• jirka89

    Ahoj, chtěl bych poprosit radu s výběrem mého prvního fulla. Jezdím nejčastěji po lesích kolem Brna, popř. Vysočiny, mám rád terén, za časem se nehoním a popř. jakou velikost rámu zvolit (výška 176cm)? Rozhoduji se mezi těmito:

    Radon Slide

    http://www.radon-bikes.de/…d_18428_.htm

    Canyon Nerve

    http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    Výbava asi podobná, canyon se mi líbí víc designově, radon má zase hydraulickou sedlovku, tak nevím… Co jsem koukal na test, tak slide je hodnocen o trochu lépe (nevím jak je objektivní):

    http://www.mountainbike-magazin.de/…540228.2.htm?…

    Díky za jakoukoliv radu :-)

    Anketa: Jaké?

    8x
    40%
    12x
    60%
    0 0
    • zbartos  

      A co 29" se zdvihem 120/115 vážící 12,6 kg http://pcshop.pells.cz/…_d29001.html ?

      Vyzkoušet si velikost můžeš přímo v Brně…

      Když tak mi napiš na zdbartos@seznam.cz .

      0 0
      • Smazaný účet  

        Imho je to jina kategorie kol:)

        0 0
        • zbartos  

          Pardon, nevšiml jsem si, že Jirka je „divočák“, který plánuje využívat i teleskopickou sedlovku…

          Takže to pak spíše připadá v úvahu http://pcshop.pells.cz/…_d26131.html (je ale asi už jen ve velikosti 16,4"), nebo pak levnější http://pcshop.pells.cz/…_d26130.html (i velikost 18").

          0 0
          • jirka89  

            Váha pěkná, ale výbava je o úrověň níž jak u Radonu, tak u Canyonu.

            0 0
            • zbartos  

              U toho levnějšího TARPAN X.7 je taky cena o cca 16000,– Kč nižší než u toho Canyona, takže se to musí někde projevit. Navíc komponenty jsou spotřební materiál, který (až se opotřebuje) si můžeš časem koupit výrazně lepší…

              0 0
              • jirka89  

                Vybírám mezi Radon a Canyon. Pells mě neoslovuje.

                0 0
                • unitak  

                  +1 podle mě chybu neuděláš ani s jedním. Oba to budou výborné biky.

                  0 0
                • pepek  

                  29 neber, nedá se prý na tom jezdit ani Soběšická Mulda

                  0 0
              • unitak  

                Btw proč se tak ukrutně mu vecpat ten pells? Zas takový zázrak to za tu cenu není.

                0 0
      • Georrge  

        29 pro 176 výšku? by se na tom trápil

        0 0
    • La Piér  

      Přihodil bych pár kachlí a koupil o kilo lehčí bike

      0 0
      • Smazaný účet  

        nechci syckovat, lae netrpely tidle lapjeri na praskani zadchnich trubek v miste kde je tlumak?

        0 0
        • kubad  

          a to kilo bude taky dost složité dohledat :D

          0 0
        • La Piér  

          Co vím, tak praskáním nijak zvlášť netrpěly. V tom místě, o kterém píšeš, by mě to navíc velmi překvapilo, vzhledem k jeho robustnosti a směru působení síly (ve směru trubky).

          Já mám Spicy, skoro 100 kg, nemazlím se s ním a praskliny žádný.

          0 0
      • scret  

        jen ta vaha nebude nejspis realna:) 12,2kg mozna tak bez pedalu a v Sku:)

        0 0
        • La Piér  

          U mýho Spicy je hmotnost v reálu o cca 150g nižší než udávaná, tak bych tomu věřil i u Zesty.

          0 0
      • Al Stra  

        a mají jen 19,5, což mu bude asi velké

        0 0
    • bukajcze  

      Já mám rád meridy, tak ti sem jednu hodím :D

      http://www.merida-bike.cz/…-3000-d-2011 – osazení dosti slušný, jen o trošku těžší.

      Já nad ní přemýšlím – teda hlavně nad rámem, ale zatím nemám finance.

      0 0
    • cat  

      Mondraker Foxy trebas:)

      0 0
      • cabbage  

        Přesně tak (viz můj profil).

