Výběr navigace do 4000(na kolo)

107 nepřečtených
  • pavlos12

    Jelikož se rozhoduji nad koupí navigace,tak bych potřeboval radu,jakou zvolit do těch cca 4000tisíc

    Díky za návrhy

    Anketa: Používáte navigaci

    Ano
    19x
    63%
    Ne
    7x
    23%
    4x
    13%
    0 0
    • Radunak  

      taky vybírám Gps

      Prozatím jsem rozhodnutý pro Holux 132– http://www.czc.cz/…5190/produkt?…

      jen ten držák mi připadá hrozně velký a nejde jednoduše oddělávat.

      Bratr má garmin etrex 20 a osobně se mi vůbec nelíbí. Je celkově hrozně pomalý. A taky se mi na etrexu moc nezdá displej, kvalitou mi připomíná 10 let staré mobilní telefony.

      0 0
      • pavlos12  

        No já právě uvažuju o garmince,ale nad touto http://gps-navigace.heureka.cz/…n-dakota-10/ o té jsi neuvažoval? akorát co mě štve,tak cena toho držáku

        0 0
        • Nerez  

          Tuhle mám. Koupil jsem ji v tehle sadě i s držákem:

          http://gps-navigace.heureka.cz/…ta-10-cyklo/

          Na základní cyklo cestování, hledání v mapě a turistiku naprosto postačuje.

          0 0
          • pavlos12  

            A co by jsi tam doporučil za mapy? a vyhledá to aji lesní cestu,nebo to vyhledává jen cyklostezky,a silnice?

            0 0
        • Radunak  

          dakota cyklo má držák přibalený. kdyby ses chtěl podívat tak tady je : test a porovnání gps

          http://www.youtube.com/watch…

          0 0
          • pavlos12  

            Díky,,koukal jsem,a ted mám akorát většího brouka v hlavě :D Koupit Holuxe,nebo tu dakotu10

            Co tam máš ty za mapy?

            0 0
          • pavlos12  

            Díky,,koukal jsem,a ted mám akorát většího brouka v hlavě :D Koupit Holuxe,nebo tu dakotu10

            Co tam máš ty za mapy?

            0 0
            • Radunak  

              jak jsem psal výše tak gps právě vybírám:) no ale co jsem měl možnost osahat si ten garmin tak se mi právě mapy moc nezdály a hlavně taky to rozlišení displeje

              0 0
              • pavlos12  

                Jo vlastně,soráč :D no co jsem koukal na to video,tak je fakt že ta holuxka,má ty mapy propracovanější,než garmin,ale zase cena té navigace je někde jinde :(

                Já rád zkouším nový trasy,takže když najedu,na nějakou cestu v lese,kde neni žadná cyklostezka,tak aby mě to sté cesty dotáhlo dom :)

                0 0
                • Breakpain  

                  Pokud Ti jde čistě o navigaci, nic jiného a nejsi na tréninkové deníky a podobně … prověř Holux, kamarád ho má a je to moc pěkný ;) …

                  0 0
                  • Radunak  

                    mě jde hlavně o navigování podle gpx souborů stažených z netu a nebo mnou připravených v pc

                    0 0
                    • Breakpain  

                      To umí Garmin i Holux samozřejmě ;) …

                      Ale potom, co jsem viděl je to spíš takhle:

                      • kdo chce tréninkový online deník a různé blbiny + doplňkověnavigaci – sáhne po Edge
                      • kdo chce navigaci a pak nějaký bonusy v podobně čídel atd sahá buďpo Holuxovi (rastrové mapy) nebo po Dakotě od garmina například.

                      u toho Holuxu se mi líbily ty rastrové mapy (ale to možná umí i Garmin …). Na druhou stranu – mapy se u Garminu platí (aktualizace), Holux je má grátis ..

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        dakotu 10 má doma přítelkyně a na kolo bych to nechtěl. Malý nečitelný displej (asi to nejzásadnější), nemožnost čidel.

