• Mildhouse

    Zdar, chtěl bych vědět, v čem jsou kotoučovky lepší než v-brake (jestli vůbec jsou). Když zabrzdim véčkem, kolo se zablokuje. Když zabrzim kotoučovkou, kolo se zablokuje taky ne? Takže vlastně by měl být účinek stejnej, nebo ne? Nevim, jestli má senu kupovat si kotoučovky.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      :D tak nevim jestli je to vtipne nebo jen dalsi Jarin.

      0 0
    • fousek  

      A proc V-brake patou to taky ubrzdis:-)

      0 0
      • mar_tin1  

        jj, patou se taky da zablokovat kolo :D

        0 0
        • kubad  

          naco potřebuješ brzdit?

          0 0
        • TomasN  

          jj, ale od doby co mam SPD se mi patama brzdi fakt spatne

          0 0
        • Blade  

          ja jednou zablokoval kolo tak, ze se mi prava noha dostala do predniho kola :-D

          0 0
          • pegal  

            spis naopak ne? .. se mi prava noha dostala do predniho kola a zablokoval kolo tak .. :)

            0 0
            • Blade  

              tak to uz je snad jedno, ne? proste sem si pred sebou nevsim asi pulmetrovyho schodu dolu, nejak se mi podarilo vyhaknout nohu a zarvat ji do kola.. ale nejdulezity je ze sem pak sel na rypak :-D

              0 0
      • wlk  

        no, když mezi špajchny vrazíš ruku,tak to kolo taky zablokuješ :-))

        0 0
    • Lance  

      a jejej dnesni registrace, ale abys nerekl, spravne pises, ze kdyz zabrzdis veckem kole se blokne a kdyz zabrzdis kotoucovkou tak se blokne taky, takze bys mel vedet – coz z toho neni problem poznat – ze absolutne zadny rozdil neexistuje a vecka jsou lepsi i kdyz jsou od dost drazsi nez ty kotoucovky,Tudiz nybrz ponevadz protoze nema senu si kotoucovky kupovat, protoze ty vecka jsou fakt lepsi a o dost a ucinek je minimalne trikrat lepsi tudiz vetsi u vecek nez u kotoucu, ja bych do kotoucu nikdy nesel, protoze si myslim, ze nejsou moc dobre a nevyplati se to, protoze to v zime nebrzdi, protoze je to z kovu a ten snih na tom namrzne a uz to pak vubec nebrzdi a u brzdy potrebujes hlavne at brzdi, ale protoze tam bude ten zmrzly snih,tak ti to nebude vubec brzdit a proto bych si nechal ty vecka

      0 0
      • Peslezedirou  

        Přesně a proto se sjezdaři snaží vozit co největší kotouče aby jim to brzdilo jako V brzda. Co je větší, kotouč nebo ráfek? Odpovím uplně přesně, ráfek! Už při pohledu z boku je to vidět. Kdyby to bylo obráceně tak nemusíme vozit pláště a jezdíme na kotoučích. Jestli už máš Milhausi kotouče, nezoufej, nauč se střední sjezdy v zimě utlumit rukama.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Chtelo by to ilustracni obrazek ;)

        0 0
    • kubad  

      V historii je toho strašně moc, zkus hledat a prokousat se tím. Myslím že vše podstatné a spoustu nepodstatného tam najdeš :-)

      0 0
    • navikin  

      Když na tom kole (i vidli) jsou k tomu účelu díry (se závitem), tak taky uvažuju že je tam dám. Bez toho kolo vypadá takový nedodělaný!

      0 0
    • MlokCZ  

      Rozebírat to tu nehodlam, už toho tu bylo fakt moc, ale pořád nechápu, kde se bere ta fikce, že když zabrzdíš V-čkem, že zablokuješ kolo. Já jsem takový V-čko, který by dokázalo zablokovat přední kolo ve větší rychlosti (40 a více) ještě v životě neviděl. Předpokládám pořádný plášť (žádný úzký slick) a pevný neklouzavý povrch (na sypkém/klouzavém povrchu je to samozřejmě něco jiného).

      0 0
      • mar_tin1  

        asi myslel zadni kolo :)

        0 0
      • TinkTink  

        Bud v klidu, ja to nevidel ani u kotouce… :)

        0 0
        • kubad  

          Se divím já jo, v pohodě brzdí jak čert :-) Obyčejný čtyřpístek na obou stranách. BREMBO !!!

          0 0
        • Lance  

          bud v klidu ja to nevidel, ja to zazil, mechanicka avidka, ale bylo to na miste pravda rychlost tak kolem 35 -+

          0 0
          • TinkTink  

            Jsi mel rict tomu clovekovi, co Ti hodil tu tyc do dratu, at uz to priste radej nedela :-))

            0 0
          • bam  

            No ja to zazil s avidem taky, kdyz jsem po par pivech kamaradovi silnicarovi ukazoval co znamena ze brzda brzdi a najednou se prede mnou objevila zed :)

            0 0
            • TinkTink  

              Ty jo, ale to mi asi nebudes verit, ale…fakt jako..ta zed by tam byla i s U-Brakem :-D

              0 0
      • lOlA  

        tak ty V-cka delaji dirky do rafku :o) se vzdycky zakousnou a nepusti :D

        0 0
    • Luka  

      kotouce jsou prece vic in!… koukni na tesco a jine hypermarkety.. uz i trikolky maji s kotoucema. KOTOUCE hybou svetem!!!!! :DDD

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Kotouče brzdí svět! :)

        0 0
        • Luka  

          jesis… nojooo…se womlouvam!!!! Vsem milovnikum kotoucu, ze jsem jim takhle prekroutila filozofii… tak to pardon!

          0 0
      • mn  

        co na tříkolkách to nic není – kotouče už od mala. kamarádka je má na kočárku…

        0 0
        • Luka  

          no, ano, na to jsem zapomela… :) nas cruiser ma vecka :)

          0 0
    • Standa  

      Chtěl bych se zeptat někoho chytřejšího na tento typ kotoučů www.koloshop.cz/index.php?… Zajímá mě,zda brzda osazená tímto kotoučem je lépe chlazená a jaký je rozdíl oproti standardnímu kotouči v účinnosti brzdění.Asi je to kravina,ale já si myslím,že je tam pod deskama míň materiálu,tudíž to při stejné síle na páce musí brzdit míň.A proklamované lepší chlazení,tomu taky moc nevěřím.Abych dosáhl stejného účinku brzdění,budu to muset víc zmáčknout,tadíž bude větší tření a větší teplota.Jak je to:

      0 0
      • jaski  

        tyhle se mi taky hrozne libej :-)

        0 0
      • kubad  

        Když odvětraný kotouč tak tenhle :-)

        0 0
      • McBlacky  

        dost si lidi stěžujou že to za prvý vibruje za druhý žere destičky

        0 0
        • jaski  

          nevim jak vibrace ale podle me tenhle typ nebude zrat desky o moc vic nez normal kdyz sou ty zuby jakoby posmeru.

          0 0
          • McBlacky  

            to je jedno, ale při tom tlaku to chvíli dosedá plnou plochou a chvíli ne a ty přechody to dělaj, je jedno jestli po nebo proti.

            0 0
            • jaski  

              no ja to myslel jako ze kdyz je to proti tak staci maly vyhnuti toho zubu a bude to pak jako hoblik odkrajovat ty desky ale kdyz je to po smeru tak se jenom priohne zpet. no urcite vis jak to myslim :-)

              0 0
              • navikin  

                To máš podle mne zcela jedno. Rozdíl by podle mne byl je kdyby tam nebyla ostrá hrana 90stopňů, ale hrany do kulata, nebo naopak kdyby sis tam nechal u bruslařů nabrousil žlábek do „V“ – pak se mění geometrie ostří nástroje.

                0 0
              • McBlacky  

                jasný, ale každá byt jen menší nepřesnost a setinky a je to hotový :/ navíc při tlacích co tam působí se to bude víc obrušovat i kdyby to bylo sebepřesnější. kulaté hrany by byly částečné řešení, ale taky by se nedosáhlo životnosti jako u kompaktního kotouče.

                ale hezký to je to jo :)

                0 0
        • dieegoo  

          mě se to pořád nějak nezdá.. vždyť přece třeba kotouč od Hayes by musel být taky hroznej žrout destiček s těma obdelníkovejma dírkama po celým kotouči… nevim no, jeslti se ta směs na deskách promáčkne v místě dotyku s kotoučem tak, až by její zbytek nedosedající mohl být obruškovaný

          0 0
          • goofy  

            Jenze ty dulky jsou oproti tem pilam minimalni.

            0 0
            • dieegoo  

              to sice jo, ale podivej se na tvar toho koutuce… kontakt desticka / kotouc je tam neustaly a ze by se smes na deskach deformovala az tak, ze by ji zuby doslova odirali dolu, to si nemyslim… to by pak desticky mizeli s kazdym kotoucem… ale je to jen muj nazor ;)

              0 0
              • goofy  

                No tak jo. Vem si nejaky kus plechu s malymi dirkami a zkus bo nem prejet treba rukou. No a ted vem nejaky s velkyma ditama, stiskni dlane a prejed po nem…

                0 0
                • dieegoo  

                  to je jen jedna strana mince.. dlan jde narozdil od smesi na destickach pomerne snadno zmacknout

                  0 0
                  • goofy  

                    Ano. Ale desky nejsou taky dokonale tuhe. Kor pri tech silach, ktere tam pusobi…

                    0 0
    • McBlacky  

      co se týče odpovědi na zakládající příspěvek.

      véčka vozí jen dva typy lidí

      1. ten kdo nemá na kotouče a s tím spojené výdaje při upgrade
      2. ultra gramaři s cílovou váhou do 9kg na HT

      jinak pro véčka není důvod…

      0 0
      • Honza z H  
        1. ten kdo si doposud nepřečetl tuto diskuzi :-))
        0 0
      • bajkr  
        1. já :o)
        0 0
        • McBlacky  

          jenom jedno z tvejch tří horáků má věčka, a silnice tam ti to prominu, ty jsi kámo jasnej…

          0 0
      • lOlA  

        no tak teda nevim…jako obyc vecka jsou urcite horsi nez hydry(doufam ze se bavime o hydrach a ne mechanikach ;))) ale jak rikas nemel sem a nemam na kotouce takze sem koupil vecka LX za 1200,– a spokojenost.zase pro lidicky co jezdi DH bych asi vecka nebral…tot muj nazor ;o)

        0 0
      • hawrda  

        Tři typy.Ještě já na zimáku.Na tohle už fakt kotouče dávat nebudu…

        0 0
    • mr.antik  

      Co nechápu tak tohle:

      www.kona.dk/…um/10084.jpg

      0 0
      • kubad  

        No co nechápeš – cyklokrosaři a žiletkáři pomalu začínají taky chápat :-)

        0 0
        • nadrazak 2  

          Jezdím xc+sem tam nějaky závod,kolo má okolo 10,5kg a kotouče nepotřebuju.Alespoň zatím.Vozím „V“ avid sd mag+kool stop.Jinak jezdím většinou za sucha.Spíše mně k nim donutí to,že čím dál více rámů nemá čepy na „V“.

          0 0
          • lOlA  

            jo tak to ted prave resim s tema cepama…chci novej ram a polovina co chci je nema.a zas na kotouce po tom ramu mit nebudu.navic je ani nejak nechci:/

            0 0
            • nadrazak 2  

              No právě,líbí se mi ten nový Superior sc za super cenu,ale bohužel je jen na kotouče.

              0 0
    • pos3k  

      hydry jsou jen pro drsone, lidumilove a pratele lesa vozi vecka

      0 0
      • dancing dog  

        Chronicky známý snímek. asi jsem měkkoň, ale je mi jí holky, veverky, fakt líto..hnusná smrt

        0 0
    • miki  

      Když budeš mít véčka tak můžeš takhle skončit!!!!!!

      0 0
      • navikin  

        Nejsem si jistý zda dotyčný měl „V“,ale pro brejle jsem si ještě nedošel.:<))

        0 0
      • ydaho  

        to asi nemá s V co dělat

        0 0
    • RUMcajs  

      Jdi do historie!

      Pridavam k blokovanym.

      0 0
    • Gorgov  

      Rekl bych, ze si z vas nekdo vystrelil. Ze by uzivatel cyklodiskuze? :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.