• svobikk

  zdravím klubáci, jelikož máme kotel tak zlarej do muzea tak bych měl zájem o dotaci.

  už jste podstoupil tůhle „akci“ ? jaké máte poznatky ? jak to probíhá ? kolik proplácí ? díky

  • vapenna  

   Tak nejlepší asi je si vybrat kvalitní ověřenou firmu,která vše zařídí za tebe,poradí s výběrem ,zařídí dotaci ,instaluje nový kotel ,ty jim dáš plnou moc,nějaké foto starého kotle atd .

   • svobikk  

    O té ví je tam známý. Spíš se mi jedna o to jak to probíhá zda je to na dýl kolik proplácí za nový kotel.

    • Nutribird  

     Proplácí se dle kraje a místních podmínek. Vyřízení je jednoduché, zvládneš s běžným vzděláním. Moravskoslezský je kolem 120000,– max myslím. Postup najdeš na stránkách kraje. Proplácí skoro vše. Nám asi o 10 ,– míň.

     • svobikk  

      Proplácí i práci řemeslníka který to přijde zapojit ? Ne o vyloženě jenom samotný kotel

      • Iv15  

       první odkaz, který vyleze po zadání kotlíkové dotace do vyhledavače…

       https://www.sfzp.cz/…ace-3-vyzva/

       jedná se o dotaci, kterou je možné získat snad nejjednodušším způsobem, oproti třeba NZÚ, zkus trochu pohledat

      • Lomivan  

       Ahoj,

       proplácí skoro vše… my jsme měli nové rozvody, radiátory, kotel, bojler, práci instalaterů, vyvložkování komína a vše šlo odečíst, ale pouze do nějaké maximální částky (u nás 120 tis.).

       • svobikk  

        Houby aj proplácí nové radiátory a aj rozvody tudíž jako trubky co vedou k radiátorům? Tak to by bylo skvělý.

       • svobikk  

        Není podmínka zateplení domu a plastová okna?

        • scota  

         Zateplení se týká zelená úsporám a na tu je potřeba snížit tepelnou ztrátu domu o 50%. Nestačí tedy vyměnit okna, ale je potřeba komplexní přístup a projekt a příslušná razítka.

         • scota  

          Reálně možná dostaneš polovinu nákladů a celková návratnost investice je cca 20 let :-(

  • Lance  

   O jakém kotli uvazujes. Respektive poraďte čím topit. Na uhlí už to nedostaneš, nehledě na to, že dotace na kotel na uhlí je neskutecna picovina

   • bikemarty  

    pičovina to není, kotel se zásobníkem na ořech a má ještě komoru pro spalování dřeva, ideální věc. Takto to mají rodiče kteří jsou již na důchodě a oproti starému kotli zatím protopily méně… mají to první zimu.

   • svobikk  

    Klasika plynovej

  • wilda81  

   Mas zjistene, jestli stary kotel spada do kategorie, na kterou se da uplatnit dotace? My chteli taky uplatnit, ale na nas kotel to neslo…

   • svobikk  

    Počkej jako že bych opsal číslo štítku na kotlů který je 20let starý a poslal jim to?

    • wilda81  

     Na stitku bys mel mit napsanou kategorii.

     „Žádat mohou majitelé rodinných domů, jejichž domy jsou vytápěny kotly na pevná paliva s ručním přikládáním nespadající do třídy 3, 4 nebo 5 dle ČSN 303–5.“

     Jestli je ale 20 let starý, tak to bude myslím cajk.

    • MirosPikos  

     Já štítek vůbec neměl, kotel jsem už ani fyzicky neměl. Jen jsem to zdokumentoval na fotkách. Doložit třídu jsem musel skrze člověka s razítkem, který mi napsal protokol. Byl to oser, ale neudělej to pro 120k. Kotel byl absolutně nevyhovující, ale musel na to být papír. Ženský na kraji velmi ochotně poradí. Dokonce jsem musel něco upravovat na tom protokolu, aby mi to schválily. To mi taky zavolaly co a jak. Akorát jsem žádost nestihl podat včas kvůli dětem a teď čekám v zásobníku jestli se na mě dostane a nebo na další výzvu. Hraje tam roli každá minuta a za začátku klasicky přetížené servery, že jsme se tam ani nedokázal připojit. V prosinci se vyplatilo 415 žádostí. Spočetl jsem si, že přede mnou je ještě 286 žádostí (89. v zásobníku a z toho už se 40 proplatilo). Takže snad to nakonec klapne. Jdu do čerpadla s vrtem. Šel bych do něj i bez dotace. Takhle budu mít zaplacený z větší části alespoň vrt.

  • jeniiiik  

   Hele a když to tady je. Netusite jak je to s bytem? Našel jsem, že tri byty v domě jsou ještě jako rodiny dům. Jenže u nás jsou dva byty a tři nebytové jednotky, takže smolicek?

   • wilda81  

    Nejak nechapu. Chcete menit kotel, zateplovat nebo co? Vim jen, ze na kotlikovku nesmi byt bytovka s vice jak tremi byty.

    • jeniiiik  

     To je právě ono… S více než třemi jednotkami nebo více než se třemi byty? Sousedi mají zrekonstruováno, po nich je mi buřt.

   • Nutribird  

    Žádat může pouze majitel nemovitosti. Je to celkem jednoduché. Zvládl jsem to sám on line.

    1. Zaregistruješ se
    2. Pošleš elektronickou žádost (čekáš na schválení a přitom můžeš klidně budovat) pokud dotaci schválí, postupuješ dle pokynů.
    3. Musí to být dle pravidel kotlíkovky
    4. Na výrobky vyhovující dotaci jsou seznamy
    5. Můžeš to udělat i svépomocí, plus potřebné revize

    Tady jsem se dočetl, že jsou zatím dotace vyčerpány a příjem nových žádostí začne asi až v květnu 2019.

    https://lokalni-topeniste.msk.cz/

    • Kellly  

     Realizoval jsem v srpnu výměnu kotle na tuhá paliva a výměnu kompletní otopné soustavy za TČ ve Zlínském kraji. V některých obcích dle seznamu prioritních obcí (zvýšené znečištění) byla max. výše dotace 120 000,– + 7 500,– Kč. Každý kraj má trochu jiná pravidla a jednotlivé vlny měly také různé podmínky. Např. ve Zlínském kraji stačil doklad o ekologické likvidaci kotle, v Moravskoslezském ještě navíc fotodokumentace znehodnoceného kotle a některé obce tam dokonce ještě přispívaly 10 000,– Kč. Každý kraj má jiný způsob podávání žádosti. Je třeba si prostudovat co konkrétně požadují! Původní kotel musí mít revizi, být v patřičné ekol. třídě, nový zdoj musí být ze seznamu schválených zdrojů, firma musí mít profesní oprávnění, je třeba fotodokumentace před a po realizaci, atd. Kotlíková dotace a Zelená úsporám jsou rozdílné, ale jdou kombinovat. Celkově je Kotlíková dotace dle mne nastavena tak aby byla proveditelná a dostupná. Po dodání závěrečného vyúčtování krajskému úřadu jsem měl asi za 3 týdny peníze na účtu. Lze to zadat i firmě, která vše za poplatek vyřídí, případně zajistí i realizaci.

  • lukas aka mitro  

   A vyplati se to …ja jenom ze jdyz jsem pocital vymenu kotle a napojeni, tak to vyslo stejne jako doplatek k dotaci, ke ktere bylo hromada cicovin a papiru ..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.