Xiaomi M2A Android 4.1 3G Krait 300 Dual Core 1GB Phone 4.5 Inch IPS 16GB

107 nepřečtených
  • andreashi

    co o tomto telefonu?

    Xiaomi M2A:

    4.5 Inch IPS multi-touch Retina screen,1280×720

    CPU:Snapdragon S4 Pro based on Krait 300 architecture, Dual-core

    CPU Speed:Max 1.7 GHz

    16GB ROM + 1GB RAM

    OS:Android 4.1

    Dual Cameras, 2.0MP front camera, 8.0MP back camera with

    flashlight and auto focus, support 1080P video record

    WIFI

    GPS

    Bluetooth

    http://bit.ly/KTsUhV

    0 0
    • camlost  

      co to zkusit tady?

      http://miui.cz/viewtopic.php…

      0 0
      • Vilém  

        Myslis, ze cinskej spamer potrebuje rady z ceskyho fora?

        0 0
        • camlost  

          moje paranoia zatím nedosáhla takové úrovně, abych prověřoval každou IP adresu, kterou uvidím. :-)

          0 0
    • Petr78  

      Možná je toto téma založeno jako SPAM, ale já sem klidně napíšu moje osobní zkušenosti.

      Ne teda přímo na tento telefon, ale na vybavenějšího brášku Xiaomi MI2S.

      Ještě nedávno to byl nejvýkonější chytrý telefon na světě a dá se pořídit i s poštovným z Číny za asi 7500,–Kč.

      Díky 4,3" displeji má telefon ještě normální rozměry a vejde se pohodlně do kapsy.

      Mám telefon půl roku a zatím absolutní spokojenost.

      Zamrznul mi jenom jednou a to bylo po aktualizaci jedné aplikace. „Závada“ se dala lehce odstranit a od té doby je telefon 100% spolehlivý.

      Po nainstalování větší baterky (3100 mAh) mi telefon při běžném užívání vydrží 4 dny na jedno nabití.

      Díky velkému výkonu a optimalizované nadstavbě MIUI má telefon bleskové reakce a nikdy na nic nečekám.

      Má taky velmi dobrý foťák. Obzvláště makro fotky jsou úžasné a leckdo ani nepozná, že jsou focené mobilem.

      V případě zájmu sem můžu nějaké fotky na ukázku hodit.

      0 0
      • camlost  

        víš, co by mě docela zajímalo? jak přesná je GPSka v Mi2s.

        můžeš to s něčím srovnat? (s jiným telefonem nebo třeba s GPS loggerem)

        0 0
        • Petr78  

          Bohužel to nemám momentálně s čím srovnat, ale satelity jsou fixnuté během pár vteřin a např. navigace Sygic uvádí přesnost 3m.

          0 0
        • mischel  

          Mám Mi2s 32GB už nějaký měsíc a můžu říct, že to byla opravdu skvělá volba. GPS je rychlá a přesná oproti mému starému Samsungu Galaxy S, ale přímé porovnání težké takto popsat. Chyte signál i místnosti což u samsungu vůbec nebylo možné. Určitě je výhoda podpora Glonass. Víc se určitě dočteš v mnoha odborných recenzích.

          Pokud nechceš 5" placku vozit v kapse tohle je prostě skvělá volba. Podpora MIUI je taktéž skvělá.

          Čínští soudruzi opravdu odvedli skvělou práci.

          0 0
          • Petr78  

            Přesně. Tento telefon je dobrá vizitka pro Čínu a důkaz, že umí udělat i něco jiného než jenom šmejdské kopie.

            Je teda pravda, že v Číně se objevujou i šmejdské kopie telefonu Xiaomi Mi2S :-D

            Dokonce se mi jednu takovou kopii podařilo z Číny dotáhnout.

            Samozřejmě ne dobrovolně :-)

            0 0
            • mischel  

              Tak to je pech. Ještě, že jsou i obchody jako http://www.ibuygou.com/ kde by to mělo být v pohodě.

              0 0
              • Petr78  

                Jo, v osvědčených e-shopeh je 100% pravost zaručena.

                Tu kopii jsem koupil od neprověřeného prodejce, který telefon nabízel za skvělou cenu a já to chtěl zkusit.

                Kupoval jsem to přes Aliexpres, takže jsem vlastně skoro nic neriskoval – peníze jsem dostal zpět.

                0 0
      • sudovec  

        K těm fotkám – máš 16GB nebo 32 GB verzi? Liší se čipem foťáku a někde jsem slyšel, že fotky ze 32GB jsou horší než ze 16GB.

