Výkon jezdce na dlouhé trase mezi 200-300 km

459 nepřečtených
  • Spící kníže :-)

    Ahoj stále mám problém s tím že, jsou díry ve výkonu, kdy prvních 100 km utočím i 30–32 průměr za hodku, 200 km už jedu průměr těch 27–28, a třetí stovka už se hodně propadá na těch 25 km průměr. Hlavně ve stoupáních, si do kopce naložím víc než bych chtěl a pak to rozjedu, ale ubere to sil. Je řešením jet to pomaleji a tělo časem samo zrychlí. Myslím průměr třeba 25, na celé 300 km trati?

    Nebo to souvisí pravě s těma tepama, a prahy a s tím už se dá pak pracovat.?

    Ještě otázka toho lékařského vyšetření na stanovení prahů. Měří se tam hodnoty něčeho co řeknou jak kvalitní je jezdec, když přijde na testy, a třeba když ty samé testy udělá po roce. Jestli se posunul?

    0 0
    • Kosta  

      já to mám takto: prvních 50 km průměr 20, druhých 50 průměr 15, zbylých x km vlakem, nebo v sanitce, podle duševního/fyzic­kého stavu…

      0 0
    • pepek  

      1 – To je moc otázek najednou, raději na každou otázku založ další samostatné vlákno

      2 – Nikam už se neposouvej, jseš přetrénovanej a viditelně už ti z toho jebe.

      0 0
    • BLACK1E  

      Testy řeknou přesně to na co se ptáš. Na jaké cukry jezdíš při různých tepech.. tj. Jak rychle dokážeš jet na pohodu. Jestli jezdíš 30–32 tak to už je docela paráda, pokud to teda není uplně rovná trať. Já jel včera 120km, průměr 29, nastoupáno 1600 a měl jsem to už jako přísnější trénink :)

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        Já udělal na 20 km trati mírné 4 kopečky průměr 36,8 i když je to trať krátká, musel jsem točit na max a byl jsem z toho tak vyštavenej že jsem se chvíli dával dohromady, musel jsem z kola dolů a chvili se zachraňovat. Ale síla na to byla. Takže i možná časovka by šla. Možná příští rok zkusím.

        0 0
        • JakeF  

          Není to pod tvojí úroveň? Sprinty bys přeci s přehledem vyhrával jsi tu někde psal, ne?

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            No tak možná s někým stejně trénovaným ano. Ale s někým kdo jezdí 3–4 roky víc jsem prohrál. To jsi mohl číst jinde. První dva sprinty je ještě síla veliká, sprint po 50 km nebo 80 km když se jede větší průměr jak 30 tak do kopce už vůbec nevytlačím. Myslím sprint do kopce s větším stoupáním.

            0 0
            • JakeF  

              Já mluvil spíš o tom, jak jsi komentoval krátký závody…

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Na traťi 50 km bych si ted dal nakonec pořádnej nášup nebál bych se zničit. A i ten průměr bych se asi překonal. Ale na 100 km trati bych se s velkým štěstím dostal k průměru 31. Což zatím není na nějaké místa. Ale můj cíl je posunout se příští rok v maratonech. Zajet to cca o hodinu lépe než letos. Což by se mohlo podařit.

                0 0
                • Honzis  

                  víš co, mrkni na mytreneek.cz – najdi si jména typu Zahrádka, Novák, Svoboda a zjistíš, že 35 sólo dá možná tak Novák když trochu víc šlápne, ale avg 30 ve zvlněném profilu už je dost i na ostřílené borce – nejde o to furt jezdit na max pokud chceš jezdit slušně dlouhý štreky. Počáteční raketový vzestup se zastaví – asi jako když já neběhám a jen závodím v běhu – asi jako když ty jezdíš šrot 1–2hod a pak chceš dát 7hodin tempo s nástupama …

                  0 0
                  • McBlacky  

                    každý si na to musí přijít sám. Já razím heslo že k formě se musíš prozevlovat.

                    Když jsme u toho běhu, třeba se uvidíme na Ondřejově v sobotu, zatím to mám tak 50 na 50. Pro mě to je 2h kolo tam, závod a dvě zpátky. Jsem ted hrozně utahanej tak váhám.

                    0 0
        • mr.nikdo  

          By sis konecne mohl ujasnit, co chces a podle toho trenovat.

          Zatim to vypada, jak kdybys mel 10 let a podle toho se rozhodoval.

          0 0
      • JakeF  

        Na takhle dlouhý trasy mu to už ani testy moc dobře neřeknou, to už tak wattmetr.

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          To je taková ta věcička v zadním náboji? Co ti řekne wattmetr?

          Když s tím ujedu trať 200 km, zjistím z toho něco?

          0 0
          • McBlacky  

            tobě asi nic jak koukám. Ale jinak to je pro trénink ideální. Naučíš se jezdit tempo, že se ti nebude stávat to co píšeš. Kilo kudla (na tvoje poměry) a pak parking.

            0 0
          • AussigBiker  

            To je presne ono. Akorat tam vyrobci nedodavaj baterky. Musis zadni naboj rozebrat a dat tam baterky. Po treninku se pak naboje zeptej, jak si zajel. On ti odpovi co a jak – vic spurtu na cedule, moc mala prumerna rychlost, moc velka, a tak. A kdyz se o nej budes pravidelne starat (mazat a cistit), tak kdyz potkas cyklistu, tak ti rekne, jestli na nej mas, nebo ne, pozna kolik let ten cyklista jezdi.

            0 0
            • Spící kníže :-)  

              Ahoj fajn ale nějak tvému těxtu nerozumím asi jsem přehodil na němčinu. Trošku znovu mi to napiš. Dá se z tě věcičky udělat výstup na počítač, vytáhnout data? Nebo je to nějaká mechanická sranda? Promiň jsem trošku v tomto neinformovaný tak se ptám. :-)

              0 0
              • blaf  

                myslim si, ze budes stastnejsi bez toho, radeji to nech plavat :)

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Víš nic nechci kotit na max. Řekl jsem že dám tuto seznou jen s tím jak se budu cítit tělo je ten měřící přístroj kde řekne že už jedu na co nemám. Okolo vánoc nebo po Novém roce udělám testy měření prahu, atd prostě komplet vyšetření, a nechám si udělat treninkovej plán. Dalším krokem je vyježděná skupina nebo už lepší klub. Kde bych se mohl posunout o krok dál. To si myslím je dostačující. Ta věcička pokud bude fajn přijdu na to, ale nějak na to netlačím.

                  0 0
      • Spící kníže :-)  

        Nevím co jsi jel za trasu, ale ten průměr s tím stoupáním zajedu taky. Takže bych teoreticky měl bez větších problémů stačit. Myslím že po 4 měsících ježdění je to dobrý výsledek. Když jsem loni silniční kolo kupoval, vůbec jsem netušil jak se s tím řadí a málem jsem při prvním zabrždění se poroučel k zemi. Nestihl jsem vycvaknout:-) To bylo hodně komické.

        0 0
        • Richi  

          No to mě *****. Jak můžeš vědět jakou trasu a za jakého počasí jel? :-)

          A jestli jezdíš fakt pouze čtyři měsíce, tak nad ničím nedumej, nemá to cenu.

          Prostě jezdi jak tě to baví a co vydržíš.

          0 0
          • Smazaný účet  

            normálka, ne? 30 do kopce proti větru…jako OLKYC :-)

            0 0
          • vasek80  

            Jsme na BF takže odpověď zní… Tu nejtěžší

            0 0
          • mr.ricardo  

            mne se na nem libi, jak se vzdycky nezapomene pochvalit >myslím že po 4 měsících ježdění je to dobrý výsledek

            0 0
            • Lada,s  

              No co jsem pochopil z rozhovoru tak 4 měsíce jezdí na silnici, ale na kole už jezdí několik let :-))

              0 0
              • JSt  

                co jsem zas pochopil ja, tak ctyri mesice jezdi uz mesic :-D

                0 0
            • Smazaný účet  

              nikdo tě nepochválí tak hezky, jako se pochválíš sám ;-)

              0 0
            • McBlacky  

              diagnoza: v reálu introvert, na webu egoista

              0 0
              • Lada,s  

                Docela jsi to trefil

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Srandista za každého počasí :-) Zítra zkusím tu Třebíč uvidíme co to dá. :-) Co Láďa do konce týdne? Dáme svezení?

                  0 0
                  • Lada,s  

                    Já tento týden určitě ne, jednak není moc čas a hlavně mám v sobotu závod tak se nebudu pouštět do žádných větších akcí tento týden

                    0 0
                    • Spící kníže :-)  

                      Ale kdyby příští týden jo, dal bych svezení. Někde klidně tam u tebe teď bych zas dorazil já :-)

                      0 0
                      • Lada,s  

                        Příští týden není problém, domluvíme se, namyslím nějakou výživnou trasu :-D

                        0 0
                        • Spící kníže :-)  

                          Zas mne nemusíš hned zničit. Já myslím že zítřek může být výživný až dost. Ráno zkusím lehký kilo, pak si dám, sadu palačinek a dorazím do toho Třebíče. :-)

                          0 0
            • Spící kníže :-)  

              Tak pochválit musí člověk umět sebe i druhé. :-) Bez toho nejde nic.

              0 0
        • biker jura  

          tak to tohle už je teda kalup…

          0 0
        • Amoondre  

          prestan tady cpat lidem do hlavy, ze jezdis 4 mesice kdyz mas na biku odjezdeno mraky let

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Naprosto reálná a pravdivá věc je že letošek je prvním rokem na silnici. Předtím xy let na biku, kilometry jsem nepočítal řekl bych asi mezi 4–10000 ročně. Je to pouze odhad. Nemyslím si však že by mi to mělo v tom silničním snažení nějak pomoct. Řekl bych styl jízdy na bajku v lese je asi něco jiné než drtit to po silnici nadoraz.

            0 0
            • Amoondre  

              v tvym podani to vse vyzniva, ze si kolo videl poprve letos na jare a po 4 mesicich si davas 200km svihy, po kterych te ani neboli nohy. Jestli si myslis, ze si za ta leta nenabral nejakou kondici (kor pri 10k rocne) tak si vazne pripad …

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Jako na bajku jasně z toho jsem vymakanej. Jenže ono kolego je jezdit a jezdit na bajku. Já nikdy nešel přes ten průměr řekněme těch 24–26 na bajku. Rychlý svezení pro mne bylo tabu. Síla v nohách je však z bajku obrovská to nepopírám. Možná mi to v začátku pomohlo. Točil jsem však těžkej převod a na to jsem většinou dojel. A taky jsem na bajku nepotřeboval hospodařit s tempem a šetřit se. Těch 30 nebo 50 km, jsem vždycky dobré utáhnul. Prostě jsem to tam napálil a tu hodinu až dvě jsem vydržel. To na závodě na 210 nebo 250 km nejde. Ted se snažím točit spíš lehčí a frekvenci. A ono ježdění na silnici a na bajku se nedá porovnat. Proto si myslím že ty léta toho ježdění a neježdění co nemělo žádný řád, jsou spíš humorné, a není to nějaký extra základ o co se snažím teď. Krom toho jsem měl jaksi nadváhu. V počátku tohoto roku 90 kg skoro. Dnes zhruba 78–79 kg.

                0 0
                • Amoondre  

                  Cili mne z toho vychazi, ze kdyz clovek co nejezdi na kole vubec a clovek co XY let jezdi 4–10k na biku zacnou jezdit na silnici tak jsou skoro na stejny urovni, jo? V tvem pripade za 4 mesice bude schopen jezdit 200km svihy tak, ze si to druhy den ani nevsimne a o vikendech si bude davat 400+km

                  0 0
            • vasek80  

              Ty si musíš dělat opravdu prdel, nebo jsi ignorant.

              Napíšeš, že jsi běhal, což pro kolo až tak užitečné není a nenapíšeš, žes jezdil bika, což bylo pro tebe stěžejní.

              Proč myslíš, že drtivá většina bikerů trénuje a najíždí hlavně na silnici? Kdyby bike nebyl kvalitní průprava na silnici, tak by to nefungovalo ani obráceně.

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Humor léčí to tě neučili. Jen je škoda že toho času je tak málo. Holt teď se ještě jezdí. Tak není čas na sranda vlákna.

                0 0
              • Delkim  

                10k ročně čistě na biku není prdel, to už je slušná porce… to jsou v terénu klidně i třeba 2 hodiny DENNĚ 10 měsíců v roce…

                a on to ani nezmíní, zato zmíní že chodil občas běhat :)))

                0 0
                • Amoondre  

                  vzdyt podle nej je to naprosto zanedbatelne a nepodstatne … anglicky se to rekne „he's delusional“

                  0 0
                  • Delkim  

                    ne ne, anglicky to je out of reality :)

                    0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Podle mne ano. Nebylo to naježděno byť jen s troškou nějakých vědomostí podle tepů nebo podle něčeho vůbec bylo to takové ježdění z bodu A do bodu B. Přeprava do práce atd. Sem tam nějaký výlet. Z dnešního pohledu tam bylo špatně všechno a nějak záhadně jsem to ve zdraví přežil. Kdybych jezdil řekněme tomu 5–7 let, a opravdu trénoval podle něčeho co dává smysl tak budu věřit tomu že mne to mohlo posunout.

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Pro tvé tělo jsou důležité ty roky a km během nich najeté, ne to co si o tom myslíš.

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        Ale pravada je že 200 km se mnou nic nedělá. :-) Ale ta rada od tebe na tu partu abych si zajezdil a trošku se vyjezdil byla dobrá. Asi to bylo to co jsem potřeboval.

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          Určitě. Bez toho bys velmi rychle ustrnul na místě a nevěděl kudy kam. Tohle ježdění ti dá vše potřebné a otevře další možnosti růstu, po všech stránkách. Nebudeš už tápat naslepo, ale budeš vědět, co potřebuješ a kde to najdeš.

                          0 0
                          • Spící kníže :-)  

                            Ještě se zeptám tebe jako odborníka je už průměr 32–34 ostřejší svezení když jsou i kopce?

                            0 0
                            • Amoondre  

                              Pro mne je to kudla, pro Lawrence ten Dama je 35avg kompenzacka ve volny den Tour

                              0 0
                            • Rychlej turista  

                              Já nejsem žádný odborník, od toho tu jsou jiní :-)

                              Záleží, jak je to dlouhé a jestli to jedeš sám. Kdybys tak dával sám dvoustovky, tak budeš jezdit sám i při závodě :-)

                              0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                Teď co jsem ze sebe vymáčkl sám tak na 100 km zvlněné trati průměr asi 33,7 což není zlý. Ve skupince 2–4 lidí zvládám i 35 průměr.

                                Na 200 km se to pohybuje od těch 29 do 30 max.

                                0 0
                                • Člověk a jeho svět  

                                  Jo, to jsme viděli v listině.

                                  0 0
                                  • Spící kníže :-)  

                                    Tam to bylo zprasený holt s tím se nedá nic dělat než se poučit. Teď pojedu snad časovku do vrchu – Tryskem na Klučovskou horu – Střítež u Třebíče 28.9.2013 tak snad bude reparát. I když vítěz je podle mne jasný. Jsem zvědav jestli náš šéf najde soupeře. :-) Přijeď taky pozávodíme poznáme se osobně.

                                    0 0
                                    • Člověk a jeho svět  

                                      Jezdím pro radost. Na takový výkony, co zde udáváš, nemám ani představivost :).

                                      0 0
                                      • Spící kníže :-)  

                                        Právě tam uvidíš ty výkony ale v podaní těch nejlepších. Já se pokusím zabojovat a vylepšit si skóre.

                                        0 0
                                    • Rychlej turista  

                                      Ještě je tady jedna věc, co nikdo nezmínil – existují lidé, co na švihu jezdí jako ďasi a při závodě jsou poloviční. A obráceně – jsou lidé, co při závodě ze sebe vymáčknou i to, co tam není :-)

                                      0 0
                        • MichaelSimek  

                          Pravda je ze ti to v tech 200km pomuze strasne moc to ze si do ted jezdil jen na biku i kdyby ne ani tech 10k…

                          0 0
                          • Spící kníže :-)  

                            Možná ano, ale můj problém byl na dlouhé trati rozložení tempa a sil ne tak to ujet. To není problém vůbec. To teď řešíme se šéfem, musí mne i na treninku krotit abych ubral že to drtím moc. I když teď už mi nějak síly nedochází. Myslím ta práce s waty, tomu da jiný rozměr.

                            0 0
                      • Amoondre  

                        +1

                        0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Plánuju letos zařadit bajk přes zimu i ve sněhu bude legrace. Počítám tak od listopadu do půlky března. Ale nic ukrutného jen se povozit. :-)

                  0 0
              • Spící kníže :-)  

                Běhání pokud je nad 1 hodinu čistého času už je trénink jako hrom. Není to na kolo to pravé ale je to vytrvalost zvláště běh 2 hodiny a víc. To už nejde jen tak bez nějaké kondice.

                0 0
    • Zerocool  

      co by jsi chtel po 4 mesicich na kole, nemas vytrvalost…

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Občas mě to bavilo číst jako recese. Ale čeho je moc…

      0 0
      • McBlacky  

        taky bych to přesunul radši do vtipů

        0 0
      • Zerocool  

        a pak to reš v normalnim zivote, kdyz potkavas takove lidi a jsi uplne na jine vlne, v podstate se s nimi nedomluvis…

        0 0
    • Excel  

      Tvůj entuziasmus pro cyklistiku ti můžem závidět, ale netřeba proto tu ze sebe vola dělat.

      0 0
    • Rychlej turista  

      Hodně je to o umění hospodařit se silami. Do kopce to nervat naplno a šetřit se. Zrychlit až v poslední části a kopec si ještě o 50 m prodloužit k nabrání rychlosti a naopak se neflákat na rovinách a ty standardně jezdit 35 – 38 km/h. A samozřejmě se neflákat z kopce.

      0 0
      • McBlacky  

        ty standartní rovinky jsou docela peklo, pokud není ideální povrch tak pro mě unreal i na spodním limitu tvého intervalu. Pokud jedu sám.

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak dá se…já tak jezdím Polabí…ale v hrazdě a je to do 200 km :-)

          0 0
          • McBlacky  

            pro mě nejvíc rozhoduje povrch. Když je to hladký dá se, ale jakmile to je přes záplaty a mezi dírama, tzn kde musím občas ze sedla – nemohu ideálně točit tak tam to nedám v nějakým komfortním pásmu.

            Ale já to skoro vůbec nejezdím, navíc mám nízký ráfky. Centrum Prahy-centrum Pardubic mi avg 33 ted v sobotu dalo celkem práce, půlka bylo protivítr, navíc než se vymrcasím z Vršovic na černák.

            Trochu si to dělám sám, silnici jezdím jen výjimečně, tak se neposkládám bez bolesti do oblouků na víc jak pár minut a za páky je odpor vzduchu znát.

            0 0
            • Smazaný účet  

              ta hrazda by ti dala ty 3 km/h navrch a jsi tam ;-)

              0 0
              • McBlacky  

                to asi nedala, když se chytnu dole tak jsem max o 2km rychlejší a na větší zalomení bych musel cvičit a trénovat. Ty moje turistický posedy na fulech nejsou se silnicí kompatibilní :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  tak 2 km/h ještě vysoký ráfky :-)

                  0 0
                  • vasek80  

                    V silniční technice se neorientuju. Díky čemu a jakej viv maj ty ráfky na takové zvýšení rychlosti?

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  btw dole v obloukách taky dlouho nevydržím…v hrazdě si víceméně hovím…

                  je pravda, že jí mám nastavenou triatlonově, tedy ne tak jedovatý posed jako na TT

                  0 0
                • Biker jak Pes  

                  V obloucích taky nevydržím dlouho, ale jak jsem koupil kompakty, tak do těch se poskládám lépe a vydržím déle. Ale většinou takhle jezdím jenom ve sjezdech nebo rovině v háku. Pokud jedu sám nebo špici, tak si lehnu na páky, kde se mi jede mnohem líp jak z pohledu pohodlí, tak z pohledu rychlosti.

                  0 0
                • Rychlej turista  

                  Na hrazdě je to jinak, na ní ležíš a záda si lebedí. I záběr v pedálech je lepší. A na průměru je to fakt znát. Menší únava, aerodynamika i záběr.

                  0 0
          • Honzis  

            No já nevim kolikrát dáš těch 30km/h (5× za rok?) … a bez hrazdy s Cosmicama bys byl hádám tak na 28km/h a v kopcích ještě níž. No a teprve když to dáš 5× za 7dní tak tomu můžeš říkat „v poho trénink“ :D

            0 0
            • McBlacky  

              Dan Orálek dává podobný zvěře v běhu, typu 250 týdně :) takže talíř na kole by asi taky někdo dal – Vabroušek kdyby mu jeblo v budce :)

              0 0
              • Honzis  

                já dal 10000km za 3 po sobě jdoucí měsíce, ale už je to dávno. Litr za tejden taky, mr. Sovák i 6000km za měsíc, že jo … Ale měnit 2× v měsíci řetěz, to už je fakt na pováženou.

                0 0
            • Smazaný účet  

              no, často to není…loni tak 2× do měsíce, letos je to slabší :-)

              hrazda a Cosmicy dělají fakt hodně…s hrazdou na Rolfech jsem sotva lezl přes avs30…a v kopcích jsem v hajzlu, s tím nepolemizuju :-)

              0 0
        • Zerocool  

          no 35 je uz opravdu dost ve vytrvalosti sam a dlouho

          0 0
          • Rychlej turista  

            Pokud chce mít průměr 32, tak na zvlněné trati ty roviny tak jezdit musí :-)

            0 0
          • Richi  

            Pokud si vzpomínám, 40km jsem za hodinu dokázal ujet, ale záleželo jak zrovna foukalo a víc ani prd, častěji těsně pod těch 40.

            Na průměr 33–35km/hod na 100km sólo jsem se už docela nadřel.

            Sice jsem potom mnoho let nejezdil, ale stejně mi teď nejde do hlavy, proč mám průměry na biku 17–20km/hod.

            Pokud mám průměr 23km/hod, připadá mi to pocitově jak těch 30–40km/hod na silničce. :-)

            0 0
    • Honzis  

      jak říkám já – kvalitní výkon má 3podmínky – třista km, 3tisíce výškových a průměr 30km/h – samozřejmě sólo a bez hrazdy! http://connect.garmin.com/…ty/319394852 – ale vypovídající hodnotu to má asi takovou, že na maratony s tím nemá cenu lízt, když k tomu nemáš techniku jízdy v balíku a neakceptuješ tempo v kopcích, kde se jezdí i dost rychle … Na tohle se ale nedostaneš za rok, že jo (já mám 230 000km).

