• KAPLIS

    Ahoj.

    Nastal čas vyměnit stařičké PC po mým stolem za novější mašinu. Dělám na tom především fotky a jako otec začínajícího jůtůbera přibudou i nějaká videjka. Někdo nějaký tip na sestavu, nebo informace co bych měl minimálně požadovat, aby to zase nějakou dobu vydrželo s dechem. Řeším jen bednu bez periferií. Software foto/video, nějaké ty exely atd výhodou. Cenově tak 20000 ale v případě pádných argumentů přitlačím…

    Předem díky vševědoucímu BF

    0 0
    • Smazaný účet  

      držel bych se CPU i3-i5 (i7 je zbytečně drahej a asi bys to nevyužil)

      grafika v CPU na fotky a video stačí = neřešíš

      RAM tak 16GB (2×8GB) – určitě DDR4

      zvukovka bude onboard = neřešíš

      nějakej rychlej disk, ideálně SSD, ale zase používat SSD jako data storage jsou vyhozený prachy, takže ve stolním PC bych kombinoval dva disky = nějakej 256GB SSD na OS a aplikace a nějakej 7200rpm 500GB nebo víc na ukládání dat. Pohlídej si, aby to bylo SATA3 rozhraní.

      dál si pohlídej, aby deska měla rozhraní USB 3.0 a USB 3.1 type C a výstupy na displej podle tvého displeje (určitě buď HDMI, nebo DP)

      0 0
      • Martin  

        Já bych klidně zauvažoval i o AMD a jejich Zenu/RyZenu. Minimálně proto, že proti Intelu neobsahuje kurvítko ve formě pasty šedivky pod IHS bo AMD zatím čipy k IHS poctivě letuje. A poč se nekupuje na tři roky.

        0 0
        • bezdratova.sprcha  

          Pasta pod IHS je naprosto bezproblemova od doby Haswellu.

          0 0
          • Martin  

            Možná nějaká pořádná typu Coollaboratory, ale ne ta sračka, kterou používá Intel.

            0 0
            • bezdratova.sprcha  

              Pitomost. U Ivy byl problem ve zpusobu nanaseni. Nebyla tam rovnomerna vrstva, coz v extremu vedlo az tusim k 30 stupnovym rozdilum mezi jadry. U Hasswellu uz bez problemu.

              Jinak pasta co je pod IHS je dost odlisna vec od te, co se dava pod chladice. Divim se, ze toto jeste v roce 2017 nekdo resi.

              0 0
              • Martin  

                Tak si najdi testy procesorů před delidem a po ;)

                0 0
                • bezdratova.sprcha  

                  To je porad lidem i po takove dobe potreba opakovat, ze samotny delid shodi teploty o par stupnu dolu, protoze priblizi IHS k cipu? Wow. Na LTT toto testovali hodne davno.

                  Delid se delaval i nez zacal Intel davat pastu pod IHS presne z tohoto duvodu.

                  Jeste sem hod nejake odkazy na ddworld at muzu ztratit veskere nadeje v lidskou rasu :D

                  0 0
                  • Martin  

                    Pro ty jednodušší to teda upřesním – delid, výměna pasty a opětovné nasazení IHS ;)

                    0 0
                    • bezdratova.sprcha  

                      Pokud bych byl pedant tak delid je pouze proces samotneho sundani IHS a po nem nasluduje cokoliv od vymeny pasty az po pripravu na chlazeni dusikem.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        děláte z toho zbytečnou vědu

                        člověk, který chce koupit počítač „in box“ takovýhle kokotiny řešit nebude

                        0 0
        • KAPLIS  

          Díky kluci. Pojďme to v dobrém slova smyslu rozjet, abych nakonec mohl koupit to nej. Jsem prostý uživatel PC, stejně jako další¨spousty lidí tady jsou prostými uživateli kola :-).

          0 0
          • Martin  

            RyZen je cenově velmi příjemná konkurence pro Intelí procesory, AMD s tou architekturou chytlo druhý dech a Intelu se plně vyrovná.

            0 0
          • bezdratova.sprcha  

            Budto bych ti doporucil se pripojit k nejakemu tematu na specifickem foru zabyvajicim se HW, nebo si zacni delat vlastni pruzkum.

            Kdyz ti bude pomahat deset ruznych lidi, skoro nikdy se nedohodnou na finalni podobe. Je taky dobre si dopredu promyslet jestli chces Intel nebo AMD, protoze jakmile na tohle zacne nekde ostrejsi diskuze, produktivita temata jde dolu a vsem zucastnenym zacne klesat IQ.

            Idealni je si sam urcit kolik za co chces dat, tj treba uprednostnit velky SSD za slabsi procesor, coz pro nektere uzivatele muze davat vetsi smysl nez mit procesor jehoz potencial nikdy nevyuziji.

            Pak bez na dva nebo tri ruzne eshopy (kvuli ruznym slevam atp.) a zkus si v kazdem tom obchode do kosiku nahazet sestavu Intel i AMD a uvidis, co ti vyjde lepe a kde.

