• unitak

    Ahoj,

    včera jsem byl na vyjížďce a najednou z ničeho nic se mi v záběru protočí kliky a nějak se mi strhly praporky na náboji. Můžu točit klikama dopředu i dozadu, ale se zadním kolem to nic nedělá, protože to uchycení je prostě v háji. Hold už měly asi nejlepší léta za sebou, tak hledám náhradu, ale zjistil jsem, že to není až tak úplně jednoduché něco najít.

    Nemáte někdo nějaký tip na zadní náboj 12/135mm s „disc“ uchycením?

    Uvažuju i o celkové výměně zadního kola, protože špice nejsou taky v nejlepší kondici a ráfek je lehce bouchnutý, ale nijak to zatím ničemu nevadilo.

    Do čeho tedy jít? Vyměnit jen náboj a jaký? Nebo vyměnit celé zadní kolo třeba i s kotoučem, protože centerlock se dá sehnat snáz.

    Je to na kolo v profilu, takže Haibike Trailstar SL, jezdím takové xc/enduro lesními cestami a skoky max do půl m, spíše méně.

    Momentálně je na kole toto (bohužel odrovnané):

    http://www.chainreactioncycles.com/…rp-prod20223

    Díky za rady.

    0 0
    • unitak  

      Nikdo nic? :-/

      0 0
    • Manzak  

      Projed eshopy na internetu a myslim se budes moct prehrabovat v kolech jak baba v koksu.

      0 0
      • unitak  

        To mě fakt nenapadlo…dej mi tu 3–5 odkazů když je taaak velký výběr. Je to zvláštní, ale zadná nába 12/135mm není asi až tak běžná a je celkem problém něco najít nebo neumím asi dost dobře hledat.

        0 0
        • Vilém  

          Nejjednodusseji asi pujde sehnat nejaky Novatec. Pak co jsem koukal, tak treba Brave a jiste toho bude povicero.

          0 0
        • Manzak  

          Jako ze ti mam nahazet odkazy na bike24, bikester, wiggle a tak dale, pac neumis googlit? Vzdyt ja ani nevim co poradne chces, jestli jen naboj, nebo cely kolo. Mit tvuj problem, tak zalovim na netu, nevidim duvod zakladat vlakno.

          0 0
          • kubad  

            on zase tak jednoduché sehnat levnější náboj na 135×12mm osu není už se to pár let nepoužívá, nahradila 142×12 verze, navíc 135×12mm nikdy nebyla masovka moc se to nepoužívalo, ale určitě jsou :D

            0 0
            • Vilém  

              Jak pises, levny to neni.

              V tomto pripade my mozna stalo za zvazeni vzit nejakou vhodnou 142/12 a nechat zkratit o 3,5mm koncovky.

              0 0
            • unitak  

              Tak nějak…co jsem našel tak jen hope, ale 5 za náboj se mi fakt dávat nechce, ještě když mám nohu v takovém stavu, že nevím jestli budu moct pořádně na kole někdy jezdit nějaké delší vyjížďky po horách..každopádně kousek jsem schopný ujet v klidu a na to mi stačí něco obyčejnějšího.

              0 0
              • kubad  

                DT350 je cca o litr levnější

                0 0
                • Vilém  

                  Novatec neco pres 2 tKc.

                  Hope a DT jsou ale vetsi jistota.

                  0 0
              • tonik666  

                Sezen bazarove zadni kolo s hope2 pro evo nabojem. A ja ti na nej prodam 12×135 koncovky:)

                0 0
    • ganjabiker  

      Mrkni na katmar.cz, jsou tam náby od Brave a NS bikes ;)

      0 0
    • Atilla  

      Zkus Hnoje, nabízí náboje bitex cca kolem 2tis, kvalita prý lepší než novatec a mají ocelové opěrky na Alu ořechu za což mají velké plus. jinak pak DT 350

      0 0
      • tonik666  

        Pcelove operky na alu orechu by mely mit i novejsi rocniky novatecu.

        Dt350 jsem ve 12×135 nikdy nevidel.

        0 0
    • unitak  

      Nechci zakládat nic nového, tak to mrsknu tady..Kolo jsem dal do servisu a tam mi řekli, že když povolili kazetu a sundali ořech, tak na ně vypadla hromada šrotu..tak zničený ořech jsem tedy neviděl a ani nevěřil, že to tak zničit jde :-D

      Každopádně s těmi rozměry to je trochu jinak. Náboj má délku nejspíš 142mm. Prosím o kontrolu na fotkách, změřil jsem vzdálenost od patky k patce 143,5, dále osu náboje bez „vložek“ po stranách (139mm) a osu náboje s vložkami po stranách (142mm).

      Předpokládám tedy, že bych se měl dívat po novém náboji o délce 142mm a pevnou osou 12mm.

      Byl bych rád, kdyby mi to někdo znalý potvrdil, protože si myslím na 99%, že to prostě je správně, ale nechci koupit něco na prd..

      Další věc je jaký náboj byste pro tento rozměr doporučili. (ideálně něco levnějšího)

      Díky :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.