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        Tak já se toho nebojím. Pokud bys plánoval něco ke konci prázdnin okolo 300 tak do toho jdu. Ale ten průměr 30 nedám. To bude slabší. :-)

        0 0
        • biker jura  

          myslím, že s tím co tu píšeš s tebou rozhodně nikdo normální nepojede :D

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Proč, písmena snesou všechno navíc já píšu sranda vlákna ale skutečnost je zcela jiná. Zatím kdo se se mnou svez tak neměl problém. :-)

            0 0
          • McBlacky  

            Honzis taky je dost mimozemšťan, myslím, že by si mohli sednout :)

            0 0
            • prvniodkonce  

              Ale ty 3 koruny platí přece pouze bezhakově, takže se musí jet sólo.

              0 0
              • McBlacky  

                ono nejvíc záleží jak ti foukne. Výjimečně jsem jel i třeba necelý dvoukilo skoro pořád po větru, když se to točí v údolích a kopcích dá se. Častěji ale půlka proti a půlka bočák :)

                0 0
      • Delkim  

        Prům. ST: 131 tep./min.

        ty budeš taky dobrej magor :))) ale u tebe tomu věřím :)

        pěkný!!!

        0 0
      • MichaelSimek  

        ta kadence me prekvapuje

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Nemusí, největší svalová účinnost, které může člověk dosáhnout je právě na kole při 60 ot./min. Pokud chceš snížit tepy, jezdi na nižší otáčky, je to logické. ;)

          Ber to ale s nadhledem, každému vyhovuje něco jiného, viz. Ulrich vs. Armstrong ;)

          0 0
          • Delkim  

            ale zase nejšetrnější tempo co se energie týče je kolem 80–85 otáček, ne? někde jsem to četl a i ZDV se takhle jezdí

            ono je to asi ale fakt individuální, já na 60 otáčkách bych jel moc „silově“ a nevydržel bych to několik hodin

            0 0
            • Rychlej turista  

              Je obrovský rozdíl jestli jedeš sám nebo v balíku. V balíku není problém točit dlouhodobě 100 otáček i více, ale jakmile jedeš sám a dlouhou štreku k tomu, tak založíš šajbu a jedeš :-)

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Těch 60 ot./min je asi pouze z pohledu pohybu dopředu. Je to moment, kdy je práce svalů nejefektivnější. Samozřejmě to asi platí po rovině a pro běžného člověka.

              0 0
              • McBlacky  

                podle mě to je individuální. U mě třeba kolem 70, bráno z grafu watty/tepy takže celkem průkazný, nejnižší tepy na stejným výkonu kolem těch 70ti. Ale teda já si to testoval jen pro stoupání, na rovinkách ne. Jsem spíš ale kadenční typ, přes 90 točím běžně i do kopce.

                0 0
              • multi  

                60ot/min je idealnich, ale kdyz jedes tempo nebo max, tak se to v realu neda. Cili 60 je idelani pro odpocinkve tempo.

                0 0
        • Honzis  

          já už jinak jezdit nebudu, proto ta nižší kadence – na týhle štrece jsem tam dával 2× malou na cca 3km u Kácova, jinak na 53zubů :-) V závodě to samozřejmě nejde – když se nastupuje, i proto odpadnu na UAC/ELM apod.

          0 0
    • Toman  

      Zdarec, nějakou dobu sleduji tvé diskuze a samozřejmě ti přeji hodně sportovního štěstí a nemám právo zasahovat do tvých tr. metod. Ale , jak už tu někdo psal, tuším, Rychlej turista a MBlacky, také mám dojem, že ty se hodláš posouvat svůj rychlostní průměr na dlouhých tratích a tak nějak to všechno meleš dohromady. I já má za to, že na tyto dlouhé zátěže nejsi připraven, musíš se k nim prozevlovat, jak to tu již padlo. AVG je jistě určitý ukazatel, ale ve tvém případě není konstantní, má vždy klesající tendeci. Na průměru se podílí profil cesty, povětrnostní podmínky, tvé zdraví atd. a takto bych porovnával dlouhodobě, nikoli při jedntl. jízdách hned po sobě. Neříkám, že tři sta kiláků je málo, běžně se to nejezdí, i když jsem ujel i více a právě onou konstantní rychlostí. Jak regeneruješ mezi takovými maratóny, co a kdy jíš. Jaké máš jiné sportovní aktivity? Sedíš na kole správně a máš vybroušený styl šlapání, našel jsi tu tvou správnou kadenci pro tak dlouhodobý výkon, umíš dýchat? A neplést trénink rychlosti síly, dynamiky do jedné kaše, i když ta výsledná AVG je nakonec poměr těchto ( a dalších veličin ). V případě, že jsi začátečník, tak je možno jezdit různé kombinace, abys se tak nějak naučil všechno. I když zase – někdy je všechno vlastně nic.

      Ovšem aspiraci máš, tu ti nelze upříp, motivace asi také.

      Urovnej si myšlenky v hlavě, pak se podle toho zařiď a ono to půjde, pokud k tomu máš podmínky.

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        Ahoj tak přeci jen, jsem dal na slova zkušených a již nějakou dobu trénuji s týmem, který vede stále aktivní profesionální cyklista. Pro příští sezonu mne povede trenérsky. Plánujeme zařazení kompletního treninku s měřičem wattů. Tak se to posune mnohem dál. Něco jsem už odjezdil a výkon jde stále nahoru. Už není problém udržet výkon po cca 4–5 hodin. V půlce září bych měl absolvovat zátěžové testy, v centru sportovní medicíny -základní ergometrický test do submaximální zátěže a další podrobné testy. To by nám mělo říct jak jsem na tom. Očekávají se velmi dobré výsledky. Předešlá průprava jsou asi 2 roky běháni tratě 10–20 km.

        0 0
        • Delkim  

          tak sem pak nezapomeň hodit kopii laktátové křivky, ať máme inspiraci k tréninku!!!!!

          já si sice platím jednoho z top trenérů v republice, nevynechal jsem za skoro rok jediný trénink, strava absolutně bez úletů přesně dle rozpisu, doplňky výživy, regenerace včetně Compexu a stejně ty tvoje skoky jsou pro mne jako z jiné planety…

          hele, ty buď strašně kecáš nebo máš zdroj na EPO a další laskominy :))))))))))

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            No, musím onoho pana proficyklistu pochválit dělám velmi slušné pokroky. On mne rychleji proveze, dostanu šok chvíli se z toho motám ale příště už to většinou dám lépe a lépe. Rozhodně jsem jinde než na začátku léta. O tom žádná. Myslíš že 6–7 měsíců pravidelného ježedění se na testech už ukáže?

            Pokud jsi je absolvoval sám?

            0 0
          • R-A-D-I-U-S  

            Zapoměl si na dar od „boha“ …

            0 0
          • Spící kníže :-)  

            Myslím když ti pak sem napíšu naměřené hodnoty

            VO2max-max

            W max-max

            TF max-max

            To by měly bejt základní ukazatele jak jsem na tom. Z toho se dá ledacos už vyčíst.

            0 0
          • pelhrimov  

            Sex také provozuješ dle rozpisu? Profi trenér by na toto měl pamatovat.

            0 0
          • JakeF  

            To musí bejt fakt zábava k popukání a ještě za to sázíš těžký prachy :D. Jakože psaný tréninky na orientaci ještě chápu, ale tohle jde mimo mě, pokud nejezdíš top v republice.

            0 0
            • Delkim  

              jo, baví mi to

              já nějak nechápu co vám na tom vadí, zejména třeba tobě, který o cyklistice asi ví všechno… já o tom vím absolutní prd, tak si holt nechávám radit, co je na tom tak nepochopitelnýho?!

              je to snad v cyklistice zakázaný? v jiných sportech se to smí a tady ne?!

              0 0
              • JakeF  

                Zásadní rozdíl bych viděl v pojmech „radit“ a „nechat si řídit život“. Jak jsem psal, když nevíš jak trénovat, tak nechat si napsat tréninkovej plán kvůli orientaci proč ne. Řešit už na hobby ježdění kraviny typu Compex a dodržovat předepsanou stravu do puntíku, to už mi přijde trochu přestřelený…

                Ale tak když na to ty peníze máš a ještě tě to baví, tak o tom to nakonec je, takže proč ne ;).

                0 0
                • Delkim  

                  no takhle když to „sečteš“ tak asi ano, jenže to jsou separátně 3 věci nezávisle na sobě semleté dohromady :)

                  Compex mi doma leží ještě z dob soutěžní kulturistiky, teď bych si ho kvůli kolu nekupoval… a nezapni si ho na stehna po tréninku, když se na tebe směje ze šuplíku, no ne? :) taky bys to udělal :)

                  a tu stravu držím do puntíku podle ale svého rozpisu, do toho mi trenér nešahá, rád mám ve všem řád a potřeboval jsem hodně shodit, míval jsem v objemové přípravě i přes 115 kg; za ty roky neustálého shazování a nabírání se tělu moc nechce, musí to být do puntíku

                  a ty tréninky to ano, vím o tom prostě prd, to není fitko, tam jsem byla častěji než doma, i jsem jako trenér trénoval svého času celou řadu lidí; takže rozumím moc dobře tomu, když si někdo chce nechat poradit; pro spoustu lidí to funguje i jako motivace, stačí mít tréninkový plán v ruce, jinak by do toho fitka nešli, chyběl by jim ten kousek k dokopání sebe sama zvednou zadek a dojít tam :)

                  0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Očekávají se velmi dobré výsledky.

          Něco zde smrdí.

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Víš zcela férově, myslím že člověk co roky šlape profi má odhad a pokud se mnou jezdí pravidelněji, není to hodinový výkon ale delší. Tak vidí co před sebou má kde se tak můžu výkonově pohybovat.

            0 0
            • Delkim  

              kolik mu platíš? mne to stojí několik tisíc měsíčně a to trenéra ani nevidím a s tebou on jezdí každý trénink???

              to bude asi pěkná darda…

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                O penězích se tu zmiňovat nebudu. To je trošku nefér. Hlavní a myslím to zásadní je ambice, pak jak někdo píše talent, chuť se zmáčknout, nelitovat se a makat naplno. A výsledek se dostaví.

                0 0
                • prodi  

                  tady mi ale něco nesedí, protože stará pravda říká, že talenti netrénují.

                  0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Bez treninku nejsou výsledky to si nečetl?

                    0 0
                    • prodi  

                      zatím jsem četl, že největší výsledky jsou po netových kecech:)

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        No tak já už ty netové kecy krotím ale potřeba trošku podráždit publikum. Teď už bohužel víc jezdím než píšu tady.

                        Což je docela škoda. :-)

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          Tak podráždit… Já si vždy musím vzpomenout na první příspěvky a kapku se zasměju. Jinak mi to je celkem klobás :)

                          0 0
                • Delkim  

                  proč je nefér zmiňovat peníze??? to je snad zásadní, ne?

                  nebo on to profi trenér dělá jen tak, protože jsi takový talent a pak se přiživí na penězích za přestup a profi smlouvu??? aha, tak to pak ano…

                  já jen že pokud s tebou trénuje xx hodin týdně tak pak nemá čas na ty ostatní a ty peníze mu pak chybí, no ne? složenky se z talentu nezaplatí :)

                  0 0
                  • vasek80  

                    Si tady ze všech dělá prdel. Tohle nemůže být myšleno ani trochu vážně.

                    0 0
                    • pelhrimov  

                      Tak já si třeba myslím, že toto pravda je, třeba bude jezdit s Rosťou Krotkým nebo někým podobným. To, že za něco zaplatíte, tak ještě neznamená, že to za něco stojí.

