• Matej11

    Zdravím, mám nové kola Mavic Cosmic Carbon 2016 a v zadním kole při jízdě slyším zvuky, které mi připomínají bouchání drátů o sebe, jako kdyby byl nějaký drát povolený. Když s kolem jen tak točím na stojanu nic se neozývá. Všiml jsem si, že jsou dráty na jednom místě překřížené a těsně u sebe, tak mám pocit, že odtud by mohl být problém. Kola jsou plně funkční jen ty zvuky. Prosím Vás o radu jak to vyřešit, jestli s tím nemáte někdo už zkušenosti.

    Díky

    0 0
    • Vilém  

      Tak jestli je nejaky zjevne povoleny, to bys snad mel poznat, ne?

      Taky muzes zkusit do dratu necim cinkat, zda maji ± stejnou vysku tonu.

      0 0
      • Matej11  

        Dráty povolené nejsou, to bylo to první, co jsem udělal.

        0 0
        • jecnak  

          Zkontroloval jsi je tenzometrem?

          0 0
          • Matej11  

            to ne

            0 0
            • jecnak  

              Pak je to jen vesteni z kristalove koule. Rukou nic moc nepoznas. Laicky jeste muzes, jak psal Vilem, zkusit ton vydavanych draty, kdyz na ne cinkas. Paradoxne je to hodne presne, kdyz mas hudebni sluch.

              Jinak to ale muze byt cokoli od rychloupinaku, po loziska nebo orech. Jam mam sice Cosmic ale starsia uplne jinak kostrukcne provedeny model. Doporucil bych ti zacit tim upinakem – prohodit z jineho kola, pak zkusit namazat orech – navod na Bajk.cz, pak sundat kazetu a ocistit stycne plochy mezi kazetou a orechem. Pak uz nezbyva jen navsteva servisu disponujiciho tenzometrem a schopnym mechanikem.

              0 0
              • Matej11  

                Dobře děkuju.

                0 0
              • tromboonen  

                Hudební sluch řikáš?

                0 0
                • jecnak  

                  Hroch takhle jedny kola zapletal a ja to pak po nem zkusmo kontrolovat a rozptyl byl cca v 5%, coz je velmi dobre. Bohuzel tim nezjistis hodnotu utazeni, respektive napeti dratu.

                  0 0
                  • tromboonen  

                    No kdybys zaplet referenční kolo ze stejnýho matroše, tenzometrem zkalibroval různá napětí a přiřadil k nim jednotlivé tóny, tak to dáš, ne? :)

                    0 0
                    • jecnak  

                      Ja urcite ne, jsem hluchej jak poleno. Kazdopadne to trochu postrada smysl, kdyz variaci rafek/drat je asi milion.

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Kdybych byl vyplejtač, tak bych se něco takovýho zkusil naučit na jedno kolo jako lákadlo na zákazoše… nevěříte, že vám řeknu přesně napětí v drátu podle tónu? Tady si vemte tohle kolo a pár drátů na něm povolte nebo utáhněte, tady je tenzometr, když to nepoznám, máte to zadarmo, když jo, dvojnásobná cena, platí :)

                        0 0
                        • satch  

                          Jenže ty tóny nemusí byt čistý, ani nebudou. Taky to není hudebni nástroj aby to někdo vypletal do čistých tónů :) asi by to ale šlo

                          0 0
    • sYs  

      Zkus přelepit ventilky podobně jako na obrázku ;-)

      Většinou ty zvuky dělají vibrace ventilku v ráfku

      0 0
      • Vrci  

        Většinou je to tak, někdy jsou to drážky v ořechu, které vymačkaly pastorky nebo,jejích unášeče, ale to se projevuje pouze na několika převodech.

        0 0
      • Matej11  

        To už jsem taky zkoušel :)

        0 0
    • Skama  

      řešil jsem podobný problém u Mavic Ksyrium. Stálé praskání ve výpletu. nechal jsem překontrolovat napětí na tenzometru – nepomohlo. Poté jsem v zoufalství kápnul trochu WD do spoje každého drátu a náboje a od té doby již celou sezonu OK.

      0 0
    • Matej11  

      Děkuji všem na pomoc, WD vše vyřešilo.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce