5 mist. sobi prihlaseny neni..

      0 0
      • Honzyn  

        Proc by se na foru nemluvilo o Cembe?Nerozu­mim.Skoda,jel bych,ale uz neco mam,z ceho se trhnout nemohu.O te lokalite jsem cetl ve Velu.

        0 0
      • Vegan  

        v tobe se marketing nezapre, jdes na to pres pozityvni motyvaci :)

        0 0
        • Sobi  

          Last minute! :-)

          0 0
        • Karlos009  

          Já nejsem žádný jazykový purista a z češtiny jsem měl trojku snad už od první třídy, ale někteří tady mě stejně dokáží pobavit. Máš asi na mysli hodně tvrdou speedyho pozitYvní motYvaci, co? :-) Asi by stálo za to se zamyslet, jestli nemá bezmasá strava nějaký negativní vliv na gramatiku. :-)

          0 0
          • Vilém  

            to nema smysl, on za to nemuze a pokud bys uz nekdy zahlidl jeho prispevky, tak zjistis, ze nema cenu se nad tim pozastavovat, i kdyz nektere hrubky jsou silene.

            0 0
          • vojta  

            Uz se to tu probiralo nekolikrat… Nas junior ma take sbirku dys… i kdyz pravdepodobne v ponekud mirnejsi forme. Ackoliv jsem jiz trenovany, stele mne obas dokaze prekvapit, co dokaze napsat, kdyz se nesoustredi vylozene na pravopis ale na obsah a navic treba specha.

            0 0
      • Sobi  

        Potvrzuji, přihlášený nejsem! :-)

        0 0
        • Vegan  

          ty si uz skoro jak wojtek vsude jinde na foru ten take musi reagovat na vse bez ohledu na to zda ma co rici :-/

          0 0
          • Sobi  

            Je pár témat, která mě vždy natchnou, abych se podíval a přečetl… Myslím že to oč tu běží každý ví! :-)

            0 0
            • Vegan  

              Myslis to, ze jsme nebyli schopni vyuzit tve schopnosti ke stavbe dalnicnich mostu ?

              0 0
            • blue  

              pleteš se… bohužel asi každej neví, že tu běží o ukřivděnou ješitnost

              0 0
              • Sobi  

                Takhle to možná vyhlíží, ale nazval bych to asi takhle: beží tu o prioritu! A ukřivděný nejsem, za mnou toho stojí celkem dost, narozdíl od strašení a pokusů :-) a ješitný, to máš pravdu to trochu jsem, to přiznám. :-)

                0 0
                • Vegan  

                  chtel si rici hodne KM dalnice to asi neni to po cem bajker touzi :)

                  0 0
                  • Sobi  

                    Tohle ne, ale bohužel jsou třeba, třeba jestli jsi ty nebo jiný biker nevyužil dálnice, nemyslím na biku, ale autem, autobusem, nebo si někdy nechal něco poslat na dálku poštou nebo PPLkem tak to chápu. Já jsem třeba nikdy nevyužil novýho singlu… tudíš nutnost pro život v civilizaci je jasný, dálnice je potřebnější :-)

                    Myslel jsem spíš, rušení nesmyslných zákazů vjezdů, napojení městské infrastruktury na cesty mimo cesty, aby se nebudovaly pseudocyklostez­ky atd…

                    0 0
                • blue  

                  mě je jedno, kolik toho za tebou kde stojí, stejně tak je mi celkem jedno, jestli čemba nevyužila tvůj projekt dálničního mostu přes potok v lese nebo kde…

                  ale fakt nechápu, že se najde vždycky nějakej blb, kterej naprosto bezdůvodně nevynechá jedinou příležitost, aby do někoho kopnul… Petr tady nabídnul obyčejnej bajkovací víkend s volnou ubytovací kapacitou, nic víc, žádný diskutování o čembě se neměla konat… ale to ti nebránilo okamžitě napsat debilní invektivní poznámku…

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    moje slova

                    0 0
                  • Sobi  

                    No já myslel, že je když Čembisti měli zakázáno v demokratické organizaci diskutovat na BF, protože by mohlo něco špatně vypadat, takže diskuze tady ne, ale reklama ano. Proto jsem se zeptal zda-li bylo upuštěno od tohoto zákazu, zda se něco změnilo… takhle to vzniklo. Ano byl to invektiv, možná jsem podle tebe blb, ale odkázal bych tě na předchozí thready ohledně tohodle tématu.

                    Je mi to líto, že mojí malůvku nevybrali, je mi to tak líto, že ještě teď brečím! :-)

                    0 0
                    • Sobi  

                      diskutovat jsem myslel diskutovat o Čembě :-)

                      0 0
                      • speedy gonzales  

                        sobi bohuzel ten zakaz sis vymyslel ve svem vysnenem paralelnim svete dalnic.

                        vubec netusim kde jsi to vzal, nic podobneho nikdy nebylo a pokud jo, tak at me tech 800 clenu ted opravi. opet tedy uspesne pouzivas svoji taktiku „vymyslim si blbost a pak za to cembe vynadam“

                        jediny zakaz komunikace na BF byl muj slib sam sobe, ze nebudu reagovat na debilni prispevky.

                         
                        0 0
                        • Sobi  

                          Mám dojem, že jsi snad i ty byl osobně přítomen toho kdy se v Praze proneslo, mám dojem z úst TK že k diskuzi se má používat Čembí forum a BF, protože interní forum je k tomu určeno. Padl protiargument že tady je víc lidí a rychlejš reagují než na interním foru. A odpověď zněla že se nemusí tohle rozíbírat veřejně a to všichni nemusí vidět!

                          Nevím jestli to bylo takhle doslovně, ale v tomhle smyslu… Nebo to tak nebylo?

                          0 0
                          • speedy gonzales  

                            nejdriv to byl zakaz, ted pises doporuceni, co to bude za chvili??? …slizky jako had.

                            je prirozene ze interni informace se resi interne, verejne veci se resi verejne. dela to tak kazda organizace, kazda firma, kazdy clovek.to ze se lidem vysvetli co je dobre resit „doma“ a co je dobre resit verejne ma do ZAKAZU kterym se tady neustale ohanis dost daleko. verim, ze to chapou i lidi, kteri se do vlakna prisli podivat kvuli pozvance na bajkovani a ty je svyma vylevama otravujes. primo v tomto threadu ti uz vic lidi reklo ze si trapny, ale mam pocit ze jsi to nejak nepochopil.

                             
                            0 0
                            • Sobi  

                              „důrazné doporučení“ byl jen slovní obrat, důležitý jak to bylo myšleno a provedeno a to byl zákaz. kurňa neslovíčkař, vždyť jsem to tu psal že se nejedná o doslovný přepis výroku.

                              to že jsem trapný mi tu zatim nikdo neřekl, jen že blbý atd… Nový přístup organizace? Útoč osobně a urážej? Ne na mne todle bohužel neplatí.

                              Jo ať si každý myslí co chce, je snad demokracie, ale byl bych rád aby si každý uvědomil co nebo koho podporuje. Třeba myšlenka ekologie je krásná, každý se ohání ekologií a někdo i podporuje různé ekologické organizace a ty ve 100% chtějí zakázat jadernou energii, což je z hlediska energetiky i vývoje civilizace dle x studií a i dle mého názoru blbost. A proto chci aby si každý uvědomil co podporuje a jestli je to jen opravdu láska k bikingu ( ekv. ekologie ) nebo priority oné organizace ( ekv. zákaz jaderné energie ) To byly jen ekvivalenty v textu.

