• N-Dorfin

    Ahoj, uvažuji o koupi nové vidle a jelikož jsem nenašel odpovídající topic, zakládám tohle vlákno.

    Chci se zeptat, jak ovlivňuje zdvih 80/100 geometrii a jízdu? Mám 75 kg a jezdím na Manitou Skareb, dle mého je to citlivá vidle, dobře pobírá a ještě se mi nestalo aby mi zajela až na doraz. Při zatlačení na ni plnou vahou se mi podaří zatlačit max těch 8cm.

     

    Jinak kdyby jste měli někdo zájem o málo jetý bike bike Rock Machine Torrent (oproti sériovce tam vozím skareba, Avid Elixir CR a Fulcrum RM 5), Kola a brzdy jsou měsíc staré, najeto na nich tak 50km, tak mě v případě zájmu kontaktujte přes SZ, na ceně se domluvíme .. foto a zbytek specifikace je v sekci bazar

     

    Díky za odpovědi =)

    Anketa: Jaký vozíte zdvih ?

    80
    10x
    18%
    100
    31x
    56%
    135
    5x
    9%
    140
    7x
    13%
    2x
    4%
    0 0
    • StuntJ  

      Já mám TORU302, zdvih 100, ale hejbe se max na 70 :(

      0 0
    • Wojtek  

      já vozím něco mazi 100 a 80,vážím málo,takže moc nefoukám,a ve vidli mám asi hodně tvrdou negativku,tak mi to snížilo zdvih na 8.7cm

      0 0
      • Wojtek  

        ale jinak na nevyužitý zdvih si stěžovat nemužu,chodí pěkně až nadoraz,každou vyjížďku

        vidlice F1RST Platinum(100mm)

        0 0
        • Blade  

          chodí pěkně až nadoraz“ LOL

          0 0
          • Wojtek  

            toš,nepozoruju nějakou progresivitu oproti pružinovce,co sem dřív vozil

            0 0
        • BizzyNZ  

          mne pri nadvihnuti predneho kolesa pocas jazdy a nasledneho tvrdeho dopadu s prenesenim vahy tiez v pohode ide na doraz az! ovsem ked je nenafukana! Marzocchi Dirt Jumper /2008 /80mm zdvih

          0 0
    • Pijer  

      Chybí Ti tam 115 mm, dal bych hlas :-)

      0 0
      • Pijer  

        ale možná bylo zdvihem 135 mm míněno 115, jinak mě rozdíl 135 a140 mm nepřijde zásadní. Hlasuju 135 (115)

        0 0
    • Smazaný účet  

      80mm na jednom kole, 115–160(v zavislosti na terenu) na druhem kole.

      Kola střídám podle uvažované trasy, tkaže mi zdvih zatím nikdy nechyběl. Ale 115mm na 2.5" gumách na asfaltu je strašná otrava..:((chyba plánování poslední vyjížďky, cca 50km)

      0 0
      • mr.antik  

        Podle mě na HT je to uplně jedno :-))

        0 0
        • drtyc  

          na HT je vidle akorat tak na brzdeni, dopady cumakem napred a ergonomii a teda jeste ozdobu.

          0 0
    • Smazaný účet  

      já sám jsem tady zakládal kdysi /tak 2 roky dávno) podobné vlákno.

      A do teď si pamatuji odpověď? JDI DO ZDVIHU, TOHO NENÍ NIKDY DOST (myslím, že to byla Luka, ta už sem taky nechodí)

      a tak jsem taky udělal, z 80 rovnu na 120 :) a nelitoval jsem.

      PS: proč chceš měnit vidlici, když píšeš, že jsi s tou svou spokojen?

      0 0
    • Martin  

      80mm, ale na 29" biku :-) o zvýšení na 100mm zatím nepřemýšlím, vidla chodí pěkných 65 – 70mm a to mi stačí

      0 0
    • N-Dorfin  

      A rozdíl v jízdě do kopce mezi 80tkou a 100kou ? Jede se třeba na 80 lépe z důvodu nižšího předku? Chci přejít na Epicona upraveného od Tune-testu tak nevím jestli nezvolit kompromis a naladit zdvih na 90mm

      0 0
      • Smazaný účet  

        když budeš brat epicona tak zmena zdvihu je otazkou ccaa 15 minut. neni problem si to po vyzkouseni zmenit.

        0 0
        • Wojtek  

          přídeš o záruku :-)

          0 0
          • N-Dorfin  

            Ehm, tak je rozdíl v jízdě do kopce? Protože už vím, že když má člověk např. delší rám, tak do kopce je to pěkně na pytel, zato z kopce je pto hezky stabilní a jedo to jak vlak :D ..

