Zadni naboj pro Freeride/DH/Enduro/Trail 12x142mm

85 nepřečtených
  • Ahoj vespolek,

    hledam odolny zadni naboj o prumeru 12×142mm s orechem pro Shimano,Sunrace kazety a IS uchyceni kotouce(6 der).

    Mam takoveto pozadavky:

    1. Kvalitni loziska zapoudrena, cim vic jich bude tim lepe
    2. Ocelovy orech pro kazety vitan predevsim, hlinik ani nevim, napiste mi Vase zkusenosti.
    3. Musi hooodne vydrzet a snaset chyby jezdce, nejezdim moc ciste atd tudiz proste naboj i rafek dostane dost nazrat, proto musi vydrzet toho co nejdele a nejvice.

    Aktualne shanim tento zadni naboj pro kolo Giant Reign 2016 na kterem jsou momentalne tovarni vyplety s tovarnim nabojem Giant Tracker 12×142mm, ktery je velmi nekvalitni a uz ma vakl jako svine(teprve po cca 8mi mesicich jezdeni a obcasneho skakani), reklamace probehne, ale i tak hledam jine lepsi reseni a to v podobe noveho lepsiho naboje.

    V hledacku mam DT Swiss 350, Hope Pro 4, nejaky Dartmoor/NS Bikes, ale jsem zklaman z moc vysoke ceny(DRTM, NS).

    Pokud mate kterykoliv zkusenosti negativni/pozi­tivni, nejaky poznatky apod co se tyce zadniho naboje pro Fr/DH/En/AM jezdeni, nevahejte zde zanechat Svuj komentar. Aktualne mam rozpocet pro dany naboj do 5000,– max a planuju si ho poridit k Vanocum spolu s lepsima rafkama(DT Swiss EX471). Diky Vsem za Vas cas zde. :-)

    0 0
      • k3nyL  

        Jj tohle je slusnej kup, akorat tahle verze ma 18T takze este k tomu pripocitej nakej ten litr dva za 36 nebo 54. Jinak neznicitelny.

        0 0
        •  

          Jak to myslis s tema cislama?

          0 0
        • Strakááč  

          za mě 18 t a namazat.. 36 nebo ještě hůř 54kový řechtačky který jsou slyšet víc jak hukot gum, to bych nechtěl :D

          0 0
          •  

            no ja praveze chci aby to delalo co nejvetsi ramus, proste piiiilaaaa :DDDD

            0 0
            • Strakááč  

              hm, tak 54t a budeš slyšet všude :D

              0 0
              • nomecz  

                Nevim jak u tehle naboju ale u 350 tek a 240 tek se 54zubu nedoporucuje na velkou zatez ty jemne zoubky pak moc nevydrzi

                0 0
          • goofy  

            No to ani moc ne…

            0 0
          • Atilla  

            Nemazat, nesahat…

            0 0
            •  

              +1. A pak se Strakac divi ze se mu hnedka vsechno nici kdyz na vsechno saha a vsechno rozebira hnedka po koupi. :-D :-D

              0 0
              • Strakááč  

                ale hovno.. co se divim, že se mi ničí.. jen jsem měl pocit že mám v prdeli ložisko v přední nábě.. a asi i bylo… protože tam bylo málo maziva.. namazal jsme to a už to nejni tak hlučný a vakl to žádnej nemělo, neřešit.. :D

                nevim kdo dává do servisu vidlici jednou za rok… já měním olej každý dva až tři měsíce, podle toho jak často a kde jezdím..

                0 0
                •  

                  Hlavne nebrec :D

                  0 0
                • Strakááč  

                  .

                  0 0
                  •  

                    Prestan s OT ;-) Ptal jsem se tu na nazor na jaky naboj na druh jezdeni ktery chci provozovat o volnem case, pokud mas k tomu co rict, napis to, nepis sem jinak sracky o vecech kterym evidentne neozumis ;-) :-)

                    0 0
                    • Strakááč  

                      a kdo si tu OT začal „žádat“ ? A pak se Strakac divi ze se mu hnedka vsechno nici kdyz na vsechno saha a vsechno rozebira hnedka po koupi. :-D :-D

                      0 0
          • k3nyL  

            Tak ty se hned do vseho seres aniz bys vedel k cemu to je ;)… rozdil je v poctu engagement pointu co ma rohatka v naboji.. Efekt to ma ten ze v zakladu ma tahle naba 18 poloh na 360 – rohatka je masivnejsi a mozna by mohla vic vydrzet. Samozřejme to ma ten efekt, ze mas vetsi mrtvej chod pri zaberu. Dalsi veci je, ze 36 a 54 rohatky jsou duty a lehci nez 18 – ta je plna. Ohledne vydrze… nevim logika veci rika ze asi ta 18 by mela vydrzet vic, ale ja po 4 letech nemel problem s 54 a ted mam 36 a f pohode… navic ta 18 ti zustane. Naboj jen zak neznicis, beznastrojova udrzba.. hlavni je na rohatky pouzit tu jejich vazosku, zadna jina na ne nefunguje tak dobre. Cistim jen kdyz menim kazetu. Me osobne min nez 36T vadi, hlavne pri trialovejsich vecech… ale kazdej je citlivejsi na neco jinyho zejo. Cvakani je az podrznej efekt. Dtcka jsou provereny letama prasaren, maj redukce na chujsky rozmery… vic bych neresil…

            Kazdopadne pokud mas prachy kup si klidne I-9, nebo CK ;))

            0 0
            • Strakááč  

              vím, že to má 18, 36 a 54 poloh v 360°otočení kola, z toho rohatka na 54ku má tuším tři zoubky a na rohatce a u 36 verze má zoubky dva na rohatce.. a vím že se tam dává spešl nelepivá vazelka :D já si jí třeba „vyráběl“ :D jen jsem nahřál starou vezalku do vidlic a dolil olejem do vidlic a promíchal.. a je to strašný bahno.. a dobrý je že v zimě je to stálý, jak je to z vazelky do vidlic :) a funguje to luxusně.. jinak taky bych uvítal 36t radši než jen 18t kvuli těm polohám, ale tak jsem zvyklej na 18t a zas tak mě to netrápí

              0 0
            •  

              Takze kdybych koupil ten naboj plus si dokoupil tohle https://www.koloshop.cz/…ade-kit.html a pak tuhle vazelinu https://www.koloshop.cz/…chy-20g.html tak to bude okej? Budou ty dve kolecka co je v tom prvnim odkazu pasovat na ten naboj DT Swiss 440 FR ktery se uz nevyrabi? Ja jenom jestli nepozmenili rozmery nebo tak, abych nekupoval pak zajice v pytli hlavne. :-)

              0 0
              • k3nyL  

                http://www.mojekolo.cz/…2-mm-32-der/

                https://www.bikepart.cz/…zubu-2ks-15g

                A mas to… DT440FR se asi uz nedela, ale je to vsechno compatible s DT350, takze vsechny dily, rohatky a pod se daji pouzit napric…

                0 0
                •  

                  Super, diky a jdu to objednat, rafky teda doobjednam az pozdeji :-D

                  0 0
                  • goofy  

                    Na rohatku se vyser a kupuj, až jestli ti to opravdu bude vadit.

                    0 0
                    • Strakááč  

                      přesně… :D

                      0 0
                      •  

                        ??? :-)

                        0 0
                        • Strakááč  

                          že se máš ****** na rohatku a koupit jen nábu. pak uvidíš

                          0 0
                          •  

                            Ta je uz objednana… :-) A co bych mel uvidet? :-)

                            0 0
                            • Strakááč  

                              jen že jsou to vyhozený peníze podle mě.. ale zas, když na to máš…

                              0 0
                              •  

                                A kdo psal ze to uz mam objednany/popripade koupeny? :-D

                                0 0
                                • k3nyL  

                                  …bezte se projet ;)

                                  0 0
                                  •  

                                    Ja uz byl dneska rano, sice jen takovy kratky XCecko ale slo to :-D

                                    0 0
                                  • Strakááč  

                                    :D :D mám teď od neděle pauzu.. mám nějak zatuhlý záda od beder po lopatky z toho jak jsem kravnul každej den, tak mám voraz chviličku no, do víkendu asi :D

                                    0 0
                    •  

                      Naboj je uz objednany, cca do 2 dnu mi to dorazi, rohatka muzu koupit dneska jeste pac bikepart je v Praze kousek od Motola a me nedela problem to koupit a mit to treba doma jen tak do zasoby :-D

                      0 0
                      • k3nyL  

                        Hele s tou 18T to neni spatny. Uvidis jak ti bude nevyhovovat… Upgradnout muzes vzdycky. Vetsi uhel zaberu ti treba vadit nebude. Kazdopadne pokud chces bzucak, tak ji kup rovnou… Pak teda nevim mozna naka hope vyjde levneji, ale zase to je praporkova naba… K zubatkam mam nak vetsi duveru.