                              Ano pozvánka na bikování, podle mne je to přímo spjato se strašením, jak je to tady s bikingem hrozný, jak z tajných zdrojů se ví, že se tu chce zakázat bikování jako na slovensku, a jak všechno dote´dka bylo špatně. Já v tom vidím něco jako když tě Zepter zve na výlet s objedem…

                              0 0
                              • Sobi  

                                Dopr… s obědem. Píšu ještě vedle něco jinýho tak mi to ulítlo, promiň. :-)

                                0 0
                              • blue  

                                Ano pozvánka na bikování, podle mne je to přímo spjato se strašením, jak je to tady s bikingem hrozný, jak z tajných zdrojů se ví, že se tu chce zakázat bikování jako na slovensku, a jak všechno dote´dka bylo špatně. Já v tom vidím něco jako když tě Zepter zve na výlet s objedem…

                                jo jo, to můžu dosvědčit, zúčastnil sem se dvou víkendů a od rána do noci mi neustále někdo vnucoval, že po týhle vyjížďce už bajka můžu prodat, protože nebude potřeba, když se nebudu každej den modlit k singltreku podle příručky, dokonce i ve spánku mi seděli Kvasnička se Slavíkem u postele a snažili se mi vsugerovat, že bajker bez lopaty a krumpáče není bajker

                                 

                                měl by ses nechat vyšetřit, paranoia je nebezpečná nemoc

                                hele, já taky se spoustou věcí, co a jak čemba dělá, nesouhlasim, ale to co tady neustále předvádíš ty, to je fakt ubohost největšího kalibru

                                0 0
                                • Sobi  

                                  No tak jsem ubohý… Jen moje setkání s nynějším VV jak osobní, tak i elektronické na mne vždy zapůsobilo trošku strašlivě-strašením.

                                  Jinak se mi líbí jak jsi se rozepsal o víkendech, tenhle útočnej humor mám rád :-)

                                  A co předvádím? Jen jsem měl jednu „demokratickou“ otázku, pak začli osobní výpady…

                                  0 0
                                • Sobi  

                                  Víš rozdíl je možná v tom, že nesouhlasíš s drobnostmi, já bohužel se zásadnímy věcmi a hlavně projevy. Snad až bude jiné VV nebo se změní priority, tak to bude úplně jiné. A třeba pak se to nebude líbit tobě… a tak dál, prostě se nezavděčíš všem… to já vím. Ale když někdo mluví, že bikeři chtějí, a vím že nejen za sebe, že bikeři nechtějí, tak se prostě ohradím. Je pravda že na nápis Čemba jsem pomalu alergickej, ale naštěstí je tam pár rozumných lidí a třeba jednou budu znovu Čembista :-)

                                  0 0
                                  • speedy gonzales  

                                    tady nejde o priority nebo drobnosti ale o to jak se vyjadrujes…

                                    0 0
                                    • Sobi  

                                      A jak se vyjadřuji? Sprostě? Osobnímy výpady? Urážkami? Co bylo na mé první otázce závadného?

                                      0 0
                                  • Vegan  

                                    a třeba jednou budu znovu Čembista :-)

                                    Za sebe soukrome rikam chran buh

                                    Jinak to by me zajimalo s kym vsim ses z VV osobne setkal, kdyz tu tak autentycky rikas jaci to jsou dablove v tom VV. :)

                                    0 0
                                    • Sobi  

                                      S trojicí Speedy, ještě někdo a TK. Z chování a vyjadřování vašeho předsedy jsem byl fakt rozčarován. Moc jsem nemluvil jen poslouchal… a stálo to za to!

                                      0 0
                                      • Vegan  

                                        Tk je trosku ostrejsi, ale vysledky ma a ke zbytku speedy neni clen VV a jeste nekdo asi take ne. VIZ ZDE jeste nekoho a ani speedyho nevidim, ze by byl ve VV pokud se divam zpravne tak je to zamestnanec. Takze to mame 1/3 hmm to vazne staci aby sis udelal nazor na cely VV. To je asi jako bych si ja delal nazor o vsech projektantech dalnicnich mostu v CR podle tebe. Nehlede na to, ze delat si na nekoho nazor podle jednoho setkani, kdyz nevis co ten clovek behem toho dne pres den mel je trosku na palici kazdy ma nekdy spatny den. Ale ok proste rekni, ze nesouhlasi s cili a smerem CeMBY a nikdo ti to vytykat nebude, mas na to plne pravo, pokud tim nebudes zasirat kazde vlakno trebas jako wojtek svymy technickymi znalostmi, oba tim totiz ve vysledku obezujete okoli.

                                        0 0
                                        • Sobi  

                                          No kdybych byl ministr dopravy tak by jsi měl pravdu, pak by jsi to podle mne hodnotit mohl. Prostě byl jsem od svých kolegů varován a jen jsem si to potvrdil a ne jednou. Prostě pokud jednáš jako VV nebo předseda, tak si prostě musíš dávat bacha na to co vypustíš… Jinak nechci tady rozebírat někoho kdo tu není a nezapojil se teď, fakt to není útěk jen „slušnost“.

                                          Jinak se omlouvám protože, jména a přezdívky si nějak nespojuji a myslel jsem že speedy je a on není no škoda, ale to je jiná…

                                          0 0
                                          • Vegan  

                                            Tim tuplem, kdyz nevis tak se za a) zeptas b) radeji nikoho neosocujes, ale ty proste rovnou zacnes rikat jak se ti lidi ve VV chovaji strasne a jak je znas z internetu a osobne a pak s tebe vlastne vypadne, ze nevis a neznas. Je to prilis podobne tomu zakazu postovani na BF nemyslis?  U soudu kdybys takto vypovidal tak by tva vypoved byla smetena ze stolu jako naprosto neduveryhodna, ale jen tak dal zatim znemoznujes jen sebe.....

                                            0 0
                                            • Sobi  

                                              Ano omlouvám se ctihodný soude, omylem jsem zaměnil zaměstnance řadového, za člena výkoného výboru, omlouvám se. :-) Ale vždy´t je to jedno, stejně ten zaměstnanec byl v pohodě :-) ale někdo bohužel ne…

                                              Je krásný jak se slovíčkaří, jen jsem psal, že to není doslovně ale v kontextu.

                                               
                                              0 0
                                              • Michal.J  

                                                Ten druhy clen VV na prazske schuzce jsem byl ja. Docela by mne zajimalo co strasnyho jsem ti udelal, ja si totiz vubec nepamatujuz ze bych s tebou mluvil. Ani jsem se na tebe nemohl spatne a zle divat neb jsem sedel na druhe strane stolu.

                                                0 0
                                                • Sobi  

                                                  Ty jsi mi nic neudělal :-)  jestli jsem se tě dotkl, tak promiň. Myslel jsem spíš chování předsedy. A pokud se někdo ostatní z VV nebo zaměstnanců neozve, tak to považuji za oficiální postoj.

