• Mr. Ventoux

Ahoj, cyklisté,

2. června vyrážím na dlouhou cestu po ČR, jde o docela tučné sousto v podobě 16 etap a 2 500 km. Byl bych nesmírně rád, kdyby kdokoliv z vás, místních diskutérů a čtenářů, našel chuť mě podpořit v plnění mého „dětského“ snu.

Poprvé v životě zkouším crowfunding, tak jsem zvědav, jaký to bude mít výsledek. Benefity podpory a vše podstatné okolo mého projektu najdete na linku zde. Klidně můžete šířit odkaz dál, máte-li možnost komu a chuť, ať má dosah.

https://www.startovac.cz/…-ceska-2019/

Eventuálně díky!

• learita  

Mě se to líbí.

• Alojs01  

Ve 24 letech bys mel mit uz tolik rozumu, abys pochopil, ze kdyz neco chces, musis se snazit a ne jen natahnout ruku…

Predpokladam, ze mas 2 zdravy ruce, 2 zdravy nohy, tak muzes jit zkoumat hranice svych psychickych a fyzickych moznosti nekam do pracovniho procesu.:-)

• Rychlej turista  

Lojzíku, tohle není o zkoumání hranic psychických a fyzických možností. Kdysi jsem chtěl jet s kámošem něco podobného, ale těsně před startem se mi zrakvil a tak z toho nic nebylo. Určitě jsme ale okolo toho nehysterčili a nesháněli po lidech peníze. Prostě dvoutýdenní dovolená na kolech nalehko s ± dvoustovkou denně a přespáním, kam zrovna dojedeme. Dneska bych to jel už jen natěžko a co nejvíce mimo civilizaci. Počítám, že za pár let, až budu v důchodu a nebude co dělat, se k tomu dostanu. Myslím, že to tak má spousta lidí, jen o tom nevytrubují do světa, jako o něčem ultramega výjimečném. Jenomže před dvaceti lety byla jiná doba, dneska je třeba ze všeho ždímat peníze a to i za cenuu znehodnocení původního bohulibého záměru.

Udělat si výlet, napsat o tom knížku a natočit film s cílem vydělat na tom… To může projít dneska, ještě před pár lety by si člověk poťukal na čelo, jak může někoho taková blbost vůbec napadout. Na tom je hezky vidět, jak se společnost mění doslova před očima. Z dříve běžných věcí, které se dávaly k dobru při posezení s kamarády, se nyní stávají věci exkluzívní a výdělečné a na druhou stranu jsou dnes běžné naprosté šílenosti, které by dříve byly absolutně nemyslitelné.

• Mikikuba  

Přesně jsi to napsal. Je to normální trochu víc cyklistická dovolená. Ale mě se to nechtělo rozepisovat…Teď už se říká extrém když přeženu i tomu, že někdo ujede 150 km denně…Než jsem začala jezdit ultra tak jsem takovou měla každý rok a také natěžko. Akorát jsme projížděli Alpy.

• Rychlej turista  

Jsem si říkal, že bych ho u nás doprovodil, ale pak jsem narazil na tohle:

"1 000 Kč

Spolujízda + dopis

• setkání na trase (na místě v itineráři vyznačeném jako pauza na jídlo), společná jízda s kamerováním či pivo v cíli etapy
            • opravdický dopis poslaný domů s pocity jak to jde po některé vybrané etapě
            • 4 vstupenky na premiérovou projekci v Janově (u Litomyšle)
            • portfolio
            • DVD
            • poděkování v titulcích a na blogu

Počet odměn není omezen

Podpořit projekt"

To ať se na mně nikdo nezlobí, ale platit za to, že chci doprovodit druha ve zbrani na kousku jeho cesty, se mi teda ekluje hodně.

• Mikikuba  

Přesně. Za mnou jezdili mě doprovodit lidi na ultra sami od sebe:) Našli si mě na online sledování a přijeli za mnou.Tohle je hustý…A že bych od nich vybírala to mě fakt nenapadlo…Asi jsem něco dělala špatně:) Pokud nejsem schopny si toto zafinancovat tak buď hledám sponzory – na druhou stranu si neumím představit, že by toto někdo sponzoroval – a nebo nejedu.