        0 0
        • cat  

          Ta geo vypada takhle od pohledu sympaticky. Jak to chodi? Kamarad ho zrovna koupil, tak si to snad brzo projedu. I kdyz ja bych bral Zenith:)

          0 0
          • cabbage  

            Geometrie je opravdu skvělá, hodně stabilní, příjemné v prudších svazích a na něčem sypkym, dá se snadno dostat za sedlo ikdyž je nahoře. Trochu mi vadí nízký střed – oproti canyonu si musím dávat pozor abych neškrtnul pedálem, ale za tu stabilitu to stojí. Je trochu línější za pedálem, ale geometrie je přívětívá i do prudkých výjezdů (nepoužívám snižování vidlice). Odpružení funguje jak má, využívá celý zdvih, ale nechodí na odraz.

            0 0
    • jirka89  

      Néé rozhoduji se mezi Radonem a Canyonem. A vy mi tady posíláte dalších spoustu biků :-) Merida je fajn, ale tuctovka. Mondraker nevím, ale tady nedopadlo moc dobře: http://www.bikeradar.com/…oxy-10–37360

      0 0
    • jirka89  

      Nějaké osobní zkušenosti s mnou zmiňovanými biky?

      0 0
      • cabbage  

        Kdysi jsem měl canyona nerve es – zpracování skvělý, ale geometrie a fce odpružení stála za ****. Teď jezdím na Mondrakeru a jsem daleko spokojenější – především geometrie je jinde (pravda, středjě trochu níž).

        0 0
        • MlokCZ  

          Geometrie Canyonu ESka a současného AMka je o úplně jiná, tedy se starým ESkem nemá moc smysl srovnávat.

          Třeba ten střed je na současném Canyonu AM hodně nízko (mně by to vyhovovalo), dřív býval mnohem výše.

          Osobně bych ocenil o cca 0,5st. menší hlavový úhel (68,5st. je na ten zdvih už docela dost). Rám je teď poměrně dlouhý, ale osazují to hodně krátkým představcem, takže jako komplet to bude i v originál stavu dlouhé průměrně.

          Zadní stavba je o pár mm prodloužena (tou si nejsem jistý pro staré ESko kolik byla přesně). Každopádně potřebovali pořešit ten problém s kontaktem zadního pláště s rámem ve chvíli kdy šel rám na doraz. Tohle je tedy už vyřešeno nějaký ten rok zpět a právě myslím, že proloužením zadní stavby o nějaký ten mm.

          Standover není tedy žádný zázrak, to by mohlo být lepší.

          0 0
          • jirka89  

            Pojem standover znamená co prosím? :-) A jak je na tom z tvého pohledu Radon?

            0 0
            • MlokCZ  

              Výška horní rámové trubky od země. U Canyonu uvedeno a je to vidět i na obrázku, co to je za rozměr. Radon uvedeno nemá, ale určitě na tom bude díky konstrukci a mírně menší velikosti co bys bral o něco lépe.

              Jak máš dlouhé nohy? Rozměr od země po rozkrok.

              0 0
            • Luma  

              standover je výška rámu od země na obrázku geometrie Canyonu je to písmeno J .Měla by být nižší než Tvoje délka rozkroku(délka nohou)aby jsi se nepraštil o kou..e když sesedneš o horní rámovou trubku.

              0 0
        • madcat  

          Co bylo špatnýho na geometrii a pružení? To by mě zajímalo, i když teda dneska už jsou Canyony možná trochu jiný…?

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak starší ESko mělo kombinace progresivnější stavba + se tam osazoval kdysi Pearl. A to nebyla dobrá kombinace. Tohle je dnes ale úplně jinak. Nejen, že trochu přepracovali samotnou zadní stavbu a změnili průběh, ale ještě osazují čím dál méně progresivní tlumiče (jak píšu níže).

            0 0
    • esti  

      Tady snad není co řešit ne? Stump od eSka na 140mm je dobrá volba.

      0 0
      • jirka89  

        Přemýšlel jsem, ale ten už je drahej, ne? Chci maximalne do 55.

        0 0
    • MlokCZ  

      Hodně bych se rozmýšlel dle geometrie. Liší se hlavně v délce rámů. Radony jsou (včetně Slidu) opravdu hodně krátké rámy.

