• maliborec2302

    Ahoj, vybírám kolo do 18 000Kc, líbí se mi tato Merida http://www.merida-bike.cz/…gseven-300-2 , zda se mi, ze je za 18 000 celkem dobře vybavené, vzduchová vidlice atd. Dale se mi líbí tento PELLS http://www.kola-pells.cz/…-pells-2016/ , ovšem nevím, jak je na tom Merida či Pells s kvalitou rámu, něco jsem si přečetl, ovšem ze starych příspěvků. Nebo by jste mi doporučili v dané cenové kategorii nějaký jiné kolo?

    0 0
    • honza1982  

      tragické obě.

      0 0
    • Pavell007  

      třeba tohle:

      http://www.cyklonemcik.cz/…on-lady-2016

      je o fous dražší, ale zase trošku dál.

      Ale z těch dvou rozhodně Merida.

      0 0
      • Kalic  

        To si asi z borce děláš prču, co? :-)

        0 0
        • Pavell007  

          ne proč? můžeme podiskutovat :)

          0 0
          • Pavell007  

            ježiš, už to vidim, teda ja skončil u toho že to má bohužel pružinovou vidlici a zahlídnul jsem alivio a dál jsem nečetl…, ten zbytek dál je samo lepší u toho Pellse :)

            0 0
            • Kalic  

              větší průšvih máš u toho němčíka, hledej šmudlo :-)

              0 0
              • Albek  

                tipnu … pohlaví ? :)

                0 0
                • Kalic  

                  Tak tak, rám je základ, správná geometrie a pohlaví rámu :-) Mimo to by si tazatel měl ujasnit, jestli chce 29 nebo 27.5, od toho se pak může odpíchnout dál.

                  0 0
              • Pavell007  

                :) no tvl,slibuju, že už nebudu radit opilý!

                0 0
    • Sunshine 29  

      Merida. Má alespoň vzduchovou vidlici, zbytek mi přihde tak nějak stejný, řadit to bude, brzdit taky.

      A Merida je výrazně hezčí:)

      0 0
      •  

        Vsechno to je strasna tragedie, to je snad lepsi i jezdit na BMXku :D

        0 0
    • honza1982  

      Přidej si tisíc korun a vem něco lepšího. Pokud si nechceš nechat postavit. Třeba tohle mě přijde lepší o fous. Ale stejně si neřekl, jakou chceš velikost. Odkazy máš na 27,5, ale kdo ví.

      0 0
      • maliborec2302  

        Jestli 27.5 nebo 29 je mi jedno

        0 0
        • ladias  

          No tak pak ti může bejt jedno i to ostatní ;-)

          0 0
        • honza1982  

          ladieas to napsal dobře. Pokud ti nejde o velikost kol, o co ti vlastně jde. Na čem trváš, aby to kolo mělo takové nebo onaké? Vidlice? Značka rámu? Přehazovačka? Nebo sedmý drát napravo od ventilku?

          0 0
          • maliborec2302  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • maliborec2302  

            No, jde mi hlavně o vidlici, chtěl bych přehazovačku XT, vidlici bych chtěl XT, kvalitu rámu, a pokud možno brzdy ne od tektra, pokud bude lepší kolo na 27,5, nevadí mi to, ale radši bych 29

            0 0
            • honza1982  

              že ty si z nás trošku děláš legraci.

              0 0
              • maliborec2302  

                AAA, omlouvám se, vzduchovou vidlici

                0 0
                • honza1982  

                  V pohodě. Jen jsem to zkoušel. Ale je taky potřeba vědět, že je vzduchová vidlice a vzduchová vidlice. U stavby by se za 18k dalo dosáhnout na raidon, který je „fajn“.

                  0 0
            • palo7  

              tak polep XT na vidlici asi není drahá záležitost :-), přehazovačka XT se taky na parádu cpe skoro všude a kvalitou rámu myslíš co? Když na kolo za 18.000 dáš XT hazku a kvalitní značkový rám, a slušnou vidlici, tak už na nic jiného nezbyde. Takže pokud chceš funkční kolo do 18.000, tak zapomeň na nápisy a soustřeď se na funkční věci. Budeš mít velký problém aby to za tu cenu bylo celý na Deore a aspoň s Raidonkou a rám Force, Scud, Maxbike apd. Což bych se tohoto vůbec nebál a bude to fungovat víc než když koupíš cokoli se značkovým rámem (který bude možná horší než ty výše uvedené) a s hazkou XT. Takže jestli necheš zvednout cenu, tak oslov stavitele a nech si poradit …

              0 0
              • honza1982  

                Já si myslím, že tu jsou dva scénáře. Buď si dělá legraci a to je potom zbytečné psát. Nebo si srandu nedělá a tím pádem se v tom ale absolutně neorientuje. V tomto případě asi nepochopí, že je lepší kombinace force + deore + raidon než přehazovačka xt s alivio zbytkem a pružinou vepředu.

                maliborec2302: kolo musí být převážně vyvážené. Ne s jedním pozlátkem a zbytkem, který nestojí ani za řeč. Pokud tohle čteš, napiš, kolik měříš, kolik vážíš, jak dlouhé máš nohy v jakém terénu budeš jezdit. Potom ti můžeme něco poradit a ty si z toho můžeš vzít spoustu informací.

                0 0
            • Kalic  

              To je jasan, XT hazka jede, XT vidlice je taky špička, že?

              Pak ale nechápu na co se vlastně ptáš když v tom máš tak jasno.

              0 0
            • Sunshine 29  

              Česká klasika, mám XT, co je víc? :)

              0 0
      • maliborec2302  

        Jestli 27.5 nebo 29 je mi jedno

        0 0
      • palo7  

        na živo mně dost zklamalo, myslím že tam mají loňský model (snad 580, viděl jsem to v Brně) a bylo hezčí a lépe vybavené a asi o 1000Kč levnější

        0 0
    • maliborec2302  

      Omlouvám se, chtěl jsem napsat vzduchovou vidlici. Chvátal jsem, a tak už jsem to ani nečetl, takže, přehazovačku XT, vidlici nejlépe vzduchovou. Jinak délka 180, váha 60kg, ale blbe je to, že ještě stále rostu. Jinak bych asi i přežil tu přehazovačku Froté, btw mám jednu XT přehazovačku doma, ale je z modelu kola buď 08 nebo 09, myslíte, že by se vyplatilo jí třeba vyměnit místo Deoru, nebo to nemá cenu?

      0 0
      • Sunshine 29  

        Otevři si stránky nějakého shopu a studuj, až v tom nebudeš mít ten guláš co máš, tak se ptej.

        BTW mám froté plnou skříň a moc dobře teda nepřehazuje…

        0 0
      • maliborec2302  

        *místo froté deore

        0 0
    • maliborec2302  

      Ještě dodám, že taky přemýšlím si od nějakých zdejších stavitelů kol nechat kolo postavit, zdá se mi to jako nejlepší řešení, ovšem mně vadí, že rámy Mrx, Force atd. Bych si nemohl vyzkoušet, btw jak je na tom Force s rámy, slyšel jsem, že to je Čína? Dají se, nebo ne? To samé MRX, ten je na tom jak? A daji se ty rámy někde vyzkoušet, jestli mi sedí geometrie?

      0 0
      • milan.v  

        Podívej se do dalších vláken k výběru kol a studuj, až se z tebe bude kouřit…

        0 0
      • palo7  

        na změření máš program fit calculator a podle toho vybereš rám. Údaje od výrobců rámu najdeš na netu, kolikrát je to lepší jak vyzkoušení. Spousta lidí sedne na to co jim v obchodě podstrčí a pak jezdí lidi se 160cm na L rámech.

        Force, MRX a další je stejná čína jako třeba Spešl, Ghost (to je příklad) a další. Pokud chceš kolo do 18.000 se slušným osazením, tak se nedostaneš ani na MRX, natož jinam. Budeš rád když to bude Force, Scud aspoň komplet na Deore. Rozdíl v rámech nepoznáš, rozdíl ve vidlici a kolech asi jo. Pokud trváš na značkovým nápisu na rámu, tak si zkus z DE vyhlídnout výprodejový rámy CUBE a další, ty tam občas jsou k mání.

        Tu starou XT hazku si zase pěkně ulož a rovnou oslov nějakého stavitele, ale jestli mu dáš zadání ¨značkový¨ rám se vzduch. vidlí a osazením XT do 18.000, tak si rovnou ušetři čas a začni hledat v inzerci a i tam budeš mít velký problém něco podobného koupit.

        0 0
      • honza1982  

        Chceš prostě za málo peněz hodně muziky. Tak jako každý. Ale bohužel o tom moc nevíš. Když oslovíš stavitele (a jakože by si měl), tak na tebe stejně začne pálit dotazy a nebudeš vědět, co chceš.Tak oslov ty solidní, co ti dobře poradí. Jmenovat nikoho nebudu.

        A jak tu píšou ostatní uživatelé. Studuj. Já měl sice ze začátku větší povědomí o MTB a jejich komponentech než ty, ale zdaleka jsem nevěděl všechno nebo tolik, co jiní uživatelé. Tím jak procházíš ty vlákna, tak zjistíš šíleně moc. Někdy i to, co vědět nechceš. Třeba o vzduchových vidlicích by se dala ze zdejších příspěvků napsat diplomová práce :).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.