                                                  Ještě jednou sorry, pokud jsem tě nějak urazil. Jak jsem psal, seděl, nic neříkal a poslouchal…

                                                  0 0
                                  • blue  

                                    to je fajn, že víš, s čim já souhlasim nebo nesouhlasim… a je škoda, že chceš vidět pořád jen to špatný

                                    0 0
                                    • Sobi  

                                      Třeba vím, třeba nevím, jen mi to tak připadalo ze souvislostí, samozřejmě může být tomu jinak. Teďka fakt sorry ta otázka bude asi blbá, ale co reálnýho co ovlivňuje moje bikování se udělalo? Krom tedy Speedyho biková školka a osvěta co dělá, to je fakt super, co krom toho?

                                      0 0
                                      • Sobi  

                                        Tím jsem chtěl říct, že to co vidím není jen to špatné. Je to jen to jiné.

                                        P.S.: krom toho speedyho. Já vidím nyní hodně cestování do ameriky a reklama na Meridu. Viz třeba první odstavec pozvánky, Budí to ve mě dojem Merida bike víkendu co pořádala loni.

                                        0 0
                                        • blue  

                                          když merida dává dost podstatnou část peněz do rozpočtu čemby, tak je logický, že za to něco chce, nevidim na tom nic špatnýho

                                            
                                          0 0
                                        • hankah  

                                          je něco špatného na cestování do ameriky?

                                          0 0
                                          • speedy gonzales  

                                            zvlast kdyz si to platis ze soukromych penez co. to uz zavani omezovanim osobni svobody co…:-)))

                                            0 0
                                      • blue  

                                        nevim, jestli se udělalo něco, co ovlivňuje konkrétně zrovna egoistický veličenstvo Sobiho, ale že se v mnoha případech vyjednaly na různejch úřadech po republice celkem dobrý věci, to může přehlížet fakt jen někdo, kdo má potřebu hledat pořád jen chyby…

                                        proč sakra každej myslí jen na to, co to přinese okamžitě jemu? někdy stojí za to koukat se trochu víc dopředu a nemyslet jen na svůj okamžitej prospěch z věci, nemyslíš?

                                        0 0
                                        • Sobi  

                                          No něco podobnýho jsem čekal, ale myslel jsem to, že organizace co mluví za bikery, že chtějí a nemluví že jejich 800 bikerů chce, tak něco koná, a pokud koná, tak by to mělo mít nějaký ralný výsledek pro všechny bikery. Podle mne to má stejný výsledek pro biking jako hnutí za svobodu indiánů v jižní dakotě. Já jsem nemyslel jen mě, ale myslel jsem dejme tomu jako všem bikerům v ČR, asi tak.

                                          0 0
                                          • Vegan  

                                            Jenomze jak tu jiz kdesi vyplinulo ty so ponekud zvlastne orjentovany biker pokud te nepritahuji lesni pesiny, ale naopak lesni cesty...... tusim, ze si to tu nekde takto psal pokud ne tak me prosim oprav.

                                            0 0
                                            • Sobi  

                                              Tak to nevím kde je to psáno, já jezdím ríd a všude, jen jsem tu několikrát opakoval, že cest je tu mnoho a že mám kde jezdit. Jako přírodní „singly“ i s těmi přírodnímy nedostatky se mi líbí :-) nevadí mi šutr v cestě a ani špatná klopenka, alespo%n je to zajímavý a ne tak sterilní :-)

                                              0 0
                                              • Vegan  

                                                muzes mi definovat pojem „prirodni singl“ pls a popsat mi jeho vznik ? Dekuji

                                                0 0
                                                • Sobi  

                                                  Cesta, která prostě nějak vznikla, je vyšlapaná, projetá, úzká… prostě ta která vznikly ani nevím jak, nějak spontálně…

                                                  0 0
                                                  • Sobi  

                                                    přírodním sinflem považuji cestu která je úzká, náročná, pěkná, bez nějakých zásahů  Kámen přeskočim nebo objedu kaluž taky a když tam leží třeba celý strom, tak klidně slezu a přehodim…

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    sinflem=singlem :-)

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    A těch cest je spousty! :-) a nádherných :-)

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Myslis ty ktere stavel predchudce KCT za prvni republiky a drive? nebo vojenske chodniky v pohranici ktere staveli vojaci? nebo baronske a lovecke chodniky jez staveli poddani pro slechticke hony a polesne? lesni konske svozni pesiny? nebo snad pesi dopravni infrastruktura s dob stredoveku ktera se take stavela? atd… vicemene vsechny tve prirodni singly nekdo nekdy postavyl ponevads kdyby nepostavil tak uz by vetsinou pri nejake kalamite nenavratne zmizly at uz to je vychrice, povodne, polom, lesni tezba, silna zima a nasledne velke tani snehu, atd.. Ty ktere toto vsechno preziji jsou vetsiny nejak postaveny napr maji na krityckych mystech operne zitky nebo odvodnovaci vlny nebo jen primereny sklon stoupani a klesani.

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Jo třeba i tyto, já tento výraz užívám jenom abych to rozlišil od těch nově budovaných, je to jen výraz. Nevím jak konkrétně spousta cest vznikla, třeba je vyšlapaly jen lesačky co chodily do práce.

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Ok a muzes mi prosim popsat cca duvody proc se buduji nove dalnice a opravuji stavajici ?

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Nárůst a zrychlení dopravy. Nedostatečnost stávající sítě. Tuším kam míříš :-), myslím si že dosavadní síť pro bikování v ČR je dostatečná a nárůst dopravy podle mne není markantní v terénní cyklistice, ale spíše v příměstské. Podle mne je důležitější zvládnutí celkového komplexu cyklistické dopravní infrastruktury ( od městské až po terénní ) než budování nové cesty někde v horách. Podle mne je důležitější pro mne jako bikera a shodl jsem se na tom s pár bikerama :-) že je pro ně důležitšjší se rychle a bezpečně dostat z aglomerace do přírody než nová stezka v Jizerkách nebo Beskydech. Věřím že ta cesta bude pro někoho pěkná a zábavná, ale podle mne většině nic moc nepomůže… tušil jsem správně!? :-)

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Miris zpravne, ale interpretoval si to spatne. Takze nebudu to rozmazavat a pujdu rovnou k veci nekolika primery. Stare dalnice se opravuji mnohde se dela cely novy most krizovatka takze my stare stezky opravujem a usilujem o to kde to neni mozne opravyt aby se pretrasovali. Tak jako se buduji nove dalnice do myst kde nejsou my propagujem budovani novych singlu tam kde nejsou a tam kde to muze dane lokalite ekonomicky prospet NMpS (nikoli plosne a vsude). A take stejne jako nemuzes srovnavat nase stavajici dalnice s nemeckymi hustotou site ani kvalitnosti a vzajemnou propojenosti tak stejne je to u singlu nemuzes nase stavajici stezky srovnavat s temy ve walesu hustotou site ani kvalitou a uz vubec ne vzajemnou navaznosti. Ve vysledku zjistis, ze je to uplne stejne. + bonus navrch, kdyz prijdes za starostou ho lamat aby se nekde neasfaltovalo koryto reky, ze je to skoda asi tezko mu zalepis pusu tim, ze reknes at tam nestavi nic, ale musis mu dat rozumnou alternativu k jeho projektu a tou je bud singl a nebo casteji pouziti prirodniho povrchu, aby cyklostezka byla opravdu cyklostezkou a ne inline stezkou. A vse co jsem tady napsal + mnoho dalsich veci CeMBA dela. Myslim, ze jsem ti to dal do = s dalnicema a nyni to pochopis.