            0 0
            • Wojtek  

              bych řekl,že z kopce je to takové neobratné,jede to jen ko přímce,ale zato monší rám,je podle mě hravej,pěkně se s ním kličkuje

              0 0
              • N-Dorfin  

                Já právě uvažuju o přechod na kratší rám, konkrétně na Meridu  20" .. teďka jezdím na RM 21" .. takže pokud ho prodám, volím meridu

                0 0
          • Smazaný účet  

            A jK by jsi asi o tu zaruku prisel? Pokud nejsi uplna lama tak na tom nic neni. A navic u epikona jsou to myslim jen 2 sroubky takze no problemo. Takovy zasah nemuze nikomu ovlivnit zaruku.

            0 0
    • scret  

      nenapsal jsi jak jezdis nebo jaky styl jezdeni vyznavas… muj nazor je takovy ze 80mm je v dnesni dobe uz tak maximalne pro zavodniky a chrty… 20mm udela na vidlici docela rozdil, proto i na svym chrtim kole mam 100ku, 80ka je fakt malo… a pokud pises ze budes kupovat novou vidlici, proc nevzit lepsi, pohodlnejsi?

      0 0
      • N-Dorfin  

        styl jízdy .. no, řekl bych že se snažím o krapet závodnický, sjezdy jedu ne jako prase, ale rychle, „lehce“ .. možná ten spíš ten chrtí trochu :D .. nejčastější typ závodu – maratony 45–65 km , s umístěním tak okolo 100. místa, pokud ti to něco napoví o stylu jízdy =)  .. a chtěl bych právě zdvih co mi zajistí slušný přenos síly při jízdě do kopce, při sjezdech se mi právě ještě nestalo, aby mi videl zajížděla až na doraz ..

        Hmm, tak že bych udělal kompromis s 90mm ? :D … jinak tělesné parametry 189/75

        0 0
        • jIrI___  

          Bral bych 100 mm vidlici s tvrdým lockem (např. R7), žádné experimentování :)

          0 0
          • yoggi  

            presne tak zdvih 100mm najvhodnejsi. ako si uz pisal tak R7 by bola pre neho myslim aj vahovo ( vidlice ) aj cenovo dobra volba.

            sam mam R7 super 100mm LO a lock zamknes tak je vidlica ako pevna.

            0 0
            • N-Dorfin  

              jo, díky za rady .. mám v plánu koupit rám merida, ale právě nevím přesně velikost .. přikláněl bych se asi k 20" .. 22" už by byla asi hrozná koza … mám 189 a zvažuju rám Merida HFS 3000

              0 0
              • Marccoo  

                jo,dvacítka bude akorát.Jinak rám perfektní!

                0 0
              • tassajara  

                specialne meridu si pred kupou radsej vyskusaj, su kratsie, tak aby si nezistil ze si predsa potreboval tu 22ku…

                0 0
        • scret  

          no pokud nejsi do prvni dvacitky, 80ka myslim nema zadny smysl…

          0 0
    • drsnej márvin  

      Při této příležitosti bych se zeptal. Mám Suntour XCR LO. Nechal sem si ji objednat a namontovat v obchodě, protože se měnilo hlavové složení atd., takže  … Dělá se v provedení 80 a 100 mm. Já mám viditelnou délku vnitřních nohou lehce přes 100, ale vidli ať dělám nejde do zdvihu víc jak 80 mm. No a teď by mě zajímalo jestli mám 80-tku nebo 100-ku ??? A pokud mám 80-tku, jestli ji jde předělat na 100, protože podle některých popisů u prodejců by to jít mělo ???

      0 0
      • Marccoo  

        mám dojem,že se XCR na 80 nedělá,takže máš stovku.

        0 0
      • Wojtek  

        skus vyndat z pružiny takový gumový špalek,to pomáhá,a jestli nepomuže,tak ji reklamuj,že je vadná patrona

        0 0
    • Hejdik  

      Na klsické nezávodní XC bych vzal 100mm.Prošel jsem si tím osobně.Na své nové kolo(před 3-mi roky)jsem pořídil Marzocchi MX Pro Race 85mm -vzduch.Po nějakém době ježdění s touto vidlicí´jsem byl po jízdě vždy vytřepanej jak pes a celkově i kolo bylo dost rozskákané.Proto jsem se rozhodl jít do 105mm a vyměnil ji za MX comp.Přesto,že je to vidllice o třídu nížší,tak jízda se pro mě stala o třídu vyšší:-)Kolo se zklidnilo,zlepšila se ovladatelnost a moje ruce od té doby netrpěly.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.