Výměna brzd "Avid DB1" za "Shimano XT BR-M8000"

4 nepřečtené
  • chiro

Ahoj,

zvažuji na svém kole GT Karakoram (2014) kompletní výměnu brzd. Nyní mám brzdy Avid DB1, Hydraulic Disc, W/ 160mm Rotor (F/R) a brzdové páky Avid DB1 Hydraulic.

Rád bych kolo osadil brzdou Shimano XT BR-M8000 a pákou Shimano BL-M8000. Mám dotaz, zda to tam půjde namontovat, moc se v tom nevyznám. Dál bych měl dotaz, zda místo kotouče 160mm mohu dát kotouč 203mm Shimano XT SM-RT86?

Děkuji moc za pomoc!

• VIP3R  

Brzdy by měly jít vyměnit v pohodě – co jsem se díval na fotky toho kola, tak je tam uchycení PM.

Kotouče ale max. 180 mm – dle specifikace vidlice…

• chiro  

Díky za reakci, dle specky je uchycení „Post Mount Disc Brake“ viz zde: http://www.gtbicycles.com/…akoram-elite

A ještě k těm kotoučům, tam asi budu potřebovat i adaptér na 180, ne?

• VIP3R  

Přesně tak, třeba toto .

• VIP3R  

Tak omyl, pokud tam máš fakt tu vidlici Rock Shox XC 28, tak tam je max. rotor size jen 160 mm – má moc slabé nohy a s větším kotoučem by to mohlo dělat neplechu (kroutit se, škrtat kotouč o desky atd.).

Já jsem to kolo ve vyhledávači našel s jinou vidli Suntour, kde jde použít 180 mm kotouč (30 mm nohy).

Takže bych tam spíš koupil jen lepší kotouče Ice Tech (SLX, XT) a nepokoušel bych to…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.