                      0 0
                      • vasek80  

                        Dle mě, když jezdí na kole necelej rok a před tím jen dva roky běhal, tak to prostě nemůže být žádný zázrak.

                        I kdyby to byl talent od boha, tak průměrnej cyklista/závodník, kterej průměrně trénuje pár let, na tom bude lépe.

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          První rok se zlepší každý, ale je otázka, co to přinese dál, třeba v závodech, že.

                          Ale budižkaždému přáno ;).

                          0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        Kam ten Pelhrimov na ty informace chodí. Řekl bych že informace má dobrý. To bude nějaká špionáž :-)

                        0 0
          • prodi  

            možná jsme svědky zrodu nového šampiona (bravo Merckx), buďme rádi za tu čest:)

            0 0
            • Delkim  

              jj, to smrdí plodová voda, už se dere i s Ultegra placentou ven :)))))))))

              0 0
              • pelhrimov  

                Hele pokud Ty za trénink platíš a přitom na závodech nevyhráváš, tak jsi kašpárek.

                0 0
                • Delkim  

                  koukám tobě to nějak leží v žaludku :) změň zaměstnání a taky na něj budeš třeba mít :)))

                  psal jsem snad někde, že jezdím závody? a i kdybych jezdil a nevyhrával, to snad každý co ho někdo trénuje vyhrává?! se prober…

                  když si platíš trenéra ve fitku, to taky automaticky jdeš na Mr. Olympia či Mr. Fitness?

                  proboha to je zase logika…

                  0 0
                  • blaf  

                    on jen chtel rict, ze vyhazovat tisice mesicne za trenera nema absolutne smysl, ve fitku bych pochopil trenera na prvnich par lekci, aby mi ukazal spravnou techniku cviku, ale na kole? umim si predstavit, ze ty penize vyuziju lip

                    0 0
                    • Necris  

                      Třeba broděním se ve změti zaručeně pravdivých rad tady na Bike-Foru ? Mám to štěstí, že za trenéra platit nemusím a poradí mi i tak. Na moje hobby ježdění to stačí a přesto i já cítím propastný rozdíl když mi poradí někdo, kdo o fungování lidského těla ví trochu víc než kulový.

                      Ne všechno se musí nutně dělat „ghetto“ stylem „ser na trenéra, franta říkal půl hodiny rozjet, pak hodina pila a půl hodiny vyjet“.

                      0 0
                    • prvniodkonce  

                      Každý nechť vyhazuje, za co chce. Že online tréninkové vedení bez toho, aby člověka trenér jakkoli znal, je blbost, ví každý a každý opravdový trenér to potvrdí. Kdo to ale chce podstupovat, je to jeho věc a jeho peníze, možná lepší než to prochlastat.

                      0 0
                      • blaf  

                        tak hlavne, ze to vsichni vi :)

                        0 0
                        • Delkim  

                          však my se občas vídáme na testech, zase tak anonymní to není :)))

                          obhajovat si to nebudu, jsou to moje peníze a moje rozhodnutí

                          a rozhodně kdybych ty tréninky neměl takhle od „někoho“ napsaný, tak bych se nikdy nedokopal k tomu to skutečně všechno odjezdit, mi to pomáhá i motivačně, když už zbytek rodiny na mne kouká jako na blázna :)

                          0 0
                        • Rychlej turista  

                          Všichni to evidentně neví, jinak by ty prachy za to nevyhazovali :-)

                          Kouzlo těchto „trenérských“ vedení na dálku bez přímého kontaktu a okamžité zpětné vazby na tréninkový počin tkví v tom, že že nárůst výkonnosti u netrénovaných se podává jako důkaz jeho funkčnosti, nikoliv jako zákonitý důsledek toho, že dotyčný na tom kole prostě začal jezdit a výkonnost by mu určitou dobu (minimálně stejně tak dlouho, jako trvá toto „odborné“ vedení) rostla tak jako tak :-)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            mám na to podobný názor, a utvrzuji se v tom kdykoli vidím komando v nejmenovaných oranžovo-bílých dresech zoufale se prokousávat chvostem závodů :)

                            0 0
                            • Spící kníže :-)  

                              Proč jsi rovnou nenapsal název těch oranžovobijců. Bike forum snese všechno. :-)

                              0 0
                              • Delkim  

                                tak to se mne netýká, já patřím pod konkurenční modrý tým :)

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  :)

                                  0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Já znám jeden modrý tým a to Eurofoam :-)

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    když psal konkurenční tak myslel spíš cyklotrenink

                                    0 0
                                    • Peslezedirou  

                                      To budou oni, jednou jsem jel na silniční švih a tuhle partičku předjížděl, neskutečně ukázněný, když se za mě jeden chtěl zavěsit, tak jeden z nich zvedl obočí a zase se vzorně zařadili za sebe, neskutěčně profesorská jízda :-) Zlatý podzimní Halouny po červený :-))

                                      0 0
                              • Lada,s  

                                Každému kdo se pohybuje na závodech a pochopil souvislosti je jasné o jakém týmu je řeč :-)

                                0 0
                                • prvniodkonce  

                                  A to se ještě veřejně moc neví, že dotyčný mr. V. B. nastavoval údajně BG posedy o několik centimetrů blbě, protože měl posunutej stojan na kolo :)

                                  0 0
                          • jonti  

                            Dost lidi by bez toho napsaneho planu tolik nejezdila, nemaji tu disciplinu. Kdyz trochu mrholi, nebo se nechce, a nemas nic napsane, tak nejedes, kdyz je plan tak jedes.

                            0 0
                          • Spící kníže :-)  

                            Taky si myslím že to co píšeš asi tak bude. Jenže tady se pozná to trenérské vedení v tom, že já už něco odježděno mám výkon mi jde hodně nahoru ted a možná chvíli půjde ještě příští rok, myslím už ale velmi nepatrně. Pak už ten posun bude hodně těžký. A tam by se měla ta kvalita toho trénování ukázat. Už to prostě nebude posun jen tím že člověk jezdí na kole. To jezdím xy let.

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              Jenomže s tebou je trenér v kontaktu, dokonce s tebou jezdí a to je něco úplně jiného.

                              0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                Zatím jsou to spíš rady a společné trénování, přímo trenink na tělo bude od příští sezony. Ano je se mnou v kontaktu cca 2× v týdnu společné svezení. Délka jízdy mezi 3–4 hodinama.

                                A tak jsně vidí co dělám a hned to řekne když je něco blbě. Někdy se jede ve dvou, třech jindy i víc lidech. Jak kdy se kdo přidá.

                                0 0
                              • Spící kníže :-)  

                                Myslím že on hlavně jezdí ne proto aby byl kníže špička. Ale proto, že sám potřebuje taky najezdit. Pak pracuje s mládeží, a sám aktivně závodí na vysoké urovni. Konec konců objet x hodin týdně je pro něj jaksi nutnost.

                                0 0
                                • Člověk a jeho svět  

                                  Ty jo, piš dál, nemá to chybu :)

                                  Cyklistika je krásný sport, jako každá věc, která se dělá s láskou. Otevřeně ti řeknu, že tady není mimo tebe takový tvor, který by psal takové hlody :). Hodně lidí jezdí líp, stejně nebo hůř než ty, na výkonu moc nezáleží. Ale nikdo to zde nepojímá jako sebeprezentaci. Ti, co umí, většinou nemají potřebu, čas…

                                  Btw – B-F je celkem nízká laťka, nemyslíš? ;)

                                  0 0
                                  • ELx  

                                    Možná by mu mohl někdo připomenout starou pravdu – " Čím víc se šťouráš v hovně, tím víc to smrdí" :-)

                                    0 0
                            • Amoondre  

                              najednou uz „jezdim x let“, jeste vcera vecer si si jenom obcas chodil zabehat :)

                              0 0
                            • McBlacky  

                              docela by mě zajímalo jak je možný, že ti jde výkon tolik nahoru, když jsi roky jezdil 10 000km na bajku. To už je dost na to, aby jsi se dostal na poměrně vysokou hranici, ze které se zlepšit je už dost těžký.

                              0 0
                              • Rychlej turista  

                                Je to pojetím ježdění a přechodem na silničku. Na bajku se dá roky jezdit (i hodně) tak nějak všelijak a chaoticky (a tím mít obrovský nevyužitý potenciál ke zlepšení) a člověk v tom nevidí problém. Přechodem na silničku ale všechen balast odpadne a zůstane výkon, jako měřítko zážitků. A to si vynutí zavést systém a pilovat vše, co výkon zvedá – začne se fyzičnem a přes teorii pokračuje k praxi a učení taktiky :-)

                                0 0
                              • Rychlej turista  

                                Je to pojetím ježdění a přechodem na silničku. Na bajku se dá roky jezdit (i hodně) tak nějak všelijak a chaoticky (a tím mít obrovský nevyužitý potenciál ke zlepšení) a člověk v tom nevidí problém. Přechodem na silničku ale všechen balast odpadne a zůstane výkon, jako měřítko zážitků. A to si vynutí zavést systém a pilovat vše, co výkon zvedá – začne se fyzičnem a přes teorii pokračuje k praxi a učení taktiky :-)

                                0 0
                                • Spící kníže :-)  

                                  Ahoj tak dnes bylo tvrdých asi 190 km, tátálně jsem se ale sprinty s o dost lepšíma odrovnal, a uvařil jsem se a pak jsem sotva motal za nima. Ovšem co jsem zjistil, praxe je praxe, třeba neumím si dobře najet z kopce do zatáčky, abych z ní vyjel zas dobře a nemusel zbytečně v ní brzdit. Prostě najet si tak abych z ní vyjel dobře a neztratil. To kolegové jaksi umí. Na bajku jsem toto nikdy neřešil a nepřišlo mi to podstatný. Jde mi o nájezd do prudší zatáčky nebo serpentiny z kopce kde se jede 50–80 a člověk musí přemýšlet jak přibrzdit a jak si najet. Toto je třeba jeden příklad. Že i roky na bajku mi v tom nic nedaly.

                                  0 0
                                  • Rychlej turista  

                                    Prudká zatáčka se nejrychleji projíždí tak, že jedeš rovně co to jde, na poslední chvíli prudce brzdíš, pustíš brzdy a do zatáčky to zalomíš a prakticky hned můžeš akcelerovat. Když do zatáčky vjedeš moc brzy nebo rychle, musíš v ní brzdit nebo tě rovnou zatáčka vykopne ven. Obojí tě zpomalí :-)

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      Myslel jsem třeba serpentiny co vedou dolů k Vranovské přehradě, šéfík to řízne, i vysokou rychlostí. Ale pokud je tam opakovaná a nebo na druhou stranu já už tam dost ztrácím a pak to musím znovu rozjet což mne stojí síly. Ať mi nikdo neříká že toto se člověk mohl na bajku naučit tam jsem zatáčky projížděl tak maximál v lese a hodně hodně pomalu abych se nevysypal přes kořeny nebo šutry. Toto je zcela jiné to se nedá srovnat.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Tos asi na biku jezdil jak důchodce.

                                        Zkus ty zatáčky jezdit jak v autě, nebo na motorce.

                                        I když vracečky nad Vranovem by v 80kmh nedal ani Rossi, seš fakt talent.

                                        0 0
                                        • Člověk a jeho svět  

                                          :)))

                                          Šéfík v pohodě…

                                          0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          Já to myslím tak že jsem najel do zatáčky 60 a musel jsem tvrdě brzdit na nějakých 35–40, ale šéfík to řiznul a moc neztratil. Tak se evidentně v zatáčkách umí pohybovat. Myslím že nájezd a výjezd ho moc nezpomalil zato mne ano.