        0 0
        • Petr78  

          Mám 16GB verzi s foťákem 8 MPX, který má světelnost objektivu f 2,0 takže by měly být lepší fotky za horšího světla. Na druhou stranu 32GB verze, kde je 13 MPX foťák se snímačem Sony Exmor RS má světelnost objektivu f 2,2.

          Fotky jsem zmenšil kvůli rychlejšímu načítání. Jinak fotím širokoúhlé fotky s rozlišením 6 MPX a někdy používám funkci HDR.

          0 0
          • sudovec  

            Fotky vypadají moc pěkně. Protože ale MI2S nemá slot na SD, chci 32GB verzi. U té jsem ale viděl reakce že fotky jsou horší. Možná problíém ve zpracování dat z foťáku? Třeba se tomu číňani tolik nevěnovali…

            0 0
            • Petr78  

              U 32GB verze jsou fotky horší jenom za zhoršených světelných podmínek – mají víc šumu díky menší světelnosti objektivu a většímu počtu megapixelů.

              A za takových podmínek nejsou nic moc fotky ani z 16GB verze. Jenom jsou o něco méně špatné :-)

              Pokud by jsi chtěl kompromis v podobě 8 MPX foťáku a 32 GB paměti, tak jdi do starší verze MI2, která má o trošku pomalejší procesor (1,5 GHz oproti 1,7 GHz), ale jinak je to stejný telefon.

              0 0
              • sudovec  

                Aha, tak díky. A dá se někde objednat rovnou s tou větší baterkou? Příde mi hloupý si koupit 2000 mAh + další baterku a tu původní pak nepoužívat.

                0 0
          • Smazaný účet  

            Ta 4. fotka je moc hezká :0) Dobrý nápad s tím rozvlněním ;0)

            0 0
        • Petr78  

          Ještě nějaké fotky. Snad se budou líbit.

          Samozřejmě jsou všechny focené na vyjížďkách na kole. Ten telefon je skvělý společník i na kolo.

          0 0
          • roman 3D  

            jo, fotky dělá pěkný, lepší než můj S4mini, stejně půjde pryč a rád bych něco s kvalitním foťákem a uhlopříčkou kolem 4,7–4,8" ale moc toho není k výběru

            0 0
          • hawrda  

            Teda jak může být telefon skvělý společník?Pije aspoň pivo na švihu?

            0 0
            • Smazaný účet  

              To s tím skvělým společníkem je asi stejně pitomá fráze, jako třeba: „ty brzdový páky mě fakt baví“…

              0 0
            • Petr78  

              :-D

              No dobře, „společník“ asi není úplně to správný slovo.

              Ale když se ztratíš někde v lese, tak zapneš GPS a hned víš kde jsi.

              Když si budeš potřebovat zavolat pomoc, vytočíš číslo a voláš.

              Když si budeš chtít vyfotit krásná panorámata :-), zapneš foťák a fotíš.

              Když si budeš uprostřed vyjížďky potřebovat vyřídit neodkladný e-mail nebo cokoliv na internetu, ten telefon ti to umožní.

              A taky ti chytrý telefon s odpovídající aplikací nahradí tachometr a výškoměr.

              Prostě chytrý telefon má smysl brát si sebou na kolo.

              0 0
              • hawrda  

                No jo vždyť já tomu rozumím,že je nová doba:).Pomoc zavolám i z normálního mobilu,na focení vozím foťák,ztratit se v lese je přeci dobrodružství ne:),majly na švihu nevyřizuju(to je úchylka),tachometr jsem v životě nevozil.Takže smysl to má jak pro koho.Ber to jen jako rozdílný pohled na věc:).

                0 0
          • marapara  

            Řekl bych, na mobil velmi slušné výsledky. Srovnatelné nebo možná i lepší, než kdejaký kompakt.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Tak t čumim, to vubec nefoti na mobil špatně. Dokonce na fotce s tím lučním koněm ta malá hloubka ostrosti… :)

            0 0
            • Martin  

              u té malé HO bych si to tipnul na focus stacking nebo nějakou jinou softwarovou berličku

              0 0
              • madcat  

                Já bych řekl, že ne – stejně nebo hodně podobně fotí takhle zblízka i můj číňan, kterej má myslím f2.2. Samozřejmě nebavím se teď o šumu, kresbě apod., kterýžto parametry má ten můj určitě horší, protože tam nacpali imho nesmyslný rozlišení 13 mpix…

                0 0
              • Petr78  

                Kdepak, žádné dodatečné úpravy (kromě zmenšení kvůli rychlejšímu nahrávání na internet) fotek nedělám.