      Jen dle výšky ale nelze říct, co bude lepší. Je možné, že Slide v 18" bude ok. Taky je možné, že by mohl být už lehce krátký (při použití s rozumně krátkým představcem).

      A nebo naopak, že Canyon AMko bude v 18,5" moc dlouhé a taky třeba už moc velký standover (změř si délku nohou a srovnej standover jestli u Canyonu vyjde). A 16,5" Canyon už bude zase téměř jistě málo.

      Slide má o trochu více sníženou horní rámovku, takže v 18" bude standover výrazně nižší než u Canyonu v 18,5".

      Takže je možné, že srovnáš s délkou nohou a už nebude co vybírat a Canyon budeš muset vyřadit.

      Canyon má výrazně progresivnější stavbu, ale rok od roku to dohání čím dál méně progresivním tlumičem. Nejdřív zkusili RP2/RP23 s HV komorou a to zřejmě pořád nebylo ideální, teď na 2012 je tam XXV (tedy ještě větší než HV komora).

      Tohle bude mít důsledky pro počátek zdvihu a foukání na vyšší tlaky.

      Odhaduju, že 2012 AMko půjde už znatelně lépe za pedálem než Slide (i když ani ten nic hrozného) a zase Slide bude větší žehlička (citlivost a počátek zdvihu bude lepší).

      Mně by se více líbil Slide.

      0 0
      • jirka89  

        Tak délku nohou mám 82–83. To by pro mě byl vhodný který?

        0 0
        • MlokCZ  

          Canyon má v 18,5" standover 814mm. Tedy tam bys měl už rezervu na horní rámovou trubkou zcela minimální. Osobně bych do tak malé rezervy u 140mm fulla rozhodně nešel a rovnou kvůli tomu Canyon škrtnul.

          A 16,5" velikost, kdyby náhodou byla dost dlouhá (což nejspíš nebude), tak není o moc nižší (standover 802mm). A stejně pro 82–83cm nohy je už 16,5" na hraně (musel bys dávat už moc dlouhou sedlovku).

          18" Slide bude už ok na výšku (tedy vyjde s rozumnější sedlovkou). Já mám nohy 84,5cm a ještě mi 18" akorát stačí s rozumnou sedlovkou (už mi to nevyjde s 350mm, nepotřebuju ale celých 400mm).

          Standover Radon neudává, ale bude určitě díky konstrukci a o 0,5" menší velikosti lepší (tedy horní rámovka mírně níže).

          0 0
          • jirka89  

            OK, tohle mě vůbec nenapadlo řešit. Je pravda, že bouchat se o kulky není úplně ideální. V tom případě jdu do Radona :-)

            0 0
            • deekay  

              delku nohou mam taky 83 a kvuli tomudle jsem canyona taky z puvodniho vyberu vyskrtnul.

              0 0
            • Dzordano_Bruno1  

              Jezdím Radona Stage 6.0 a max spokojenost.

              Jak říká Mlok.

              Radon mám osazený RP23 a při nízkých tlacích žehlí vše i šišky+houpe se-maličko, ale houpe.

              Při vyšších tlacích žehlí(dle tabulek) a nehoupe se ani i při vyplém propedálu. Při zapnutím propedálu je mi to až nepříjemné, jak je zadní stavba tvrdá a proto nepoužívám.

              Rámy Radon se hodí podle mého pro člověka, který má krátké nohy a normální ruce.

              Abych dodal. Pokud bnudu kupovat další kolo, tak Radon zase zahrnu do svého výběru, protože jsem nezaznamenal ani jeden problém s objednávkou, komunikací. Jen doporučím se opravdu informovat o tom, jak bike vypadá. Přítelkyně objednala dámský model, který se jevil jako matný, ale byl lesklý, takže pozor na to.

              0 0
    • marapara  

      A co Stumpjumper FSR? Zdvih 140/140, jede slušně, divím se, že tu nikde není :)

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Pokud by Ti seděla geometrie Slide (je kratší), bral bych ten. Víc se mi líbí (subjektivní věc), jako bonus má navíc Reverba a pevnou zadní osu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.