                        0 0
                        • Jetson  

                          Mám Dakotu 10 a Dakotu 20. Obě stejný display a nechápu co je na něm nečitelné. Já mám podsvícení tak na 60–70% a v pohodě. Samozřejmě 5inches ve fullHD vypadá jinak, ale potom ta výdrž baterky taky vypadá jinak.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Na záznam trasy asi dobrý, ale jet podle toho bych nechtěl (odzkoušeno…). Jediná výhoda jsou ty tužkovky, což ale zrovna na cyklo použití je uplně jedno.

                            0 0
                            • Jetson  

                              Já podle toho odjezdil dovolenou s dětma a jedinej problém byla Dakota 10, že po zastavení nemaje kompas se otočila nesmyslně někam do strany a až po pár metrech od rozjetí se srovnala, takže jsem musel občas otáčet. To mi vyřešil nákup Dakoty 20.

                              Nastahoval jsem z netu GPX a pohoda. Taky jsem si několikrát naklikal trasu v MapSource a taky pohoda. Ale jinak jsem to primárně pořizoval jako cyklocomputer, protože mne štvalo, jak jsem po zimě vžy přišel o kilometry a obvod kola na starém zařízení.

                              0 0
      • tpm_slee  

        držák je v poho, není to největší high-end, ale drží a vypadá normálně..Holuxe mám pořád na řidítkách, občas je zapnutý a někdy i vypnutý..dají se koupit i takové ty montážní pásky na s možností sundání..já to ale vozím pořád..

        0 0
        • Radunak  

          A jak bys jako uživatel celkově zhodnotil toho holuxe? Vybral by sis ho i dnes?

          0 0
          • tpm_slee  

            odpověď zní: ANO :)

            Já jsme maximálně spokojený. Dělá to co má outdorová navigace dělat..

            *má super přehledný a čitelný mapy

            *dobře to plánuje a naviguje i cyklo a turistický značky

            *umí to gpx, načítat a následovat

            *exportovat gpx všude možné se to dá nahrát, Garmin connect atd..

            *podporuje to všechny standardní čidla ant+

            *solidní výdrž baterky

            a když se mi nechce nic plánovat, tak prostě jen tak bloudím lesem podle mapy..objevuju nový cesty..

            0 0
            • Smazaný účet  

              dost mě ten holux láká, stojí polovinu co garmin, ale..

              co si mám představit pod pojmem solidní výdrž baterky? Jde mi o praktickou zkušenost, kolik to vydrží. Je čitelný i na slunci? Díky!

              0 0
              • tpm_slee  

                na slunci vypínám úplně podsvícení, páč se displej hezky rozsvítí jen od slunce..

                výdrž do těch 10 hodin, někde jsme četl, že se dá sehnat i kapacitnější baterka než tam je, asi 1400mah a pak klidně i 12 hodin..mne postačuje tato výdrž plně..

                0 0
            • pavlos12  

              A jakou to má výdrž ta baterka cca?

              Jinak jsem teda víc nakloněnej ktomu holuxu,protože se mě na něm liběj víc ty mapy+ je vzhledově hezčí :)

              0 0
              • strtom  

                Mi to vydrží cca 7–8 hodin když dám podsvícení na automat. Rapidně by šla prodloužit výdrž když dáš volbu vypnout podsvícení displeje ale pak na slunci vidíš prd. Chybí mi funkce že se automaticky vypne podsvícení po třeba 30 sec. a když potřebuješ tak prstem ťukneš na displej a zasvítí.

                0 0
                • pavlos12  

                  Jinak seš snou teda spokojenej? měls možnost třeba porovnat stou dakotou10?

                  Jaký má teda ten holux +a-

                  0 0
                • tpm_slee  

                  funkce automatického zhasínání displeje tam je, občas ji používám,je to v nastavení..je tam myslím, 30s, minuta, 5 minut, nikdy..

                  0 0
    • Jetson  

      Dakotu jsem zvolil kvůli AA bateriím. Eneloopy mi vydrží celý den a není problém vyndat z báglu další, nebo koupit alkalické v každé sámošce.