                Jednak s programy na úpravu fotek neumím a druhak ani není potřeba fotky upravovat.

                Je teda pravda, že ne každá fotka se povede a pak vyberu třeba jenom 2 opravdu povedené fotky z 10ti.

                0 0
                • Martin  

                  já to myslel jako úpravu, kterou dělá sám přístroj. přijde mi dost divné, že by měl pidičip v telefonu takovou možnost práce s HO.

                  0 0
                  • Petr78  

                    Aha, jo to je možný, že to mají takhle ošéfovaný.

                    Stejně není tolik důležitý princip ale výsledek :-)

                    0 0
            • Petr78  

              Jo, ten foťák opravdu není špatnej a s hloubkou ostrosti se dá hezky pohrát. Stačí jenom ťuknout na displeji na místo, které chci zaostřit a stejná scéna s jiným bodem zaostření může vypadat úplně jinak.

              0 0
            • Petr78  

              „lučním koněm“

              To si napsal přesně. Ten byl tak velký, že jsem skoro ani nemusel fotit na makro :-)

              0 0
      • LaFu  

        umí ten mobil česky? vypadá celkem solidně

        0 0
        • Greyhound  

          Já měl M2S 16GB asi měsíc než jsem ztratil a za mě doporučuju – MIUI dobrý, nic se nesekalo, aktualizace každý týden, rychlý, displej super, foťák nejsme schopen posoudit, fotil jsem málo.

          Teď mám Samsung S4 – Touchwiz vs. nebo MIUI, nevidím žádný zásadní rozdíl, displej (nemyslím velikost) o trochu lepší, velikostně už mi to nepřijde moc rozdíl, člověk si rychle zvykne. Xaiomi bylo celkem pěkný, ale Samsung (mám modrou variantu) působí mnohem luxusnějším dojmem (a rozhodně ne lacině)a je líp zpracovanej (míň vrže), to je asi tak jedinej zásadnější rozdíl z mého pohledu, který za ten velkej rozdíl v ceně samozřejmě nestojí.

          0 0
        • Petr78  

          Jo, má oficiální českou podporu.

          Každý týden aktualizaci operačního systému a klub nadšenců s diskuzním fórem, kde ti pomůžou vyřešit případné problémy.

          http://miui.cz/index.php…

          Takovou podporu podle mě nemá žádný jiný telefon.

          0 0
          • Canyon325  

            v sekcií Stiahnuť je tá cz verzia aj pre lenovo s820, na kt. kúpou uvažujem… to znamená, že to je celkový preklad do CZ (lebo z číny príde ten OS predpokladám preložený len z časti)

            0 0
            • Petr78  

              Nevím, jak je to u Lenova, ale u Xiaomi mi přišel telefon z Číny s předinstalovaným oper. systémem a hned po spuštění mi bylo nabídnuta angličtina nebo čínština.

              Tam nesmí člověk udělat chybu a překliknout se na „rozsypaný čaj“ protože pak už nemá šanci bez druhého telefonu s češtinou nebo angličtinou cokoliv nastavit :-)

              No a jak je ten telefon s originální (čínskou)ROMkou v angličtně, tak tam nahraju českou ROMku a aktualizuju oper. systém na ní.

              A pak už je telefon kompletně v češtině.

              0 0
              • Canyon325  

                a odkiaľ si bral ten xiaomi? lebo lenovo by som chcel kúpiť z etotalku takže pri inštalácií tejto ROM od MIUI asi nemá cena doplácať za tú ich ROM-ku a ostatné predinštalované aplikácie alebo nie?

                0 0
    • lodyh  

      Potřebuju se už rozhodnout, napíšu to sem, třeba poradíte…:)

      Xiaomi Hongmi nebo Motorola Moto G?

      pro Xiaomi: jednoznačně MIUI, doteďka jsem měl cyanogenmod, nemám rád nástavby jako Touchviz, drhne to; potom ocenim paměťovky, i když 16gb interní na motorole by mi taky stačilo a ty parádní fotky taky nejsou k zahození, i když s mobilem tolik nefotim

      pro Motorolu: kompaktnější design, líp padne do ruky, pogumovaný záda, pořád mám trochu antipatie k číňanům.

      Použití: internet, navigace v autě, preferuju rychlej systém (to by měly mít oba). Co je ale nejdůležitější, tak mechanická odolnost. Galaxy S dal něco přes dva roky a je po smrti.

      kdyby mi někdo v Brně půjčil do ruky Hongmi, nezlobil bych se (třeba za menší úplatu). i motorola by bodla.