            Realne takto stravis treba dva tydny pruzkumem, ale az to koupis, budes mit realnou predstavu o tom, co kupujes.

            Treba kdyz jsem asi tri nebo ctyri roky zpatky stavel neherni PC na i5, vysel cenove vyhodneji intel, protoze meli lepsi a cenove zajimavejsi desky a nevyzadovaly investici do dedikovane grafiky, protoze ji mely integrovanou.

            Dneska to muze byt uplne jinak. Letos vsak PC stavet nebudu takze soucasne benchmarky a cenove relace v hlave nemam.

            Co ti vsak doporucim, W10 licenci si porid na Aukru. OEM vyjde jen na par stovek (naposledy jsem kupoval za nejakych 350)

            0 0
      • bezdratova.sprcha  

        500GB disky do desktopu se financne nevyplati, pokud neni nejaka spesl akce. 1TB bych bral minimum.

        0 0
      • snas89  

        Jestli alespoň něco málo plánuje dělat s videem, tak určitě připlatit za grafiku.

        Jinak souhlas

        0 0
    • Smazaný účet  

      jo a ještě bacha – kdybys koupil PC na Intelu s architekturou KabyLake (to bude většina současných), Microsoft tam podporuje JENOM WINDOWS 10

      0 0
    • onuce  

      Abych nezakládal nové… využiji… Řeším záhadu s micro SD kartou. Začal se mi zasekávat tablet, a zjistil jsem, že to způsobuje špatná komunikace s SD. Vyjmul jsem ji z tabletu, připojil redukcí do USB počítače a vše v pohodě zazálohoval. Pak jsem soubory na kartě smazal a dal formátovat. Formátování, rychlé i pomalé, skončí však vždy hláškou, že Windows nemůže dokončit formátování. A hned na to se na prázdné kartě opět objeví všechny smazané soubory! Netušíte někdo prosím, co se to děje? Děkuji.

      0 0
      • wladeq  

        Vadná microSD karta

        0 0
        • onuce  

          Ale ona jinak funguje dobře, v PC i na tabletu přes OTG lze z ní číst, i nahrávat, mazat. Jen zformátovat nejde a nekomunikuje přímo ve slotu tabletu. Ale proč se po pokusu o formátování na ní obnoví všechny smazané soubory, to je zvláštní.

          0 0
          • novas752  

            Vadná. Buď rád že sis mohl data aspoň zálohovat. Mě nedávno v kartě něco odešlo, ve všech zařízeních byla najednou nečitelná a firma zabývající se obnovou dat mi sdělila že by to museli pod rentgenem obrousit až na samotnej paměťovej čip a že by to stálo 15000 s pravdě­podobností úspěchu cca 10%. :)

            0 0
            • onuce  

              Tedy! No já jen myslel, že když ta karta jinak čile funguje, zda to nemůže být pouze nějakým virem… Či jestli neexistuje třeba soft, který by kartu donutil nechat se zformátovat…

              0 0
              • Smazaný účet  

                zkus jí dát opravit.

                musíš najít opraváře SD karet

                0 0
                • onuce  

                  Ona to není legrace! Až z toho jde mráz po zádech… Nejprve počítač ukazuje „vyměnitelný disk“ jako zcela prázdný, volná celá kapacita. Po nezdařeném formátování se pak před mými vlastními zraky ukazatel naplní! Jako kdyby nasál všechna data zpět.

                  0 0
                  • Martin  

                    tak ji honem zazálohuj a kup novou

                    0 0
                    • onuce  

                      Zazálohováno mám, dokonce několikrát. Karta je jinak plně funkční, nahrávat lze i mazat.

                      0 0
                  • novas752  

                    A ty by sis na takhle „funkcni“ uloziste nahral nejaky data? Ja bych to nepouzival ani jako zalohu nebo zalohu zalohy.

                    0 0
                    • onuce  

                      Ona se mi takto rozhodila při nedávném pokusu o zálohování přímo z tabletu na PC. Tedy stále myslím, že je to jen softwarové…

                      0 0
                      • onuce  

                        Když jsem kartu dal do PC přes redukci, tak šlo zálohování normálně.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        no, tady ti lidé radí, abys tu kartu vyhodil

                        ty ses evidentně rozhodl se na radu vykašlat…tak si dělej co chceš

                        ale proč nás s tím tedy otravuješ?

                        0 0
                        • onuce  

                          Rozumím. A na rady dám. Jen jsem myslel, kdyby někdo měl podobnou zkušenost a šlo by to naformátovat nějakým softem… Jinak ano, vyhodím. Děkuji.

                          0 0
                        • onuce  

                          A omlouvám se, nechtěl jsem se vzpěčovat radám. Jen uvést co nejvíce indicií té anomálie, pro lepší posouzení. Asi to nakonec vyznělo arogantně, to jsem nechtěl.

                          0 0
                          • Martin  

                            může odcházet buď řadič té karty nebo nějaká šikovně umístěná paměťová buňka

                            vzhledem k technologii výroby formou zmenšování prvků a zapisování více stavů do jedné paměťové buňky začne být čím dál větší zázrak, že to funguje

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.