• maajkee  

To je trochu silná káva…

• MavasH  

A když se k němu někdo přidá náhodou (tzn. zadarmo), dostane pumpičku do předního kola :D

• Alojs01  

Mily turisto, precti si jeho profil, kde pise " cílem je poznat, kam až můžu posouvat své fyzické a psychické limity…" a pak az reaguj na me…:-)

• RomanH  

+1

• brtníček  

Mám rád knížku od Honzy Tomšíčka Afrikou domu na kole, knížky Honzy Vlasáka. Když publikovali své zážitky z cest, které abslovoval málo kdo bylo to fajn. Ale fakt nevím kdo má o výše nabízené zboží zájem. I když jak zpívá klasik každé zboží má svýho kupce… Plnil jsem si dříve sny cestama do Alp. Spávali jsme pod širákem nebo ve stanu nekde zašití aby jsme ušetřili. Pohodlí nic moc. Teď už s vekem a finanční situací si človek dopřeje víc. Všude se nabízí plno brigád, peníze jdou vydelat opravdu jinak než jak se o to snaží tento borec. Za 16 dní v ČR a okolí utratit 40.000 kc? To bude spávat v hotelech?

• vt  

Masaze, kvalitni strava, EPO, transfuze … neni to jen tak.

• brtníček  

Brutální výkony potřebují kvalitu ve všech smerech. Nekdo platí Kopkovi za to, že jede víceméne bez zajistení 1600 km a nekdo si chce nechat zaplatit dovču. Každý to má nastavené jinak. :-)

• scota  

Já od 19 let makal na brigádách, na stavbě, nebo jako zahradník, abych měl na nové komponenty na kolo, ale doba je asi jinde.

• milan.v  

Měl jsem to stejně, také jsem brigádničil, abych na ně měl…

• mattew1  

Ahoj, v podstate mam podobny plan. S tim rozdilem, ze to pojedu vkuse za jeden mesic, pres vsechny pohranicni pohori. Jsem o neco starsi nez ty a nezlob se na me, ale nenapadlo by me na takovou vec zebrat. Navic na co potrebujes penize ? Staci ti zakladni vybaveni na kolo. V dnesni dobe se na aliexpresu daji poridit slusne brasny za par penez. Pokud nebudes gramarit tak ostatni vybaveni na spani, vareni taky nevyjde draho. Pokud budes spat jen venku, coz bys mel, tak neutratis za ubytovani ani halir. Denni budget na jidlo das do 200,– na den. Navic predpokladam, ze jeste studujes, tudis nemas zavazky v podobe staleho zamestnani, nemusis platit najem, hypoteku…chlape staci ti par dni brigady a je to…

• gregorus  

Tak snad tě vrány podpoří. Zpracovaný to máš hezky.

• Roxteedy  

Kamaradi, jsem taky „pravicak“. Ale tohle mne nepoburuje. Vsak ten chasnik to nikomu necpe… tak nechme na kazdeho svobodnem rozhodnuti si o penize rict a taky rozhodnuti mu je dat.

Muzeme to povazovat i za jakousi formu zazitkove agentury…

U mne je to tak, ze mne to zaujalo, hledal.jsem trasu, ze bych se treba „svezl“ ale po precteni podminek nemam zajem.

• hekynen  

Litr za setkání s někým, kdo také krouží kolem hranice ČR? Ne, díky. Za litr jsem schopen fungovat na cykločundru tři dny (jídlo a pivo a pivo).. ;-)

• Melvin  

No ale ted si predstav, ze bys mel kazdy den doprovod, ktery by Ti dal litr za svezeni. To bys mel jidlo, jidlo, jidlo, a pivo, pivo,pivo… kazdy den ;-)

• plzakj  

Mozna i nejakou tu masaz :-)

• Rychlej turista  

Jeden čas jsem sledoval cesty Honzy Tajče. Vždycky jsem měl depku, když o sobě nedal pár dní vědět. Třeba, jak v Africe dostal malárii a jel snad 300 km do nejbližší nemocnice :-D

Původní odkaz na jeho cesty už nefunguje, nemá někdo přehled, kde by se zase dalo o jeho cestách něco počíst?