      0 0
      • roman 3D  

        tak u mě nastala potřeba dvousimkáče a tak bych svůj s4mini vyměnil nejraději za xiaomi Red Rice http://smartmania.cz/…-hongmi-6539

        tak kdyby někdo měl vlastní zkušenost tak sem s ní případně co jiného v uhlopříčce 4,5 – 4,7"

        0 0
        • Petr78  

          Myslím, že s ním chybu neuděláš.

          Zkušenosti přímo od majitelů se dočteš tady: http://miui.cz/viewforum.php?f=27

          0 0
          • roman 3D  

            dík, tak jsem pročetl témata k Red Rice a když jsem si přečetl co tam furt řešej a přehrávaj donekonečna Romky atd tak se poohlédnu po něčem jiném takže kdy měl někdo jinej tip na kvalitnější dvousimkáč 4,5 – 4,7 palce s dobrým foťákem tak sem s ním

            0 0
            • roman 3D  

              tak si odpovím sám a našel si novýho favorita Huawei Ascend P6 S :-), jen ho ještě někde sehnat http://mobilizujeme.cz/…ni-tloustky/

              0 0
              • Petr78  

                Taky pěkná volba, ale mně by se nelíbilo, že nejde vyměnit baterka a rozměrově je to na mně už moc velké pádlo.

                Když jsem P6 viděl naživo v krámu, tak jsem se až lekl, jak je velký a přestal o něm uvažovat. Při výběru telefonu jsem byl omezený velikostí kapes :-)

                0 0
                • roman 3D  

                  já byl taky vždycky proti větším founům ale S3 mini, teď S4 mini úplně v pohodě s rozměrama až už mi je malej a S4 je už velká, navíc ten Huawei je celkem tenkej, a co se týká baterky tak žádnej telefon jsem neměl tak dlouho abych se tím kdy zabýval, ale je fakt že pro někoho to může být překážka ve výběru

                  0 0
      • Petr78  

        Já osobně bych doporučil Xiaomi.

        Ta Motorola bude taky vyrobená v Číně z čínských komponentů a nebude mít takovou podporu jako Xiaomi.

        Kdoví jestli bude mít vůbec češtinu.

        Kdysi jsem si chtěl kupovat Motorolu Defy, ale nebyla pro ní čeština, tak jsem si počkal a šel do Xiaomi a nelituju.

        0 0
        • MaroH  

          to je pekna hloupost, motorolu vlastni google takze to je takovy nexus lite tzn. podporu bude mit jednoznacne lepsi, jiz nyni se aktualizuje na kitkat (vs 4.2 i ciny). na motorole cestina neni a pravdepodobne oficialne ani nebude (neprodava se tu takze ji tam gugl asi neda) ale to ani na cinanovi (myslim nevim?) (root a nahrat cesky system muzes u obou), snapdragon vs. mediatek taky hovori pro motorolu a jenom takova subjektivni vyhoda stejne rozliseni na mensim displyi bude jemnejsi. jinak motorola je odolna proti vode (neni vodotesna ale elektronika ma naky supermegagiga nanopovlak co nepusti vodu ke kontaktum a fakt to fici – viz jutub) navic motorola cisty android takze zadne nastavby. dalsi plus motoroly je 50 giga zdrama na google drive (ale to je taky o datovem tarifu a co tam ulozis a pripadne obetujes moznost ze se k tomu nekde nedostanes) co by mi vadilo jsou tlacitka na displayi v tom ma vyhodu xiaomi. Ja jsem asi konzervativni a cinana dokud nebude oficialni zastopeni v EU tak nekoupim na reklamaci do ciny nemam nervy a predstava ze reklamuju a misto aby mi to opravil naky autrozivany servis se v tom bude hrabt brigadnik z mironetu me dost desi…takze proto za me motorola

          0 0
    • Tomcat  

      Xiaomi je teď stejně jako Oppo a Zopo hrozně in.

      Prakticky je to průměr a sázka do loterie. Pokd koupíte v ČR máte záruku ale taky nadprůměrnou cenu , pokud v ČLR cena dobrá ale jste bez záruky.

      Jinak škodolibě čekám až to někomu zapálí bejvák nebo spálí prdel . Protože pojišťovna mu nas… pač ty zařízení nemají naprostou většinu schválení pro provoz v EU.

      Jinak jsem si chtěl koupit na testování v rámci profese. Red Rice jenže situace s volnou pamětí ( viz forum MiUI.cz) je taková že ten telefon je na kulový.

      0 0
      • Petr78  

        Mám Xiaomi Mi2S půl roku a dovolím si s tebou jako spokojený uživatel nesouhlasit.

        28 000 bodů v Benchmarku AnTuTu je podle tebe průměr?

        Fotky mnohdy nerozpoznatelné od fotek z kompatního foťáku je taky průměr?

        Výdrž na 3100 mAh baterku 4 dny při běžném používání je taky průměr?

        Natáčení videa ve FullHD je průměr?

        A mohl bych pokračovat.

        Takového „průměru“ mnohdy nedosahují ani značkové telefony dvakrát tak dražší.

        Při používání originální baterie žádné zapálení bejváku ani ****** nehrozí. Toto se stává u neoriginálních baterek.

        Schválení pro provoz v EU Xiaomi telefony sice nemají, ale navzdory tomu bezvadně fungují. Narozdíl od některých telefonů, které sice toto schválení mají, ale funkčnost Xiaomi můžou jenom závidět.

        To že je telefon pořízený v Číně bez záruky taky není pravda. Sice je tam záruka jenom 1 rok, ale vyřízení reklamace oproti ČR je na úplně jiné úrovni. U nás ti tradičně neuznají raklamci z důvodu vniknutí vlhkosti do telefonu a je vyřízeno.

        Nejdřív si ten telefon alespoň na pár dnů půjč, vyzkoušej a pak dělej závěry.

        To je stejný případ jako čínské pneu na auto. Plivou na ně jenom lidi, co je nikdy nejezdili.

        Jsou to jenom hloupé předsudky, které nemají nic společného s praktickýma zkušenostma.

        0 0
        • felix.org  

          Víceméně souhlas, čínskej telefon mám, ale čínský gumy bych si na auto fakt nedal.

          0 0
        • pepek  

          lidi, co je nikdy nejezdili – ti, co je jezdili třeba už ani plivat nemohou.

          0 0
          • Petr78  

            Já jezdil čínské gumy (Nankang) na třech autech a znám dost lidí co jsou s nima spokojený stejně jako já.

            Vzhledem k ceně až překvapivá kvalita.

            Ale tomu nikdo neuvěří dokud je sám nevyzkouší.

            0 0
        • StuntJ  

          a auto máš taky předpokládám bez technické, protože bez ní taky šlape super že …

          0 0
          • Petr78  

            Vzhledem k tomu, jak u nás funguje STK tak je to pro mě jenom nutné zlo bez nějakého zásadního významu.

            Na STK mi vždycky řeknou: „pane, máte to všechno v naprostém pořádku“

            A já na to: „já vím, vždyť si na autě všechno dělám sám, tak vím co tam mám“

            To že telefony Xiaomi nemají schválení pro provoz v EU nemá nic společného s jejich kvalitou, spolehlivostí nebo bezpečností.

            Ten výrobce nemá potřebu tyto telefony vyvážet mimo Čínu, tak ani nepotřebuje nějaké schválení pro EU. EU pro něj stejně není zajímavej trh. Doma prodá telefonů dost a nestíhá vyrábět.

            0 0
            • StuntJ  

              To pak nerozumím, proč na STK jezdíš …

              0 0
              • l.smetana  

                Já zase nerozumím, proč se ptáš na takovou kravinu…chceš snad srovnávat povinnou technickou kontrolu s papírama od mobilu pro provoz v EU?

                0 0
                • StuntJ  

                  vzhledem k tomu, že se jedná o radiofrekvenční zařízení, může též způsobit nemálo problému, když toho poleze nějaký bordel …

                  0 0
                  • Petr78  

                    Máš na mysli hodnoty záření co z telefonu jdou a které by mohly mít vliv na zdraví?

                    Na tom něco je, ale řešil bych to až když bych měl celý den telefon u ucha.

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Ne třeba rušení DVB-T, a pak normy pro rozvodnou síť, případně zdravotní normy pro plasty … konče normou že to třeba nevyrábí děti ty exote.

                      0 0
                      • Petr78  

                        Nebýt té urážky na konci, tak tvůj příspěvek měl nějakou hodnotu.

                        Takhle ale vidím, že diskuze s tebou nemá úroveň ani smysl.

                        Siláků za klávesnicí je plný internet.

                        0 0
              • Petr78  

                Protože nechci platit pokuty při silniční kontrole.

                STK je pro mně jenom nicneříkající formalita.

                0 0
        • prvniodkonce  

          Já měl 2 čínský telefony – jeden benq a jeden nounejm. Po těch zkušenostech třeba já nemám potřebu kupovat si třetí, a těch lidí je asi víc. Chápu, že to asi třeba bude kvalita, ale kvalitu ukazuje čas.

          0 0
          • Petr78  

            Nesmíš všechno házet do jednoho pytle.

            V Číně se vyrábí spousta výrobků, spousta z nich jsou šmejdy, ale najde se pár značek, které navzdory čínskému původu jsou kvalitní.

            Třeba Iphone :-D

            To samé ty pneumatiky. Dají se koupit čínské pneu, na kterých je to skutečně o hubu na mokru, ale značka Nankang je světlá vyjímka.

            Prostě předsudky stranou a sledovat zkušenosti uživatelů.

            Já myslím, že půl roku bezproblémového provozu je už slušná doba na posouzení nějaké kvality. Neříkám že je to ideální doba pro hodnocení, ale je to slušnej začátek.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Miluju tyhle zhrzené majitele čehokoli, kteří by se klidně za ten „svůj“ produkt rvali do krve :0)

              0 0
        • obda  

          S tou reklamací máš osobní zkušenosti? Na kolik to vyšlo (poštovné atp.), jak dlouho to trvalo? Co celní formality?

          0 0
          • Petr78  

            Já naštěstí ne, ale jedna zkušenost je třeba tady: http://miui.cz/viewtopic.php…

            0 0
          • Petr78  

            Zhrzené? Já myslel, že to znamená něco jako zklamané a to já rozhodně nejsem.

            Rvát do krve se nechci.

            Jenom jsem se chtěl podělit se svojí zkušeností.

            Já zase „miluju“ lidi, co hodnotí něco, co ani nedrželi v ruce a řídí se předsudky a reklamou.

            Ale dost už hádání.

            Pokud má někdo averzi proti čínským telefonům a raději dá přednost jiným telefonům (taky vyrobeným v Číně) tak je to jeho volba a respektuju to.

            Pokud chce někdo znát nějaké praktické zkušenosti s čínským telefonem, rád se o ně podělím.

            0 0
            • Tomcat  

              Agent levnýchtelefonů cézet nebo miui cézet fóra?

              Děláš ze sebe odborníka, ale chybí ti jedna drobná věc. A to je velká uživatelská základna v ČR. Ono i ve zbytku EU. On totič nikdo po těch telefonech kromě Číňanů nešílí, těch pár zapálených android-ultrazz opravdu vééélkou prodejnost nedělá. Takže nejseš schopen garantovat pozitivní zkušenost ostatním. Ani snížení rizika nejsi chopen dosáhnout.

              Jen hezká slova která nemají žádnou hodnotu. Před problémy s nákupem a reklamací ho neochrání.

              0 0
              • claid  

                mám 1/2 roku Xiaomi Mi2S a jen ty nejlepší zkušenosti, potvrzuji na AnTuTu 28150 a to už pomalu bude rok starý stroj.. a příště zase půjdu do Číny… a reklamace? podělat se může vždycky všechno, ale zatím jen oceňuji klalitu, jakou je to udělaný.. jo a ROM-ka MIUI 5 je skvělá a každý týden aktualizace, kdo má takovou podporu? Je zbytečný se Číny bát – co se týká mobilů…

                0 0
              • Petr78  

                Ne, žádná komerce nebo skyrtá reklama. Opravdu jsem jenom běžný (spokojený) uživatel.

                Ale je jenom na tobě, jestli tomu budeš věřit nebo ne.

                Však ještě v budoucnu o značce Xiaomi uslyšíte. A čím dál tím víc ;-)

                0 0
                • MaroH  

                  s tim nemam problem ale at to schvali pro eu a at to ma v evrope servisni stredisko a v pohode…opravdu posilat mobil zmatky do ciny na reklamaci je otazka 2 mesicu a to si nekteri z nas dovolit nemuzou…+ obrovske vydaje az budou jako ZTE a Huawei a mit podporu i v Evrope tak vpohode ale jinak cinu nee (navic mediatek taky nee) takze tak

                  0 0
                  • mischel  

                    Mediatek to nema jestli ti jde o procesor a balik do ciny stoji cca to co u nas.

                    0 0
                  • Petr78  

                    Kde jsi přišel na Mediatek?

                    Mi2S má procesor Snapdragon 600 (4×1.7 GHz) od Qualcommu a grafiku Adreno 320.

                    0 0
                    • mischel  

                      Asi haze vsechny cinske telefony do jednoho pytle. Mtk ma problemy s presnosti gps a to tady vsichni vi.

                      0 0
                      • Petr78  

                        Jo jo, předsudky v praxi…

                        Kdyby si alespoň něco o tom telefonu přečetl, než ho začne kritizovat. Alespoň základní technické parametry.

                        0 0
                  • l.smetana  

                    A teď tu o karkulce:

                    http://xiaomimobile.cz/…3-xiaomicare

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Xiaomimobile je projekt cloveka ktery ma za sebou zprostredkovani dovozu levnych smartphonu z Ciny.

                      Neni to zadne oficialni zastoupeni, jen dalsi samozvaný dovozce a prodejce. Ty ceny jsou prumer takze za cenu mi2s si uz koupíte Moto X , Luminu 925 nebo Nexus 5 a to je podstatne vyšší level kvality

                      0 0
                      • sudovec  

                        A v čem je konkrétně problém? Ten člověk prodává zboží (které legálně nakoupil a neukradl předpokládám) a dává k němu standardní záruku ze zákona (24M) + možnost připlatit si další rok (celkem 36M). Vzhledem k tomu, že to má jako standardní business, bude určitě muset platit DPH při dovozu a další související daně a poplatky. Nevšiml jsem si, že by mu někdo vytýkal konkrétní záležitosti a i docela podrobně vysvětlil jak provozuje servis. Ano, uznávám že jeho nástup nebyl ideální a ty formulace o oficiálním zastoupení byly přes míru. Ale teď je vše vysvětleno, každý ví na čem je a necítím z toho žádný podvod nebo parazitování apod.

                        Proč by měl být horší než přímý nákup z Číny, se zárukou jen jeden rok (12M) a uplatnitelnou jen v Číně. A to vše doprovázené tím, že prodejci napíši ať to deklaruje do 25 USD, jen abych nemusel platit DPH a celní poplatky.

                        V čem je problém? Co tomu pánovi závidíš?

                        0 0
                  • K2  

                    Vzhledem k tomu, že jsme na B-F – připomínáš mi odpůrce kol Canyon pár let zpátky,ů bylo to úplně stejné.

                    Na jedné straně parta spokojených uživatelů, kteří riskli nákup kola přes internet z Německa + platbu předem a tím znatelně ušetřili ve srovnání s klasickými značkami

                    a na druhé straně hromada odpůrců, kterým vadilo, že si bika nemůžou prohlédnout vyzkoušet a reklamovat v krámu v místě bydliště

                    …nedělejte z Punka tupce, každý zboží má svýho kupce!

                    0 0
                  • K2  

                    Vzhledem k tomu, že jsme na B-F – připomínáš mi odpůrce kol Canyon pár let zpátky, bylo to úplně stejné.

                    Na jedné straně parta spokojených uživatelů, kteří riskli nákup kola přes internet z Německa + platbu předem a tím znatelně ušetřili ve srovnání s klasickými značkami

                    a na druhé straně hromada odpůrců, kterým vadilo, že si bika nemůžou prohlédnout vyzkoušet a reklamovat v krámu v místě bydliště

                    …nedělejte z Punka tupce, každý zboží má svýho kupce!

                    0 0
                  • MaroH  

                    s procesorem uznavam moje chyba zasekl jsem se myslenkou u redrice vys…kazdopadne to o servisu plati a pro me je to zatim neprekousnutelny problem

                    0 0
              • Petr78  

                U telefonů Xiaomi o žádnou megaprodejnost nejde.

                Vlastně jsem rád, že ho u nás má tak málo lidí. Vždycky jsem preferoval něco vyjímečného.

                Nikdy jsem nemusel Nokii a teď už ani Samsung – protože ho má skoro každej „ovčan“

                0 0
                • StuntJ  

                  Jo až to bude legální proč ne …

                  0 0
                  • StuntJ  

                    Jo a Samsung má velkou devizu v AMOLED …

                    0 0
                    • mischel  

                      Tech vyhod Amoledu neni zase tolik, snad je lepsi cerna barva jalikoz vypina pixely. Jinak je to zhruba na stejno.

                      0 0
                      • StuntJ  

                        Lepší černá, lepší kontrast, barevné podání a spotřeba, opravdu jsem neviděl lepší display … Kvůli tomu jsem si Samsung vybral, jen by mohli ještě zapracovat na odolnosti proti poškrábání …

                        0 0
                        • Flegmatik  

                          No vidíš, sice nevím co máš za Samsunga, ale např. displeje z Dragontrailu nebo Gorilla Glass II mají founy z Číny už za čtyřku…

                          0 0
                          • StuntJ  

                            No mám Samsung Galaxy S4 a display je měkký jak tvaroh …

                            0 0
                    • Petr78  

                      Myslíš, že IPS displej je oproti AMOLED takový propadák?

