Vyber MTB 200cm 105kg 25000,-Kč

103 nepřečtených
  • Mixi

    Ahoj, chtel bych se poradit s vyberem novyho kola protoze to stavajici uz je davno za zenintem :). Jezdim tak z pulky v po polnich a lesnich cestach a z pulky po silnicich mezi nima. Merim 2 metry takze vyber kola dost zalezi na dostupnych velikostech ramu, uz sem byl prakticky rozhodnutej pro Meridu HFS XC 2000-D http://www.mojekolo.cz/…ilo-stribrna taky protoze se vyrabi i s 24" ramem a ma dobrou vidlici, ale kamarad mi dal docela brouka do hlavy a tak premejslim i nad celoperakem protoze tohle kolo budu mit na dalsich par let a mam rad rychlejsi sjezdy po nezpevnenejch cestach. Z nich by se mi libil asi http://www.mojekolo.cz/…ost-asx-5100 nebo http://www.mojekolo.cz/…ty-tfs-400-d , cenove mozna jeste i http://www.mojekolo.cz/…ty-tfs-800-d . Co by ste mi doporucili vy? Myslite ze ma smysl kupovat si celoodpruzeny kolo v tyhle cenovy relaci nebo je lepsi koupit si pevnej ram a lepsi komponenty. A co ta velikost ramu u celoodpruzenych nebude to na moji vejsku moc malo?

    Predem diky

    0 0
    • Ruprt2  

      to HT je hodně slušné.

      Všchny tebou udané kola jsou plné kompromisů.

      Proč neuvažuješ 29?

      0 0
    • Azmir  

      Jsem raději pro 2000-D aspoň podle toho co říkáš, že jezdíš mi přijde full zbytečný.

      0 0
    • dobytek  

      Také hlasuju pro ten HT. Pokud s tím nechceš závodit, uvažoval bych i o 29. Celopéra v téhle cenové kategorii nebrat. Neděláš v rádiu? Moderátor zlínského rádia RockMax si říká „Stopeťkilo“ :-)

      0 0
      • Vilém  

        Milan 105kilo? Ten byval driv na Hey v brne, jeste nez zacli vysilat z prahy ty jejich sracky.

        0 0
    • alinceb  

      Jsem taky pro 29"…vysocí bikeři na 26" mi připadají dost komicky…:)

      0 0
      • alinceb  

        SUP

        GT

        GF

        0 0
      • Hnoj  

        Víš prd.

        0 0
        • alinceb  

          No ta tvoje silnička, to je taky dobrej patvar…:D

          0 0
          • Kubiczech  

            Ne každý se muže označit za pana stavitele ocelových silniček nebo jak ses to vlastně otituloval v charakteris­tice. (:

            0 0
            • alinceb  

              Já? Sám sebe? Fakt? A kde?

              Bizardnější posed než má Hnojovo RB má snad už jen tahle lochneska …:D

              0 0
              • Bafoon  

                co je na něm bizardního?! každej nemá hadí páteř

                0 0
                • alinceb  

                  Však nepíšu, že není pohodlný – jen na pohled se mi nelíbí. To je špatně?

                  0 0
          • oddie  

            Co je na té Hnojově silničce špatně, jestli myslíš to zelené RB v jeho profilu? Já na tom nic špatného nevidím.

            0 0
    • Palo TT  

      Moja dogma pre vysokych/tazkych/vel­kych ludi je ram typu tlmic horizontalne a chyteny do hornej trubky :)

      http://www.bike-forum.cz/…ro-obra.html

      http://www.bike-forum.cz/…rxc-pro.html

      http://www.bike-forum.cz/…u-20–22.html

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      22" rámy budou pro tebe asi hraniční, rozhodně by to chtělo vyzkoušet. Z toho co jezdíš by ti možná stačilo HT, ale full se vždycky hodí :-)

      29" by rozhodně nebyla od věci. Pokud jsou vůbec rámy na 29" větší než největší rámy třeba Meridy…

      0 0
      • Palo TT  

        Mnohi vyrobcovia robia XL velkost len 53 cm (21").

        Niektori dokonca oznacuju ram ako 22" ale ma vysku len 53cm.

        http://www.radon-bikes.de/…id_8821_.htm#…

        Ram 56CM (22") (plus nadstandard 5rocnu zaruku) ponukaju niektore „nemecke“ znacky, ale vacsinou len XC modely so zdvihom okolo 100 – 120mm. Specialized aj Gary ma v ponuke aj 58CM XXL ramy.

        0 0
    • Mixi  

      mno o 29 sem neuvazoval, priznam se ze tyhle kola sou pro me velka neznama protoze sem na nich nikdy nejel takze nevim co bych od nich mel ocekavat, ani teoreticky, kdyz o nich mluvime co maji za klady a zapory? Chapu ze maji vetsi stycnou plochu s povrchem takze maji lepsi zaber ale zaroven i vetsi valivej odpor ale je tam jeste neco co mi unika? Koukal sem na navrhy alinceba a moc se mi nezamlouvaly ty komponenty ktery sou o tridu horsi nez u ty pevny meridy a moc konkurencnich kol sem nenasel, koukam ze ty 29tky sou obecne drazsi takze najit nejaky v mojim limitu je orisek.

      0 0
      • Ruprt2  

        asi trošku dražší jsou, tak jak full určitě ne.

        ftip je v tom, že ty se budeš na 29 cítit jako 180cm vysoký biker na 26.

        To je celé.

        0 0
      • Rada81  

        Parametry mám naprosto stejné. 201cm a 100–105kg a zkoušel jsem 29er. Asi jsem na tom vypadal lépe jak na mém 26 HT, které mám na pohled nastavené šíleně, ale jezdí se mi dobře. ale po pár metrech jsem měl jasno. Kolo zkrátka nebylo tak ochotné k zatáčení. Chce to zkusit. Pro mne to není. Alespoň ne v ceně do 35k, kde nebudou lehká kola atd.

        0 0
      • Jurda  

        Jakýpak limit, mohl bych ti střelit Treka 29 paragona…rám mi došel před 14 dny, ještě je teplý z výroby…(normálně stojí kolo kolem 45 tis.) nejel jsem na něm..Osazení je zánovní. (pár kiláků najeto) ALe velikost rámu je 19..to by byl asi malý pro tebe, co?

        0 0
      • Martin  

        29er pro tebe může být velmi zajímavá alternativa. záleží co od kola očekáváš

        chce to zkusit a rozhodnout se na základě zkušenosti

        já jsem zkusil jak klasiku, tak i 29 a pro mě je 29 jasná volba, protože mi svými vlastnostmi sedí líp. někomu zas 29 sednout nemusí

        pokud jsi někde četl, že 29" je k ničemu, tak těm kecům nevěř, své cílové skupině má co nabídnout.

        0 0
        • nox159  

          kazde zbozi ma sveho kupce – s tim s tebou musim souhlasit ;-)

          0 0
          • Martin  

            no jistě, pokud chceš spolehlivýho parťáka, co tě nenechá ve štychu a kolo, který tě jako tank protáhne vším možným bez zaváhání, 29 je jasná volba.

            0 0
            • nox159  

              myslel jsem ve stylu např. jak byla hrouda izolepy na aukru… :D

              0 0
              • Martin  

                no jo, jak pravili Indy a Wich…

                haters píšou na web, nenávidí, tápou…

                je jich pět, ale maj sto nicků a jejich kauzy vydaj za celou kroniku

                je vidět, že jsi pořád stejnej pitomec

                0 0
                • nox159  

                  hip hop nebo co to je poslouchat nebudu takze nevim co zpivaji ;-)

                  cim sem si zaslouzil tak pekne osloveni ? ;-)

                  0 0
                  • Martin  

                    neschopností rozumné argumentace a zaslepeností

                    0 0
                    • nox159  

                      rekl jsem jen ze kazde zbozi ma sveho kupce ze i kouli izolepy na aukru nekdo koupi – co se ti na tom nelibi?

                      nekdo si udela radost izolepou nekdo 29er – v cem vidis zas problem?

                      0 0
                      • Martin  

                        vzhledem k tvým argumentačním neschopnostem v tématu 29" ti nic vysvětlovat nebudu :-) – stejně ti to nedojde

                        0 0
    • Qashaak  

      Ahoj, měl bych pro tebe možný řešení, mrkni na toho Ghosta AMR XL v bazaru a klidně mi zavolej nebo napiš, můžem se nějak domluvit.Já mám metrák a 195 cm, bylo bez problémů.

      0 0
    • jachymk  

      skus něco postavit, RB má teď v akci starší rámy za 3000 většinou větší velikosti sám mám jeden. RB prý vydrží všechno takže 105 kg by neměl být problém. rámy maj vypsaný zde- http://www.racebike.cz/…-ramy-v-akci .

      0 0
      • Kubiczech  

        V XXL to ale vážně bude strašné lešení. Čistě z estetického hlediska bych zkusil 29" a když to sedět nebude, tak teprve stavět.

        0 0
    • Singlespeed  

      29-tka velikosti 23 palců je pro dvoumetrového bikera akorát a nevypadá vůbec jako štafle ani jako kolo pro cirkusového medvěda. Problém ale bude sehnat kliky odpovídající délky (min 190mm), na to výrobci vůbec nemyslí a velké cyklisty dost diskriminují. Na obrázku je Zireckův (203cm) 29´ Sup s rámem 23 palců a klikami 200mm. Tak by mělo podle mě kolo pro obra vypadat. Proporcionálně naprosto vyvážené včetně obřích klik a řídítek.

      0 0
      • oddie  

        Pěkně…

        0 0
      • alinceb  

        To je Shrekbike?:D

        0 0
      • nox159  

        na fotce dela hodne kontrast ta holka bude mit neco kolem 150–160cm ne?

        0 0
        • zirecek  

          Ano, kontrastní dívčina je svou výškou v uvedeném rozmezí, :-).

          0 0
      • MlokCZ  

        Celek vypadá dobře, přesně jak píšeš, že by to mělo vypadat.

        Jen mi zaujala jedna věc a to jestli nemá problém se škrtáním pedálu o zem v terénu. Z fotky se to nedá změřit přesně, ale pedál vypadá dost nízko. A nepředpokládám, že by u Supu počítali s klikami 200mm a lehce kvůli tomu pro tu velikost zvedli střed.

        0 0
        • zirecek  

          Před nákupem rámu známé geometrie jsem to měl dopředu trochu spočtené, změřené na reálném rámu. Dříve jsem jezdil s pevnou vidlicí a krosovými plášti a také nebyl výraznější problém.

          0 0
      • Martin  

        jenom pro zajímavost, co to tam má za gripy?

        0 0
        • zirecek  

          ESIgrips Chunky (tlustší varianta) http://www.bikelive.cz/…y_zelena.jpg

          0 0
          • Martin  

            vypadají tam pěkně :-)

            0 0
            • Bafoon  

              a jéje, u dooma bude změna :-)

              0 0
              • Martin  

                nebude, mi ty zelený stingy sedí. tlumí taky celkem pěkně, dokonce se dají i bez rukavic. trochu jsem si je votunil, vnější objímka mě při držení za rohy tlačila do dlaně, tak jsem je šmiknul a jsem spokojenej. změna bude až tyhle zničím :-)

                0 0
            • zirecek  

              Tyhle silikonové gripy jsou parádní. V objemnější variantě dobře sedí na mou velkou ruku. Parádně tlumí – prvotní účel, když byla osazena pevná vidlice. Bylo to na radu jednoho kolegy z b-f, :-).

              0 0
      • oddie  

        Ještě k těm klikám, je někde tabulka doporučené délky klik podle délky nohou? Dost zvažuju 180mm, tak jestli náhodou nemám mít ještě delší…

        0 0
        • Martin  

          orientační tabulka je třebas zde, ale obecně platí, že délka klik je dost individuální záležitost

          někdo je spíš kadenční typ a sedí mu kratší kliky, někomu zas sednou delší

          0 0
          • oddie  

            Dík

            0 0
          • zirecek  

            Byl jsem vždy silový typ, avšak užitím dlouhých klik (odpovídám cca odkazované tabulce) se ze mne stal normálně kadeční typ, :-).

            0 0
            • oddie  

              No těch 200mm vypadá impozantně. Jak se něco takovýho vůbec shání? :)

              0 0
    • Trog  

      Mixi:

      Já jsem pro tohle v té velikosti 24

      http://www.mojekolo.cz/…ilo-stribrna

      Nebo jestli seženeš s tou samou výbavou na 29er tak vem klidně 29,ale ta výbava za ty prachy je fakt bomba!!!

      Jen ty kola Mavic nejsou moc na 105 kg kamoš má 75kg a furt si stěžuje na osmice a špátné centrování kol.(Těď se ozvou zastánci těcht kol)

      Se 100 kg bych volil klasiku výplet 32 děr

      0 0
    • Shadow.1  

      Ahoj, osobně nejsem fanda Meridy, Artura nebo Keliše. Merida dříve měla super rámy, ale od doby, co se začala specializovat na prodej v supermarketech šla kvalita do háje.

      Být tebou, jdu po kvalitním rámu, komponenty stejně časem povyměnuješ, takže na tom až tak nezáleží.

      mrkni na tohohle Gianta… http://www.famos-sport.cz/…ava-zdarma-/

      super kolo, skvělé zpracování a giant je světová špička v kolech. Nebo českého Pellse, či amerického Mongoose, teď se dobře rozjíždí také německý Ghost.

      Zkus nad tím zapřemýšlet

      0 0
      • Vilém  

        Merida se specializuje na supermarkety? na tos prisel kde? To bych moh rict spis o tom giantu.

        Pellse pro takoveho giganta bych nebral ani nahodou. Jednak je to osobni averze k temto sedmilharum a kdyz jsem asi pred dvema tydny videl na 3 mistech prasklej Razzer carbon kterej jezdila max 60kg holka jednu sezonu…

        0 0
        • Shadow.1  

          no od té doby, co jsem je začal vídat v supermarketech :-)

          tvůj názor ti samozřejmě neberu a je mi jasné, že proti Meridám tu na BF budu v oslabení. Neříkám, že Merida je extrémně špatná, ale nato co nabízí je předražená, sekají rámy v Číně a ztrácí se mi tam ta invence, která u Meridy byla před 10 lety…

          jj, Sem tam ta karbonová stavba praskla, prý to bylo nějakou chybou ve výrobě a odprdla to jedna várka rámů. Ke cti je, že je bez řečí mění za nové rámy.

          Ale jak říkám, každý máme jiné zkušenosti a jen jsem vyjádřil svůj názor ;-)

          0 0
          • Vilém  

            ja ji v supermarketu zatim nepotkal. Nejsem jejich fanda, ale proste je to narozdil od ostatnich jmenovanych, krom Giantu, vyrobce od zacatku az do konce.

            K tomu pellsu, ta stavba drzela, praskle to bylo na sedlove trubce a na spoji sedlova trubka – stredova trubka.

            0 0
            • Shadow.1  

              I tak by to vyměnili…

              Já jsem poslední dobou četl pár recenzí na Meridy a můj názor to akorát potvrdilo… naopak, recenze na gianty jsou úplně někde jinde… sám ho nemám, koupil jsem si pellse, ale hlavně proto, že chci podpořit českou firmu… a když nebudu spokojený, tak si další kolo koupím jinde… ale zatím co jsem o nich četl, tak samá pozitiva…

              Teď mi přijde první kolo od nich, tak jsem zvědav :-)

              0 0
              • Vilém  

                Je videt, ze jsi na foru par hodin, tu se na Pells moc pozitiv nedovis, cesky je u nich tak akorat sidlo firmy:) Jo a s tema testama to neber tak vazne.

                0 0
                • Shadow.1  

                  :-) tak všechny recenze beru s rezervou :-) Ale všechny se mýlit nemůžou ;-)

                  jj, jsem tu krátce a přečetl jsem asi jen 20 stránek témat zpátky a už jsem nemohl :-) Zkusím pohledat.

                  No Pells ty nejlepší modely vyrábí v ČR, na ty normální si nechává díly dělat taky v Číně nebo na Taiwanu… teď nevím :-) Jak říkám, uvidím… na jednom jsem zkusmo jel byl to carbon XT a jelo se na něm výborně… tak snad to nebude taková hrůza a něco to i vydrží…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Jo, top modely dela tady. Ale to se stejne prevazne jedna o kusove mnozstvi, aby meli co nafotit do katalogu a vozit po vystavach, protoze moc lidi, co by si to koupilo se asi nenajde.

                    0 0
                    • Shadow.1  

                      To spíše na sponzorství :-)

                      jde spíše o to, že to co umí na těch drahých, pak přenesou i na ty levnější… a na druhou stranu, kolo za 50 zase není úplně nejlevnější :-D

                      0 0
                      • Vilém  

                        To o prenaseni si nemyslim, ale nechci se o tom prit. Proste nejsem jejich fanda a povazuju je za spatne fungujici firmu, ktera to vsak umi dobre prodat.

                        0 0
                        • Shadow.1  

                          Tak uvidíme :-) každopádně máš na pells stejný názor jako já na meridu :-))) tou poslední větou jsi mi vzal z úst co já říkám o meridě :-) A to je nakonec to krásné… každý má co se mu líbí a je s tím spokojený :-) proto nemáme všichni kola od stejného výrobce ;-) a stejný model… to by bylo hnusné :-)

                          0 0
                        • Shadow.1  

                          Jinak, přečetl jsem tu poslední 4 topiky na Razera carbon x9 a zatím samá chvála :-) nebo neutrální názory… ale kdo je má a jezdí je, tak si je chválí…

                          Mno uvidíme…

                          0 0
        • Shadow.1  

          Jinak souhlasím s tou výškou, to se omlouvám, toho jsem si nějak nevšiml… 2m jsou už hodně…

          0 0
      • Trog  

        Shadow:Ta merida má výbavu ve sramu(x.9,x.0)a vidlici fox za 17 litru a aspoň ty Mavici na prumyslech,cena kola celkem 23 tisíc(to bych bral i bez rámu,jen komponenty)

        giant má komplet SLX,rebu za 7 tisíc a obyčejný kola na konusech deore.Cena celkem 27 tisíc..

        Toho gianta bych nekoupil ani omylem

        0 0
        • Shadow.1  

          nj, jak jsem psal, ta cena bude asi jinde než v komponentách… třeba v rámu… :-) právě cena Meridy celá ve sramu 9 mi přijde podivná…

          Ono je jedno, co si nakonec koupí, ten Giant byl jen příklad… Hlavní myšlenka mého příspěvku byla, že by měl vybírat kolo s kvalitním rámem, protože komponenty si postupně, stejně jak budou odcházet, povyměňuje. Ale rám mu zůstává… A když na Meridě sečtete ty komponenty, tak už vám na kvalitní rám moc nezbývá co? ;-)

          0 0
          • Vilém  

            No rada HFS jsou nejlepsi Al ramy co delaji, vubec bych z nej nemel strach a klidne bych rek, ze je plne srovnatelny s tebou navrhovanym Giantem. A nejaky rozpocitavani cen dilu nema naprosto smysl, megavyrobce jejich typu, ma nasmlouvane ceny ktere budou treba 50% VOC v normal shopu.

            0 0
    • maajkee  

      Já bych byl při tý váze pro nějakýho fulla, já jsem taky poměrně těžkej a od doby co mám fulla, nemám problémy s rozcentrováním zadního kola, na HT to bylo dost často.

      0 0
    • tomekusti  

      Já mám Meridu 600-D, takže vlastně o něco nižší model a sem spokojenej. Měřím 193 cm a mám skoro 90 kilo. Kolo to zvládá v pohodě a mám velikost 22'. 24' na mě byla už moc. Takže doporučuji vyzkoušet. Každýmu sedne trošku jiný posed

      0 0
      • Bafoon  

        26" v 24palcích – bože můj to si nechci ani představovat, 29er rules

        0 0
        • Honzyn  

          Pro tak velky ram je uz i docela problem s geometrii pri 26" kolech,doporucuji 29" kolo,velikost ramu min.21",spise 23".Do 25tis. bych poridil Specialized Hardrock 29 a dal tam lepsi vidlici,pripadne kola.Zarucuji,ze ram Hardrock snese hodne.

          0 0
    • Mixi  

      no sam si skladat kolo nebudu protoze to by vyslo draz nez koupit uz hotovy, koukal sem na toho gianta co navrhuje Shadow a pride mi ze 22" ram je na me krapet malo, po precteni prispevku i v jinech threadech sem se tak na 80% rozhodl pro HT ram takze ted je jen otazka na jak velikejch kolech :) do finale se tedy dostala Merida http://www.mojekolo.cz/…ilo-stribrna a Superior http://www.sportmen.cz/…-2010/d6363/ ale u nej mam strach z kvality ramu protoze ve srovnani s tou meridou nepusobi zdaleka tak bytelne a taky ta vidlice neni nic moc ale to je asi tim ze ta merida je nezvykle levna na to z ceho je poskladana

      0 0
      • PatrikL  

        skladať by sa oplatilo, pozri túto ponuku http://www.velohanak.cz/…CK-SHOX.aspx

        0 0
        • Mixi  

          nj ale to je ram XL takze pri nejlepsi vuli 22" a ja bych vazne chtel velikost 23–24" protoze od soucasnyho kola me boli zada tesne nad zadkem (v kříži :) )jak sem na nem zkroucenej

          0 0
          • PatrikL  

            pozri si geometriu toho rámu v porovnaní so supom a meridou

            http://www.gtbicycles.cz/…niner-expert?…

            http://www.superior.cz/…29/bike.html?…

            http://www.merida-bike.cz/…e_HFS_XC.pdf

            = podľa mňa to je najvhodnejšia voľba, sedlová trubka je síce kratšia, ale nižší bike pomáha ovládateľnosti… Horná rámová trubka – 645mm. Merida má 620mm – veľmi krátka. Sup 650mm.

            Taktiež má gt o 5 mm kratšiu zadnú stavbu ako sup, čo je výhoda.

            0 0
            • Trog  

              krátká zadní stavba = dobrá ovladatelnost kola

              takže merida vyhravá ne?

              0 0
              • Singlespeed  

                Dlouhá zadní stavba = lepší stabilita, kolo se tak nezvedá na zadní. Tady si každý hraje na trialistu, vykládá o ovladatelnosti, ale drtivá většina bikerů naopak na kole skoro neumí jezdit, potřebuje stabilnější mašinu aby vůbec něco v terénu do kopce vyjela a z kopce sjela.

                0 0
                • Trog  

                  Singl speed

                  Nevim na co si hraje zbytek,ale ja potřebuji dobrou ovladatelnost na Cross-country,trať plná technických pasáži a slalomu vyžaduje obratné kolo.

                  Jestli si to chceš zkusit tak si připráv njáke dlouhe vysoké kolo o dojeď na přiští sezonu na některý ze závodu Drahanské vrchoviny.

                  http://drahany.xf.cz/

                  Myslím že s takovou kozou bys to zabalil za 10 minut u první překážky

                  TAkže každej musí vědět sám na co kolo nude využívat a podle toho se rozhodnout co koupit

                  0 0
                  • Singlespeed  

                    Ale my přece radíme Miximu 200cm/100kg. S jeho parametry mu přece nemůžeme doporučovat malé kolo s 420mm zadní stavbou. Vytáhne si sedlovku a bude sedět až za zadním nábojem! :-)

                    0 0
                    • oddie  

                      Ano, 26" by mu seděla, kdyby to měl naopak, 100cm a 200kg :) Pro dlouhány je 29" jak dělaná.

                      0 0
              • PatrikL  

                ale je to 26" bike čo by som v tomto prípade zavrhol :)

                0 0
          • Trog  

            Mixi kup meridu je to dobrej kup,uplně přemejšlím o prodeji svého a koupit to..

            0 0
      • Bafoon  

        na jakých kolech – to ti objektivně NIKDO neřekne :-) se svojí výškou jsi jednoznačný adept na 29er ale taky ti při projetí může jednoznačně nesednout, velká kola mají svá specifika :-) jak psal doom – vyzkoušet

        já jsem měl klasickou 26 v 23palcové velikosti a pak přešel na 29er kola a zpátky bych nešel ani za zlaté rouno :-) ostatně viz kola v mém profilu

        0 0
        • alinceb  

          Tvoje 29" vypadají proporcionálně jako 26" pro „normální“ (175–185) lidi…:) To by mě zajímalo, jestli točivost 23ky 29eru je fakt o tolik rozdílná než třeba 19ky u klasické 26"… skoro bych řekl, že to bude srovnatelné…

          0 0
      • Pac029  

        Pridavam se k tem, co mysli, ze pro Tebe je 26 nesmysl.

        Ono je zkusit a zkusit, a taky hlavne posed dobre poladit.

        Mozna Ti jen chybi motivace a nadseni, jestli s tim chces neco delat, projdi si nejake 29er recenze, treba to taky pomuze ;o).

        0 0
        • jeffino  

          mám 198 cm, 85 kg a meridu 24", přiznám se ,že na trailový ježdění to chce menší rám, ta velikost dělá opravdu hodně a nepomůžou ani 26" kola.

          Záleží co chceš, pokud si užívat trailovýho ježdění, tak určitě menší rám.

          Velikost kol je podle mě o zvyku a technice jezdce.

          0 0
    • Neunzikger  

      Připojuji se k zastáncům 29er. S růstem 26“ rámů u většiny výrobců rámů neroste délka řetězové vzpěry. Ta obvykle bývá konstantní mezi (420 – 425)mm. Sám si můžeš spočítat o kolik vodorovných cm se posuneš posedem nad zadní kolo na 22“ (24“) rámu oproti např. časté 18“. 29er mívají délku řetězové vzpěry kolem 450mm. Krátká délka 26“ řetězové vzpěry tě bude limitovat ve výjezdech. Když člověk se 70 kg přesedne na 29er, vnímá neochotu zatáčet a gyroskopický efekt velkých setrváků asi více než 1q chlap s vysokým těžištěm. Prostě jsi figura, která 29er negativa hravě přepere a vytěží pozitiva.

      0 0
      • Honzyn  

        Moje rec.Mozna by se mohla casem delat i jeste vetsi kola,treba 31 nebo 32",pro vysoke lidi by to bylo idealni.Treba ja jsu maly a jezdim 29ku,nepocituji zadna vymyslena negativa jako spatnou tocivost,neoh­rabanost.26" kolo bych vubec pri vysce nad 190cm nezvazoval,to je stejne jako kdybych ja jezdil 24ky:-))

        0 0
    • Mixi  

      diky moc za vsechny komentare a navrhy, pristi tejden budu v Liberci tak se asi zaskocim podivat k Bradskymu na tohohle Garyho(Treka) http://www.bradsky.cz/…-p-4618.html , komponenty na nem nejsou nic moc nejvic me tam trepeji ty kliky (jak dlouho myslite ze muzou vydrzet moji vahu?) a brzdy u kterych bych musel dat vetsi prumer kotoucu, o vidlici nemam ani ramcovou predstavu co je zac, no ale je to Gary Fisher :). Ten Superior, no, hlava rika ze by to byla lepsi volba ale srdce krici ze by chtelo Garyho :D. Pro Meridu to u me vypada cim dal hur, kdyz ste zminili ze s 29" se kopce vyjizdeji snaz tak me hned napadnul jeden zakletej kterej kdyz je mokro proste nevyjedu protoze se smekam

      0 0
      • PatrikL  

        ja som stále za to gt :D Do 26k tam dáš slušné kolesá na priemysloch ( http://www.kupkolo.cz/…0_89737.html )

        poriadne brzdy (avid elixir 5 za 3k, 185/160), slx radenie/prešmyk/ prehadzovačku a deore raťaz/kazetu/kľu­ky…

        0 0
      • Martin  

        neboj, kliky vydrží. dlouho jsem jezdil taky na low-cost klikách, to jsem měl ještě asi 120 kilo, a bylo to bez problémů.

        a vidlice je v pohodě, té bych se nebál, není to žádný párátko

        sup 929 je sice lepší volba, ale když srdce touží po garym, tak vem garyho a postupně ho upgraduj. můj mozek ale říká, že gary prodává děsně předražený stroje jejichž cena neodpovídá osazení – platíš děsný love za značku :-( – nicméně jezdit na kole, který se ti nelíbí je taky o ničem, co?

        gary má ale jednu děsnou slabinu – náboje M475 – měl jsem je a byl jsem z nich nešťastnej, pořád se sraly, bylo potřeba imrvére seřizovat konusy. tyhle náby jsou za trest. ale, jak padlo v příspěvku nademnou, kola fulcrum rm by to jistila :-)

        no a brzdy – bůh ví co je to za mrdky.

        0 0
      • alinceb  

        No ja bych asi radsi vzal prave Supa nez GF. Kdyz prolitnes forum, tak mi prijde, ze ramy od GF nejcasteji praskaji. Kazdou chvili se tu neco takoveho resi. Kdezto praskleho Supa sem tu snad jeste nevidel…no a pak taky ten Sup je vybavenim uplne jinde…jeste si to rozmysli;)

        0 0
    • Hynas  

      29 NEBRAT!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.