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Pěkně napsaný, souhlasím s tebou. Jen ta forma realizace mi připadně nevhodná, ještě jsem neviděl nějaké komplexní řešení singlu myslím tím napojení na další formy komunikace, myslím dopravní studii ( průjezdnost, kapacita a tímpádem i návrhové parametry ), napojení a to logickou návazností značení, jako třeba žlutého, tak případně dopravního, pokud vyúsťuje na komunikaci nižšího řádu, kdo se bude o ní starat a kdo za provoz na ní ponese zodpovědnost.

                                                    Ano, jsou lokality kde by se hodil, to nepopírám, ale nějak to nevidím v širších souvislostech vůči okolí, prostě mi to připadne vytržený z kontextu. Prostě když chceš někudy jezdit, tak se tam musíš bezpečně dostat, a tohle jsem ještě neviděl, nebo se nedočetl. Buď se propaguje obecný „udržitelný rozvoj“ nebo „singl“ ale to nejdůležitější mezi tím se neřeší, nebo jsem to nepostřehl.

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Vsechno co rikas by jiste byli relevantni argumenty kdyby CeMBa mohla stavek kde by chtela a jak by chtela bouzel situace je naprosto jina. Zatim dobre jmeno nasi organizace u uradu, agentru, mest a obci jen budujem (viz TV dokument k NMpS a to jak o nas vsichni zucastneni mluvi). A to i prostrednictvim singlu, ale stale to neni tak abychom mohli co chceme, proto musime stavet a ukazovat vzorova reseni a to postupne az to bude a budem to moci ukazovat v praxi situace bude lepsi pak na to bude prostor. Myslis, ze KCT se do dnesniho stavu dostala za dva roky ?. IMBA to v USA trvalo 20 let. Vse je to o trpelivosti pri jednani a postupnemu prosazovani zajmu. Az za dva tri roky bude kompletne hotovo NMpS a pojedes se tam podivat trebas na vykend tak pak budes moci teprv hodnotit v tuto chvili vse co o singlu reknes je pouze tva domenka a je dulezite si to uvedomovat. Je to jak jsem rekl s dalnicema nikdo nerika, ze po ceskych se neda jezdit, ale ty nemecke jsou jaksi po vsech smerech lepsi ze?

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Plně s tebou souhlasím. Jen mám trošku širší zkušenosti s veřejnými zakázkami (VZ) a s lidma co o tom rozhodují. Problém je v tom, že mám dojem, že jak se to dnes vede, tak je to v sladké děcké naivitě. Právě tahle nekomplexnost skvěle nahrává oponentům a právě proto se bude dál asfaltovat a hlavně tyhle provádějící firmy mají lobby u těch kdo ty VZ přiděluje. Prostě takhle se cíleného výsledku nedosáhne. KČT nic nestaví, rozhledny mají a jinak jim stačí jen barvy. Pro MTB a singl už potřebuješ něco stavět. No a zadavatel VZ získá dotaci na cyklostezku v nějaké určité částce, kterou musí proinvestovat a proinvestovat jí koplexně v jedné konkrétní VZ. Proto v budoucnu se nikdy neprosadíš pokud nabídneš jenom prostředek a napojení a studii ne a hlavně pokud nespolkneš celou částku dotace ( od té částky se určují provize ) ten problém je totiž trochu někde jinde. Ano oslovovat lidi zespoda ( lesníky ) ale pokud nemáš technologii posichrovanou nějakou normou tak jí nemůžeš použít ( viz zákon o VZ ) protože zadavatel vždy určuje aby VZ byla provedena podle platných norem a předpisů, a pokud tu normu nebo předpis nemáš, tak to prostě udělat nemůžeš. Je sice fajn že se chce něco zlepšit ale když se k tomu nepostavíš celkově a komplexně tak si do budoucna zavřeš dveře, nikdo tě nebude brát v potaz a výsledně můžeš dalším kdo by to chtěl dobře udělat zbytečně vyplítvat možnosti.

                                                    Tuhle otázku VZ a stavění cyklostezek ohledně stavby singlu a nových cest, cyklostezek jsem několikrát konzultoval s lidmi co se ve VZ pohybují a bohužel prosazují km asf. tak jim tahle „neodbornost“ nebo „špatná cesta“ krásně vyhovuje, protože pokud nemáš schválený předpis, tak si v oblasti stavěná cyklostezek neškrtneš, tím myslím stavba stezky dle pravidel Čemby a Davise. Tady je ta možnost si udělat dobré předpolí pro budování správných a dobrých cest!

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Tady je odkaz na základní info o stavbě cyklostezky… koukni se na požadavky ( je to zkrácené ) a v ZD ( zadávací dokumentaci ) bude 100% fráze, že dílo bude zhotoveno dle platných norem a předpisů…

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Jenomze ty mluvis o cyklostezce. My mluvime o singlu pripadne o cyklotrasach dokud si nepripustis tento rozdil tak se nehnes pokud vim tak NMpS je tesne pred realizaci takze si mymo misu ponevads podle toco co pises by to tak byti nemohlo. Osobne jsem byl na nekolika jednanich napr na Olomouckem kraji a mam nastudovane podklady pro dotace a nic o cem tam mluvis tam neni. Dotacni polityka umoznuje nekolik cest k cili a cyklostezky jsou v tuto dobu nedosazitelnymi cili, ale co vic mi ani nechcem ubyrat penize na cyklostezky jelikos i dopravni ciklostezky jsou dulezite, my zadame o pripadne dotace z jinych dotacnich programu ktere jsou k dispozici.

                                                    0 0
                                                  • zbartos  

                                                    Info o tom, že nechcete čerpat z dotací na dopravní cyklostezky, ale z jiných dotačních titulů, byste měli napsat zlatým písmem na hlavní stránku ČeMBy, aby ubylo kritiků a nepřejících lidí !!!

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Já si právě myslím, žem tam leží ty prachy. Podle mne těžko dostaneš prachy od jinud…

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    tady je příklad, jak se dají využít prachy:-)

                                                    http://zlinsky.denik.cz/…0090331.html

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    A které jsou to jiné dotační programy… Jen se fakt ptám :-)

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    pocinaje vyznamnymi projekty kraje (kam muzes zahrnout vse )  pres rekreacni infrastrukturu, konce prevenci kriminality...... samozrejmne je jich o hodne vice

                                                    0 0
                                          • treatt  

                                            Lobby Cemby za to, aby byl zachovan stavajici stav – tedy aby se nerozsirovaly zakazy pro bikery – pro Tebe ma vyznam jako svoboda Indianu v Jizni Dakote? Hm, no, kazdy sveho stesti strojvudce…

                                            0 0
                                            • Sobi  

                                              Já jsem to lobby chápal jako doteďka bylo vše špatně a správná je naše cesta ( filozoficky i materiálně :-) )  jak se lobbuje za zachování stavu?

                                              0 0
                                              • treatt  

                                                Kdyz soudis na zaklade takoveho pocitu, asi to nemuze vypadat jinak :)

                                                A k veci – co treba nektery uzemi, co zacaly uvazovat o tom, ze zasadne omezi pristup cyklistum? Co treba ty konference, rozhovory s lesaky a KCT? Neni to lobby o tom, ze bikeri nejsou stado magoru, pred kterymi uskakuji na posledni chvili za ucelem zachrany holeho zivota nebohe babicky ze svahu, protoze adrenalinovi honici si tam postavili nelegalni trasy? Ale jak uz jsem napsal vys – neni skoda vlakno, kde se zve na fajnovou akci zaplevelit temito tlachy? :)

                                                0 0
                                                • kovar  

                                                  je to škoda, ale co jiného lze čekat od Sobiho.

                                                  0 0
                                                • Sobi  

                                                  Jo to máš pravdu, ale teď jsi se právě dostal k mé první otázce, kde jinde se o tom veřejně bavit?

                                                  A nemyslíš si že hlasy ohledně omezování vstupu cyklistů s toupá s postojem, že se vysvětluje jak to všichni do teďka dělali špatně? Tím myslím, že tímhle postojem spíš víc lidí nas… než přesvědčíš. Furt se v tom motáme… Radši se jedu projet :-)

                                                  Souhlasím s tebou trochu se to zaplevelilo ale spíš se ta fajn akce podle mne zaplevelila tím že se z toho stává Merida test víkend jak dělali loni. ( viz první odstavec, druhá věta ). Jo rýpnul jsem si na začátku, ale fakt jsem nečekal že se to takhle rozjede…

                                                  0 0
                              • MedyX  

                                tak na toto musim zareagovat..sice to sem nepatri, ale kdyz uz jsi to vytahl:

                                o jaderne energii zrejmne vis asi jenom, ze je levna a „cista“ tzn. nulove vypousteni sklenikovych plynu, jak propaguji nejruznejsi bussinesmani. Fakta jsou ale trochu jinde. Vzhledem k narocnosti tezby uranu a tomu ze jedina podstatna loziska jsou v Kanade,Australii a Svedsku se na sklenikovych plynech podily taky znacnou merou -doprava,tezba. Navic veskere transporty jaderneho materialu, nemluve primo o elektrarnach, jsou krasnym lakadlem oblibencu USA a to teroristu. Navic kdyz pred 25lety zacal „civilni“ jaderny boom tak se predpokladalo, ze touto dobou uz bude problem jaderneho odpadu hrave vyresen, coz zdaleka neni a v dohledne dobe nebude! Jedine co se podarilo vyresit je uloziste low a medium aktivniho materialu tzn. kontaminovane obleceni a material. Neexistuje ZADNY bezpecny zpusob uskladneni vyhoreleho paliva, vzhledem k tomu, ze bezpecne se stava az za 100 000 let!! Jen jeste na okraj, kazda jaderna elek. ma odhadovanou dobu zivotnosti a je projektovana jako celek, takze kazda lokalni oprava zasahuje do vzajemnych spolupraci jednotlivych casti elek. .Jenom priklad na konec, prvni jaderna elek. v UK slouzila 47let – nyni se ukoncuje a jeji odhadovana doba bezpecneho zakonzervovani a odstaveni je stanovena na 120let a suma 1bilion liber!!!

                                Takze pane az se budete ohanet dokonalosti jaderne energie na zaklade informaci z Blesku, podivejte se i po skutecnych informacich a ne jenom propagande jadernych developeru a lobistu, pro ktere je to samozrejmne vyvyjejici se megabussines.

                                Omlouvam se vsem zucastnenym bikerum za tuto nebikovou vlozku..pekny den :)

                                0 0
                                • Volf  

                                  Očividně dokazuješ, že i ,, ekologové ,, mají své Blesky ze kterých čerpají zase svoje informace a těmi potom zase straší. Kolik bude stát likvidace všech těch hnusnejch větrníků, které jen hyzdí krajinu a velmi často i stojí, protože není odbyt na elektřinu? Všechno má svoje pro a proti a jen bych rád věděl jakým jiným způsobem by jsme měli vyrábět takové objemy elektřiny, když ne v jaderných elektrárnách?

                                  0 0
                                  • Sobi  

                                    Jedna větrná elektrárna při větru cca 1MW bez větru 0MW

                                    Dukovany 4×500MW kdykoliv

                                    Temelín 2×1GW kdykoliv

                                    Tzn. zrušmě jaderné elektrárny, postavme 4000 větrných elektráren a modleme se ať fouká :-)

                                    0 0
                                • Sobi  

                                  Nevím jaká je tvoje odbornost v oblasti jaderných technologií ale trošku tě poopravým. Nejsem specialista, ale asi rok jsem dělal do jaderných úložišt ( vnitřní jednotky JE až po institucionární odpady ) projekoval jsem ty věci a řešil v jaderné elektrárně dukovany a v dalších jaderných úložištích…Budu používat pokud možno neodborné výrazy.

                                  1. odpad lze bezpečně ukládat!!! Odpad se skladuje technologií, kdy uskladněná jednotka, má povolenou „svítivost“ jako přirozená „svítivost“ země.
                                  2. odpad nebude bezpečný za tolik let, to nelze určit přesně, záleží na jeho typu.
                                  3. při „spalování“ v JE se využije cca 3–5% potencionílní energie ze suroviny. Tzn že odpad má cca 95–97% další potencionální energie. Již dnes existují technologie, které dokáží využít 8–12% potencionální energie, ovšem jsou nyní drahé a pracuje se na zlevnění ( reaktor tohoto typu pracuje na jihu Francie ) z toho vyplívá a prognozuje se, že vyhořelé palivo se v budoucnu cca 20–30let stanu znovu palivem, a stačí ho pouze „vyskladnit“

                                  4.většina látek sloužících k „výlouhování“ paliva se dá při dobrých technologiích recyklovat.

                                  Takze pane az se budete ohanet NEdokonalosti jaderne energie na zaklade informaci z Blesku a letáků GREENPEACE NEBO HNUTÍ DUHA, podivejte se i po skutecnych informacich a ne jenom propagande EKOLOGICKÝCH HNUTÍ

                                  :-)

                                  0 0
                                  • drtyc  

                                    dotaz k bodu 3. videl jsem nejaky dokument z laborky, ze do toho vyhoreleho paliva prasknou necim co protahnou urychlovacem. Uz nevzpominam, zda to byl proton+neutron  nebo neco jineho. Je tohle uz v te Francii v provozu nebo jde o neco jineho?

                                    0 0
                                    • drtyc  

                                      tohle to asi bude

                                      krasne popsano, co proc a jak. clovek se stredoskolskym vzdelanim by to mel byt schopen pochopit…

                                      0 0
                                      • Sobi  

                                        Přesně a krásně. Dík :-)

                                        0 0
                                      • Sobi  

                                        A to je právě důvod proč se nezbavovat jaderného vyhořelého paliva, když je šikovně uskladníš pak je za 100let vytáhneš a máž palivo za náklady pouze „exhumace“ paliva :-) Jsem přesvědčen že jádro je budoucnost a žádný jiný zdroj energie jí nemůže v blízké budoucnosti nahradit. Prostě to tak je! Při vzrůstající spotřebě energie nemáme jinou možnost jak získávat energii a nešpinit přitom atmosféru spalováním fosilních paliv, ty považuji za větší humus než jádro. A navíc, když chceš odzbrojovat a ničit jaderné zbraně, tak co s nima!? Do kotle, a hurá do sítě :-)

                                        0 0
                                    • Sobi  

                                      Jak jsem říkal nejsem jadernej technik, ale pracujeto nějak tak jak si psal, z urychlovače do toho prásknou a uvolní se další energie. Právě francouzi jsou hodně vepředu v získávání energie z jádra.