                      Měl jsem Samsunga s AMOLED displejem a určitě jsem si s IPS nepohoršil.

                      0 0
                      • StuntJ  

                        Je to o dost jinde, na display u S4 se nechytá nic, Note 3 jen zvedl laťku hodně vysoko …

                        0 0
            • peterrb  

              …nebo mu ho rovnou zašlu, náhodou mám totiž několik těchto skvělých přístrojú právě doma.

              ??? :)

              0 0
              • Petr78  

                Bohužel ses netrefil.

                Mám doma jenom ten jeden telefon, který používám.

                0 0
                • Greyhound  

                  Ze te bavi na ne reagovat, nema to smysl. Prumerne inteligentni clovek si precte par recenzi, zkusenosti, porovna technicke parametry a zvazi jak je pro nej akceptovatelna horsi dostupnost servisu. Kdyz tady ctu nesmysly o „prumeru“, vyhoreni od lidi co to nejspis nikdy nedrzeli v ruce, to se musim fakt smat.

                  0 0
                  • Flegmatik  

                    Asi tak. A i s tím servisem se mi to zdá jako plašení. Já třeba nikdy za 14 let telefon v servisu neměl, takže pro mě osobně to není žádné měřítko v důležitosti.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já měl v servisu SX1ku hned 3× během roku :0)

                      0 0
                      • Flegmatik  

                        …zavedená evropská (ba dokonce německá) značka… :-) Ale tak to byla doba, kdy ty problémy HW a FW byly časté. I takové ty různé joysticky, jak se zanášely prachem, tak s tím občas někdo míval problémy… Teď má problémy jen kolega s iPhonem, kterému občas nefunguje na dotyk část displeje.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jo, problémem s joystickem to začalo. Pak se v tom začali vrtat a odešla deska, pak zase joystick a pak zase joystick…jinak to byl tenkrát super telefon.

                          0 0
                • Chudlick  

                  Ahoj Petře, kde jsi ho prosím tě kupoval? Díky moc.

                  0 0
                  • Petr78  

                    Kupoval jsem ho tady: http://www.aliexpress.com/…0377839.html

                    Je to spolehlivý prodejce (komunikuje i česky), který má i svůj e-shop (http://beexz.com/), ale přes AliExpress je nakupování maximálně bezpečné.

                    Mají tam totiž jednu skvělou vychytávku, která by byla super třeba u našeho Aukra.

                    Když koupíš nějaké zboží a pošleš peníze předem(na účet AliExpressu), tak prodejce ty peníze dostane až v okamžiku kdy potvrdíš, že ti zboží v pořádku dorazilo domů.

                    Pokud ti nic nepřijde nebo přijde nějaká kopie tak dostaneš peníze zpět okamžitě od AliExpress.

                    Mám to osobně vyzkoušené, že to skutečně funguje.

                    Proč tohle nemají v „civilizovaném“ světě na eBay a na Aukru?

                    Ještě se máme od Číňanů co učit…

                    0 0
                • pendergast  

                  Aj s ním telefonuješ ?

                  0 0
                  • Petr78  

                    Ano, samozřejmě s ním i telefonuju a kvalita hovorů je ve stejné lokalitě mnohem lepší než třeba u Nokií.

                    Ještě si nikdo nestěžoval, že by mě špatně slyšel. Teda jenom když telefonát probíhal pozdě v noci a já skoro šeptal a dal mikrofon dál od pusy :-)

                    Chceš to vyzkoušet a zavolat mi?

                    0 0
    • vladkyxxx  

      pre tych co zvazuju kupu xiaomi uvadzam polročné používanie Mi2S bez problémov.

      výdrž skvelá, gps absolútne spolahlivé, nemal som jediný výpadok, ani ked som bol v hustom lese, hmla ze by sa dala krajat a pod. viem, ze sa da bez problemov pouzit na geochaching, hoci to nevyuzivam. ale endomondo pomerne casto.

      Moje starucké HTC HERO, SAMSUNG GALAXY sa v tomto uplne stracali.

      kupoval som cez ibuygou. ale pozor na čínske fejky čínskeho telefónu!

      urcite sa najdu muchy, ale čeknite výber v tejto cene, jednoznacna volba, zvlášť tá rýchlosť. tablet a pc zapínam čím dalej tým menej.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.