      O navigování po nějakých lesních cestách nemůže být řeč, ale nemyslím, že taková navigace a ještě s podporou ČR existuje.

      0 0
      • jecnak  

        Garminy s novou Topo CZ umi navigovat po TZ. Pochybuju ale, ze se vleze do 4000.

        0 0
        • Jetson  

          Nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Já kvůli baro, kompasu a čidlům koupil teď Dakotu 20 s Topo Pro, ale ta už byla s různýma slevama málo přes 5000,–. Zatím jsem nezkoušel jestli to dá opravdu TZ, ale vyzkouším.

          0 0
          • jecnak  

            Taky si nejsem jisty, jestli to umi vsechny Garminy, je potreba se poptat vyrobce. Ale urcite ty novejsi krabicky s novou Topo navigovat po TZ umi.

            0 0
            • pavlos12  

              Takže to vypadá na tu holuxu :)

              Doufám,že jsem se rozhodl dobře

              0 0
              • natureman42  

                A co tohle?

                http://bplumen.cz/…i-one-2.html

                • cena sice malinko vyssi, ale oproti Dakote je hardwarove uplne nekdejinde – rozliseni 480×800, rychlej 2 jádrovej ARM procesor a oproti Holuxuvydrz minimalne 10hodin (az 12h)

                A co se tyce navigovani podle predem pripravenych GPX logu ::

                • podivej se na tu fotku, kde mas prime porovnani s Garminem Oregonem (cozbyla rada nad Dakotou)

                http://www.facebook.com/permalink.php…

                0 0
                • pavlos12  

                  Máš sní osobní zkušenost? mám strach,aby to nebylo něco co nebude moc spolehlivý

                  0 0
                • tpm_slee  

                  no zařízení celkem ujde, ale ty OSM mapy jsou dost bída..v ČR tam není skoro nic..cyklo, turistika..je to slabý..

                  jasně je to komunitní mapa, ale pro ČR a SR to podle mne nemá kvalitu, aby se podle toho dalo slušně jezdit..člověk zabere přípravou tras víc času než jezděním..

                  http://www.openstreetmap.org/

                  0 0
                  • pavlos12  

                    Tatok reakce,byla doufám na tu teasi navigačku :D

                    Takže kdybys ses rozhodoval jako já mezi holuxem a dakotou 10,tak vemeš určitě holuxe,podle toho co čtu je to tak?

                    0 0
                    • tpm_slee  

                      no z toho co je na výběr tak poměr cena/výkon je na straně Holuxu

                      0 0
                    • MirkoCarver  

                      Smart mapy co jsou v Holuxu si můžeš v on-line verzi zdarma nainstalovat do chytrého telefonu a otestovat. V měřítku 1:10000 bohužel zřejmě neobsahují TZ, což je škoda. Proti Garminu jsou přehlednější a v měřítku 1:10000 i podobně podrobné. OSM mapy jsou na kolo a turistiku k ničemu.

                      0 0
                      • natureman42  

                        Shrnul bych to asi takhle :

                        • pokud clovek jezdi podle predem pripraveneho logu v PC a nepotrebuje videtTZ, tak Teasi prakticky nema konkurenci, bo jeji system navigovani „alaautonavigace“ je z tech 3 proste nejdal – osobni zkusenost potvrzena uzpar dalsimi testery, co si Teasi Pro/One2 u nas na Javorníku pujcili avyzkouseli..

                        (S Garminem i Holuxem proste bikeri bloudili daleko vic s Teasi prakticky vubec)

                        • pokud ale clovek NEJEZDI podle predem pripravenych tras a potrebuje neco comu bude ukazovat I turisticke trasy, tak pak at se rozhodouje mezi Garminem aHoluxem.

                        Garmin bohuzel s nejakych duvodu ze sve produktove rady uplne vyradil levnejsi Oregony 3×x,4×x,5×x, takze clovek si bud koupi za bezmala 5000 Kc obstarozni Dakotu s mizernym rozlisenim 240×160 a spatnou citelnosti displeje na slunci + zastaralym pomalym hardwarem nebo se placne pres kapsu a za 10+k si koupi uz solidniho Oregona 6×x nebo jeste vymakanejsi a drazsi Montanu

                        Holux zas ma lepsi displej a je to o generaci novejsi navigace nez Dakota, na druhou stranu ma celkem tristni realnou vydrz baterky a na kolo s celoprstovymi rukavicemi ma imho trochu titernejsi ovladani..

                        0 0
                        • R-A-D-I-U-S  

                          http://www.smartmaps.cz/…izeni/teasi/

                          Není co řešit ;-)

                          0 0
                          • madcat  

                            Tzn. koupit Teasi a nahrát do toho Smartmaps, což ale znamená dalších asi 2000,– Kč, pokud teda odhlídnu od možnosti to někde zpirátit…? Jestli se dívám dobře na e-shop Smartmaps…

                            Tak nebude to asi špatný řešení. Já si zrovna včera objednal Holuxe 132 + TM 25 na CZC, dneska bych ho měl mít v ruce, tak otestuju a uvidím, jak dobrý nebo špatný to bylo rozhodnutí. Snad se nebudu třískat do hlavy :)

                            0 0
                            • tpm_slee  

                              myslím, že budeš spokojenej..až to budeš mít v ruce..doporučuji projít tyto návody k Funtreku – dost mi to pomohlo se v tom zorientovat

                              http://www.smartmaps.cz/bikegps/

                              0 0
                            • natureman42  

                              2k? A co tehle 490,– pro Windows CE?

                              http://www.smartmaps.cz/…py-1–10–000/

                              0 0
                              • madcat  

                                2k je za Smartmaps Komplet, tohle co linkuješ je jenom ta nejpodrobnější mapa 1:10000, která je dobrá tak pro hledání správné ulice ve městě, imho, jestli se teda dobře dívám… Nejsou tam žádný značený turistický stezky, a vůbec mimo města je to v podstatě k ničemu.

                                Jinak trochu mně vadí, že když mám licenci na zařízení s WinCE, tak kdybych to chtěl mít i na telefonu s androidem, tak musím zase platit :-/.

                                0 0
                                • tpm_slee  

                                  no druhou/třetí/čtvrtou licenci mají jako rodinnou..tzn. 1/3 ceny stejnýho produktu..což je celkem fér..

                                  0 0
                  • royal  

                    Ohledne OSM – dost asi zalezi na miste kde jezdis. Tam kde jezdim ja (Plzen, CB) jak jsou v okoli zakresleny do OSM skoro vsechny TZ, jenom nektery obcas nejsou dotazeny do konce, ale celkove se podle toho da jezdit. Obcas si jedu nejakou „nezakreslenou do OSM“ a pak ji tam pridam, ale to delam vyjimecne, opravdu toho tu v okoli je zmapovano vetsina, takze pridavam jenom lesni pesiny na ktery narazim. Ale jasne, na OSM musis mit mentalne, nesmis si dopredu rict ze to je urcite slaby :-)

                    Mam Dakotu 10, pri koupi jsem se rozhodoval kterou a jaky mapy. Rikal jsem si ze koupim nejlevnejsi a zkusim si do toho natahnout cracknutou PRO mapu, ale nakonec jsem to neudelal – srovnaval jsem to co je v zakladni TOPO mape a co je v mapach z http://mapygarmin.wz.cz/ , a dosel jsem k zaveru ze se mi vic libi barevny zpracovani tech volnejch map. Navic jsem hned pri druhy vyjizdce nasel chybu v tech TOPO mapach – v OSM jsem ji opravil a do 14-ti dni ji mel v zarizeni – u TOPO bych se nedockal ;-).

                    No a hlavne cena – mesic pred koupi jsem videl kamarada, kterej pri padu stratil Garmina Edge za 10+kkc, vsimnul si toho az za 10 minut, ale kdyz se vratil tak uz na miste nic nebylo

                    0 0
                    • tpm_slee  

                      jenže to je ten problém..já když se podívám na OSM, kde to znám a jezdím, tak tam není prakticky nic..takže spolehnout se na něco, co je místně dobrý a místy nepoužitelný je těžký:)

                      S editací OSM jsme si taky hrál, ale když jsme tam chtěl dělat něco zásadního – větší cesty, tur. značky, cyklo..tak už to bylo nad moje síly a návody pro editory..

                      0 0
        • tpm_slee  

          no má to být nějaká horká novinka loňského léta..viděl jsme to u známého a po tom jak jsme mu předvedl plánování na Holuxu..tak nebyl rád:) Garmin má totiž potíž s preferencemi tras, takže když vede souběžně silnice a TZ, neustále to stahuje plán na silnici, takže musí dělat obrovské množství průjezdních bodů aby se to opravdu drželo TZ..říkal, že to radši ani nepoužívá..nehledě na dost slabou/zastaralou síť TZ, kam se to hrabe na mapy.cz nebo smartmaps..

          0 0
          • Koloman  

            No jo, přestože kombinace Holux + SmartMaps mě nejdřív nadchla (jednoúčelové zařízení na kolo + kvalitní rastrové mapy ověřené české provenience), moje radost značně pohasla při podrobnějším pohledu na ty SmartMaps – co je na mapách.cz spolehlivě správně, je na té navigační mapě mnohdy špatně. Možná jsem si jen nešťastně vybral oblast k průzkumu, dejme tomu, ale stejně to nechápu.

            (S Garminem nemám zkušenosti, možná i přes ty občasné chyby ta rastrová mapa nad vektorovou vyhraje…)

            0 0
            • MaPa  

              Ve Smartmaps je potřeba se vykašlat na tu 1:10000, daleko podrobnější a aktualizovanější jsou 1:40000 tur a 1:75000 cyklo. V mapách cz jsou taky chyby, jejich „detailnost“ je vyladěná především poslední dobou fungujícím systémem hlášení chyb.

              Jinak jak jsi asi pochopil nejen z tohoto vlákna, lidi jsou různí a proto je i jejich výběr různý. Musíš zvážit co je pro tebe priorita a nezapomenout při tom na dobu pro kterou si daný výrobek kupuješ a jak je to s aktualizacemi map (přeci jen teď si asi zvyklý na průběžnou aktualizaci map.cz)

              0 0
            • tpm_slee  

              No vzhledem k tomu, že smartmaps i mapy.cz jsou jedna firma, tak data mají shodné, ta rozdílnost může být tím, ze na mapy.cz se mapy generují asi 2× týdně se všemi opravami,

              Kdežto smartmaps je dělají 1× ročně, takže jde pouze o generační srovnání..smartmaps by měli vydávat nové mapy někdy teď ke konci června, takže pak bude smartmaps vs map.cz 1:1..

              0 0
              • pavlos12  

                Tak,jo Holux to vyhrál,uvidíme,až se mě dostane do ruky,pak napíšu nějakou zkušenost :)

                Snad jsem udělal dobře :)

                Jinak má někdo zkušenost s výrobkama,který jsou třeba vráceny?

                a pak to prodávaj obchody jako 2.jakost,je to o cca 700levnější,ale mám srach,že to bude třeba doškrabaný,nebo dokonce i nefunčkní

                0 0
                • tpm_slee  

                  vrácení zboží – jde skoro vždy o výrobky vrácení ve 14 denní lhůtě, takže rozbalený..vždy 100% funkční bez poškození..

                  0 0
                  • pavlos12  

                    Máš s takovým zbožím osobní zkušenost? mám docela fedry stoho,že to nebude ok

                    A ty to taky můžeš vrátit do 14-dní bez udaní důvodu ne?

                    0 0
                    • tpm_slee  

                      jasně máš taky lhůtu 14 dní na vrácení..osobně bych se toho nebál..záruka je stejná, jen to mě někdo doma rozbalil to a vrátil..

                      0 0
                • Breakpain  

                  Otestuj, nahraj upg a podobne. Kamarad koupil take 2.jakost a chtel udelat upg a neslo to, tak mu ji vymenili, nic horsihose stat nemuze ;-)

                  0 0
              • Koloman  

                Nevím, jestli máš pravdu v tom, že alespoň 1× ročně se mapy.cz a SmartMaps „sesynchronizují“. Jednu z těch chyb jsem na SmartMaps objevil okamžitě, přičemž na mapách.cz jsem ji rozhodně v několika posledních letech nezaznamenal.

                0 0
                • tpm_slee  

                  jedině, že by chyba byla v mapě TM25, tu nedělá přímo seznam.cz, takže tam by ak mohl být rozdíl..jinak ostatní produkce by měla být shodná, jen jiná barevnost

                  0 0
                  • Koloman  

                    Nedám pokoj, opět musím protestovat.

                    Na mapách.cz je Malý a Velký Buchlovský kámen správně:

                    http://www.mapy.cz/…

                    Když si stejné místo najdu na cykloturistické mapě 1:40000 na SmartMaps, tak Malý je místo Velkého a ten je pak odsunut asi 230 metrů podivným směrem. A v tomto případě na velikosti záleží :-)

                    A jsem si jistý, že po všechny roky, co do map.cz hledím, tam je toto místo správně, kdežto SmartMaps 1:40000 2014 je mají špatně.

                    0 0
                    • tpm_slee  

                      znáš to, výjimka potvrzuje pravidlo:)

                      tak mohlo tady dojít k opravě někdy v průběhu roku..uvidíme až vyleze za pár dní verze smartmaps 2014/2015..pak se uvidí:)

                      0 0
                    • tpm_slee  

                      no možný je vše..výjimka potvrzuje pravidlo:)uvidíme až vyleze smartmaps 2014/2015 za pár dní..

                      0 0
                      • pavlos12  

                        Je tu někdo,ochotnej,kdo by mě pomohol rozjet toho holuxe?

                        Zapnul jsem to,a na smartMaps,ani nejde kliknout,když dám normální mapy,tak se nenačtou,a kouše se to jak fena

                        0 0
                        • tpm_slee  

                          zkus podpora@smartmaps.cz – vždycky mi tam poradili celkem rychle..

                          Jediný mapy by tam v základu měly být jsou smartmaps (vložil si tam paměťovku)?, pod ikonou „mapy“ žádný nejsou..ty si můžeš kdyžtak vytvořit přes software cv tools..

                          Když klikneš na ikonu smartmaps tak se nic nedějě?

                          0 0
                        • Radunak  

                          koupil jsi nakonec tu druhou jakost?

                          jinak tady máš ty bodrobný návody

                          http://www.smartmaps.cz/bikegps/

                          0 0
                          • pavlos12  

                            Nene,kliknu na ikonu smartMaps v navigaci,a nic se neděje :(

                            Zkusím jim tam napsat :)

                            Jojo koupil,akorát co tam chybí tak CD(Smartmaps)jinak je jak nová

                            0 0
                            • tpm_slee  

                              no zřejmě to předchozí majitel solidně poladil…snad to půjde rychle rozchodit..

                              0 0
                              • pavlos12  

                                Rád bych to rozchodil,ale nic nejde ani v navigaci,ani v PC

                                0 0
                                • pavlos12  

                                  Nikdo neví,co by stím mohlo bejt? mě bohužel nic nenapadá :(

                                  0 0
                                • axle  

                                  Když připojíš navigaci k pc, jde ti z ní spustit alespoň Smartmaps PC manager? Můžu ti případně pro porovnáni poslat obsah interní paměti / sd karty, jestli to předchozí majitel nějak omylem nepromazal..

                                  0 0
                                  • pavlos12  

                                    Toho PC Managera jsem,nemám ani nainstalovaního :D

                                    JJ klidně mě to pošli,porovnáme to :)

                                    0 0
    • TeryPV  

      Já osobně používám eTrex 30. Jednak mi šlo o největší výdrž, což splňuje maximálně. Cca kolem 20 hodin. Co mi na něm vyhovuje maximálně je že přes den naprosto nepotřebuju podsvícení, má reflexní displej takže za denního světla je čitelný naprosto paarádně. Co se týče bytelnosti, tak je to tank a vydrží snad všechno. Když přijedu ze švihu někde v lese v blatě a je zašvihaný, tak ho prostě opláchnu pod vodou a jede se dál. Další výhoda je, že je na tužkovky, což je výhoda. už se mi taky stalo že jsem zapomněl vzít náhradní baterky, koupil jsem u vietnamca tužkovky a jel jsem dál :) Jediné mínus je to, že je pomalejší, ale to mě netrápí, já nikam nespěchám. Osobně bych neměnil.

      0 0
      • pavlos12  

        Tak abych nějak zhodnotil navigaci bez map,ta je parádní,ale jak ktomu přídám mapy,tak je to *******,mám sněma docela velký problémy,řešil jsem to se smartmapama,ty vůbec vůbec netuší co by to mohl být za problém,tak se obracím na vás,třeba se to taky někomu stalo.

        Problém je ten,že v mapách třeba jižní moravy je mapa slovenska,aby jste to pochopily,tak vté mapě se nezobrazí třeba Brno,ale Slevenská města,Chraněné krajinné oblasti atd,dělá to u víc map

        0 0
        • tpm_slee  

          to je nějaký divný..tak on název vrstvy = mapový klad..takže klidně na listu z ČR pojmenovaný „beskydy“ může být i kus Slovenska..je to prostě mapový čtverec třeba 50×50km a může obsahovat veliké území klidně několik států..nějak se mi to nezdá..

          0 0
          • pavlos12  

            Jo to klidně může,ale fakt vté mapě je jen slovensko,kdyby tam byla jen část slovenska,tak mě to vyhledá přece třeba Brno,a nic to nenašlo,jen mě to hodilo na automapu,zkoušel jsem zadat trasu od nás do Brna na té mapě a nic,taky se mě to zdá divný,a je to u více map

            0 0
            • tpm_slee  

              no spíš mi to přijde jako tvoje divná interpretace..nebo ti tam na kartě chybí mapy..

              0 0
              • pavlos12  

                Map,tam mám jenom pár,ale to by nemělo mít vliv,nebo se pletu?

                0 0
                • tpm_slee  

                  no to by mělo mít zásadní vliv..já mám na kartě v adresáři smartmaps/maps cca 109 souborů mapových..

                  takže pokud jich máš méně, tak ty mapy ti tam prostě chybí a musíš je tam dohrát..

                  0 0
                  • pavlos12  

                    Vyzkouším a ozvu se :)

                    0 0
                  • pavlos12  

                    Tak sem dohrál zbytek mam,a problém furt stejnej

                    0 0
                    • tpm_slee  

                      a kolik tam máš map teď – souborů?

                      0 0
                      • pavlos12  

                        109 souborů,ne problém jen ten,že v mapě,kde má být jižní morava,neni vyobrazená jižní morava,ale jen slovensko,prostě jen ta mapa jižní morava,má jen ten název,jinak je to mapa slovenska,když ji otevřeš

                        0 0
                        • tpm_slee  

                          a v jakým je to měřítku?

                          0 0
                          • pavlos12  

                            Myslíš tu mapu Jižní Moravy,tak ta je v měřítku 1:40000

                            0 0
                            • tpm_slee  

                              no mě se ta mapa zobrazuje správně..zkus ji z tý karty smazat a nahrát znovu..

                              0 0
                              • pavlos12  

                                Už sem to byl vrátit,ted se rozhoduju co koupit,rozhoduju se jestli mám risknout toho holuxe,kdyby nebylo těch map,tak sem max spokojenej

                                0 0
                    • tpm_slee  

                      já stejně furt nechápu ten problém? to jako nevidíš podrobnou mapu místa tam kde si?

                      nebo normálně vidíš? a když vypočítáš trasu a dáš navigovat tak nejedeš v té podrobné mapě?

                      0 0
    • tonik666  

      Tady máš Dakotu 10 Cyklo za 4400Kč a dostaneš navíc 2 roky přeplatného Respektu zdarma :)) Taky jsem si ji tak kupoval.

      0 0
      • pavlos12  

        Já už mám navigačku,a to holuxe funtreka 132,akorát sním mám problémy,které popisuju o příspěvěk víž

        0 0
        • tonik666  

          Vidíš, měl sis koupit Garmina s Respektem zdarma.

          0 0
        • Koloman  

          Čoveče, jestli s mapama kamarádíš stejně jako s češtinou, tak…

          0 0
          • pavlos12  

            Prvně si vypiš profil,a pak někomu něco piš o čestině

            0 0
            • pavlos12  

              Tak jsem se rozhodl,a zítra du navigaci vrátit,přemýš­lím,jestli ji mám dát ješte šanci,a koupit novou :D

              0 0
              • madcat  

                Novou jsem koupil já a žádný problémy neregistruju, takže by to mělo být řešení. Pokud nebudeš kupovat přes net, tak si ji nech v obchodě předvést a uvidíš…

                0 0
                • pavlos12  

                  Jojo,asi ji ješte koupím jednou :) myslím,že už to někdo dodrbal předemnou,máš vní taky mapu jižní moravy

                  0 0
    • Hajis  

      Mě třeba velice vyhovuje kombinace chytrého telefonu s perfektním držákem Topeak Ridecase II

      0 0
    • Thomas137  

      Zdar,

      nechci zakládat další téma tak se zeptám tady.

      Poohlížím se po „nemapové navigaci s GPS“ do cca 3.500 Kč.

      Chtěl bych náhradu za drátový cyklotachometr a aplikaci v mobilu (Endomondo , SportyPal atd.) , v mobilu není taková kontrola programu a někdy dojde v výpadku prográmku,ale to se zjistí většinou až doma když vytáhnu mobil z kapsy dresu.

      Proto bych chtěl něco co funguje jako tachometr i záznam trasy a údajů které mohu potom importovat do nějakého programu.

      Vybírám mezi : GARMIN EDGE 200 , MIO 105 a HOLUX GPSport 245 Lite.

      Který by byl podle Vás nejlepší co se týče kvality a spolehlivosti.

      Díky

      0 0
    • Radunak  

      Prosím neaktualizoval jste někdo toho holuxe ?? nějak se mi to nedaří. Mám nové seriové číslo ale nevím co s ním a funkci toho instalatoru od smart maps jsem nějak nepochopil

      0 0
      • madcat  

        Aktualizoval jsem minulej týden. Jakmile máš sériový číslo, tak stáhneš ten jejich instalátor (nevím proč má 480 MB, ale to asi tady nevyřeším…), spustíš ho a on už tě povede. Musíš mít samozřejmě Holuxe připojenýho v režimu mass storage, abys ho v tom instalátoru viděl. Do instalátoru zadáš svoje přihlašovací jméno a heslo na stránky Smart Maps, to sériový číslo, disk (=Holux), a pak už tě to pustí k výběru jednotlivých map, který chceš aktualizovat. Je dobrý si předtím smazat nebo radši někam bokem přesunout původní mapy, pokud máš menší kartu, mohlo by se ti stát, že se ti tam nový mapy nevejdou. No a pak si chvíli počkáš, než se ti nastahuje těch 11 GB nebo kolik to má (v mým případě, měl jsem to včetně TM25).

        Při samotné aktualizaci jsem osobně narazil na jedinej problém, a sice že mně to asi tak v půlce stahování zařvalo, že není dost místa, takže jsem musel instalátor spustit znovu a už to doběhlo až do konce. Nevím proč se to stalo, asi nějaký erekce na slunci…

        0 0
      • tpm_slee  

        stačí postupovat dle tohoto návodu

        http://www.smartmaps.cz/…ymbian-java/

        0 0
    • hupcus  

      není to úplně do 4 tis ale myslím si, že je to zajímavý.

      powerbanka prakticky zadarmo

      odkaz

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.