                                      0 0
                                      • kovar  

                                        no představujete si to oba tak nějak jako hurvínek válku.

                                        0 0
                                        • Sobi  

                                          Nepředstavujeme ale formulujeme… Přečti si ten odkaz nahoře a zjistíž že tomu tak je…

                                          0 0
                                          • Sobi  

                                            Ono to v principu je fakt jednuduchý, tak proč to zbytečně zesložiťovať :-) a popisovat zdlouhavě, když to jeden odkaz krásně řekne.

                                            0 0
                                            • kovar  

                                              představuješ si to tak nějak jako hurvínek válku

                                              0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              „…vyrobené z bezcenného svinstva nepatrnými výrobními náklady, ale výsledek: skvost!“ a jak strýc František dopadl… ;o)

                                              Mi jenom není jasný, když je to tak jednoduchý, proč je teda zatím jenom jeden spíše pokusnej reaktor? Když se lidi poprvé vystřelili do kosmu nikdo nepochyboval že za pár let budem kolonizovat planety… a vono houby… léky na AIDS už byly 100× objevený a furt se na něj chcípe…

                                              Trochu jednoduchej a alibistickej přístup – „naše děti budou chytřejší a voni už si s tim nějak poraděj, vlastně budou vděčný za to že jsme jim ty sudy nechali…“. Bylo by fajn kdyby neměly na práci nic jinýho než se vrtat v mracích radioaktivního sajrajtu… ale nepodléhal bych tak lehce optimismu.

                                              0 0
                                              • Sobi  

                                                No před 20 lety se nevědělo jak, nyní víme jak, ale zatím je to dražší ( pořízení protonového urychlovače ) navíc je to další hala vedle reaktoru a reaktor na to musí být upraven. Teď se pracuje na zlevnění, to je ten jediný problém, snížit náklady, protože momentálně se to nevyplácí ale odhad je žě za cca 50–100 let to vyjde levnějí.

                                                Vyhořelé palivo to fakt není problém, víme jak ho využít, problém je jaderný odpad druhého řádu, což jsou věi které přišli do styku z jádrem a jsou radioaktivní ( trubky, těžká voda, stavební materiály atd… tady je to co nevíme co s tím, jen to snad zalejt do betonu a čekat…

                                                Ano myslím si že v budoucnu ten nevyhořelý odpad, bude surovina „zadarmo“. Navíc nynější reaktory mají vyšší účinnost navíc v JETE se chtějí postavit 2 reaktory á2GW, což je cca 4000–8000 větrníků a opravdu radši. Navíc je potřeba VVN které je nutné pro dálkovou přenosovou soustavu a stálost napetí v sítí, což větrníky budou kolísat, uhelný valí tuny humusu do ovzduší a účinnost je velmi malá.

                                                Jen otázka, čím by jste chtěli nahradit jadernou energii? Proč nenahradit uhelný elektrárny jádrem? :-)

                                                0 0
                                                • kovar  

                                                  povídali, že mu hráli, i před 20 lety se vědělo, jak dokonaleji štěpit. Ale je tu zásadní problém – nestačí, vědět jak, ale UMĚT udělat.  TAkže jaké zlevnění, čeho?:-) Zatím se jedná o pusté fantazírování nebo spíš nekritickou víru.

                                                  0 0
                                                  • karliner  

                                                    a čím tedy tu energii z jádra nahradíme?

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Vždyť to umíme! Prostě pracuje se na zlevnění urychlovače. Každý vynález má několik fází: nápad-realizace-zlevnění co je na tom nepochopitelného? Ano vědělo se ale protonový urychlovač s reaktorem se postavil před cca 8–10 lety… ( kdyžtak mne opravte ).

                                                    Fantazírování? Fantazírování je že z jednoho balíku spálene slámy, která bude mít nulové exhalace, rosvítíš obydlí, rozjedou se fabriky, vyjedou vlaky, metra, tramvaje… tohle fantazírování a ne ty obrovský baga co vedou z turbíny raktoru. Nekritická víra je ta víra že nepotřebujeme tolik energie, a že se to dá nahradit sušenou kytičkou, nebo větrníkem, který musí čekat na vítr a když fouká hodně tak se vypínají kvůli lokálnímu přetížení rozvodné soustavy…

                                                    Odpovíte mi na otázku? Čím vytvořit dostatek enrgie, bez použití jádra?

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    no vy to možná umíte, ale tady u nás na Zemi to zatím nikdo neumí.

                                                    A bavíme se snad o ADTT, tak buďt tak laskav, netahej sem balíky slámy a větrníky.

                                                    0 0
                                                  • Sobi  

                                                    Odpovíte mi na otázku? Čím vytvořit dostatek enrgie, bez použití jádra?

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    neodpoví…

                                                    pindal

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    šmankote, proč vy dva  se  mě ptáte tak debilně a zcela mimo ? Že by  jaderná energetika byla nahraditelná při současné spotřebě, k tomu jsem zcela skeptický, takže se ptáte toho nesprávného.

                                                    0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Voe, ty seš vůl. Jakmile někdo byť jen trochu zpochybní že jaderná energetika je bezchybná tak je to větrníkář a zelenej magor, viď.

                                                  No nic, já jdu spát, zejtra mám důležitý jednání – s dodavatelem kotle pro hnědouhelnou elektrárnu…

                                                  0 0
                    • Evilcleaner  

                      asi máš to info „o zákazu debatování na bf o čembě“ z velmi spolehlivých zdrojů. dokonce já jako člen čemby jsem se nikdy o něčem takovém nedozvěděl a to pečlivě sleduju čembí forum.

                      zase se tu z toho dělá flame a mám skoro pocit že ty se tím uspokojuješ když tu takové věci píšeš a ostatní na to reagují

                      0 0
                      • Sobi  

                        No pomatuji se že to tady i někde proběhlo, že se má používat k těmto diskuzím interní forum. Jinak byl jsem na pár setkáních, nebudu tady rozebírat co se diskutovalo, bylo by to skoro, „zneužití informací“ které jsem získal jinde než tady, ale vím určitě že bylo nakázáno ( řekněme důrazně doporučeno ) aby se diskutovalo na int stránkách a ne tady.