• hekynen  

Hmm, pivo, pivo,pivo říkáš…

Kde ty havranní fondy můžu založit?!

:-)))

• Fredos  

V létě bych chtěl na nějakou pěknou dovolenou, kdyby měl někdo zájem mi ji zaplatit tak neváhejte se na mě obrátit. Na oplátku dostanete fotodokumentaci přednostně!

• hekynen  

Zkus to financovat takhle:

Slečno, vyspala byste se mnou za tisícovku?

No dovolte, to v žádném případě!

Ale když já bych ti peníze opravdu potřeboval!

• Krutor  
      1. Benefity – to si děláš fakt prdel :-). Ale jak někdo napsal – každého věc, jesti dá litr za NIC, spíš za dvojité NIC
      2. Dětský sen – no většina lidí si takovéhle sny plní právě dky vlastní touze, síle, vůli a schopnostem. Tohle je za mě drzost.
      3. Crowdfunding byl vymyšlen vpodstatě jako způsob financování tam, kde peníze chybí a je obtížné je sehnat. Typicky start-upy. Holt někteří mládežníci to už posunuli na financování vlastní zábavy a koníčků – fakt super :-(
      4. Když už připustím, že je každého věc, jestli za těchto okolností podpoří, rozhodně to nepatří na BF podle mého názoru
    • Lance  

Asi sem jiný. Tohle je hrozná kosoctvercovina. Litr za spolujizdu. Klaun, to je klaun řvaly děti . Tak skvělou režii, kdy je část komediantů na kole, jsem v životě neviděl.

• Člověk a jeho svět  

Tak zase kolem ČR to je dlouhé, tož se na něj nezlob, když hledá domestiky, kterým dá 1.000 Kč za den, když ho popotáhnou.

• vrazdit  

a máme tu ten nový formát financování profi cyklistiky… domestici budou platit lídry a týmy, to je udržitelné… dokud budou domestici k mání :)

• Rychlej turista  

Nejdůležitější na tom bude za toho lídra určit sám sebe a to hlavně včas. Nelze to nechat na lidech, protože by to mohlo dopadnout jinak :-D

• SloM  

Kdyby se nekdo chtel pripojit treba na kousek me trasy CR-ostrov Krk, tak muze i zdarma, staci napsat :D Termin zacatek cervence.

Ale ze bych na to shanel penize a delal nejakou reklamni kampan by me teda nenapadlo.

Kazdopadne i tak hodne zdaru preju! Kazdy to ma jinak. Proste ma rad publicitu a nekdo mu je ochotny ty prachy dat, tak proc ne. Kazdeho vec.

• michomin  

Mrzí mě, že za 500 Kč nejsem hoden jet ani kousek trasy s velkým Ventouxem. Cítím se ponížen.

• hekynen  

V létě pojedu další kus hranice ČR. Já jsem skromnější, stačilo by mi i pivo pivo.. :-)

• Jan_UL  

Tak B-F by se na tebe mohlo složit, pokud ti chybí už jen 500 Kč ke splnění „dětského snu“. Anebo 14 dní nechlastej a to bys měl našetřit, ne?

• hekynen  

14 dní nechlastat a získat tím 500 Kč?! To jako dva týdny nepít vodu? :-)

• Jan_UL  

To je ta obtížnější varianta, mně obykle stačí v pátek večer nezajít do baru a těch 500 Kč ušetřím bez většího úsilí…

• hekynen  

A není jednodušší nevzít do baru ssebou manželku?

• Jan_UL  

Tak pokud máš manželku, co takhle chlastá :-), tak bych ji asi taky nechával doma. Já tam chodim sám, tak můžu nechat doma jenom sebe…

• michomin  

.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.