                                          0 0
                                      • Rychlej turista  

                                        Silniční gumy na asfaltu drží a silničář to má zažité a nebojí se to pořádně položit. Když jsem přesedlal na bajka, bral jsem to klopení jako samozřejmost a nestačil se pak divit. Přestal jsem si věřit a už jsem to na silničce potom nikdy nedokázal ze sjezdů mastit, jako dřív. Stal se ze mě pomalý blátošlap :-)

                                        0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          To já mám právě strach že to v nějaké vracečce když do ní najedu moc rychle přetáhnu a položím to pod protijedoucí auto. Pokud něco jede jsem hodně opatrný. Naklánění a klopení toho se dost bojím.

                                          0 0
                                  • Člověk a jeho svět  

                                    Do prutší zatáčky nebo serpentin až 80? No to sorry, ale to už fakt střílíš hodně mimo :)))

                                    0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      Já jel 60 a to jsem byl poslední tak myslím že špice jela rychleji.

                                      0 0
                                    • Spící kníže :-)  

                                      Vidíš chci se tě optat, dnes mladý kolega z jednoho profi klubu nebudu jmenovat měl na kole přidělaný nějaký měřič watů, kde se berou z data z točení klikama ne z toho co vozí šéfík jak je watmetr zapleten do zadního kola. A měl počítač před řídítky jako mají profi jezdci na tour. To je to SRM nebo je to jiná záležitost?

                                      0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          Jo ten červený to je přesně ono mělo to víc tlačítek a funkcí než toto ale SRM na tom napsáno nebylo. Asi něco podobného jen mi říkal že ten powerttap je na nic. Že je to jeden měřit zapleten v zadním kole a garmin k tomu. Že on má snímač na točení klikama a tím může hodit jakákoliv kola. Jestli jsem to pochopil dobře. Na kolik ten SRM vyjde? Já mám pocit ten přístroj do zadního kola tak 14–30 000 plus nějaký garmin nebo cokoliv co komunikuje na ANT+.

                                          0 0
                                            • Spící kníže :-)  

                                              To ta sranda stojí víc jak 4000 eur :(

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                Jo, ale bez toho se už nikam neposuneš. Být tebou, neváhám a jdu do toho.

                                                0 0
                                                • Spící kníže :-)  

                                                  Tak hele ještě mám mozek v hlavně toto nepotřebuju. A pokud bych šel do toho měření watů tak ten power měřič v zápletu je asi cenově přijatelné řešení. Za cenu této srandy je pěkný Specialized Venge.

                                                  0 0
                                              • Delkim  

                                                jestlí máš třeba Garmina tak si kup za 15 tisíc zadní náboj PowerTap a máš ty watty taky přesně, nic víc nepotřebuješ, u Garmina hrudní pás už stejně máš atd…

                                                ale pokud tě limituje to, že máš třeba 5 sad carbonových kol tak pak si kup tu sadu za 4 litry euro, to ti pak je ta cena asi jedno, ne? :)

                                                0 0
                                                • Spící kníže :-)  

                                                  No vidím to na ten zadní náboj a Garmina k tomu. To je asi nejmenší položka.

                                                  0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    To máš jako se zimákem. Nekupuj nic, při očekávaném a proklamovaném zlepšení nafasuješ kolo i se SRM Power Control.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak dobrej nejsem a ani nebudu oni někeří co náma jezdí mají 16 let za sebou v profi. Tam se jaksi nemůžu dostat na jejich uroveň. Jezdí za kluby od mládí. Těch 15–18 let kdy oni začali já jsem trošku jinde. To nedoženeš ani kdybys byl superman.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    za 5–6 oddřených sezon kolem 30tisíc striktně dle plánu + pravidelný závody to doženeš.

                                                    Takže top forma akorát s přestupem do kategorie rakví 40+

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Ale tam už se závodí myslím lépe. Menší konkurence a méně trénovaná myslím. :-) Co jsem tak vyzvěděl šéfík ročně namotá mezi 21–25000 když je víc závodů, etapáků po evropě, některý z jeho týmových kolegů prý k těm 30 možná. Ale jak sám říká 30 je už mnoho a nikdo z jeho kolegů tolik motat nepotřebuje.

                                                    0 0
                                                  • Rychlej turista  

                                                    Nevěř tomu, kategorie 40 – 50 let je kolikrát našlapanější, než jsou kategorie mladší. Láme se to až od kategorie nad 50 let.

                                                    0 0
                                                  • vasek80  

                                                    Není nic horšího na psychiku, když jsem na jednom z mých prvních závodů (seriálu cyklotour) jel pilu nadoraz tzv. Cinkovu taktiku a ke konci mě v relativní pohodě dojede parta čtyřicátníků až padesátníků, kteří se při tom ještě baví :-)

                                                    Ty chybějící našlapaný roky se prostě neochčijou.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    mrkni i na systém co vyvinul garmin Vector power meter, jsou to pedály s měřičem. Nejlíp se tam měří disproporce ve výkonu mezi pravou a levou nohou.

                                                    Stojí to méně než polovinu SRMka, akorát k tomu musíš mit ANP+ compatibilní jednotku, což ale není dneska problém.

                                                    Výhody jsou jasný. možnost nasadit na závodní i tréninkové kolo, nezávislot na výpletu a to i v případě výměny z mechaničáku na závodech – což při tvém raketovém nárůstu formy bude brzo aktuální – nebo ne :)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Kouknu za to ale příště se zeptám závoďáka co to vozí když to není to SRM ale je to velice podobné. Asi sám dá nejlepší info.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jinak ještě takový dodatek jezdí s náma víc lepších jezdců i jsem jich hodně potkal ale tuto hračku, podobnu SRM moc lidí nevozí. Ty se s takovými potkáváš pravidelně?

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Jinej gang, no.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    jestli to bylo na mě, tak já nemám potřebu jezdit s měřičem. Jezdím pro radost, na pokec, do hospody atd.

                                                    Na nějaký měření a trápení se můžu už po deseti sezonách závodění pěkně ****** :)

                                                    Na závodech zaříznu mrak hobíků co si platí trenéra a používají podobný fičury. Samo o sobě to je totiž k hovnu a i ve spojení s trenérem to zdaleka není ani 50% úspěchu. Sám poznáš tak za rok za dva, že to není tak růžový jak si to teď maluješ.

                                                    Co se týče měřičů a toho co kdo vozí, tak info od lidí bez s rezervou, protože je to tak drahá investice, že ti každej řekne, že to jeho je super. V reálu jsou systému pro tvoje použití naprosto dostatečný všechny a jde jen o to kolik máš ve šrajtofli a jaký systém je pro tebe vhodný.

                                                    Já osobně protože mám několik kol, bych šel do těch pedálů, ale ty třeba máš jedno a bude ti stačit power tap, tak pak jenom bacha na to, že časem zjistíš, že na závody potřebuješ alespon dvoje kola (vysoký na rovinatý a lehký na kopcovatý) a ty kola pravděpodobně budou dost drahý tovární carbony s plochými dráty takže na trénink budeš jako většina používat nějaký levnější ideál ksyria elite/equipe nebo RM5 atd. A do čeho z toho zapleteš power tap? do ničeho…

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    No uvažuju o zipp nebo cosmic, ale přeci jen je to nálož peněz. Včera jsem jasně viděl jak mi borci naložili když jsem jel asi s ještě dalšíma klukama na normálích kolech a ta špička z týmu měla karbon kola s vysokým ráfkem, jela se trat – Třebíč- Mor. Budějovice směr z Znojmo a zpet. Na těch rovinkách jsem nestíhal i když jsem makal jak magor. Taky jsem tahal proti větru víc než je vůbec pro mne unosné tak jsem na to 10 km před cílem dojel. Ale v kopcích mi to jde dostal jse pochvalu tak to aspoň potěší.

                                                    0 0
                                                  • blaf  

                                                    urcite si je kup, razem zrychlis min. o 10 kmph a nebudou stihat oni tobe :)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Myslím že na těch rovinkách jim ty kola s vysokým ráfkem pomohly. Ne jak píšeš ty o 10 kmph ale tak o 1–3 km bych tomu věřil. Tak jak píše znalý člověk výše, dvoje kola na rozdílný profil tratě jsou asi rozumné což teprve na časovku po rovině. Tam budeš na obyč kolech uplně mimo. A když bys je hodil do časovkářského speciálu kde zalehneš bude to uplně jinde.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Lidí s SRM je pár. Je to drahé jak prase a spoustu amatérů raději zvolí právě ten PowerTap nebo jinou levnější alternativu.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    A nějaký češký šop co to prodává krom zahraničních?

                                                    0 0
                                      • Pavel  

                                        Žádné SRN, to vymysleli soudruzi z endéer! Zase jsme o kousek před nima!! :)

                                        0 0
                                      • Delkim  

                                        tady se mrkni

                                        http://www.s1w.cz/index.php…

                                        0 0
                                        • Spící kníže :-)  

                                          Jo šéfík vozí tu G3 asi starší model plus toho garmina k tomu. Dva kolegové z jiného týmu co s náma jezdí mají něco na způsob SRM.

                                          0 0
                                    • Pavel  

                                      Jak devadesat?!? Stodvacet! Jeť, jak ti říkám!!

                                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        Tak tak osobně si myslím že pokud tě člověk trénuje alespoň jednou dvakrát do týdne spolu dáte ostřejší trénink naprosto ví jak se svěřenec chová kde je mezera. A co je špatně. On to třeba zjistí i tak z tabulky nebo grafu co mu pošleš po tom co objezdíš to co bys měl. Ale jaksi mi to takto naživo přijde jiné. A pak když se vás sveze víc, plus i kolegové co jsou o dvě tři urovně výše, člověk se hecne a dá někdy i to co by sám nedal. Holt se dějí zázraky. Můj názor nikomu ho nevnucuju.

                        0 0
                        • vasek80  

                          Co znamená a obnáší ostřejší tréning s trenérem 1–2× do týdne?

                          0 0
                          • Spící kníže :-)  

                            No teď posledně co vemu ty svezení tak 80–110 km průměr cca 32–34, to ještě není uplný masakr ale už je to ostřejší svezení. Pro trenéra není problém. Průměr 40 ale to nedám já ani někteří lidé co s náma jezdí by to nedali.

                            0 0
                            • Lada,s  

                              Prosimtě kdo jezdí na tréninku průměr 40 ??? Když teda nepočítám nějaký krátký trénink na časovku atd

                              0 0
                              • Biker jak Pes  

                                Myslím, že jednou se nám to podařilo. Ale pouze lehce zvlněný profil, žádné zásadní kopce a závod od začátku do konce. :)

                                0 0
                                • Lada,s  

                                  Čekal jsem kdo se ozve :-)

                                  0 0
                                • Člověk a jeho svět  

                                  Hlavně že se dobře bavíme :)))

                                  0 0
                                  • Biker jak Pes  

                                    Tak nějak si to péro přece prodloužit musíme, ni? :)

                                    0 0
                                    • Člověk a jeho svět  

                                      Průměr 40, to je už celkem slušný péro :)

                                      0 0
                                      • Biker jak Pes  

                                        Kůň může závidět. :)

                                        0 0
                                        • Člověk a jeho svět  

                                          Prostě šéfík na to má a Kníže cobydup taky :)

                                          0 0
                                          • Spící kníže :-)  

                                            No myslím jsme hovořili o 3 letém horizontu kde se dá z horšího cyklisty udělat ten velmi dobrý. Ovšem záleží na motivaci, přístupu penězích a mnoha jiných okolnostech. Hlavně na zdraví. Myslím že mi to většina potvrdí že kdo jezdí třeba 5 let na bajku řekněme do těch 10 000 km rok, tak po 3 letech pod dobrým vedením na silničním kole by se měl vymáčknout a dát už slušný výkon. Divil bych se kdyby nedal.