                        0 0
                      • Sobi  

                        Jinak ono zamykání threadů je taky důkaz ne? Tedy v demokratické organizaci! :-)

                        0 0
                        • Evilcleaner  

                          myslíš ono bůh ví jak staré téma na foru čemby? vlastně se docela divím že tě to tak pálí, prostě jako by to pro tebe nebyla vyřešená situace. měl by ses s tím už vyrovnat;) asi jste si s čembou nebyli navzájem souzeni, to se holt stává

                          0 0
                          • Sobi  

                            Jak s kým, s někým se stýkám pravidelně a je to super :-) ale bohužel někdo mě svým přístupen tak znechutil a otrávil, že osobní zkušenost byla natolik silná, že pokud se něco zásadního nezmění, já doufám že brzo ano, tak jsem s organizací jako celkem v rozbroji, ale jinak se skupinkou členů, naopak v pohodě! :-)

                            Tyjo, to bude už hodně staré jádro pudla :-)

                            0 0
                • treatt  

                  Hele Sobi, myslim, ze kdyz se ze schuzek uz zname, vypili jsme spolu pivko (i kdyz ja jen nealko), tak Ti bez krve muzu rict: Nechces se na to uz opravdu vy***? Tohle je opravdu hodne mimo…zacinat takovyhle nesmysle ve vlaknu s pozvankou na spolecny pojezdeni?!

                  0 0
                  • Sobi  

                    Promiň, na začátku jsem se zeptal, zda-li se o čembě už může mluvit na B-F, no a pak nastaly osobní útoky a rozjeli to. Nechtěl jsem tady rozjíždět onu známou rozpolcenost, ale byl jsem k tomu dohnán. Jen mě zajímala ta odpověď…

                    0 0
                    • Lišák  

                      Myslím, že čembisté tady o čembě nepíší spíše proto, že když někteří jedinci spatří na B-F slovo ČeMBA, začnou vidět rudě a je z toho jen hádka :-/

                      0 0
                      • Sobi  

                        Hele i tohle je možný… ale že najednou v jeden moment to naraz utichlo, to je divný…

                        0 0
                  • Sobi  

                    Maš pravdu, :-) na začátku byla jedna otázka a takhle se to rozjelo. Beru Bika a valim do železných hor :-) pořádně si zabikovat, na těch starých a špatných a nevyhovujících a neudržitelných cestách a cestičkách pěšinách či singlech a dublech :-)

                    0 0
      • burnout/syndrome1  

        Tak to je vážně škoda.

         

        že Sobi nejede :-(

        0 0
    • roud  

      Speedy chtěl sem přijet bohužel tenhle víkend je u nás zahájení sezóny a ten termín mi přijde těžce nevyhovující asi já a čemba si nejsme souzeni :O( snad se během roku objevíte v maštalích ještě jednou je tam krásný poježdění :O)

      0 0
      • speedy gonzales  

        no je to peklo to nase setkavani:-)

        tak mastale jsou pomalu nase rekreacni stredisko. takze myslim ze to vyhledove konecne klapne;-)

        0 0
    • Volf  

      Proč se pořád svoláváte zde, když máte tak osvětové stránky vaší asociace? není to tím, že jste natolik demokratická sešlost, že tam nemáte raději ani žádné diskuzní fórum, ale pouze něco pro vás samotné? Jo a jen doufám, že Maštale zůstanou ušetřeny vašeho svatého boje za singl / no to jsem přehnal, ten vy přece nechcete, protože vaším cílem jsou lesní stezky /, protože tam jezdím už 35 let a jsou pořád stejně krásné a hlavně dost zachovalé takže bych vás touto cestou požádal, aby jste si tam užili, ale Maštale nechali jinak na pokoji…

      ukázka

      0 0
      • Karlos009  

        To už vážně hraničí s nějakým psychickým problémem. Že by?

        0 0
        • Volf  

          No nevím proč bych měl být zahořklý jen proto, že čembu považuji za naprosto neužitečný a škodlivý spolek ? Na druhou stranu na vás by asi pasovalo toto: že by?

          A jestli chci aby po projížďce skupiny čembistů zůstaly Maštale ve stejném stavu jako před tím, mám myslím si celkem legitimní právo…

          0 0
          • speedy gonzales  

            vtipne ze kdyz sem tam byl pred 14 dnama tak mi mistni kluci, kteri tam jezdi denne ukazovali mista, ktere se pred rokem dvema jezdily a ted se nedaji ani sejit. tradicni cervena znacka je na nekterych mistech utrzena tak, ze je to skoro o zivot.

            takze kdo vi jak dlouho tam jeste budes jezdit…

             
            0 0
            • Volf  

              Kdo ví, hele nemá cenu se dohadovat, protože ty máš svoji pravdu, já také a oba tady zase budeme střádat argumenty a pálit na sebe v zákopové válce. Nejsem místní, takže argumentace o tom, že místní kluci ti něco ukázali je pro mně informací, kterou nedokážu ani potvrdit aa ani vyvrátit. Na druhou stranu jsem tam byl asi tak před měsícem, kdy byl ještě sníh, takže možná ten něco zakrýval co jsem neviděl. Některé úseky červené jsou skoro nschůdné spouty let, takže je pouze otázkou proč to je a kdo je a kdo je viníkem této situace. Já do Maštalí jezdím už od mallička a vím že tam poslední roky masivně přibývá lidí a s tím nic neuděláš.

              0 0
              • Michal.J  

                Já do Maštalí jezdím už od mallička a vím že tam poslední roky masivně přibývá lidí a s tím nic neuděláš.

                V zasade s tim muzes udelat dve veci:

                1. zakazat cestu pro vsechny nebo pro nejakou skupinu
                2. opravit/upravit cesty tak aby zvladli narustajici mnozstvi lidi.
                0 0
                • Volf  

                  v ČR bohužel varianta č. 1. k bodu č. 2 jen tolik, že nevím kdo by to opravil?

                  0 0
                  • Lišák  

                    ČeMBA?

                    0 0
                    • Vegan  

                      Tak sama CeMBA, o.s. asi ne spise je mozna brigada organizovana CeMBOu, ale i to me prijde relativne malo pravdepodobne v tak masovem meritku, ale jiste muzem jako organizace pomoci s vyjednavanim a planovanim proskolenim daneho subektu.

                      0 0
                      • Lišák  

                        Myslel jsem nějaké ČeMBA pracovní víkendy. Samozřejmě by se nedaly opravit celé Maštale, ale nejvíce poničené úseky? To by se snad dalo zvládnout.

                        0 0
              • zbartos  

                Petr se Ti snažil naznačit, že metodiku stavby singlu by bylo možné použít při opravě či přetrasovaní roz­bitých rekračních cestiček tak, aby vydržely (resp. lépe vydržely – i dánice se musí po čase opravit) současný masívní tlak rekreantů.

                Proč se takové řešení někde nepoužilo jako prvotní velká akce ČeMBy ví asi jen TK (zřejmě se dělá nejdříve to, po čem je poptávka ze strany starostů a kde lesáci a ochranáři asi vidí menší zlo, než sjezdovky pro lyžaře, takže asi mhouří oči při výkladu zákonů). 

                Každopádně naděje, že se ČeMBA k akci oprava/přetrasování rozbitých rekreačních cestiček někdy odhodlá, ještě neumřela. Uvidíme, co se podaří právně vymyslet v plánovaném bikeparku Nové Město p. S. a zda mysl lesáků a ochranářů bude touto akcí tak osvícena, že nebudou proti opravám/přetra­sování  stávajících cestiček na jiných místech ČR protestovat.