                        0 0
                        •  

                          Hej uz to moc neresim, naboj je uz objednanej a pro rohatky s tou vazelinou muzu kdykoliv dojet k Motolu… :-D :-) Ale dik za postrehy a snad se nekdy uvidime venku na kole hihihi

                          0 0
                      • Strakááč  

                        když nemáš problém to dneska koupit tak to nebude problém ani za měsíc.. myslím si, že ty dva litry můžeš dát do lepšího ráfku nebo ták a rovnou to nechat zapléct..

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Když už budeš mít náhradní rohatku koupenou, tak to už ji radši voz raději sebou, kdybys měl náhodou smůlu a ta 18t se ti někde vysrala, tak je to primitivní a rychlý vyměnit.

                        0 0
                        •  

                          Videl jsem vcera nejaky videa jak se ty rohatka meni a teda je to celkem rychlovka no :-) Jinak nahradnich dilu na kolo nosim porad s sebou a je jich mraky az si nekdy rikam jestli to netaham tak nejak vsechno zbytecne :-D

                          0 0
                        • Vilém  

                          Chces rict, ze to delas stejne a vozis ji ssebou?

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ne, ale kdybych měl jednu náhradní doma, tak bych ji vozil. Jeden nikdy neví.

                            BTW, taky už tu 54t rohatku asi dva roky plánuju, ale ta s těma 18 je taky už celkem hlasitá. Čím víc jezdíš tím je hlasitější.

                            0 0
              • Atilla  

                Dle mě je ta rohatka k ničem a dokoupit jí můžeš vždy. Troufám si tvrdit, že zde jezdíme dost technické pasáže a s 18t není problém.

                0 0
                •  

                  Budu to mit navic doma jen jako na nahradni dil navic, plus ta vazelina co je v tom baliku se muze hodit vzdycky https://www.bikepart.cz/…zubu-2ks-15g plus cena je hodne ferova.

                  0 0
                  • Strakááč  

                    všichni tu píšou jak jsou ty 18t nezničitelný a nafurt… a ty chceš mít naháradní díl za dva litry

                    0 0
                    •  

                      Proc mi tu zbytecne zasiras vlakno??? To mi nemuzes napsat treba zpravu na FB kdyz uz te tam mam v pratelich??? :-)

                      0 0
                  • Atilla  

                    Je to marný, je to marný.

                    0 0
                  • Atilla  

                    Já ty 440fr 150×12 jezdil asi 4 roky a nešahl jsme na ně. Co mám ty novější cca 2.5 a 1,5 roku a taky jsem s nimi nic nedělal.

                    0 0
                    •  

                      OK seru na rohatka budu cekat a naboj. Neresit a jezdit njn njn :-)

                      0 0
                • Rice  

                  Těch 36T je imho využitelný hlavně na techniku při stoupání. Nicméně na tyhle upgrady se koukám spíš tak, že „jezdím to, tak si můžu dopřát upgrade“ než „jde to i bez toho“. Něco jako když 5 let vozíš stejný vybavení a že bylo na houby zjistíš až po tom co si koupíš nový.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Měl jsem ořechy s více Poe a nikdy mi nevadil přechod zpět na tohle. A hlavně ta spolehlivost není taková

                    0 0
                    • Rice  

                      Tu 36T jsem nasadil na jaře, takže spolehlivost nemůžu hodnotit. Ale nemam 110kg a nešlapu do stojek jak Pantani, tak předpokládám, že při pravidelnym servisu (udržování v čistotě a občas namazání) vydrží…

                      0 0
                  •  

                    Zrovna ty rohatka jsem fakt neresil a bylo mi to uprimne uplne jedno.......Proste se to tu zase zvrtlo, jako vzdycky klasika BF :-D Sumasumarum: naboj je uz objednanej a brzdy prijde, rohatka s tou vazelinou koupim casem, treba o Vanocich spolu s rafkama :-D :-)))

                    0 0
        • Atilla  

          Mám tyhle náboje na dvojích zápletech a nemám s tím problém. Na triall bych nad tím přemýšlel, ale na normální ježdění dávám přednost odolnosti.

          0 0
          •  

            Jojo taky hledam predevsim tuhost a dlouhou vydrz + obcasna udrzba. Na vahu nekoukam a rachot taky neresim :-)

            0 0
        • Mr.Duck  

          To pises jako by se nedalo na 18t jezdit :)

          0 0
      •  

        muzes se o tomto naboji vice rozepsat? naky osobni zkusenosti atd

        0 0
        • goofy  

          Odolný náboj, který na to, že má ocelový ořech je poměrně lehký. Kdybych na něho tak trošku nezapomněl při skládaní kol, tak ho nejspíš vozím.

          Pokud chceš klasiku, tak pak Hope Pro 4 – rachot, DT 350 – ticho

          0 0
          •  

            Na hlucnosti mi vlastne ani moc nezalezi, rachot nebo ticho to je fuk, jde mi predevsim o tuhost/vydrz atd. Pokud ma ocelovy orech pro kazety, tim lepe. :-)

            0 0
            • goofy  

              Myslím si, že všechny ty náboje vydrží hodně. Ten FR 440 už se nevyrábí, ale jak sám název napovídá byl navržený na hrubší zacházení. To ale neznamená, že by ty ostatní na tom byly nějak špatně. Třeba Hope má jedno tělo pro všechny disciplíny a stejně tak teď vlastně i DT. Pokud už chceš do kola trochu investovat (nový ráfek a výplet), tak bych šel asi touto cestou.

              0 0
              •  

                To zni rozumne, vyberu teda ten DT 440 :-) Dik za postrehy ;-)

                0 0
    • Pepe72  

      Force 4×1 za 1 100 kč

      0 0
    • Krtes  

      Vidím, že už jste to tak trochu ukončili, ale když teda nejde už sehnat DT 440 tak co "Dartmoor ":https://www.dartmoor-bikes.cz/…-p-2673.html ? máte s ním někdo zkušenosti ?

      0 0
      • wilda81  

        Stojí stejně jako DT SWISS 350, takže nevidím důvod proč jít do Dartmooru.

        0 0
      • Strakááč  

        tak DT je DT.. né že by dartmoor nebyl masivní nebo tak, to on je.. ale DT a jeho systém zubatek oceníš :D jinak je to asi fuk.. ale jak píše wilda, za tu cenu seženeš i klasický DTčko 350 :)

        tohle jakože taky slušný :D :D

        0 0
      •  

        Ahoj. Viz moje fotky. Uz mam zakoupeny ten zadni naboj DT Swiss 440 FR . :)))

        0 0
    • Dan Moravec  

      Zdarec. Chci kupovat toto kolo z ,,druhe ruky" http://2015.konaworld.com/operator.cfm

      Jenže ma takovej zadni rafek viz foto. Určitě bych ho vyměnil za novy rafek i náboj. Nevyznám se v rozměrech, vim ze je to 26 ale víc nevim. Chci do toho dat tak 4500Kč. Lepsi by bylo celý nový vyplet nebo firmu,kde to rovnou vypletou. A chci aby to delalo hlasitý zvuk

      0 0
      • Atilla  

        kdybys chtěl můžu ti nabídnout náboj spank spoon na 32d je nejetý a dělá solidní rámus. Je na 150×12 takže na DH kolo. cena 1600kč

        0 0
      • Pedro404  

        Já ti do toho nechci kecat, ale pokud ten ráfek nekope, tak takhle ohnutá patka absolutně ničemu nevadí.

        0 0
        • Dan Moravec  

          Tak me jde o to aby to nehazelo a delalo velkej hluk. Ono se to hodi ve městě .

          0 0
          • LM  

            Jestli ti jde hlavně o ten hluk, tak si na řidítka nebo batoh připni tohle (video ) :-D

            0 0
      • Strakááč  

        hm ten tvůj věk je pravdivej?

        nech to bejt jak to je… a kecy od kluků, že to má mít největší řechták, nevnímej…

        naopak víš jak je krásnej hukot gum a celkově jak pláště dostávaj nažrat ? nejlepší… :D

        prachy si nech na integálku a chrániče kolen a nějaký rukavice nebo boty… budeš vypadat hned líp… ráfek je beztak jak novej a pokud háže trochu, tak to nech někde porovnat a pak jezdi modry a buď dobrej… :D

        0 0
        • Dan Moravec  

          Věk je pravdivej.

          Ono me se to neskutečně líbí a oni maji spíš kecy že je to otravný.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.