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              ono je spíš otázka proč. Když někdo začne drtit třeba ve 12ti letech má to potenciál. Když ve třiceti tak už to nikam nepovede ani když tomu dá všechno a zařízne osobní a společenskou rovinu života.

                                              Respektive povede to k tomu jezdit bedny v hobby, ale už ne v elitě. A hobby je pořád jenom hobby. Plastový medaile a poháry zralý do popelnice :)

                                              0 0
                                              • Člověk a jeho svět  

                                                Naprosto souhlasím.

                                                0 0
                                              • carlos3  

                                                to máš pravdu, ale ono je taky otázka proč ne? Někdo ke kolu přičuchne až takhle pozdě a baví ho to a chce zkusit kam až se může posunout. A ve finále je to lepší než furt vydělávat prachy a stresovat se nesmyslama a nic si neužít,a s vypouklým břichem pořádat grilování :-) Zase se to nechce zbláznit jak někteří a vyprdnout se na rodinu a jen si veškerej čas švihat pro sebe.

                                                0 0
                                              • Spící kníže :-)  

                                                Jako je mi jasný že na profi už to nebude. Ale aspoň se člověk tý bedně přiblíží a časem se na ni dostane. Zkošet to nějak sám když si něco načte se povést může ale taky nemusí.

                                                No a pak je tam ten kladný efekt že člověk má 90 kg a víc a už si pomalu ani nezávaže boty bez toho aby zrudnul jak rajče. A pak je ta snaha něco se sebou udělat veliká. Což je ten aspekt těch tatínků od toho grilu, kde si daj po tom grilu těch 1–10 orosených. :-)

                                                0 0
                                                • McBlacky  

                                                  1–10 orosených si klidně můžeš dát taky + ten grill. Moc nepozoruju, že by to v hobby úrovni výrazně brzdilo.

                                                  0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak ony ty orosené někoho třeba nebrzdí. :-) Ovšem když to srovnám teď mám cca 78kg a už je to oproti těm 90 kilům dost znát. Počítám že bych mohl jít na 73–75 kg a to bude jistě jiná káva. Určitě chlapík s pupkem co má 90–100 kg nepojede jak někdo kdo má 70 kg a je jako proutek. :-) To bych zas viděl ten výkon jinde.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    tak to jsou dvě věci, První je, že i při relativně nezřízeném jídelníčku můžeš mít solidní váhu bez velkých výkyvů.

                                                    Druhá je pak to, že pro každý typ a výšku existuje ideální váha na různé disciplíny. To si musí každý u sebe rozhodnout na co se zaměřit, na silnici je to víc vyhraněný, tam jsi prostě buď sprinter, nebo tempař nebo vrchař. S tím souvisí trénink, strava, váha a další věci

                                                    Na MTB pro úspěch v závodech je lepší být spíš vyrovnaný jak na tempo tak do kopce a z kopce, protože nepoměrně víc jedeš za svoje a když jsi čistý vrchař tak na rovinkách v terénu umřeš. Na silnici se to na závodě dá celkem ojebávat, když víš jak na to a máš lokty, dost času ti stačí méně wattů než těm co táhnou, tím spíš, že na MTB se jezdí závodní cca průměry 20–35 na silnici 35–50, pokud se bavíme o hobby.

                                                    0 0
                                                  • reza.traktor  

                                                    Uh, to jako jsou mtb závody, kde špice jede průměr 35??? To je děsná palice, ňák si to ani neumím představit…

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    Co se týče regulérních závodů tak Český Ráj je kolem 35, Podralsko taky, pak Valtické cyklobraní, Houštečák, se jezdí přes 33. Našlo by se toho určitě víc.

                                                    0 0
                                                  • prvniodkonce  

                                                    No, chtěl bych vidět hobby závod 50 km/h. To je Novák na časovce možná občas.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    tak to beru jako extrém že ji, ale najdou se krátký rovinatý časovky kde tohle jedeš, časovky dvojic atd.

                                                    silnici nezávodím, tak ti to z hlavy nevysypu…

                                                    0 0
                                                  • prvniodkonce  

                                                    50? Kde?

                                                    0 0
                                                  • Rychlej turista  

                                                    Formu poznáš i podle toho, že ti váha krátkodobě klesne až o dvě kila pod váhu, pod kterou normálně tělo už nechce jít. To je čas, kdy, zajedeš cokoliv, kdykoliv a klidně i – jak by řekl Bulda – na starém otomanu :-)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    s tou váhou se to někdy povede, ale to už chce hodně ladit na specifický závod, alespoň u mě. Cíleně už to nedělám, vypozoroval jsem, že je pro mě lepší mít stabilní formu byť nižší než maximální dosažitelnou, než špičky a propady, což jsem v tom systému ladění měl.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    No mne klesá váha po každé delší vyjíždce 150–250 km asi o 1,5–3,5 kg podle toho jak moc je vedro, tak 1–1,5 kg dotahnu zpět jídlem a pitím po návratu, kdy vyžeru doslova co se dá. Ovšem to kilo a víc je nenávratně pryč. A co jsem zjistil jdou pryč svaly. Na rukou už není nic vršek těla taky nic. Zůstaly jen nohy. Používám po každé vyjíždce nad 3 hodiny regener s BCA, a nějaký proteiny. Ovšem ani tak už tu váhu zpět nedám. Další den si dám klid a tak 40–80 km podle chuti. No a po dalším dvoukile jde váha zas níž. Dá se tomu poklesu o tak moc nějak zabránit. Nebo je to nezvratné?

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Tak si mě právě přesvědčil, že si opravdu děláš prdel.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Prdel to není třeba dnes váha před výjezdem kdy jsem se pořádně nacpal. Byla asi 78,4 po návratu 76,9, to jsem snědl jedno hlavní jídlo a polévku a asi 6 tyčinek po cestě. Vypil cca 2,5 litru po cestě.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Ten úbytek bezprostředně po dojetí je normální, taky to tak mívám. Ale v žádném případě to není tak, že bych zůstal kilo v mínusu natrvalo. To musíš strašně žíznit, jinak si to vysvětlit neumím.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak já vážím týden do týdne míň, ale co je pravda v jídle se omezuju a jím poloviční porce jak dřív. Líp se mi po tom jede. A když je při poloviční porci velký výkon prostě už to nedoženu a nedodám zpět.

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    Takže nějak tak? :)

                                                    0 0
                                                  • vasek80  

                                                    Ten vršek je teda pořádnej fujtajbl.

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    :))))

                                                    0 0
                                                  • newbie  

                                                    je to nezvratné. pokaždé minimálně kilo dolů. dobře si těch cca 70 zbývajících delších vyjížděk rozvrhni. nakonec naplánuj i ňákej ten závod. jen bacha, až na tebe budou věšet medajle, jsou ukrutně těžké. a nezapomeň nás jako vždy informovat. i když toho se asi nemusíme obávat. až nebudeš moct psát, prosím aspoň diktuj. já o to fakt nechci přijít. a časem pozor na protivítr. nebo vlastně jakýkoliv vítr. při tom počítání nezapomeň, že třeba se 40 kily už asi 200 nedáš… i když vlastně ty nejspíš jo. držím palce a ať to jde rychle.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak toho že bych měl 40 kilo se nebojím. Myslím že váha půjde do určité hranice dolů a pak už to níž nepůjde. Prostě se to zastaví.

                                                    0 0
                                                  • blaf  

                                                    neda, jeste par dvoukil a uplne se ztratis

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    …a z knížete bude Ruprecht… :-D

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    doplnit tekutiny trvá pár dní, takže váha druhý den ráno je o ničem. Koneckonců podle toho co píšeš, tak bys letos už musel mít o 50kilo minimálně méně ne? Trochu ***** mysli, a nebo si nedělej z nás prdel.

                                                    EDIT to bylo na SK:)

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    Já se začínám obávat, že SK to myslí vážně…

                                                    0 0
                                                  • vasek80  

                                                    Já už taky, nejdřív jsem myslel, že to je prdel, teď už ne.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    To možná ano, ale jak mi vysvětlíš že jem z 90 kil na nějkých 77–78, když bych měl vždycky doplnit a ted po pár dnech být na stejné váze? Vážím se každý den, tak mám velmi dobrý přehled. Co je jasné i z fotek tak vršek těla šel svalově uplně dopryč. Břicho kde bylo asi 4 kila tuku taky. Podle lidí co se mnou jezdí půjde váha dolů ještě asi o 3 kg. Než se to zastaví. To je odhad lidí co jezdí a sám vidím že to tak asi bude.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    a nebo ti váha klesne ještě víc a přestane ti to jezdit na rovinách v tahu a začne ti dřív sekat.

                                                    Možností je překvapivě víc. Jak píšu výš, není to tak růžový…

                                                    úbytek svalů nahoře bys měl začít kompenzovat dokud je čas.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    No dobře, ale to je důsledek DLOUHODOBÉ aktivity a ne pár tréninků. Sám píšeš, že jsi změnil jídelníček a začal více jezdit. To ví i malé děcko, že prostě zákonitě shodíš. Ale neříkej nám tady, že když si každý den v týdnu dáš 150 km, tak na konci týdne budeš o 7 kilo lehčí.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    To asi ne ale to kilo bude dole jak nic. Myslím za týden.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Ještě včera to byl jeden den.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jo já to bral tak když se zvážím před jízdou a po ní, tak to hned jídlem a pitím po nedotáhnu. Něco tam pořád do váhy před vyjetím chybí.

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Nemůžeš se vážit před tréninkem a hned po něm. To je neobjektivní jak prase.

                                                    Před tréninkem jsi zavodněný, napitý. Po tréninku zase vyhladovělý, tekutiny jsi ztratil, takže o hodně lehčí. Takhle to prostě nefunguje.

                                                    Já ti věřím, že hubneš, že máš z toho radost a přeji ti to. Ale nemůžeš to prezentovat takhle. Pak se nediv, že každý nabývá dojmu, že si z nás děláš prdel. ;)

                                                    Vážit se každý den je sice krásné, ale hmotnost ti během dne může lítat klidně i 2 kg nahoru dolů bez toho, aniž bys na to kolo sedl.

                                                    Lepší je vážit se jednou týdně, zapisovat si to a pak bys teprve viděl, jak to jde krásně dolů.

                                                    Nevím, jak v tvém případě, ale u mě je normální, že čím je trénink delší, tím více „přiberu“ druhý den. Dokonce ani při jarním najíždění nijak zásadně neshodím. Ale zase na druhou stranu nikdy přes zimu nepřiberu.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Hele co jsem ještě vypozoroval šéfík ma na kole dvě flašky zvlášt na delší trasu. V jedné má jonták nebo čistou vodu a v druhé jaksi silnější nápoj. Toho se napije občas. Co to může bejt? I kolegové co jezdí profi mají dvě flašky a něco na zádech co má asi docela jinou povahu než voda. :-)

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Šéfík. :)

                                                    Fakt nevím, co to může být. Já vozím v jednom ionťák a ve druhém vodu. Vodou zapíjím ionťák, nemám rád, když mi zůstává to sladké v puse, pak mám potom velkou žízeň.

                                                    Může to být cokoliv. Spoustu profíků (ale i amatérů) má své úchylky. Nebudeš věřit, ale teďka třeba jede mezi sportovci (hlavně hokejisty) žvýkací tabák

                                                    Klidně to může být jenom cola. Se zeptej šéfíka, ne? :)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jo zeptám, mne napadá speciální nápoj s BCA a možná přídavkem něčeho dalšího. Je to docela hustý. Ve druhým má vodu, tu si tám sám natočí když mu po cestě dojde. Z druhého bidonu pije a sleduje čas. Pokaždé se napije po určité době. Holt to má vypočítaný. :-)

                                                    0 0
                                                  • Rorejs74  

                                                    Neco takovyho jsem videl kdysi v televizi. Tusim se to jmenovalo „Cetnik a mimozemstane“ a chlemtali tam olej vzdycky kdyz jim zapipaly hodinky ;-)))

                                                    Mozna by se tim lecos vysvetlovalo ;-)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    On te ten humor přejde se s náma jednou svez a bude vyřízenej že i ten olej bys vylemtal. :-)

                                                    0 0
                                                  • Rorejs74  

                                                    No mne celkem staci ke stesti se obcas svezt s klukama s CBase abych videl ze na to nemam … maximalne tak po rovine to uvisim … jezdim pro radost a nemam zadny zavodni ambice.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tady by ses svezl z extraligou to by za to stálo ne? :-)

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    extraliga masters :)

                                                    pro znalé to je myslím velký LOL.

                                                    se prober – v ČR by mělo status zážitku (pro některé idolů chtivé jedince) max tak projetí s lidma z WT, na nějaký šudlali co jezdí aktuálně okresní přebor a závody pro hobíky je tak každej zvědavej.

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Myslis mistni vesnickou extraligou: sefik, borec a spici knize?

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Myslím lidi z Sparta Praha, Favorit atd. To pro začátek stačí.

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    Budu se muset někoho z Favoritu na tebe optat, takový talent jistě nezůstal bez povšimnutí ;)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tady je to možná humorné to moje psaní ale já snahu mám obrovskou. A kdo má snahu a vydrží, tak vetšinou dojde dál. No já mluvil z Favoritu zatím s panem Trkalem ohledně těch testů. Po nich se uvidí co dál. Jestli to na něco je nebo ne. Teď zbytečný spekulovat. Ale pro to co chci dosáhnout by měl standart trenink stačit.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tady na tom odkazu vidíš 3 borce. A vesnická liga to asi není. :-)

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    SK – a ty si kerý? :-D

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Myslím že jaksi nemám na to se na takovou akci postavit. Nebo máš pocit že jo? Myslím je to fotka z etapové Vysočiny.

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    To je z GP Královehradeckého kraje, aspoň to tam píšou. AVG 39,9 – to byste je se šéfíkem zařízli jako kůzlata.

                                                    PS: To ale není maraton, že…

                                                    Zajeď si jedno kolo XCR Spešl Cupu, uvidíš ;)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    XCR CUP je spíš ale krátký šupec. Mám pocit nebo se pletu?

                                                    Vysoké AVG, to tak za 2–3 roky. Možná zkusím speciálně pro tebe příští rok. Pokud tam mohou neregistrovaní.

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    Bylo to apriori pro neregistrované, ale dost se to zvrtlo, dokonce tam spousta registrovaných ze sebe dělá neregistrované, aby na tom byli ve výsledkovce o pár fleků lépe, což naprosto nechápu a což je taky jeden z důvodů, že bych na takovou akci nešel.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Pojď nedělej fóry poznáš knížete :-) Na fleku nezáleží.

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    No mně na fleku nezáleží opravdu vůbec, což je další důvod, proč tam nepolezu ;)

                                                    Jinak moje cykloturistika není nic pro tebe, furt bys musel čekat, to by tě nebavilo ;)

                                                    0 0
                                                  • Lada,s  

                                                    Ty voe Peťo ser na to už :-) Na švihu jsem tě ještě považoval za celkem normálního, ale z některých tvých posledních hlášek a zážitků s „šéfíkem“ se fakt tlemím. Dojeď za 14 dní na ten XCR cup (5. září) at se můžu mrknout jak to tam budeš tahat, když už teda trénuješ se šéfíkem. Ten tam jezdívá na špici… Já jsem jel ten poslední XCR, a přestože si myslím že jezdím relativně dobře tak jsem dostal slušný klepec že jsem se nestačil divit. Měl jsem AVG 34 a to jsem 3/4 závodu obkroužil v gruppettu na konci :-D

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Ok pokusim se vyřídit volno. Dá se tam ještě přihlásit? Vidíš to bude lepší než tady plodit perly.

                                                    0 0
                                                  • Lada,s  

                                                    Tak si zařiď volno a přihlásit se můžeš klidně na místě http://www.cyklozavody.cz/

                                                    A žádné výmluvy jinak to bude podrzřelé. Přijedu se podívat a třeba se taky hecnu a zajedu si to :-D

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jo beru tě za slovo. Volno bych měl ještě mít. Rád dám předtím ještě nějakou projíždku i s mým kolegem jen musíme vyladit ten čas.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Rozhodně je výzva, a s tebou to rád absolvuju.

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Ještě mi řekni, ty jezdíš ten XCR Spešl Cup, jestli tedy bude možnost se s tebou potkat nebo jinými tady z BF, protože speciálně pro to bych si tam zajel. :-)

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    Jasně, naložíme si ;)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak jestli pojedeš rád se zůčastním. Mohou tam neregistrovaní?

                                                    0 0
                                                  • Člověk a jeho svět  

                                                    Viz výše – mohou a já fakt ne ;)

                                                    0 0
                                                  • Biker jak Pes  

                                                    Já jsem tam letos byl jednou. Jindy mi to nevyšlo. Krásný závod. Už se na tebe příští rok těším. ;)

                                                    Tak mě napadlo, když jsi takový maratonec, letošního Krušnotona jsi jel?

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jel bych ale nedostal jsem volno v práci dělám holt víkendy Hafo času je v týdnu. Sobota a neděle je boj a musím si téměř vždy brát dovolenou.

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    No podle tvých řečí bys v pohodě odtáhl špicu ze startu až do cíle… :-DD

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak já jsem tahal včera víc než bylo zdrávo a to pěkně foukalo hodně z kolegů co jezdí dýl se do toho moc nepouštělo. Asi jsem odvážnej no.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    nebo se jim proste nechtelo a nechali aktivniho blba at se cini:)

                                                    (aktivni blb neni urazka, ale terminus technikus:)

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    Odvážnej? Spíš blbej… Právě ti kolegové, co jezdí déle, u toho MYSLÍ. Takže kde se dá pošetřit, tam se prostě pošetří a nechají se honit plašani… ;-)

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Ja myslel, ze vsechny tve vlakna jsou humor. Nebo se snad pletu?

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jasný kdyby to nebyl humor tak to sem nedávám. Vážný věci si nechávám pro sebe.

                                                    0 0
                                                  • blaf  

                                                    to je projimadlo, ma to namichany presne, aby ho to nechytlo predcasne, ale pritom vi, ze musi makat, jinak to nestihne, dela to tak kazdej profik, jak jinak myslis, ze by mohli mit takovy prumery… samozrejme, ze vysoky karbony jim taky pridaj, jinak bys je v klidku stihal

                                                    0 0
                                                  • ELx  

                                                    Spíš tam bude mít roztok s Imodiem. Aby se při tréninku s Knížetem neposral z jeho věčných otázek :-D

                                                    0 0
                                                  • Jamin  

                                                    To je nic, já nedávno zhubnul 1,5 kila jenom tim, že sem se vyspal.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Nespletl jsi se v pismenku ? ;-)

                                                    0 0
                                                  • Jamin  

                                                    Ne, hehehe, to jsem se vážil ještě před.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No, rano, po vycurani, vykakani a po sexu muze byt hmotnost docela dole…tzv. sucha hmotnost:)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Tak to je dobře že je to až po vyčůrání a po sexu, před zásadně nevážit :-) By ses mohl leknout. :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    no…a hlavne bych nemusel videt na displey vahy:)

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Jako že si nevidíš přes pupek na váhu? To je teda s tebou špatný :-)

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    SK: Z jakých fotek? Myslíš tu moji? :-))

                                                    0 0
                                                  • Spící kníže :-)  

                                                    Ne mám fotku asi z prosince z bazénu a když se podívám na sebe teď tak bych to tělo nepoznal. Ta tvoje je pěkná montáž ale je to humor. A ten léčí…:-)

                                                    0 0
                                                  • Rychlej turista  

                                                    Každý sport si vytvaruje tělo podle toho, co je k němu potřeba. Takže pořád shazuješ to, co nepotřebuješ a pak se váha ustálí (to můžou být ještě ty tři kila, co zmiňuješ) – tělo už níž jít nechce. A tom jsem výše psal. Že když máš ukrutnou formu, krátkodobě jde váha ještě pod tuto váhu ustálenou, ale pak se rychle vrátí zase zpět.

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Kdyz hodne jezdim a nehlidam se, tak 74–75kg a vykonnostne na tom nejsem tak dobre, jako kdyz mam 77–78kg v nejlepsi fazone. Tenhle problem ma ale celkem dost lidi.

                                                    0 0
                                                  • McBlacky  

                                                    když jsem závodil víc a delší tak začátkem druhý půlky sezony jsem se dostal pod 70kg a už jen couval. To je prostě stejný u všech, vyladit to tak, aby to jelo do kopce i po rovince a měl jsi přitom ideální váhu a pořád z čeho brát není snadný.

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Da se to, ale je neprijemny, jak si musim hlidat jidlo, respektive pravidelnost a prisun bilkovin. Clovek pak nedela nic jinyho, nez ze ji a nebo premysli, kdy a co bude jist priste :-) Nedavam to dyl jak ty dva mesice pres 24hours, hnojaky uz pak neresim.

                                                    0 0
                                              • Ice-goofy  

                                                Jenže ty jsi jinde ;) To se od Tebe nedá tak brát. Hobby jezdíš bednu a ještě u toho naštvej pár Eliťáků.. Každopádně klobouk dolů.

                                                0 0
                          • Spící kníže :-)  

                            Záleží jak pro koho je těch 32–34 ostrý :-)

                            0 0
                  • pelhrimov  

                    Kolik jsi zaplatil za tu radu si koupit místo silničního kola cyklokrosové a pak ho postupně předělávat?

                    0 0
        • Excel  

          já ti fandím

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Fandy oceňuju dáme svezení v Brně? Jsem tam vcelku často :-)

            0 0
            • Amoondre  

              Co pristi sobota? Nestavis se v Brne nebo alespon pobliz Brna? Neco kolem 120km bych zvladnul v zavesu za tebou

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                To by šlo, to je volno. Ale trasu vybíráš ty. Já pojedu od Velkého Meziřičí. V Brně raz dva. Jezdím denně do Kuřimi takže to je za kopcem. :-) Mail na mne je PetZavrel@seznam.cz

                šupni mi tam na sebe mobil domluvíme se. Možná vezmu kolegu co dělá špic ať je větší srada.

                0 0
              • Spící kníže :-)  

                Co vozíš za dres Favorit Brno?

                0 0
                • Amoondre  

                  jo tak to urcite :))))

                  budu rad kdyz te uvisim v haku, na kopcich mne budes muset asi cekat

                  vic v mailu

                  0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Jako Favoritáři jsou dobrej oddíl. :-) Neni za co se stydět.

                    Už jsem se s nima svezl a dobrý. Ještě bych rád svezení s kluky z KC Brno ale časem.

                    0 0
                    • Amoondre  

                      nechapu jak si hned vytahl, ze jezdim za nejaky klub. Tady v okoli Brna jsem byl na spolecne vyjizdce s nekym podruhe za cely rok :)

                      0 0
                      • Spící kníže :-)  

                        No tak proč ne i tací se zde najdou. Většinou kluci co jezdí profi jsou ten nejlepší sparing to se zmáčkneš. A vyndáš ze sebe víc než si myslíš. Toto je odzkoušeno a funguje.

                        0 0
                        • Amoondre  

                          pokud je ovsem uvisis a nejedes skoro 1h nad ANP, coz byl muj pripad vcera (a to rorejs profi nejezdi)

                          0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Horší než KC Brno jsou snad už jenom Šlapky…

                      0 0
            • Excel  

              Bohužel, silničku nemám a na MTB se na průměry 24 a 26 taky nedostávám. ;-)

              0 0
    • AussigBiker  

      Protoze jezdis blbe, moc to hrotis na zacatku. Podle toho, ceho chces dosahnout, tak se trenuje. Ale to ti tady psalo vic lidi…

      0 0
    • Delkim  

      cos vlastně dělal za sport předtím?

      ono jestli napíšeš, žes běhal maratóny, tak ono to tělo s těmi tuky hospodařit bude umět i bez stovek hodin v ZDV

      jinak samozřejmě zatím moc krátká doba, musíš se k těm delším tratím protrénovat

      0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Dobrá. Všichni už víme jak jezdíš, jak tě trénuje šéfík, že se očekávají výborné výsledky v testech. Byť je to v tvém pojetí poněkud svérázné, o tom žádná.

      Ale to hlavní zde ještě nezaznělo, a ty bys to měl vědět. Jaký máš cíl?

      0 0
      • Spící kníže :-)  

        Cíle je takový ty maratony objet do 3 let v první polovině startovky a ten třetí rok se posunout ještě směrem nahoru. Další je, aby to stále bavilo přinášelo to radost, a člověk něco udělal pro to aby mu nenarostl pupek. Konec konců poznal jsem už dost zajímavých lidí, ke kterým bych se jen tak nedostal mimo autogram na nějakém závodě.

        Příští rok bych měl objet celou tu Maraton serii, pokud nebude zranění pád nebo nemoc. Určitě první maratony budu mit doprovod, a tak snad nepřetáhnu začátek.

        0 0
        • McBlacky  

          první půlku startovky dáš v pohodě už teď, pokud to co píšeš je pravda a bavíme se o 53*11 Maraton serii a nemyslím tím hobby zevl.

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            Podle šéfa mám teď výdrž tempa 5 hodin v pohodě. Pokud se nejede nějaký extrem což se včera rozjel. Nepromyšleně jsem to chtěl s elitou rozjet na dlouhé rovince a začít spurtovat, to jsme jeli tak 54–56, už to bylo nad mé síly to točit dýl. Ale holt mne hoši během chvíle převálcovali jak nic a zabrali tak že jsem se z toho motal. Ale to půlka kluků co jeli s náma a nejsou profi. :-)

            0 0
            • McBlacky  

              tak první věc co budeš potřebovat je myslet vlastní hlavou, bez šéfa i borce.

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Prostě na toto nemám jaksi výkon. Ale kolegové to ocenili že odvahu mám teda mimořádnou. :-) Ale máš pravdu, já jsem celkem odvážný typ pustím se do tahání špice s profesionály a pak se z toho motám. Jo hlava je jasná. Pořád mi chybí rozvrh sil pokud se jede vyšší tempo, rád si nastoupím do kopce jsem sice na čele ale pak to tězce motám po rovině.

                0 0
                • jecnak  

                  Ja myslim, ze s odvahou to nema co delat, ale nechci te urazit.

                  0 0
                • Pavel  

                  Prdlajs nemáš výkon, nemáš na to jaksi HLAVU! Kdy už si konečně uvědomíš, že oni jedou pianko, jen tak si točej nohy, kdežto ty jedeš Přemka (Podlahu), ze kterého se tvé tělo bude dva tři dny vzpamatovávat. Oni mají natočeno stovky tisíc km a to prostě nemáš šanci dohnat; NIKDY. Dřív nebo později ti „dojde“ a místo Spícího bude Mrtvý kmíže… A to můžeš být rád, že nemáš (zatím) žádný zdravotní problém typu kolena v hajzlu…

                  No ale piš dál, aspoň je nějaká sranda. ;-))

                  0 0
                  • Spící kníže :-)  

                    Tak těm stovkám tisíc věřím v případě šéfíka průměr 16 let v pelotonu co rok to 18–20000 to je nášup no. To je jasně jinde. Ale to je jasně jinde pro vetšinu lidí tady na BF.

                    0 0
                    • Amoondre  

                      akorat ty mas pocit, ze to za 3 roky hrave dozenes …

                      0 0
                      • Pavel  

                        Denně dvoukilo a za ty tři roky, jak se jimi tady pořád ohání, těch pár set tisíc mít bude… :-DD

                        0 0
                        • Člověk a jeho svět  

                          Tak dneska dá to první, už jen 218.800 Kkm (nová jednotka SI – Knížecí kilometr).

                          0 0
                          • Pavel  

                            Tak mne napadlo, že ti šlechtici mají ledaco společného. Rytíř don Quijote de la Mancha, Baron Prášil, Spící kníže… :-D

                            0 0
                • Rychlej turista  

                  Jestli na to máš a chvíli vydržíš pekelné tempo, tak ti dám návod, jak naštvat soupeře a stát se nezapomenutelnou legendou u táborových ohňů: vyber si závod, kde je start do dlouhého krpálu a hned zkraje za to vezmi a jeď, co dá. Mělo by se ti podařit rozškubat balík. Stylové je vydržet to tak celý kopec a nahoře z kola slézt a zabalit to :-)

                  U nás to tak kdysi udělal jeden borec ve stoupání Kladskou a je slavný dodnes :-)

                  0 0
          • Spící kníže :-)  

            Jo tak myslím že po tom co bude příští rok už pod vedením to snad dám. Tak je mi jasné že na maraton jdou i lidé to spíš zkusit jestli to ujedou a tak se nedají čekat žádné extra výsledky. Ale taky lidé co mají na to být první.

            0 0
            • jecnak  

              Nerecnis taky obcas v parlamentu? Posledni dve vety jsou fakt trida :-D

              0 0
              • celevra  

                já toho člověka miluju :D už hodku si řikám, že bych měl vyjet na kolo, ale co příspěvek, to perla.. :D

                0 0
                • Spící kníže :-)  

                  Já už vás taky opustím už za chvíli vyrazíš, já totiž vyrazím taky. :-)

                  0 0
                  • Pavel  

                    Tak val val… A bez průměru 35+ se nevracej! :-DD

                    0 0
                • Pavel  

                  A já bych měl pro změnu pracovat… :-D

                  Začínám přemýšlet nad tím, kdo z těch dvou je „lepší“. Jestli Olkyč anebo Kníža… :-DD

                  0 0
                  • Pavel  

                    Hernajs, kam se to prdlo? Psal jsem to pod „celevra“…

                    0 0
                  • Člověk a jeho svět  

                    Olkyča jsem nestihl, ale toto je fakt nářez :)

                    Už nějaký čas mi zní při čtení těchto příspěvků hláška z jednoho filmu: Milost, pekelný kníže…!

                    PS: Kdo uhádne onen film? ;)

                    0 0
                    • Pavel  

                      S čerty nejsou žerty? Anebo Dalskabáty hříšná ves? Je mi to povědomé… :)

                      0 0
                  • jecnak  

                    Podle me Olkyc, kdyz tuka na naraznik autobusu prednim kolem v 80km/h. To je jeste Spici Knize, Sefik ani Borec nedavaji.

                    0 0
                • Jamin  

                  Já když to čtu, tak si asi taky nastavim obvod kola na 9999 a jedu taky.

                  0 0
                  • Pavel  

                    a prosichr bych to jistil minimálně třema magnetama… :-D

                    0 0
              • Pavel  

                Ale má pravdu! Vždycky se tam najdou lidé, co mají na to být první! Obvykle ten závod někdo vyhraje… Však to přede znáš i ty sám, ne? ;-)

                0 0
              • Spící kníže :-)  

                Víš je to taková forma odreagování, troška humoru, poslouchám u toho Kronehit.at fajn hudba. Sem tam vložím nějakou tu perlu hned je fajn nálada si po tom jít zašlapat.

                0 0
    • Medunka  

      KDO JE ŠÉFIK?

      0 0
      • ELx  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Pročpak zmizely nějaké příspěvky? No teda, SK a cenzura? Proč?

        0 0
        • Spící kníže :-)  

          Není ti dost jasné co jsem k tomu napsal?

          0 0
        • Pavel  

          Protože „šéfík“ je členem (resp. šéf a zakladel) stejného klubu (vysocinacycling) jako Kníža? :)

          0 0
          • Spící kníže :-)  

            A to nejde na to snad každý přišel. Jde mi, o to že, někdo sem hodil odkaz na jeho stránku, což je jako kdybych já vzal někoho profil třeba z faceboku s osobníma informacema a píchl to sem. Bez zeptání prezentuješ někoho druhého. Člověka co tady s tou diskusí nemá nic společného. Navíc mi to přijde opravdu dost nevhodná prezentace profesionála. Už chápeš?

            Každý kdo čte mezi řádky na to dávno přišel.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ta stranka neni jeho, ta stranka patri wikipedii…

              0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Byla to stránka na Wiki, takže stránka veřejná, lehce dohledatelná. I kdyby sem někdo dal jeho osobní stránky, není to nic proti ničemu.

              Nevhodně ho zde prezentuješ pouze ty. Myslím, že kdyby to zde četl, neměl by radost ne z odkazu na Wiki, ale z tvých řečí.

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Možná tvůj názor já to zde chtěl vést v humoru ale jak vidím tak to některým asi vadí a začali po tom pátrat. Zbytečná diskuze s tebou jdu si radši lehnout.

                0 0
            • McBlacky  

              jsi nepochopil princip Wikipedie, nebo o co jde?

              0 0
              • Spící kníže :-)  

                Ne já nepochpil to štourání to mi na tom vadí. A že někdo chce přirovnávat šéfíka ke knížeti což je možná pro většinu lidí tady klaun ale ve skutečnosti zcela jiný človek. Jen si řekl proč to tady nevést humornou formou. Ale teď už vážně v tomto už nebudu pokračovat.

                0 0
          • Člověk a jeho svět  

            A proč to tajit, tak zářivou kometu na nebi silniční cyklistiky nepůjde přehlédnout, takže se to stejně provalí…

            0 0
    • jecnak  

      Blizi se silvestr, tak je na case vytahnout to nejlepsi :-D

      0 0
      • Smazaný účet  

        mhuhehe:)

        0 0
      • vasek80  

        Zajímalo by mne, jestli byl už kníže na zátěžových testech. Tipuju, že se to nikdy nedozvíme.

        0 0
      • Člověk a jeho svět  

        Je fakt, že toto byly letos asi největší perly :)))

        0 0
        • michal23  

          To zcela jistě. I nám ve firmě toto chybí. Máte někdo foto knížete? Zajímalo by mne jak ten človek vypadá jestli to není někdo imaginární.

          0 0
          • Lada,s  

            Není imaginární, byl jsem s ním na švihu :-D

            0 0
            • Delkim  

              a jaký je v reálu? v pohodě? vysvětlil jsi mu, že se někdy „maličko neobratně“ prezentuje? :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.