                0 0
                • Vegan  

                  Bouzel situace je takova, ze nekteri staroste by o opravu a trebas i podle metodiky staly a CeMBA potazmo znamy starosty v Proseci a nas clen se tam o tom celkem bavil. Podle mych informaci je vsak situace takova, ze mistni ochranari nechteji a ciste neofficialne proto, ze se boji, ze by pak nemohli poukazovat na to jak turistyka tu prirodu tam nici a boji se, ze diky opravam ktere by vydrzeli a prirodu nenicili by neumerne pro lokaci narostl obem turistyckeho ruchu. Jedna se vsak o neoficialni a neoverene stanovisko. A ano mas pravdu doufame ze NMpS realne v praxi stanovi pomerne vetsi ukazkovou lokalitu na kterou budem moci pri jednanich poukazovat napriklad i v mastalich.

                  0 0
    • OCG  

      Není tlumič, nebudou maštale. A zrovna mám volný víkend, kdy nemusím pracovat. Kurňa!

      0 0
      • vojta  

        Tlumic je, ale Mastale taky nebudou. Prace nevola, lec primo hulaka ..... :-((

        0 0
      • treatt  

        Nasad francouzak a dotahni, abys z toho mel HT ;) kdysi s necim podobym nekdo vyrukoval na nejakym hodne jezdivym DHcku :)

        0 0
    • karliner  

      Kdyby tato diskuse proběhla 1.dubna, tak by to mohlo vypadat jako nepodařený apríl…

      Co se týče Sobiho – má neskutečný talent rozjebat diskusi, která má šanci někam vést (i když to třeba myslí dobře) po cca 30 sekundách a předpokládám, že i speedy si toho všiml a divím se tedy, že v sobě nachází energii furt dokola reagovat :-)))

      0 0
    • speedy gonzales  

      pro vsechny kdo se rozhoduje na posledni chvili a chce vyuzit pekneho pocasi.

      klidne mi zavolejte behem vikendu a stavte se pojezdit nebo na pivko – muj telefon 739 299 476

      0 0
      • obda  

        Já bych jezdil, až bych brečel. Takový krásný počasí a zrovna já musím mít na několik dní od doktora zakázaný sport a fyzickou námahu :(

        0 0
    • McBlacky  

      by mě zajímalo kde jste jezdili. Já to v sobotu vzal z chaty na Karlštejně a chtěl jet na 4 palice, ale v lese byl sníh a led, že jsem horko težko to dorval do Svratky a pak jel už většinou lesní asfaltky nebo polňačky. Na sluníčku na krátký, v lese mráz jako kráva. Tretry plný sněhu a vody :)

      0 0
      • kajulka2  

        Tak mokro v Maštalích místy bylo, ale minimálně, lesní stezičky byly sjízdný bez problémů a škod na přírodě, ale tretry plný vody byly taky, z brodů…

        0 0
      • speedy gonzales  

        tak to je zajimave.

        my meli seriozni leto – vetrovku ani navleky jsem vubec nepouzil.

        zpracovavam fotky, tak tam bude videt ze nekecam:-)

        0 0
        • McBlacky  

          a přitom to je pár km. Škoda, že já foťák neměl :(  byl jsem úplně v šoku. normálně souvislá vrstva, tam kde projížděla technika led a na něm voda jak to tálo, uprostřed cest, nebo kde nic neprojelo slehlý sníh.

          v neděli jsem jel v Nasavrkách XC a to už bylo bez sněhu.

          0 0
          • speedy gonzales  

            no je fakt ze na hrebinku kdyz se prejizdi od borove k proseci bylo v lese dost snehu, ale kdyz jsme sjeli do prosece tak uplne vpoho. tak pocasi i jezdeni uplne idealni

            0 0
          • Volf  

            Na Devíti skalách je to stejný. Já tam byl před třemi týdny a ještě tam jezdili běžkaři. Maštale bývají touto dobou už beze sněhu, ale kolem Svratky bývá sníh.

            0 0
            • roud  

              Tak tak svratka je přeci jen o kus vejš mám nad ní chatu… jinak nevíte někdo jak pročistily lesy po loňskejch polomech spousta toho byla nesjízdná ? ? ? :O(

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Perničky, 9 skal, 4 palice, Dráteníčky, všechno bylo  ještě v prosinci v pohodě, bez polomu. V únoru některá místa taky, ale třeba 9 skal nevím, tam jsem nebyla. Stahovalo se nový dřevo po pádu stromů pod náporem sněhu a větru (skoro celý podzim a část zimy foukalo týden co týden v nárazech ke stovce, stromy byly načlý).

                0 0
          • kámen úrazu1  

            To je klasika. Občas, když napadne a rychle roztaje kupa sněhu v době, kdy žádný sníh u nás není, je to ještě znatelnější. Třeba loni koncem března. V TM i na severu Žďárských napadlo asi deset cenťáků sněhu během jednoho dne. Třetí den se oteplilo. Čtvrtý den byla ve Žďárských ledovka pod centimetrem vody. V Maštalích jsem jezdila víceméně na suchém podkladu, občas trošce blátíčka. :-) Stejně tak po dešti Maštale rychle vysychají. A rozdílné teploty ve stejné nadmořeské výšce jsou taky normální. Ale tomu, že se divíš zrovna Ty, kterej je v týhle oblasti pečenej vařenej, tomu se divím. :-)

            0 0
          • kámen úrazu1  

            To je klasika. Občas, když napadne a rychle roztaje kupa sněhu v době, kdy žádný sníh u nás není, je to ještě znatelnější. Třeba loni koncem března. V TM i na severu Žďárských napadlo asi deset cenťáků sněhu během jednoho dne. Třetí den se oteplilo. Čtvrtý den byla ve Žďárských ledovka pod centimetrem vody. V Maštalích jsem jezdila víceméně na suchém podkladu, občas trošce blátíčka. :-) Stejně tak po dešti Maštale rychle vysychají. A rozdílné teploty ve stejné nadmořeské výšce jsou taky normální. Ale tomu, že se divíš zrovna Ty, kterej je v týhle oblasti pečenej vařenej, tomu se divím. :-)

            0 0
    • Pedro RB  

      Byla to moc pěkná akce. Nějaké fotky sem dal sem na Rajče

      0 0
    • speedy gonzales  

      vyber toho nejlepsiho z fotaku peti autoru dokumentujici jednu z nej akci jara… zde

      0 0
      • Macik  

        hmmm. Měli jste tam moc hezky. Moc mě teď mrzí, že jsem se tam letos nedostal.

        0 0
    • burnout/syndrome1  

      Asi nejen za sebe prosím,zda-li by někdo mohl prozradit,co přesně kdo z Čemby,kdy a jak Sobimu provedl,že stvořil takové duševní monstrum

      Tato vlákna o Čembě čtu hrozně rád,protože diskuze kohokoliv se Sobim mě vždy fajn pobaví

      Děkuji!

      0 0
    • speedy gonzales  

      tak sem ted dodelal video z vikendu..divejte TU

       
      0 0
    • Jakubek  

      Mozna jsem to tu uz nekam nekdy daval, ale na youtube mi vypli zkuk. Takze sice trochu se zpozdenim, ale prece… http://vimeo.com/6821057

      0 0
      • Pedro RB  

        Super! (i když jsem se tam neviděl) Ale stejně dík!

        0 0
        • Jakubek  

          No ono je to mozna ze skupiny, ve ktere si nebyl :) Jinak vetsinu materialu tocil tusim zen.. dan? (snad si nepletu jmeno) tak si stezuj dyz tak jemu :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse